Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha DT 125 R kako povecati brzinu a ne izgubiti mnogo na snazi,i koji rezonantni auspuh tj top staviti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125 R

Cao svima,imam jedno pitanje.Koji odnos lancanika staviti da bi se dobila veca krajnja brzina a da se ne izgubi previse na snazi,i koji rezonantni top staviti?

E sad razmisljao sam o athena top pa rekoh da vidim neka vasa iskustva kako se ponasa ovaj motor sa tip topom i to. Letos iliti pre nekih 350km sam radio full generalnu jer mi je jedan slepac ubacio parce konca u rezervoar za ulje i motor je blago zakovao,klip je bio dobar ali pojavio se mali luft u radilici,nepunih 1mm,zeznuo se lezaj i izgoreli su semerinzi. Nisam morao mnogo toga da menjam ali kad sam vec otvorio motor,s obzirom da nije bio otvaran pre toga resio sam komplet da ga uradim.Stavio sam wossner fi60 klip,razbusen cilindar i obradjeni kanali,stavljeni novi semerinzi,lezajevi,radilicu sam stavio od one pojacane verzije dt-a i na tu radilicu stavio prox klipnjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125 R

Vozim i yz450,ovo sam potavio pitanjr jer mi ovaj motor treba vise za asvalt,pa mi zato treba veca brzina a da se ne izgubi na snazi mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Neces pogrijesiti bilo koji za 125 2t sprotski auspuh (komplet, a ne samo top), drug mi je imao problema sa prenosom jer je bio predugacak, i nije imao snage da gura, kad smo stavili kraci prenos motor je dobro isao i puno je svaku brzinu, krajnja mu je bila oko 120. Ali masina nije ni blizu bila u stanju kao tvom sto si naveo, tako da bi trebao sa takvom masinom, dobrim izduvom i prenosom da ide fino.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da ne otvaram novu temu posto se radi o slicnom motoru. Imam tdr 125 r iprilikom starta ako ne upali odmah cuje se neki zvuk kao da nesto udari u klipu. Kada upali normalno radi, ovo se cuje samo ako zaverglam a on ne upali. Da li neko zna o cemu se radi

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Nije svecica, kao da se cuje klip ili nesto drugo

Na 4T  sa jednim cilindrom se cuje taj udarac kad prlikom gasenja klip ne predje gornju mrtvu tacku pa krene nazad, a tamo ga doceka frajlauf. Ovo je teorija zbog koje gasim motor dekompresorom, a ne na dugme. Desi se i prilikom paljenja, kad ne prihvati, ali jako retko. Ne znam da li je kod tebe ta boljka.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: HONDA CRM 125

Najvjerovatnije, kod 125 ica paljenje je dosta pomaknuto na niskim okretajima 23-25 stupnjeva prije GMT. Pa kad klip krene od pola zna opalit po njemu a još nema dovoljno brzine zato se čuje tup udarac i motor ne upali(klip ostane u mjestu ili se malo vrati nazad). Ja kad palim motor prvo kurbulom natjeram klip lagano u GMT i onda jače trznem i svaki put pali. A prije sam ga palio samo da trznem po kurbuli pa bi nekad znao i vratit nogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: HONDA CRM 125

paljenje se ne može podešavat osim promjenom kajle koja drži magnet ili nekim od sportskih CDI-ova, ali to samo ako friziraš motor za standard netreba ništa dirat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja