Jump to content

Moto Zajednica

Dragon Ada izduvi iskustva

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uh.. Tek za akrapa i slično ne bih dao toliko. Mnogo kume..

Ipak, razmišljam o nekoj alternativi, dobro je čuti se po gradu a da na dužem putu da ne smeta. Možda, što bi rekli, otvorim auspuh za 50e pa nešto između i dobijem. Neki kažu vrhunska stvar, drugi ništa spec se ne dobije... Možda za te pare vredi probati pa šta bude.

350eur nije preterano mnogo kad uzmes u obzir da dobijas 2 topa, i prikljucnu granu 1u2 koju je komplikovanije uraditi nego na klasican izduv.

I ja glasam za tu alternativu, za mnogo manje para moze sasvim lepo da se uradi i da ima lep zvuk, samo nadji dobrog majstora, mislim da sam video da je  Andjelo sa foruma radio nekom izduv na taj fazon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uh.. Tek za akrapa i slično ne bih dao toliko. Mnogo kume..

Ipak, razmišljam o nekoj alternativi, dobro je čuti se po gradu a da na dužem putu da ne smeta. Možda, što bi rekli, otvorim auspuh za 50e pa nešto između i dobijem. Neki kažu vrhunska stvar, drugi ništa spec se ne dobije... Možda za te pare vredi probati pa šta bude.

 

 

Dobro sam rekao, faktor 2

 

http://www.marktplaats.nl/a/motoren/onderdelen-yamaha/m1045215822-akrapovic-uitlaten-dempers-yamaha-fz6-fazer-2004-2009.html?c=be2da871b0d84f75c3056cc6db858f31&previousPage=lr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja sam se raspitivao za fz6 koliko bi bilo.... Čovek kaže 350e... Mene mi malo mnogo...

Al zato izgledaju perverzno...

 

811f24f1fb247b1f94ba08e432795801.jpg

 

3079432a4dfbd280c2930ffc2f528710.jpg

 

Izgleda se Robert "rasirio", poceo sa evropskim cijenama  da rastjeruje musterije. ;) E Balkanu moj! :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 

Uh.. Tek za akrapa i slično ne bih dao toliko. Mnogo kume..

Ipak, razmišljam o nekoj alternativi, dobro je čuti se po gradu a da na dužem putu da ne smeta. Možda, što bi rekli, otvorim auspuh za 50e pa nešto između i dobijem. Neki kažu vrhunska stvar, drugi ništa spec se ne dobije... Možda za te pare vredi probati pa šta bude.

 

Dobro sam rekao, faktor 2

 

http://www.marktplaats.nl/a/motoren/onderdelen-yamaha/m1045215822-akrapovic-uitlaten-dempers-yamaha-fz6-fazer-2004-2009.html?c=be2da871b0d84f75c3056cc6db858f31&previousPage=lr

Sunce ti poljubim.. Za 7 glava bolje kupiti neku dobro opremu ne nego bacati na izduv.

Čini mi se da je to previše, bar za mene koji se ne ložim na kad prođem ulicom svi se okreću..

Sad kad vidim, 350 za dragona je smešno, mozda ga i uzmem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

 

Ja sam se raspitivao za fz6 koliko bi bilo.... Čovek kaže 350e... Mene mi malo mnogo...

Al zato izgledaju perverzno...

 

811f24f1fb247b1f94ba08e432795801.jpg

 

3079432a4dfbd280c2930ffc2f528710.jpg

 

Izgleda se Robert "rasirio", poceo sa evropskim cijenama  da rastjeruje musterije. ;) E Balkanu moj! :jok:

 

Nije ovo Robert.Ovo je druga firma.Robert je RACE

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tako je, obe firme su iz Ade, ja sam imao ovaj Dragon, bio vise nego zadovoljan. Za Race Ada (Robert) takodje sam cuo samo reci hvale.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ja znam da su previse tihi za moj ukus. Bolji od fabrickih, ali ne mnogo glasni i zvuk nije dovoljno dubok

Jesi li probao 2u1, bez db kilera? Ova varijanta je meni sasvim zadovoljavajuca, i sto se tice cene ( 130e ), izgleda, kvaliteta materijala. Vozim trecu sezonu i nemam nameru da ga menjam. Dovoljno bucan za gradsku voznju, taman da najavis prisustvo u saobracaju. Na otvorenom,  preko 100km/h , buka se utisa, taman da ti ne smeta na duzim relacijama ali si dovoljno glasan za ostale u saobracaju.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mqOCXj5o4xc

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

 

Ja sam se raspitivao za fz6 koliko bi bilo.... Čovek kaže 350e... Mene mi malo mnogo...

Al zato izgledaju perverzno...

 

811f24f1fb247b1f94ba08e432795801.jpg

 

3079432a4dfbd280c2930ffc2f528710.jpg

 

Izgleda se Robert "rasirio", poceo sa evropskim cijenama  da rastjeruje musterije. ;) E Balkanu moj! :jok:

 

Nije ovo Robert.Ovo je druga firma.Robert je RACE

 

 

Da moja greska, izvinjenje za Roberta - Race. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

 

 

Ja znam da su previse tihi za moj ukus. Bolji od fabrickih, ali ne mnogo glasni i zvuk nije dovoljno dubok

Jesi li probao 2u1, bez db kilera? Ova varijanta je meni sasvim zadovoljavajuca, i sto se tice cene ( 130e ), izgleda, kvaliteta materijala. Vozim trecu sezonu i nemam nameru da ga menjam. Dovoljno bucan za gradsku voznju, taman da najavis prisustvo u saobracaju. Na otvorenom,  preko 100km/h , buka se utisa, taman da ti ne smeta na duzim relacijama ali si dovoljno glasan za ostale u saobracaju.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mqOCXj5o4xc

 

 

Ovo je meni daleko daleko ispod nivoa buke koji zelim da cujem iz auspuha :) Kad zavrnem gas, efekat treba da bude kao da mi je neko lupio samar. Ovo je mnogo pitomo...

 

Bojim se da ti za to fale jos 2 cilindra. Sa TDM tesko da postignes nesto tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Postoji valjda i neki nivo buke koji je dozvoljen zakonom, zbog nas koji zivimo u centru i imamo decu pa moramo celu noc da skacemo iz kreveta zbog pokvarenih auspuha.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

 

 

 

 

Ja znam da su previse tihi za moj ukus. Bolji od fabrickih, ali ne mnogo glasni i zvuk nije dovoljno dubok

Jesi li probao 2u1, bez db kilera? Ova varijanta je meni sasvim zadovoljavajuca, i sto se tice cene ( 130e ), izgleda, kvaliteta materijala. Vozim trecu sezonu i nemam nameru da ga menjam. Dovoljno bucan za gradsku voznju, taman da najavis prisustvo u saobracaju. Na otvorenom,  preko 100km/h , buka se utisa, taman da ti ne smeta na duzim relacijama ali si dovoljno glasan za ostale u saobracaju.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mqOCXj5o4xc

 

 

Ovo je meni daleko daleko ispod nivoa buke koji zelim da cujem iz auspuha :) Kad zavrnem gas, efekat treba da bude kao da mi je neko lupio samar. Ovo je mnogo pitomo...

 

Bojim se da ti za to fale jos 2 cilindra. Sa TDM tesko da postignes nesto tako.

 

 

Vec imam tako nesto. Nosi naziv "Arrow" ;)

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Motor koji je bio kod Astrala je sad kod mene, i ja sam isto zadovoljan zvukom, jeste 500ccm, al se lepo cuje.... Ako ti je tacna lokacija mozemo se i naci pa da cujes i sam da li ti odgovara zvuk....

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Evo, da se i ja upišem kao zadovoljni korisnik Dragon Ada auspuha.

Auspuh koji je na mom motoru je sa priključnom cevi koštao 150e + ugradnja 30e.Uz isti se dobija i db killer.

Pri ugradnji, majstor Ištvan, ništa nije sekao niti prepravljao od originalnih delova.

Originalni auspuh mi je poslat brzom poštom na kućnu adresu i može se u svakom trenutku vratiti na 

motor ako zatreba bez ikakve muke.

 

vfr1.jpg.5ff11a2a17b372c82d6270ddaf28d2c5.jpgvfr3.jpg.4b47e0131d198506f2b5f9d93b8bc6d0.jpgvfr4.thumb.jpg.a48768e8321b1e5d2a5ce0729603d0f1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Novak Lazovic je napisao:

Evo, da se i ja upišem kao zadovoljni korisnik Dragon Ada auspuha.

Auspuh koji je na mom motoru je sa priključnom cevi koštao 150e + ugradnja 30e.Uz isti se dobija i db killer.

Pri ugradnji, majstor Ištvan, ništa nije sekao niti prepravljao od originalnih delova.

Originalni auspuh mi je poslat brzom poštom na kućnu adresu i može se u svakom trenutku vratiti na 

motor ako zatreba bez ikakve muke.

 

vfr1.jpg.5ff11a2a17b372c82d6270ddaf28d2c5.jpgvfr3.jpg.4b47e0131d198506f2b5f9d93b8bc6d0.jpgvfr4.thumb.jpg.a48768e8321b1e5d2a5ce0729603d0f1.jpg

Ajde, molim te, snimi zvuk ove aždaje pa okači... Malo da se prisetim simfonije V4 agregata... :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Eh da... to su ta četiri u V... :aha: 

Lepo to grmi, nema šta...:takoje: 

 

On 12.7.2018. at 20:51, milos-v je napisao:

Nemoj ti da se prisecas bolje,sad si na godisnjem  odmoru i svasta moze da ti padne na pamet :P:lol3:

Ubice te zena...:tras2:

Nema meni menjanja TDM-a u skorije vreme... Naopako, taman sam ga se dočepao, sad da ga menjam...jok...::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 23 sati, milos-v je napisao:

Sad na  odmoru ces da ga doteras,upicanis i onda mora da menjas ,dosadice ti:)

Ti i @N.F.S. mrtva trka ko ce pre :P

Da niste neka braca?:lol3:

Ne ne...ja svog TDM-a ne dam... Mada mi se jako svidja CB1000 Big One... Ali nista od toga...eno zena dohvatila metlu kako ja ovo pisem... :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Yamaha NIKEN

I ja da pohvalim majstor Istvana. Moj je izduv malo specifican pa nisam hteo da se odlucim za zamenu. Ali zato je majstor to sve lepo skinuo, prepakovao kako treba i vratio na mesto. Acrp. je bio alternativa ali skuplja x 8 ! Iz Ade do Kovina sam vozio bez db kilera i usi su mi otpale. Sa prigusenjem je taman kako treba, a vizuelno je ostao identican kao fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To m i nesto mnogo para.

Mislim da je kod Roberta ovalni top 80eur, sabirna cev 30eur pa tako x2 = dosta manje nego kod Dragona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Kod Roberta je bio 120e top.

Ali covek vise nemoze da radi stvarno,zbog zravstvenih problema.

Kontaktirao sam i jednog i drugog,znaci licno informacije od mene.

 

Ovi su po 130e x2

Medjugrana 40e x2

 

Topovi su mu od 130 do 200e zavisnosti od modela,po komadu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja