Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti 125 ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Cao,

 

 

U jednoj sam nedoumici i potrebna mi je Vasa pomoc.

Kupujem motor od 125 ccm.

 

Sta odabrati ??

 

Neki od modela koji su meni zapeli za oko:

 

Aprilia rs

Honda nsr

Honda cbr

Derbi gpr ( nasao sam ga sa jako malom kilometrzom 3k km)

 

 

Ili pak nesto rece ?

 

Kod motora mi je najvise bitno da nije "malen", imam 1,92m i kada sjednem na motor ne zelim da motor izgleda ko igracka :D

Zatim mi je jako bitan zvuk, naslusao sam se svacega, jasno je da niko ne zeli motor koju zvuci kao da ima 50ccm!

Brzina, ne trazim nista ekstremno, motor koji ide 130km/h je sasvim ok.

Naravno sto manja potrosnja to bolje, tu mi je vecina ljudi savjetovala da 4T motori manje trose (ali i da su sporiji), naravno nebi sada pravio neku razliku izmedju 4l i 5l naravno :)

 

 

Hvala svima na odvojenom vremenu dok ste procitali ovo.

Zivjeli !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzR125,Sachs er49

Pozdrav druze,nzm koliko imas godina i koliko si kilometera proveo ma motoru ali slusaj dobro ako hoces da ide brzo i da ostavljas sve za sobom kupi 125cc 2t tu spadaju(aprilia rs,honda nsr,yamaha tzr,cagiva mito.suzuki rg)to su sve R motori jeste da je potrosnja veca ali barem znas sta vozis e ako hoces da trosi manje to se odnosi na mirniju voznju i mirniji rad motora kupi neki 125cc 4t honda cbr,yamaha yzf125r njihova max brzina je oko 125kmh a sto se tice zvuka cetvorotaktni 125cc nema nikakve sanse nasparam ove moje azdaje dvotaktni se i cuje i ide obrati paznju na auspuh sve zavisi i koliki ti je budzet  ;):)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ja sam 187 cm i vozio sam Suzuki RG od kolege sa foruma @Maks91 i mogu ti reci da me uhvatio par puta grc u preponama, vrlo neprijatan osecaj.. A ti se jos vislji... Razmisli i probaj..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzR125,Sachs er49

Promisli o Varadero i TDR.

Da da i oni spadaju u tu grupu komsija mi vozi TDR serija 1 sa zicanim felnama ovakvog ima oko 35ks mnogo jaka masina

post-39560-0-21154900-1462287943.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Hvala svima na odgovorima.

Imam 23 godine i nadam se da tezina ili jacina motora nece biti problem.

Problem je sto do sada nikada nisam vozio motor ( i ako sam igrom slucajeva polozio za motor).

 

 

Gledam nesto oko 1 500e (3 000km), mala razlika gore-dole ne igra ulogu.

Ova yamaha iz 1 posta izgleda jako ljepo :)

 

 

Eto ako ima neko visi na forumu neka pise svoja iskustva, to bi mnogo znacilo :)

 

 

Edit:

ne razumijem se oko motora, ali ono sto mi je zapalo za oko jeste da se mogu u klopiti i sa nekim novijim modelom u svoj budjet (2006-2009)

tiba cbr ili taj derbi

 

Derbi mi je bas nesto zapao za oko, da li ste culi kakve komentare za njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Ja sam 187 cm i vozio sam Suzuki RG od kolege sa foruma @Maks91 i mogu ti reci da me uhvatio par puta grc u preponama, vrlo neprijatan osecaj.. A ti se jos vislji... Razmisli i probaj..

Izgleda da nas u ovome sportu visina dosta zeza :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzR125,Sachs er49

Hvala svima na odgovorima.

Imam 23 godine i nadam se da tezina ili jacina motora nece biti problem.

Problem je sto do sada nikada nisam vozio motor ( i ako sam igrom slucajeva polozio za motor).

 

 

Gledam nesto oko 1 500e (3 000km), mala razlika gore-dole ne igra ulogu.

Ova yamaha iz 1 posta izgleda jako ljepo :)

 

 

Eto ako ima neko visi na forumu neka pise svoja iskustva, to bi mnogo znacilo :)

 

 

Edit:

ne razumijem se oko motora, ali ono sto mi je zapalo za oko jeste da se mogu u klopiti i sa nekim novijim modelom u svoj budjet (2006-2009)

tiba cbr ili taj derbi

 

Derbi mi je bas nesto zapao za oko, da li ste culi kakve komentare za njega

E pa druze  i ja sam 192cm visok pa vozim ovo prvih mesec dana kad sidjes sa motora a vozio si se malo duze,muda ti trne i otpadaju izvinite na izrazu ali posle sam se navikao i sada posle god dana nista ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Previsok si za ove R-ove, ima vremena za njih, kad se budes uvozao, kad predjes na 600ccm,moci ces pristojnog R-a da vozis. A do tada prvo kupi Tdr 125 ili Varadero ako imas para, pa polako, to au odlicni mi motori kojima se slatko mozes voziti svuda, kad se uvozas i svladas motor, kada ti se bude trazilo vise (potpuno normalna pojava u mozgu svakog bajkera, dodje pre ili kasnije) ti predji na 600ccm,enduro ili R, do tada ces vec shvatiti sta te lozi. Samo lagano, sve ce ti samo doci. Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Tdr ili Varadero. Ja imam Tdr a drug Varadera i potpisujem da su najbolji motori u 125ccm klasi.

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Varadero 125, 2 cilindra, 4t, 2t motore bih zaobisao u sirokom luku, dosta trose i traze mnogo cesce majstora, ali da idu za sve pare-idu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

R - Motocikli sportski orjentisani(agregat, ogibljenje, kocnice) udobnosti bez, 101% zabave.

F - Putni motocikli, mirni dovoljno snazni, mekani, udobni.

N - Golaci, motori za grad bez oklopa i zastite od vetra (uglavnom lepotani)

S - Oklopna verzija tog istog "N" modela

Enduro - sjeb'o ih sve, posto moze i po sumi, pesku travi i uz banderu..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Da, 2T idu dobro, ali kada ih ostris u obrtaje. Tada i srcu goriva kao 600ccm 4T masine. A kada dodje da radis agregat daces pola para od vrednosti motora da isti uradis. Posto si pocetnik, pre bih gledao nesto od 250ccm tipa kawasaki ninja 250 iz 90ih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

 

Ja sam 187 cm i vozio sam Suzuki RG od kolege sa foruma @Maks91 i mogu ti reci da me uhvatio par puta grc u preponama, vrlo neprijatan osecaj.. A ti se jos vislji... Razmisli i probaj..

Izgleda da nas u ovome sportu visina dosta zeza :D
Da, nazalost samo na 125-ticama. Inace, pre neki dan sam imao priliku sa isprobam svoj omiljeni motor, Yamahu R6 i mogu ti reci da sam se bas fino spakovao, prijatno me iznenadio, kao da je stvoren za mene.. Ali, takodje sam se u razocarao, jer u poredjenju sa endurom koga vozim vec, evo 7 godina, je totalno kruto i nije za moj stil voznje, ali to je stvar ukusa.. Uostalom, @Astral ti je sve fenomenalno lepo opisao, bas pravi drugarski savet..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha tzR125,Sachs er49

Da, 2T idu dobro, ali kada ih ostris u obrtaje. Tada i srcu goriva kao 600ccm 4T masine. A kada dodje da radis agregat daces pola para od vrednosti motora da isti uradis. Posto si pocetnik, pre bih gledao nesto od 250ccm tipa kawasaki ninja 250 iz 90ih...

To si u pravu brate trose kao od 600cc e sad idu jebu kevu i ne kvare se bas japanci su najizdrzljiviji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Da, 2T idu dobro, ali kada ih ostris u obrtaje. Tada i srcu goriva kao 600ccm 4T masine. A kada dodje da radis agregat daces pola para od vrednosti motora da isti uradis. Posto si pocetnik, pre bih gledao nesto od 250ccm tipa kawasaki ninja 250 iz 90ih...

Ne radi se agregat tako cesto, ako cuvas i pazis motor moze lagano 40k+ km da navuče bez otvaranja masine, samo redovno održavanje, kvalitetno ulje za mesavinu i opusteno. A sto se potrosnje tiče 5l/100km je maksimum na Tdr, bar kod mene, uz laganu voznju ne prelazi 4l/100km.

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125
Da, nazalost samo na 125-ticama. Inace, pre neki dan sam imao priliku sa isprobam svoj omiljeni motor, Yamahu R6 i mogu ti reci da sam se bas fino spakovao, prijatno me iznenadio, kao da je stvoren za mene.. Ali, takodje sam se u razocarao, jer u poredjenju sa endurom koga vozim vec, evo 7 godina, je totalno kruto i nije za moj stil voznje, ali to je stvar ukusa.. Uostalom, @Astral ti je sve fenomenalno lepo opisao, bas pravi drugarski savet..

 

Eh to moze praviti veliki problem.

Sada nisam pametan sta da radim,ganjati nesto jace i veci ili hmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

tebra evo savet

mlad sam( 2 god stariji od tebe) ali imam mnogo iskustva sto se tice tih manjih masina jer sam krenuo od 49ccm skutera kao dete i vozio sam vecinu ovih motora sto su ovde nabrojali jer sam isao postepeno ili sto bi nasi rekli "skolovao se za motore".

ja licno sam posedovao cbr 125r, od ostalih motora sam vozio yamahin TDR, yzf 125, nsr 125 i kawu ninju 250, ove sto sam nabrojao su posedovali drugari i vozio sam ih x puta.

125ce 2t idu mnogo bolje od 125 4t motora, sta vise mogu i da se porede lagano sa 250 4t motorima, 

ako trazis brzinu i da budu ostriji onda  125 2t, sad sve 125ce od R varijanti su male za tebe i izgledaces kao da jases igracku, osim TDR-a jer je on dual-sport, visi je (dobro ces izgledati) i povlaci dobro ali ne razvija velike brzine kao 125r 2t.
kao sto su neki rekli vec, neki trose kao i sportski od 600ccm i ne traju kao 4t motori(nisu toliko pouzdani), meni licno zvuk na 125 2t motorima je smesan, kao neki nabrjani tomos prdi :D



125 4t je manje vise sipas i ne mislis, trose malo, pouzdani su, imaju lepsi zvuk(licno) i najslabiji su od svih, svi idu max oko 120-130 km/h.

dobri su ako hoces da ides od A tacke do B, tipa na posao ili do bazena. zato  ti njih  ne preporucujem i osim ako ne planiras da menjas motor za 6 meseci jer ce za toliko da ti dosadi i da ti se trazi nesto jace. 
kao sto sam gore rekao, licno sam posedovao cbr 125r, nju sam uzeo novu i vozio sam je godinama dok nisam uzeo novi i veci motor.  uvek odradjivala posao i voznju po lokalu, ali dosadila posle god dana i ja nisam imao mogucnosti da ga menjam.



zato moja preporuka ide 250 4t, imas A kategoriju i 23 god to znaci da mozes da ga vozis.
manje trose od 125 2t, bolje idu od 125 4t, pouzdani su i mislim da R varijante imaju najlepsi zvuk od svih tih manjih masina.

ti tebra imas 23 god i trebalo bi koliko toliko zreo i normalan, a ako nisi normalan onda i 125ccm ce biti mnogo, u stvari nemoj da sedas ni na jedan motor onda :D
mislim da to nije prejak motor za pocetnika ma sta ko rekao, rekoh gore da ide slicno kao ove zujke dvotakne od 125ccm. 
npr ninju 250r ja sam vozio 170km/h i mislim da mu je to max, nju je imao drugar moj koji je 190 i ima 140 kg, i naravno izgledao je kao panda na motoru, urnebesno.
znaci ako si krmak, onda ti nijedan motor nece stajati :D
sto se tice gabarita samog motora, veca je razlika od 125 do 250 nego od 250 do 600. sto znaci ako si previsok za 250 onda ces biti previsok i za 600 R-a.
u sustini si previsok za svakog R-a osim vece od litre, ali nemoj se obazirati puno na to koliko si visok, sedi probaj pa onda presudi.
svako treba da vozi ono sta mu se najvise svidja i na cemu se najbolje oseca, a ne da gleda da li ce biti maneken na motoru.

nisam pratio oglase ali mislim da bi ti se ovo i uklopilo u tvoj cenovni rang, mozda ces morati jos malo da se napregnes i onda ces imati sigurno bestbuy.



 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Drug ja ne mogu nista posebno drugacije da ti kazem od ostalih ljudi, jer to sto su ti oni rekli je sve tacno. Prvo podrzavam u potpunosti to sto iako imas kategoriju kreces od 125cc, jer je po meni to najpametniju i sigurniji put za ucenje i sticanje zanata. Mnoge lekcije i greske koje su mi se desavale na 125cc bi me verovatno kostale ozbiljnih posledica na vecim motorama i brzinama. E sada sto se tice visine pomiri se sa tim da ces morati da zrtvujes neke motore zbog nje. Ne pricam ovo da bih ti ubijao volju, vec samo da ti otvorim oci i kazem ono sto jeste. Visok sam 185 pa mi je trenutni motor knap i neko vislji par cm od mene bi tesko mogao da ga vozi. Pored toga imam prijatelja koji je visok 197 i verovao ili ne, njemu GSX600R (SRAD) nije stajao lepo kao npr. prethodna Yamaha TDR 125. A SRAD je veruj mi dosta veliki motor za 600cc u poredjenju sa recimo novom R6, CBR600RR itd.. Tako da moj savet je da sportake do 600cc zaobilazis. Tebi bi lepo stajali veci motori tipa TDR, Varadero kasnije TDM, veci naked pa cak i neki sportaci 750cc+. Sto se tice samih motora koje si nabrojao to su sve dobri 2t motori (osim CBR-a) ali budi svestan da su ma sta ljudi pricali "krakog veka" i ako hoces da ih vozis stvano kao sportake ocekuj potrosnju i do 7-8l sto je po meni smesno za 125cc jer koliko god oni "leteli" u klasi 125cc to je smesna brzina za vece motore.. Takodje tu je i taj cuveni zvuk 2t motora. Medjutim to je sve stvar ukusa i toga sta covek zeli i hoce od motora. Iz svega sto sam ti rekao (a mnogo toga sam rekao  :D) moj zakljucak jeste da preporuka za tvoj prvi motor bude Yamaha TDR. Varadero je izuzetno dobar motor (po meni cak i bolji od TDR) i licno sam gledao da ga kupim ali ono sto je po meni njegova najveca mana, jeste cena.. Smatram da ce ti 125cc biti samo prolazna stanica, tako da mislim da ti je previse dati 1600-1700e za Varadera 2001-2002 godiste kada TDR u istom godistu mozes platiti 1100-1200e. Na kraju odluka je tvoja i ti najbolje znas sta volis i zelis :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Da, 2T idu dobro, ali kada ih ostris u obrtaje. Tada i srcu goriva kao 600ccm 4T masine. A kada dodje da radis agregat daces pola para od vrednosti motora da isti uradis. Posto si pocetnik, pre bih gledao nesto od 250ccm tipa kawasaki ninja 250 iz 90ih...

Ne radi se agregat tako cesto, ako cuvas i pazis motor moze lagano 40k+ km da navuče bez otvaranja masine, samo redovno održavanje, kvalitetno ulje za mesavinu i opusteno. A sto se potrosnje tiče 5l/100km je maksimum na Tdr, bar kod mene, uz laganu voznju ne prelazi 4l/100km.

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

 

 

"5l/100km maksimum na TDR"

Reci mi je ti je zakacen ventil snage? Taj motor sa ventilom snage i punim gasom ne moze da trosi 5l pa da ga nizbrdo guras..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Motor je uvezen iz Swice, ima blokadu i veruj mi da ne prelazi 5l. Čak kad ne prelazim 6000 obrtaja i manje, čim mi prijavi rezervu ja naspem 5l i ubijem 110+km :)

 

 

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 125

Gavrela, hvala ti ko bratu.

Mnogo si ovdje informacija iznjeo i pojasnio neke.

 

Sta mislite o motoru bashan 200,2009 god, 4t?

Morao bi biti veci od ovih 125ca, a ipak mi mozda za pocetak uzeo 4t.

 

Nov je motor nebi ga bilo problem valjda kasnije prodati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja