Jump to content

Moto Zajednica

Vespa T5 150, iskustva i misljenja..?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Imam T5 od 150ccm sa kocka farom i velikim sarenim satom.

 

Jel ima na motoru gde da se proveri koja je struja a da mi ne trebaju instrumenti?

 

Nista mi nisi rekao..(.imam auto to je ono sa cetiri tocka) . imas li elektro start? Imas li akumulator?

Kod nas su se prodavala oba modela a identicno izgledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Onda ti nesto ne valja.....

Prvo sirena koju imas mislim da nije za naizmenicnu struju koju tvoja vespa ima.dok ne vidim uzivo ne mogu da ti kazem 100%.originalna nije sigurno.

Tvoja vespa ima dva izvoda sa sirenu. Plava i zuta zica vode u nju.

Idu iz prekidaca direktno.

Postoji mogucnost da je neko promenio ranije i stavio neodgovarajuci prekidac. Tacnije od Px sa jednodmernom strujom. Izgledaju identicno ali nisu isti. To mora neko da ti pogleda ko se razume u vespe i struju kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Maxter

Evo kod mene već prvi problem.

 

Naime, vozio sam vespu par dana bez problema i juče počne da mi treperi povremeno lampica za gorivo. Kad sam završio vožnju ostavim je u garaži, proverim koliko goriva ima u rezervoaru kroz čep kad ono oko 3cm od dna. Danas da je upalim kad ono jedva iz desetog puta i radi na saughu ali samo dok malo držim gas, čim pustim ugasi se. Na pola gasa nema snage ni petina od onog kako je radila juče. Probao sam i na otvoreno i na rezervi. Odem, napravim 4l mešavine kad ono iz prve upali, sve normalno radi.

 

Jel zna neko šta bi mogao da bude problem ?

 

Usput, kada se promrda motor dok je pun oće malo da izlije iz rezervoara, valjda neka gumica ne drži lepo ali ne znam da li može tek tako da izvetroći benzin.

 

Mešavina je 2%, benzin 95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Imas problem u dotoku goriva i karburaciji.

1. I kad je otvoreno gorivo ne sme da presisa kad je ostavis duze. Tebi se desava to. Potrebno je za.pocetak srediti karb i promeniti iglu.

2. Srediti dotok goriva od slavine do karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Potpisujem ovo sto je Igor rekao :takoje:

Prosle godine je i mene isto savetovao na daljinu i za sada vespa radi bez problema i nikad ne zatvaram gorivo :)

Promeni iglu i nista ne brini

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Maxter

Jel može neko da mi kaže koliko milimetara treba da bude razmak na vrhu svećice (deo koji ide u cilindar) za NV150 ?

 

Trenutno imam NGK BP8ES ali nisam siguran da je dobro podešena pa bih proverio za svaki slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja mislim da bi trebalo da uzmes malo drugaciju svecicu.

Sudeci po slovnoj oznaci, tvoja ja svecica sa ispupcenom centralnom elektrodom (ono P).

Trebala bi ti svecica koja ima samo B u oznaci...i mozda malo toplija B9ES.

Zazor 0,6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Pronto malo gresis....

Svecica za LML NV 150 je original CHAMPION N6YC ili BP8ES.

kod NGK svecica sa povecanjem broja je hladnija vrednost tako da je NGK B9ES hladnija od NGK B8ES ili NGKBP8ES

ispupcenost tj oznaka P je za duzi interval varnice od 10mili sekundi. Mala zajebancija proizvodjaca jer to vespa ne moze ni da oseti. Nije pogresno staviti ni B8ES.Razliku izmedju svecica B ili BP nece osetiti ni jedan vozac.

Zazor si u pravu 0.6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Pronto u pravu si sa ovom tablicom. Ona je za italijanske modele.

Sa novom tehnologijom i promenom goriva sa 88 na 95 oktana doslo je do malih izmena sto se tice stelovanja i servisiranja.

Indijke po manualu se malo razlikuju od italijanki ali nista bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

Divna tema.Pozdrav svima . Vozim VESPU T-5 LML 150cc negde oko 15 godina poprilicno dugo , kao mali decak uvek sam mastao da cu jednog dana voziti vespu . mogu da kazem da model T-5 LML je pouzdana masina i kvalitetna ima mali problem sa strujom ali to je lako resiv problem , ako kupite polovnu morate da nadjete ne mehanicara obicnog vec majstora koji popravlja vespe.kada se odradi pravi servis budite sigurni da ce te preci mnogo divnih kilometara. T-5 lml ima cetvrtast far koji sa HS1 12V35w daje odlicno svetlo. elektro-instalacija je malo loseg kvaliteta (zice) ali to se lako sve pretrese i zameni i stavi se elektronska bombina kao kod PX modela ostalo je sve ok. neslazem se sa nekima koji kazu da je T-5 LML kopija samo je stvar ukusa neko voli okrugli far neko cetvrtasti . morate imati dobre i kvalitetne paknove , kocnice to je bitno , dobre gume ja koristim metzeler obe sa unutrasnjom gumom. dobro je zameniti silene u blokovima ako stoji vespa na ravnom ukoso u desnu stranu. ko zeli slobodno moze da kupi t5 lml dobra i pouzdana vespa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja