Jump to content

Moto Zajednica

Honda NSR 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav svima! Skoro sam uzeo Hondu nsr,ide super,sve je super,samo mi je pocelo nesto da kapa iz motora,to sam primjetio prije par dana,i malo je kapalo,al sinoc je iscurilo dosta te tecnosti,i to imaju dve cijevcice,jedna iz rezervoara a druga ne znam odakle ide,obe su uz nogar spojene,i ta druga je sva bila mokra,a auspuh kod sastava kod cilindra ima dosta gareza,sta mi je ciniti?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

ma curi iz tog crijeva sto nzm odakle ide,malo cu to detaljnije pogledati kad dodjem kuci..a nemam ni ulja u mjenjacu,koje je najbolje da sipam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

ma curi iz tog crijeva sto nzm odakle ide,malo cu to detaljnije pogledati kad dodjem kuci..a nemam ni ulja u mjenjacu,koje je najbolje da sipam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

ma curi iz tog crijeva sto nzm odakle ide,malo cu to detaljnije pogledati kad dodjem kuci..a nemam ni ulja u mjenjacu,koje je najbolje da sipam?

 

Druže Nosonja, šta to curi?

Osetiš valjda miris, ili kakva je tečnost pod prstima...?  :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

druze to je iscurilo na beton,beton je upio sve,ostalo je crno na betonu,ulje je sig. osjetim mirisom benzin a kao da je bilo i vode malo,vjerovatno ce kapati i nocas pa cu pogledati opet sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

druze to je iscurilo na beton,beton je upio sve,ostalo je crno na betonu,ulje je sig. osjetim mirisom benzin a kao da je bilo i vode malo,vjerovatno ce kapati i nocas pa cu pogledati opet sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Onda da eliminišimo, jedino ulje koje je tebi moglo da iscuri je ono za mešavinu.

Idi redom, prati ta creva i probaj da nađeš odakle curi, možda je neka spojka ili tako nešto.

Ili najbolje, nemoj da sipaš ullje za mešavinu, ostavi da prenoći i vidi je li iscurelo nešto. Tako ćeš da eliminišeš to ulje  :takoje:

 

PS

Podrazumeva se da ti posuda za ulje bude prazna i cevi bez ulja.

To češ uraditi tako što češ sipati već napravljenu mešavinu u rezervoar, pa vozi tako neku kraću deonicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ma preliv iz karburatora. Verovatno prljav pa glavi igloca. Taj motor ima slavinu. Stavi na off upali motor i cekaj da se ugasi. Ako ne bude kapalo to je to. Nema misterije kod takvih masina, prost motor, jednostavniji od automatika

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

Tacno me zeza motor,sad sam bio kod motora nigdje nista nema,ne curi,suv ko barut..al hvala u svakom slucaju ako bude curio opet znam sta mi je ciniti.poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мени је знао некад да пишне мало, и онда дуго времена ништа.

Ја ишао логиком, добро је док цури - значи да има :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

nadam se da nece vise da curi :D

moram ga voziti kod elektricara da mi napravi zmigavce,ja kupio zmigavce i skontam da su zice na njemu spojene,pusta struju istovremeno i na lijevi i na desni zmigavac,a da trazim ja gdje su spojene ne usudim se jer je neko radio na njemu pola instalacije pa nije bas uradjeno najbolje..:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

Postovanja svima,molim za pomoc.Juce sam rastavio motor,malo ga cistio u slucaju da bude kapalo da znam odakle kapa,medjutim vise ne kapa,ali sam vidio da je filter za vazduh ustvari strampla,koja je bila poderana,ja sam stavio drugu stramplu,i promjenio svjecicu jer je bila losa,stavio sam njegovu originalnu,medjutim motor slabije vuce.Dok nisam nista dirao na njemu isao je prva 50 druga 70-75,sad prvom nece preko 40 a druga preko 60 nece nema sile.Hoce da trza malo,nema rc ventil,al to je do sad bio slucaj da ubrzava polako i onda da odnese,to se najvise osjeti u prvoj,drugoj brzini,a sad ide polako ubrzava i pocne da trza malo pa kao povuce al to nije TO!!!Da li sam mozda stavio pregust "filter",da li treba karburator na stelovanje,sta da radim,hvala unaprijed.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

Postovanja svima,molim za pomoc.Juce sam rastavio motor,malo ga cistio u slucaju da bude kapalo da znam odakle kapa,medjutim vise ne kapa,ali sam vidio da je filter za vazduh ustvari strampla,koja je bila poderana,ja sam stavio drugu stramplu,i promjenio svjecicu jer je bila losa,stavio sam njegovu originalnu,medjutim motor slabije vuce.Dok nisam nista dirao na njemu isao je prva 50 druga 70-75,sad prvom nece preko 40 a druga preko 60 nece nema sile.Hoce da trza malo,nema rc ventil,al to je do sad bio slucaj da ubrzava polako i onda da odnese,to se najvise osjeti u prvoj,drugoj brzini,a sad ide polako ubrzava i pocne da trza malo pa kao povuce al to nije TO!!!Da li sam mozda stavio pregust "filter",da li treba karburator na stelovanje,sta da radim,hvala unaprijed.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nisam bas neki majstor, ali imao sam hondu CRM125 i ne bih rekao da je znam dobro, posto je radila kao sat i nije bilo potrebe cackati. Ipak, sto se tice filtera za vazduh, uveliko utice na performanse, cak i nesto malo vise ulja na sungjeru bi ga gusio. RC ventil se podesava i to bi trebalo da vidis po servisnom uputstvu. Koliko se secam, kod mene je na oko 6000 obrtaja poceo da ubrzava kao ispaljeni metak. E sad sta si rasklapao i kako se ponasa motor bez RC ventila, ne bih znao.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzR125,Sachs er49

imam ja jedno pitanje u vezi menjaca na yamahi tzr 125 vozim je godinu dana i dva puta sam dosipao po 100grama ulja u menjac,i onda sam primetio na okno da kolicina ulja opada a sada ga vise nema u menjacu nigde ne curi masina je odlicna sta to moze biti za neki dan

cu sipati novo ulje jer ovoga vise nema a i bilo je staro napomena jos jednom ne curi nigde ili kaplje da li je moguce da izbacuje ulje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mislim da je moguce da ti je los neki semering u masini i da to ulje iz menjaca stigne do radilice i sagoreva u kompresionom prostoru.

Ako vec kazes da nigde necuri,onda mi je to jedino logicno,menjac nemoze sam da potrosi ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzR125,Sachs er49

Mislim da je moguce da ti je los neki semering u masini i da to ulje iz menjaca stigne do radilice i sagoreva u kompresionom prostoru.

Ako vec kazes da nigde necuri,onda mi je to jedino logicno,menjac nemoze sam da potrosi ulje.

Da jbg izleteo sam se sa pitanjem ali nema veze otiso je semering i dihtung,pa ubacuje ulje u kompresioni prostor i izbacuje ga napolje

i to je sve zbog jake mesavine mada mozda je i zamor materijala hvala na odgovoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda NSR 125

Nova desavanja,motor trokira,u svakoj brzini trokira,u prvoj i drugoj manje al u ostalima vise,u svakoj visoj brzini sve vise zakida na brzini,nece preko 90km/h nema sanse.Primjetio sam da ima pipak jedan na karburatoru i da tu malo kaplje gorivo,malo al kaplje.:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja