Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti 125 ccm

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Meni se u početku dešavalo da na semaforu mahinalno skinem ruku sa kvačila iako nemam nameru da krenem. Srećom, slab motor na kom sam bio se u tom slučaju gasio, ali da je bio neki od 600cc on bi verovatno krenuo tj poskočio jer ima mnogo veći obrtni momenat i moglo bi svašta da se desi.

Jeste da je off, ali sam zeleo da odgovorim, ne bi se desilo nista gore i na 600 ccm, i on bi ti se samo ugasio, trzaj bi bio nesto jaci, ali nista specijalno. Kada se kaze da jaki motori ne prastaju greske, ne misli se na te pocetnicke greske, vec na one koje nastaju kada se vozac oslobodi prerano i njegovo znanje ne moze da isprati voznju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Honda CM125? Dobar zvuk, nije mali....

Za sportaka sam vise ili eventualno ovaj enduro

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Meni se u početku dešavalo da na semaforu mahinalno skinem ruku sa kvačila iako nemam nameru da krenem. Srećom, slab motor na kom sam bio se u tom slučaju gasio, ali da je bio neki od 600cc on bi verovatno krenuo tj poskočio jer ima mnogo veći obrtni momenat i moglo bi svašta da se desi.

Jeste da je off, ali sam zeleo da odgovorim, ne bi se desilo nista gore i na 600 ccm, i on bi ti se samo ugasio, trzaj bi bio nesto jaci, ali nista specijalno. Kada se kaze da jaki motori ne prastaju greske, ne misli se na te pocetnicke greske, vec na one koje nastaju kada se vozac oslobodi prerano i njegovo znanje ne moze da isprati voznju. 

 

 

Kako mahinalno uspes da skines ruku sa kvacila ne ulazi mi u glavu? :lol: Izbacis iz brzine, sto bi silovao kvacilo kad` mozes da ubacis u neutral  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

 

 

Meni se u početku dešavalo da na semaforu mahinalno skinem ruku sa kvačila iako nemam nameru da krenem. Srećom, slab motor na kom sam bio se u tom slučaju gasio, ali da je bio neki od 600cc on bi verovatno krenuo tj poskočio jer ima mnogo veći obrtni momenat i moglo bi svašta da se desi.

Jeste da je off, ali sam zeleo da odgovorim, ne bi se desilo nista gore i na 600 ccm, i on bi ti se samo ugasio, trzaj bi bio nesto jaci, ali nista specijalno. Kada se kaze da jaki motori ne prastaju greske, ne misli se na te pocetnicke greske, vec na one koje nastaju kada se vozac oslobodi prerano i njegovo znanje ne moze da isprati voznju. 

 

 

Kako mahinalno uspes da skines ruku sa kvacila ne ulazi mi u glavu? :lol: Izbacis iz brzine, sto bi silovao kvacilo kad` mozes da ubacis u neutral  :takoje:

 

Pa dešava se, nekad krenem levom rukom da namestim naočare ili podignem/spustim vizir na kacigi i eto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pa dešava se, nekad krenem levom rukom da namestim naočare ili podignem/spustim vizir na kacigi i eto :)

 

Promeni ruku kojom namestas naocare ili vizir :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Obisao sam 2 varadera koja sam nasao u bih, u losem stanju su i jedan i drugi.

 

U gradu imam servis za Bashana, samo da provjerim da li oni nabavljaju djelovee, ukoliko nabavljaju kakav je to izbor po vama?

 

Nasao sam i hondu cbr 600 f4i 4t, mada je prejaka za prvi motor zar ne?

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Slusaj i dalje stojim pri misljenju da nisam za tog Bashana i da ga zaobidjes u sirokom krugu. Ne znam mozda gresim ali nikada nisam cuo za taj motor niti upoznao coveka koji ga vozi ili ima iskustva sa njim. Ali to je moj stav i vise bih voleo da dodje neko ko zna vise o tim motorima i isprica ti kako stvari stoje.

Sto se tice CBR600 f4 mislim da je to jako dobar izbor (licno jedan od modela o kojem razmisljam prilikom kupovine sledeceg motora) jer ti je to "pitoma" varijanta "R" sportaka. Ne zelim da pomislis da te tretiram kao retarda ali ocigledno nemas toliko iskustva sa motorima pa moras da znas unutar sportaka razliku izmedju "F" modela (Honda CBR600F, Suzuki GSX600F) i "R" modela (Honda CBR600RR, Suzuki GSX600RR). Tako recimo iako su i CBR600F i CBR600RR ista kubikaza ova dva motora se ne mogu porediti. RR je startniji (agresivniji na gasu sto bi ljudi rekli), brzi, ima agresivniji polozaj sedenja od "F" modela. Imas 23. prema tome verujem da nisi napaljen klinac zeljan dokazivanja i divljanja, tako da uz pametnu voznju ovo je skroz ok izbor ;)

Inace za koliko para si nasao tu Hondu? Kod nas F4 modeli idu do 2000e, ali F4i ispod 2500e ne mogu da se nadju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Hvala opet puno na detaljnom odgovoru.

 

F sam nasao za 2k eura, ali bi mogao da preklopim, tako da bi ga uklopio u svoj budzet.

 

Iapk se radi o f4, ne f4i.

Sada cu bas da proguglam u cemu je razlika.

Dok ga ja vozim nema od divljanja nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Razlika je u prednjoj masci i sto f4 ima karburatore a f4i je sa diznama. Imao f4 sa 14.000 km na satu, motor je odlican za pocetnike, kao i svaka hondica, linearno ubrzava, jako lagan motor itd. Imao sam ga sa 17 godina, i secam ga se samo po lepim stvarima

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Da ne ponavljam kolegu Mikija, objasnio ti je razliku izmedju F4 i F4i (injection-direktno ubrizgavanje goriva). Cuo si od coveka koji je vozio taj motor kakva on ima iskustva, prema tome bilo bi suvisno da ja bilo sta dodajem vezano za CBR.

Bas zbog budzeta sam te i pitao za koliko si ga nasao, jer znam da si rekao da koliko se secam izmedju 1500i2000e mozes da izdvojis, a velika je razlika izmedju F4 i F4i (zna da bude i po 1000e).

Slusaj drug, mi ovde sa savetima i predlozima pokusavamo da ti pomognemo ali to ne znaci da treba da bude presudno u izboru motora. To je tvoj motor, kupujes ga sebi i trebas da ga gledas i vozis narednih par godina.. Prema tome sagledaj ti i poslusaj sve nase savete ali zadnja je tvoja. Ako ti mislis da je pravi izbor Bashan samo udri, pusti ti mene i moje misljenje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Pitaj Amere u vezi F4, stunterski motor :D

 

Inace imao sam jednu prosle god. Istovremeno sa sradom 750, cbr F3 i cbr900. Najudobnija je od navedenih motora i najlakse se vozi. Bukvalno dete je moze voziti. Uspravniji polozaj sedenja nego na sradu... A visok sam 186. Veoma udobna. Agregat radi kao satic. A imala je 75.000 na satu i dozivela je svakakva silovanja kod prethodnog vlasnika. Sreca pa je menjao ulje dosta cesto tako da je masina ostala full. I da, prodao sam je za 1600, neregistrovanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Hvala svima, mislim da je ovo idealan motor.

Na sta bi trebao najvise da obratim paznju prilikom kupovine ovakvog tipa motora?

Povescu naravno nekog ko se razumije, ali savjeta nikad dosta :)

 

Takodje sam cuo razlicite price oko potrosnje, vidim da je par momaka ovdje imalo isti motor, kakva su vasa iskustva?

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

F4 Trosi smesno, ali mora biti ispravna, tj karburatoru. Koji su inace odlicni i ljudi retko imaju problema. Pazi na spaner i lanac najvise, kao i na svakoj hondi. Da li pali dobro bez gasa hladna i vruca. Da li dimi plavo na prvom paljenju, ili na zavrtanju do blokade kad se ugreje bas dobro, tj na pustanju gasa. Lanac, lancanici, plastike, oprema to znas vec i sam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Najbolji motor je nov motor...rekao stari Ford :)

Ja sam sad kupio ybr125 '16, vozio sam u jednom pravcu 160km bez prestanka, veoma udoban, mada ja imam samo 180cm.

Imao sam priliku da isprobam i ybr125 '11 sa karburatorom. Ovaj noviji sa injektorom ima bolje ubrzavanje, atraktivniji i agresivniji izgled i veci gabarit...verovatno zbog dodatnih plasticnih delova, a i zadnjica mu je malo vise podignuta.

Od NS do SO potrosio malo manje od 2.5 lit/100km.

Vozio sam do 100km/h, na 8000 obrtaja na kracu stazu, ali moze jos da ide, s tim da nisam hteo da preforsiram.

Mozda bi i tebi to odgovarao, jedino pitanje je tvoj budget.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja