Jump to content

Moto Zajednica

Moto farmerke

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Motocikl: KAWASAKI KLE500
On 28.9.2017. at 6:49, draki je napisao:

Ja sam na pocetku ove sezone kupio Hevik farmerke u Moto Land-u i prezadovoljan sam :) sve preporuke i za proizvod i za prodavca :)

@drakipar pitanja, kako su se pokazale, pitam sada posto je proslo 4+ godine pa me zanimaju detaljna iskustva? Razmisljam da uzmem isti brend, jos ih prodaju. Da li imaju ojacanja na butinama, kukovima, pozadi?

Da li su previse tople leti? Udobne, izdrzljive, jos ih koristis?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Nosim Ixon Cargo stalno... 

 

Putujem u njima, kada stignem izvadim protektore i nosim kao obicne cargo pantalone. Cak i sa protektorima retko ko provali da su moto pantalone. 

 

Imaju jedan jedini sloj Cordura, tako da se oblace i svlace bez guzvanja. Udobne su da mozes da provedes citav dan u njima. 

 

Cena jeste strahotna, ali je proizvod vrhunski. Preporuka. 

 

MAXMOMENT.RS

• One layer construction : Cordura® denim fabric : highly breathable fabric, lightweight strength, resistant to tearing and abrasion •

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, Misauks je napisao:

@drakipar pitanja, kako su se pokazale, pitam sada posto je proslo 4+ godine pa me zanimaju detaljna iskustva? Razmisljam da uzmem isti brend, jos ih prodaju. Da li imaju ojacanja na butinama, kukovima, pozadi?

Da li su previse tople leti? Udobne, izdrzljive, jos ih koristis?

Hvala.

 

Probaću da pomognem, dok kolega ne vidi pitanje, pošto imam iste...

 

Meni su top. Od kako sam prvi put kupio moto farmerice, ne razmišljam o pantalonama. Hevik ima sve pobrojane štitnike, nisu pretople, ali s' druge strane i nisu za hladno vreme. jesu udobne, imaju na par mesta onaj streč materijal (iza kolena, između nogu)a izdržljive su toliko da još ne razmišljam o zameni evo već 4 sezona. 

Jedina zamerka je čičak na dnu nogavica koji ne drži dobro još od početka pa je onaj kao mini kaiš za zatezanje sa muškom stranom čičak trake napravio oštećenja na nogavicama zato što u vožnji leluja i dere teksas... Ako se setim, slikaću oštećenje da shvatiš na šta mislim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Nosim hevik od 2016. Još uvek su cele, ništa nije mrdnuo. Nisu za hladno. Kevlar imaju na kolenima, kukovima i guzici. Odličan kroj, streč teksas i jako udobne. Ja sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Motocikl: KAWASAKI KLE500

Nazalost nista od Hevik dzinsa im nije ostalo u Moto Land-u, rasprodato.

Zagrejao se za Modeka zbog dosta pozitivnih komentara na koje sam ovde na sajtu naisao ali kada sam dosao tamo bez imalo truda me je covek ubedio da je Rev``it drasticno bolja opcija. Svakako je i cena za toliko jaca. Sve mi je bilo jasno kada sam probao jedne i druge.

Ono sto mi je odmah zapalo za oko to je kakav je kroj modela i da budem iskren to i cinjenica da se na Revit ne vide protektori na kolenima je presudilo da se odlucim za njih.

Imaju one savitljive protektore, kao sace. Nisam ih testirao u voznji ali su mi legle kao da su ih za mene sili, poslednja velicina koja im je ostala, sudbina je tako htela... :moto1:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

A kakva je zaštita od klizanja aramid, kevlar iznutra celom dužinom ili mestimično ili nešto drugo?
Rastegljive ili krute?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Motocikl: KAWASAKI KLE500

Evo ga detaljan opis za model:

REV'IT Brentwood Slim Fit Jeans

The Revit Brentwood Slim Fit jeans get the slim cut and still remain protective thanks to four-way stretch Cordura denim. The material stretches, but still retains a high resistance to abrasion. That extra stretch also provides freedom of movement suitable for multiple riding positions. CE Level 1 knee protectors come standard along with pockets prepared for REV'IT! RV33 hip armor (sold separately). Balance fashion, comfort and protection with the Rev'it Brentwood Slim Fit Jeans.

Protection Features:

  • Outer Shell: 12.5oz Cordura denim with Coolmax
  • Protection: Seesmart CE level 1 protection at knees, pocket for optional Seesmart RV33 CE level 1 protection at hips (sold separately), double layered with PWR|shield at seat and knees with safety stitching throughout 
  • Visibility: 3M Scotchlite reflection

Ergonomic Features:

  • Fit: slim fit
  • Features: zipper fly front closure , comfort seat , triple needle stitching, safety stitching
  • Pockets: five pockets

 

 

Samo da dodam opis za PWR:

PWR | shield was developed by REV'IT R&D to provide unsurpassed cut, tear and abrasion resistance. It is created via a unique knitting technique which combines polyethylene/polyamide and aramid fibers resulting in a fabric with amazing abrasion resistance. When layered with Cordura denim, as found on many REV'IT! jeans, the protective qualities rival that of leather.

Promenio član Misauks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Evo ga detaljan opis za model:

REV'IT Brentwood Slim Fit Jeans

The Revit Brentwood Slim Fit jeans get the slim cut and still remain protective thanks to four-way stretch Cordura denim. The material stretches, but still retains a high resistance to abrasion. That extra stretch also provides freedom of movement suitable for multiple riding positions. CE Level 1 knee protectors come standard along with pockets prepared for REV'IT! RV33 hip armor (sold separately). Balance fashion, comfort and protection with the Rev'it Brentwood Slim Fit Jeans.

Protection Features:

  • Outer Shell: 12.5oz Cordura denim with Coolmax
  • Protection: Seesmart CE level 1 protection at knees, pocket for optional Seesmart RV33 CE level 1 protection at hips (sold separately), double layered with PWR|shield at seat and knees with safety stitching throughout 
  • Visibility: 3M Scotchlite reflection

Ergonomic Features:

  • Fit: slim fit
  • Features: zipper fly front closure , comfort seat , triple needle stitching, safety stitching
  • Pockets: five pockets

 

 

Samo da dodam opis za PWR:

PWR | shield was developed by REV'IT R&D to provide unsurpassed cut, tear and abrasion resistance. It is created via a unique knitting technique which combines polyethylene/polyamide and aramid fibers resulting in a fabric with amazing abrasion resistance. When layered with Cordura denim, as found on many REV'IT! jeans, the protective qualities rival that of leather.

Fala

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Nedavno sam naletio na ovog momka super mu je kanal, baš po mom guštu...evo video gdje prezentira moto jeans.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
On 2/2/2022 at 9:48 PM, overtone said:

Nedavno sam naletio na ovog momka super mu je kanal, baš po mom guštu...evo video gdje prezentira moto jeans.

 

 

To treba staviti do znanja ovim nasim drpavcima, bilo da prodaju ili siju moto (pantalone) farmerke bez kevlara ili zavaruju sa cenom ili poklanjaju.

Dobre pantalone mogu da se kupe i u Uradi sam, a kevlar kod Alibabe ili slicno pa ovi nasi hajduci da se daju u biznis.

I obavezno dzepovi za protektore da gipsari imaju manje posla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Da li ko ima iskustva sa Trilobite pantalonama ? Imaju farmerke za zimu i leto, neki komadi imaju i odlicne ocene na testovima klizanja. Samo nigde ne mogu da nadjem licna iskustva ljudi iz okoline

 

Cena je po meni dosta pristupacna obzirom da imaju sertifikat CE AA za tekstil, a dolaze sa Lv2 protektorima kukova i kolena. 

 

Ima ih FC Moto i prodaju se u Ceskoj gde se i prave. Cene im idu od 150e-250e, po koji komad i za vise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Izčitah,al mi treba svežija informacija.Gde u BG-u videti za dobre farmerice,a da je neko kupio i koristio.Ima dobre u DDmoto Ruma,kod njih sam kupio Shima patike,odlične,ali da se vozam busom do Rume ili autom ima da izađe cena oho ho.Ako ne nađem moraću do Rume,ako mi se ne sviđaju ,videlo mi pedu put.Zato neka informacija iz prve ruke bi značila.Naručivanje preko ino sajtova ne dolazi u obzir,jer ko će tu pogoditi broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Upravo sada, the_doctor je napisao:

@gebee&co

Barel. Bio neki dan. Ima raznih modela.

Maxmoment takodje ima nešto, videh. Samo mislim, u proseku da su skuplje. Nisam se baš udubljivao i zagledao.

Ma za cene znam,nema ispod 15000.Ima,ali obične,hteo bih nešto ojačano sa kevlarom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

А Про фармерке имаш у Максмоменту. 

 

Мени су се показале одлично:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Imaju bas dobre moto farmerke u onoj moto garazi na dusanovcu u marinkovoj bari. Udobne su ,lepe i mogu da se pretvore u bermude. Jedino sto mnogo kostaju mada je ta prodavnica inace dosta skupa. Cena je sa zimskim "popustom" 25 000 din inace su kao 30 000 din. Sto je u oba slucaja neni previse

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 17 sati, gebee&co je napisao:

Izčitah,al mi treba svežija informacija.Gde u BG-u videti za dobre farmerice,a da je neko kupio i koristio.Ima dobre u DDmoto Ruma,kod njih sam kupio Shima patike,odlične,ali da se vozam busom do Rume ili autom ima da izađe cena oho ho.Ako ne nađem moraću do Rume,ako mi se ne sviđaju ,videlo mi pedu put.Zato neka informacija iz prve ruke bi značila.Naručivanje preko ino sajtova ne dolazi u obzir,jer ko će tu pogoditi broj.

Ne,ne...kad ogreje kreneš Banditom na vožnju,sačekam te ja,sačeka te Voja...idemo...i kupiš pantalone usputno?!?!

I tišpla ćepi za njih...

Ja za Rodendan...

Voja...'nako...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@gebee&co  Ja uzeh u Barelu neke Oxford letos, tako su bile nesto oko 15k din. Malo posle toga nas je uhvatio mrak na Kopaoniku. Mogu ti reci da sam se odusevio farmerkama na 4-5 stepeni. (naravno uz aktivni ves)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 21 minuta, lestra je napisao:

@gebee&co  Ja uzeh u Barelu neke Oxford letos, tako su bile nesto oko 15k din. Malo posle toga nas je uhvatio mrak na Kopaoniku. Mogu ti reci da sam se odusevio farmerkama na 4-5 stepeni. (naravno uz aktivni ves)

E to mi treba,pravi feedback.Hvala Lestra.Farmerice mi odgovaraju,jer zimi ne vozim,a mogu da podnesu određene Ture,a i zaštita je dobra.Ostaje samo da odem do Bg-a

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja