Jump to content

Moto Zajednica

PAD S MOTORA / Tekst za sve bajkere

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Slika je već negde bila, a neko je prokomentarisao da je ovo klasičan primer preranog ulaska u krivinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

bobane i to što si sada napisao je nekako pretpostavka jer ne vidimo čitavu krivinu na slici i možda je lik već prošao apex...

Nego, nebitno...

 

Da podijelim iskustvo...

Ne nekoliko kilometara, ni nekoliko stotina metara već nekoliko metara, bukvalno, pred skretanje u svoje dvorište vozim 30 km/h i pred motor mi iskače mačka.
Loša reakcija, stišćem prednju kočnicu malkice previše i gubim prednji kraj samo jer je danima prije padala kiša i na asfaltu je bilo čudo nekakvog sitnog pijeska.
Motor odlazi lijevo a ja desno, udarac kacigom (slijepoočnicom) od asfalt, bum, nestade slike... čujem motor da radi, čujem brata kako me pita "koji ti k***c bi majke ti?" (klasika Balkanska  :lol: ) i onda pokušavam da ustanem, sve se vrti okolo. Odvede me buraz i sjedem na stolicu, skinem kacigu, hoću da spadnem sa zemaljske kugle koliko se sve vrti. Sutra odem doktoru da bi mi on posle slikanja i pregleda rekao da sam imao teški potres mozga... sa jedva 30 km/h... Staaaa?! Ma molim te zezaš me?!  :bljak:  Mjesec dana ležanja... Ucrvao sam se...

Uglavnom, nije mačka kriva...
Ja sam... došao u svoju ulicu i onda zvjerlam za komšinicom a ne pred motor... 
Pretpostavio sam da ću i zadnjih 10 metara da odvezem bez problema, loša pretpostavka!!! :dobar: 

Od tada, kada nogom gurnem ćopavu i počnem da naslanjam motor, kada se skroz nasloni cimnem ga još jednom da sam siguran da je nalegao i da je ćopava otvorena... Jebo te to...

 

Ko se od mlijeko opeče i u jogurt duva!

 

 

 

 

P.S. Komšinica je svaki dan dolazila kod mene da me obiđe i vidi kako sam... ali da budem iskren, ne vrijedi potres mozga tome, iako je imala tek 18 godina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

 

Ko se od mlijeko opeče i u jogurt duva!

 

 

P.S. Komšinica je svaki dan dolazila kod mene da me obiđe i vidi kako sam... ali da budem iskren, ne vrijedi potres mozga tome, iako je imala tek 18 godina...

 

To oko duvanja ... Jel ima veze s komšinicom?  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ova slika me potsetila na voznju od pre mesec dana.Divcibare-Mionica,put sa dosta nepreglednih krivina,na pojedinim delovima postoji bela linija a na nekima je nema,pa cu napisati samo za delove sa iscrtanom linijom.Nisam se mnogo iznenadio kad mi u desnoj krivini auto koji u susret malo sasece krivinu,ali u levoj(kao sto je na slici),pa ljudi ne mogu da verujem koliko mi je auta izletelo preko bele linije debelo u moju traku.Sta je sa tim mozgovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Prosto, nema mozga. Racuna prazan put, moze kako oce. Voleo bih da vidim da li tako vozi i kad sidje u Valjevo ili se strogo drzi svoje trake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Kao i prošle sezone, ne mogu da se opametim na laksi nacin.

 

Jucer sam bio na motoru ( tenere 660 ) presao oko 400 kilometara i nekih 2 kilometra prije moje kuce nalazi se ostra i nepregledna krivina u koju sam usao malo vecom brzinom i na drugom kraju krivine me docekao traktor koji je isao 20km/h a iz suprtonog pravca je isla kolona kamiona, sto posto moja krivica, nisam postovao ogranicenje, nisam mogao na lijevu stranu nisam mogao zakociti jer je motor vec bio lagano oboren, pokusao sam da zaobidjem na desnu stranu i uspio sam ali nakon traktora me docekalo blato u kombinaciji sa pijeskom i tu mi je prednji tocak proklizao, mene motor bacio, i sve otislo u...

 

Na svu srecu meni i motoru nije nista strasno osim par ogrebotina. Mjenjac se malo savio, nogara je pukla i par plastika je napuklo, to sam sve danas rijesio, zavario nogaru, plastike, sve je u redu, danas opet presao oko 200km, ali dosta pametnije voznje, i bez "klincenja".

 

Razlog sad sto pisem ovo, ne da se "pohvalim" svojim padom ili nesto tako, nego ne zelim da se ovo desi nekome od vas. Hvala Bogu ja sam imao srecu da mi se nista strasno nije desilo, ko zna hocu li je sutra imati i hocete li je vi imati. Sportski motori koji razvijaju brzinu od 200/250km/h su dostupni za smijesne cijene i to ih cini dostupnim za svakog, nazalost i za "DJECU" od 18 godina. Vrlo malo ljudi se divi ljudima koji gradom prozuje velikim brzinama, a jos manje ljudi ce se divit vama kada budete u bolnici, ne mora biti vasom krivicom ali kasno je kad se nesto desi. Mozda ce za nekog ovaj post biti smijesan, ili ce ga protumacit kao obicno filozofiranje, e pa nije, govorim iz prve ruke prosao sam sve to, od tih turiranja motor kroz grad, voznje u drugoj brzini do blokade da me ljudi cuju, i na kraju do medicinara koji me "sakupljaju" po asfaltu. I imam srecu sto dan danas vozim, iako sam mislio da sam "sazrio" sto se voznje tice, ovo je dokaz da ima jos puno kilometara da se predje pa da se mogu nazvat zrelim.

 

Braco pamet u glavu, smanjite brzine, neko vas voli, misli na vas, a kasno je kad se nesto desi. Sezona je pocela i imamo nazalost preko 10 smrtnih slucajeva nase brace bajkera... nemojte da nastavljamo taj niz..

Više puta sam pročitao post, ali nisam uspeo da primetim da si napisao da li je krivina bila nalevo ili nadesno. Verovatno su svi stvorili sliku o događaju i bez tog podatka, mada mi nije jasno kako se niko nije zapitao. Po logici, zaključio bih da je krivina bila nalevo, ali ne mora 100 % da znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Situacija od pre dva dana: Na izlazu iz Sapca (Dumaca, kod Lukoil pumpe, za one koji poznaju Sabac), idem duplom trakom u smeru ka Misaru, nailazim na kolonu automobila iz suprotnog smera i na desetak metara ispred mene jedna klinka, od dvadesetak leta, zapocinje polukruzno preko DUPLE BELE LINIJE! Kamion je bio ispred nje pa je nisam na vreme primetio, legao sam na prednju i uspeo malo da usporim... Ali nedovoljno... Zabio sam se u suvozacka vrata i srecom preleteo preko auta.

 

Full face kaciga mi je spasila zivot jer sam se glavom docekao na asfalt, a zahvaljujuci jakni sam prosao i bez ogrebotina, samo se ugruvao i nabio vrat od udarca.

 

Tako da ni stoprocentna koncentracija ne pomaze kada naidjes na budale...

 

Sada lezim kuci sa kragnom oko vrata, a motor cami polupan u garazi i ceka da dodje procenitelj iz osiguranja koji ko zna kad ce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

na desetak metara ispred mene jedna klinka, od dvadesetak leta, zapocinje polukruzno preko DUPLE BELE LINIJE!

Jbg, možeš da budeš 100% ispravan, koncentrisan, voziš po svim propisima i najebeš. Olakšavajuća okolnost je tih 20 god. što će dolaziti da te obilazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Boze kakva koza.Sad sigurno misli:"jao kakav sam ja baksuz,bas kad sam radila polukruzno preko duple pune,neki motor se zakuca u mene,strashno,gde bash tad".Ako te obidje gadjaj je pomorandzom u celenku.

Brz oporavak zelim,drz se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BH
  • Motocikl: yamaha tenere 660 ( 1994 )

 

Kao i prošle sezone, ne mogu da se opametim na laksi nacin.

 

Jucer sam bio na motoru ( tenere 660 ) presao oko 400 kilometara i nekih 2 kilometra prije moje kuce nalazi se ostra i nepregledna krivina u koju sam usao malo vecom brzinom i na drugom kraju krivine me docekao traktor koji je isao 20km/h a iz suprtonog pravca je isla kolona kamiona, sto posto moja krivica, nisam postovao ogranicenje, nisam mogao na lijevu stranu nisam mogao zakociti jer je motor vec bio lagano oboren, pokusao sam da zaobidjem na desnu stranu i uspio sam ali nakon traktora me docekalo blato u kombinaciji sa pijeskom i tu mi je prednji tocak proklizao, mene motor bacio, i sve otislo u...

 

Na svu srecu meni i motoru nije nista strasno osim par ogrebotina. Mjenjac se malo savio, nogara je pukla i par plastika je napuklo, to sam sve danas rijesio, zavario nogaru, plastike, sve je u redu, danas opet presao oko 200km, ali dosta pametnije voznje, i bez "klincenja".

 

Razlog sad sto pisem ovo, ne da se "pohvalim" svojim padom ili nesto tako, nego ne zelim da se ovo desi nekome od vas. Hvala Bogu ja sam imao srecu da mi se nista strasno nije desilo, ko zna hocu li je sutra imati i hocete li je vi imati. Sportski motori koji razvijaju brzinu od 200/250km/h su dostupni za smijesne cijene i to ih cini dostupnim za svakog, nazalost i za "DJECU" od 18 godina. Vrlo malo ljudi se divi ljudima koji gradom prozuje velikim brzinama, a jos manje ljudi ce se divit vama kada budete u bolnici, ne mora biti vasom krivicom ali kasno je kad se nesto desi. Mozda ce za nekog ovaj post biti smijesan, ili ce ga protumacit kao obicno filozofiranje, e pa nije, govorim iz prve ruke prosao sam sve to, od tih turiranja motor kroz grad, voznje u drugoj brzini do blokade da me ljudi cuju, i na kraju do medicinara koji me "sakupljaju" po asfaltu. I imam srecu sto dan danas vozim, iako sam mislio da sam "sazrio" sto se voznje tice, ovo je dokaz da ima jos puno kilometara da se predje pa da se mogu nazvat zrelim.

 

Braco pamet u glavu, smanjite brzine, neko vas voli, misli na vas, a kasno je kad se nesto desi. Sezona je pocela i imamo nazalost preko 10 smrtnih slucajeva nase brace bajkera... nemojte da nastavljamo taj niz..

Više puta sam pročitao post, ali nisam uspeo da primetim da si napisao da li je krivina bila nalevo ili nadesno. Verovatno su svi stvorili sliku o događaju i bez tog podatka, mada mi nije jasno kako se niko nije zapitao. Po logici, zaključio bih da je krivina bila nalevo, ali ne mora 100 % da znači.

 

krivina je bila na desno, nisam mogao lijevo da skrenem jer je kolona isla prema meni na celu sa kamionom, a sa desne strane sam zaobisao gdje je bilo manje od metra prostora da se prodje (radi velicine traktora), i nakon prolaska 2m od traktora je bilo to kobno blato :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BH
  • Motocikl: yamaha tenere 660 ( 1994 )

@BMXBandit: Na levo jer je pao na menjač.

na desno je bila krivina, a iz suprotne (lijeve) trake su dolazila vozila pa nisam mogao da "normalno" prestignem, vec sam morao ic na desnu stranu ( prema ivicnjaku ) bilo je jako malo prostora al eto posto enduro motori i nisu nesto siroki prosao sam nekako, i posto sam previse bio priblizen ivicnjaku nakon prolaska 1-2 m ispred traktora pokusao sam da vratim motor tako sto sam ga malo pokusao usmjeriti prema lijevo, ali tu me docekalo blato i samo je tocak proklizao.. nadam se da je sad malo jasnije, nisam nesto dobar u objasnjavanju pa nemojte zamjerit :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ja sam pao na auto-putu sa 130km/h,ispred mene motori..vozili smo u koloni,vozio ZXR 750 tad,nisam divljao,skretao..nista,samo pravo ali je padala kisa koja je napunila kolotrage od kamiona vodom i bukvalno mi podigla zadnji tocak,guma je bila nova ali se to desilo,kao aquaplaning,samo se zadnji kraj zaneo i posle par sekundi me torpedovao na asfalt,klizao sam se 50m ali je srecom bio vlazan pa se nisam prevrtao,uspeo sam i da se okrenem da vidim da li nesto nailazi,motor je odleteo na jednu stranu i zaustavio se kod bankine koja deli auto-put i to pre stuba tako da je i na njemu steta bila minimalna,samo plastike sa desne strane i rucica je pukla inace bih ga mogao dovesti kuci....ja se nisam ni ogrebao,kisni je bio pocepan bukvalno 1 cm i to je sve...desilo se kod Batajnice kod onih seseljevih kuca..

Jedno mesec dana sam sanjao neke italijanske kamione koje smo obisli samo par minuta ranije...

 

Pouka:Uz naravno svu opremu mnogo ljudi zapostavlja jedan deo i cesto vozi i na duzim putovanjima bez toga...RUKAVICE,one su jako vazne jer uvek padamo na ruke tj pokusavamo da se docekamo,ja da ih nisam imao gulio bih 50m asfalta rukama,ovako sam cak kasnije pricao da bi bilo dobro izmisliti neki sport klizanje po vlaznoj povrsini jer je bilo cak i zanimljivo! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: XJ600 Diversion

@abarth_maniac Nema opuštanja dok motor nije parkiran.Mala kratka voznjica,stajem pred kafanu,otvaram copavu i lagano lezem sa sve motorom.Naravno, nisam copavu otvorio do kraja i nezno spustanje na zemlju.

Desava se, ja ugasio motor i htio da izbacim copavu tada desnom nogom nagazim baricu ulja koju je napravio neki krs i naravno lagan pad na desnu stranu. Slomio se migavac, rucica kocnice i mala ogrebotina.

 

Послато са HTC Desire 320 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja