Jump to content

Moto Zajednica

Titanijumski vs celicni ventili

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Pozdrav ljudi, :)

pazario sam pre neki dan cross-a Husqvarnu TC 250 2006 godiste havarisan. U toku doskoka na stazi motor se ugasio. Prilikom otvaranja agregata, konstatovano da se odkinuo jedan ventil i tom prilikom naparavio pravi harakiri, osteceni su klip, cilindar, glava...posto su preostala tri ventila iskrivljena, a svejedno bi ih menjao, INTERESUJE ME razlika izmedju titanijumskih i celicnih ventila. Njeni fabricki su titanijumski, a isti i nisu bas jeftini, oko 80evra komad. Na nekim forumima sam procitao da ljudi ugradjuju titanijumske zbog toga sto su laksi :stabre: a stvarno se nerazumem u taj deo.

Ja motor vozim amaterski, retko kad na stazi, uglavnom po sumama fruske gore, znaci neeksplatisem ga 100%, da li bi u njega meo da ugradim standardne ventle celicne?

Takodje sam dosao do informacije da je jedan lik ovo sto ja zelim uradio na CRF-u i vec duzi vremenski period vozi bez problema!

Svaki savet bi mi dobro dosao  :) post-17050-0-61390800-1462205142.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ukratko. Mozes da stavis celicne i to ce da radi normalno, ali zaboravi na punu snagu motora onda, bice slabiji malo, manje konja... Sve sto se okrece u glavi motora je poenta da bude lagano, otuda ostrina na gas izmedju ostalog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Titanijumski ventili su skoro duplo lakši od čeličnih, što može biti problem kod viših obrtaja sa jačinom opruge ventila koja neće stići da zatvori ventil na vreme. Drugi problem ako se stave jače opruge je veće opterećenje bregaste i klackalice (ako ih ima) i kraći vek istih.

Titanijumski ventili se uglavnom stavljaju na cross motore koji se po pravili više vrte, a kod enduro verzija istih mašina idu obični ili samo usisni titanijumski.

Ako ga ne budeš previše forsirao trebalo bi da bude ok sa čeličnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Mene najvise brine izdrzljivost istih

Da nestavim sve novo pa da mi se opet neki odkaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja