Jump to content

Moto Zajednica

Ostvarenje sna - Nordcapp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

www.klart.se

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Karlskoga Svedska
  • Motocikl: Honda vfr 1200 f dct

Pozdrav iz Svedske. Cijena bezolovnog ovde je izmedju 10 i 12 kruna zavisi od benzinske do benzinske. Eto....nadam se da sam ti pomogao bar malo :)

 

Skickat från min SM-N910F via Tapatalk

Pozdrav druze !  Cena je 13 kr po litri a i ja bih rado voleo da je izmedju 10 i 12 kr :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Evo i mene ponovo. Definitivno krecem 07.06. pa kako mi bude. Vremenska prognoza je, za moj ukus, nepovoljna, ali jedino moze da me natera da smanjim dnevnu kilometrazu i produzim put za koji dan. Hteo bi da se zahvalim svima koji su ucestvovali, kako logisticki, tako i radom i vremenom za moje 1001 kako i zasto. Posebno hvala majstor Banetu i Pedji iz Zemuna,kao i nasem clanu Djunti. Nisam siguran da ce biti slika u toku puta, ali cu pokusati da put prebacim u tekst i podelim sa svima, negde po povratku, polovinom Septembra. Jos jednom, puno hvala svima

 

13320009_1146469948709058_27740248242051

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo i mene ponovo. Definitivno krecem 07.06. pa kako mi bude. Vremenska prognoza je, za moj ukus, nepovoljna, ali jedino moze da me natera da smanjim dnevnu kilometrazu i produzim put za koji dan. Hteo bi da se zahvalim svima koji su ucestvovali, kako logisticki, tako i radom i vremenom za moje 1001 kako i zasto. Posebno hvala majstor Banetu i Pedji iz Zemuna,kao i nasem clanu Djunti. Nisam siguran da ce biti slika u toku puta, ali cu pokusati da put prebacim u tekst i podelim sa svima, negde po povratku, polovinom Septembra. Jos jednom, puno hvala svima

 

13320009_1146469948709058_27740248242051

 

Prijatelju neka te Bog cuva i sreca prati. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Izvinjavam se zbog propusta, valjda mi je bilo tesko da priznam poraz za ovu sezonu. Elem, na put sam krenuo 07.06., a navigacija mi je crkla negde u blizini Beca, pa sam se, od Nemacke, uglavnom oslanjao na znake. Par dana sam proveo kod rodbine u Nemackoj, pa nastavio za Skandinaviju. Putovao sam iskljucivo auto putem i cudio se koliko se drugacije vozi na samo 1500km od nas. Srecno i brzo sam stigao do Stokholma, te se par dana zadrzao kod prijatelja, uglavnom prateci vremensku prognozu. 20.06. sam odlucio, vec smoren od stalno lose vremenske prognoze, da krenem dalje, pa kako bude. planirao sam da prvog dana stignem do Umea, medjutim, vetar, hladnoca i cudo od kise, naterali su me da promenim plan i nocim u Härnösandu i tu pocinje kraj puta. Posto vecinu novca imam na plastici, a nesto za ne daj Boze u kesu, pokusam da platim gorivo karticom-ne prolazi... Tako jedno 7-8 puta, izvadim nesto gotovih para i platim,racunajuci da je problem u vezama. Ujutru, da platim prenociste-isto, ne prolazi... Da ne duzim, okrenem se za Stokholm, kod prijatelja, i ustanovimo da mi se kartica razmagnetisala i da moram da vadim novu, ali u Beogradu. Zaboravih da pomenem da me je u povratku vetar bukvalno odneo sa puta ( ja 120kg, motor i prtljag jos bar 300kg), srecom, samo sa puknutom plastikom migavca. Uz sve to, ni zdravlje me nije nesto sluzilo, te se tuzan i za sad pobedjen, vratih u Nemacku. Pocetkom Septembra sam se vratio u Srbiju i odmah prodao motor, valjda da me ne podseca na jedan od vecih poraza u zivotu( a bilo ih je) Svim hvala na interesovanju, nadam se da cu sledece godine, sa drugacijom vrstom motora, napisati pobednicki putopis sa ove destinacije. U zdravlje!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Oće te pizdarije sa karticom i magnetima.

Ne treba ju drzati blizu jakih magneta, tad se dogodi ovaj scenario.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Pih, baš šteta. Razumem taj osećaj, i ja sam se više puta vraćao nezavšena posla. Nego, dal je moguće da je kraj juna tako nestabilan gore? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Glavu gore,nije bas ni poraz daleko si dobacio.

Bice bolje.

I ovde je bilo lose vreme,nikad manje km po sezoni.Mislim da smo i sa skuterima vise prelazili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Uf,jbg,bas steta...

Devojka i ja se spremamo da 01.avgusta 2017 krenemo put Nordkapp-a...nadamo se najboljem.....

da nije to malo kasno,da se krene gore,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Druze izvini sto moram ovo da napisem, ali po ovome sto si napisao previse si nesnalazljiv  za osobu koja ima hrabrosti da se uputi na jedno takvo putovanje. Toliko kilometara i toliko zajebancija ni oko cega. I to u sred civilizacije, da si bio negde u Africi pa i da imas razloga da se vratis. Za te osnovne stvari (pare, vreme, navigacija) mora da postoji plan B i kad ides do prodavnice a ne do najsevernijeg dela Norveske.  

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Druze izvini sto moram ovo da napisem, ali po ovome sto si napisao previse si nesnalazljiv  za osobu koja ima hrabrosti da se uputi na jedno takvo putovanje. Toliko kilometara i toliko zajebancija ni oko cega. I to u sred civilizacije, da si bio negde u Africi pa i da imas razloga da se vratis. Za te osnovne stvari (pare, vreme, navigacija) mora da postoji plan B i kad ides do prodavnice a ne do najsevernijeg dela Norveske.  

Sasvim se slazem sa tvojim misljenjem, i nemam za sta da se ljutim. Medjutim , ne verujem da se poznajemo licno, tako da nisi upucen u moju pricu do kraja. Nisam pisanjem hteo da mracim ostale ucesnike, ali sve ovo sto se desilo ima najmanje veze sa mojim umecem organizacije. Cisto informacije radi, bio sam vise godina glavni operativac srbijanskog dela najvece logisticke firme na svetu ( ne zbog hvalisanja, nego zbog nesnalazenja). Samo lagano i pun gas, pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izvinjavam se zbog propusta, valjda mi je bilo tesko da priznam poraz za ovu sezonu. Elem, na put sam krenuo 07.06.

Nadam se da ce biti kakvog-takvog putopisa sa putovanja koje si ostvario. Sigurno ima slika i lepo bi bilo videti ih.

 

Vise srece sledeci put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

2Caponord:

Ne želim da pišem previše i da pokušavam priču da navedem na to kako sam životno iskusan jer imam 30 godina i za tebe sam jako mlad ali ovako stvari stoje...
U jednom momentu u životu smo imali sve, živjeli lijepo, bili "gazde" a onda je to od danas do sutra, snagom žirantskih veza, nestalo.
Moji roditelji su na jedan period bili u depresiji, svađali se, nisu vidjeli izlaz ali su ipak odlučili da se ne predaju i na kraju, danas, o svemu pričamo sa blagim osmjehom na licu.
Nikada naš život nije isti kao ranije, ali smo izvukli pouku i srećom je sve prošlo tako kako jeste.


Šta želim da kažem je: I poraz, ako je služio nekoj svrsi u smislu da se ubuduće ne ponovi, je pobjeda.

Želim ti puno sreće sa kupovinom novog motora i svu sreću na sledećem pokušaju da obaviš željeni krug.
Ako bude od sredine sledeće godine a budeš htio društvo, javi, možda se odlučim pridružiti ako obaveze dozvole.


Svako dobro kolega...  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja