Jump to content

Moto Zajednica

Moto farmerke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Limeni67 imas li neki link gde mogu da se pogledaju te farmerke,ja nisam uspeo da nadjem nista slicno po toj ceni?

 

Evo raja:

 

Na njemačkom ebayu prva pretraga sa : "motorradjeans"

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l2632.R2.TR11.TRC1.A0.H0.Xmotorrad+je.TRS0&_nkw=motorradjeans&_sacat=177074

 

Evo sam izdvojio jedne iz te pretrage slučajno i na brzinu:

http://www.ebay.de/itm/Herren-Motorrad-Jeans-Hosen-Slimfit-Jeans-mit-Schutzverkleidung-Protektoren-/201568521241?var=500776327711&hash=item2eee6b8c19:m:myg-iucUfPtv3SxxgOhd-Jw

 

Evo kad na "motorradjeans" dodaš "vanucci"

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=motorradjeans+vanuci&_osacat=177074&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmotorradjeans+vanucci.TRS0&_nkw=motorradjeans+vanucci&_sacat=177074

 

....Uglavnom ja sam kupio te Vanucci zato sto sam ih dobio jeftino i njih sam spomenuo u postu jer ih nosim i imam vlastito iskustvo sa njima. To što su talijanske samo po sebi ne znači ništa mada je kod mene prevagnulo baš zato što su talijanske i naravno što su na sniženju... ja sam ih kupio nove, crni đins a ženi sam kupio polovne plavi đins isto vanući i sve 5.

 

Ponuda proizvodaca je velika kao i izbor modela prodaju i firme i motoristi privatno.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Gixxer - Što se tiče brojeva, uglavnom su iste kao i kod farmerica koje inače nosiš. Ponekad ih označavaju i sa uobičajenim konfekcijskim evropskim brojevima i tu treba paziti jer njemački i talijanski brojevi nisu isto. Međutim sve se rješi ima na internetu pretvarača koliko hoćeš a i prodavci sami često stavljaju dimenzije u centrimetrima... itd. U mome slučaju ja nosim farmerke w32 inča to je 42cm struk jednokratno. Ove vanući nisu tako označene (kao klasične US farmerke) već sa konfekcijskim brojem 48 ali kad se malo potrudiš i malo popričas sa prodavcem dodjes do informacije.

 

Prekrajanje  - u stvari skraćivanje ide lagano do srednje teško, a neki zahvati na sužavanju ili nešto slično dosta teže pošto i one imaju onu oznaku za sigurnosne šavove.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Evo jos jedno univerzalno pitanje za sve koji imaju licno iskustvo sa nekim moto farmerkama:

 

(VANUCCI, DAINESE, KOMINE...) koliko je boja kvalitetna, ostaje li na telu znojenjem (ili farba kozni namestaj)?

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Evo jos jedno univerzalno pitanje za sve koji imaju licno iskustvo sa nekim moto farmerkama:

 

(VANUCCI, DAINESE, KOMINE...) koliko je boja kvalitetna, ostaje li na telu znojenjem (ili farba kozni namestaj)?

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

Kao normalne farmerice. Nema nikakvih iznenađenja. Pranjem pomalo blijede kao i svaki đins.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Sve korisne informacije - Kevlar i ostali materijali, modeli, cene...

 

The Kevlar Motorcycle Jeans Buying Guide for the Best of 2016

 

https://eatsleepride.com/c/106450/the_kevlar_motorcycle_jeans_buying_guide_for_the_best_of_2016

 

(nema posle - nisam znao/la :-)

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 336 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Gledao danas u barelu oxford spartan farmerice,ojacanja od kevlara i protektori na kolenima,deluju ok,oko 10000 din,naisao i na jednu lepu kacigu mt pa nisam mogao da se odlucim sta da uzmem,uzeh delove za mali servis,to mi je neizbezno,a za opremu mogu da sacekam i naucim jos po nesto dok traje ova kisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 336 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Farmerice bi verovatno kupio,al radio je neki momak koji se ne razume,sam mi je rekao da je tek poceo da radi pa me je dosta zbunio,ja ga pitam za kevlar,on mi pokazuje protektore,oko odrzavanja nije znao nista da mi kaze pa reko bolje da se strpim i da cujem iskustva drugih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja upravo pokusavam za taj model da nadjem neki info, ali sve je sturo bar do sada sto sam nasao. Jesi li ih pogledao iz ruke, jesu li postavljene kevlarom ili ima kevlara u samom tkanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

"Aramid is the family to witch super tough fabrics like Kelvar belong. "

Koliko shvatam nemaju Kevlar nego neki materijal koji je nalik Kevlaru, e sad ako se neko malo bolje razume o kom materijalu se radi neka podeli sa ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 336 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Kevlar je na bokovima,dupetu i kolenima,dal ga ima u samom tkanju ne znam,momak koji radi iako maksimalno korektan ipak je veci duduk od mene,farmerke deluju kvalitetno,lepa je boja,i ne provaljuje se da su za motor,nisu bas tanke-uporedio sam ih sa nekim drugim-zaboravio sam marku pa sam pretpostavio da imaju jos nesto u tkanju inace bi bile tanje ili je samo deblji teksas ubacen,sad sam u dilemi DIG kinetic + protektori ili ove,ne verujem da su ove prijatnije za voznju leti od DIG-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ja upravo pokusavam za taj model da nadjem neki info, ali sve je sturo bar do sada sto sam nasao. Jesi li ih pogledao iz ruke, jesu li postavljene kevlarom ili ima kevlara u samom tkanju?

Nekoliko reci i iskustvo sa Oxford SPARTAN modelom

 

http://www.zabikers.co.za/2016/04/27/spartan-jeans-from-oxford/

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Управо сам гледао неку емисију где је коришћен арамид или ти кевлар платно,може се кројити нормално обичним маказама,тек кад се изврши притисак показује своја својства.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Управо сам гледао неку емисију где је коришћен арамид или ти кевлар платно,може се кројити нормално обичним маказама,тек кад се изврши притисак показује своја својства.

Tako je Braco,

imao sam prilike da krojim Kevlar platno za neka pojačanja na radnim odelima... normalno se seče makazama ili bansekom   ...I šije šivaćom mašinom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

Meni kad se lepo premerim ni jedan broj ne odgovara,il dugacko il usko,jedno mozda glupo pitanje,ja ne kapiram te stvari al drugar narucuje sa ebay-a,uzeo bi farmerke,e sad broj koji sam nasao bi mi bio 10-ak cm duzi,pa moz li to da se krati klasicno ili treba da nosim nekom ko ima specijalnu masinu za sivenje sa specijalnim iglama,koncem itd&?

  

 

?

Не знам шта ти није јасно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Meni kad se lepo premerim ni jedan broj ne odgovara,il dugacko il usko,jedno mozda glupo pitanje,ja ne kapiram te stvari al drugar narucuje sa ebay-a,uzeo bi farmerke,e sad broj koji sam nasao bi mi bio 10-ak cm duzi,pa moz li to da se krati klasicno ili treba da nosim nekom ko ima specijalnu masinu za sivenje sa specijalnim iglama,koncem itd&?

 

Najbolje bi bilo da vam neko premeri farmerice u samoj prodavnici .

 

Merenje.jpg

 

To je za mene juče uradio drug u Kanadi

 

Resurgence.jpg

 

Poručio sam ove farmerke:

http://gpbikes.com/buyers-guides/gear-for-new-riders/resurgence-gear-pekev-jeans.html

 

Full postavljene sa PEKEV-om (navodno bolji od kevlara)  . . . cena: 225 Kanadskih $ (150€)

Lining.jpg

 

Standardna dužina nogavica je 33" (unutrašnja strana) . .  a na zahtev se mogu dobiti  I duže.

Nadam se da sam pogodio veličinu ...a o subjektivnom osećaju udobnosti  ću pisati kada stignu ...za 20-ak dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

A u kanadi je cena?

 

p.s. KO klestima da vadim info! ;)

 

... kada bi samo pogledao jedan post iznad video bi : "Full postavljene sa PEKEV-om (navodno bolji od kevlara)  . . . cena: 225 Kanadskih $ (150€)"

 

ne trebaju ti klešta ... možda ...naočare :)

Pozzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Vidi stvarno pise..... ;) To regularna cena ili na popustu nekom?

 

P.S. klikom na LINK sam saznao i to!!! :)

Ostaje samo da podelis iskustva iz prakse sa nama!!!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Ja i drugar imamo ove sa KP. Ja sam uzeo Taichi, on Dainese, i mogu vam reći, a reče neko već u nekom postu, vrede za sve pare. Treba uzeti broj veći, bar sam ja tako uzeo, i super su. Materijal odličan, rastegljiv. I sviđa mi se što su duže nogavice, tako da kad se sedi, neće ono da se vidi po noge... Misim ako nosite patike

Sve u svemu, za toplo vreme, kratke relacije, po gradu, selu, odlične!

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja