Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje snage 2T motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Nosim se mislju da nabavim enduro motor koji bih vozio po sumama i gorama. Dakle strogi off-road ili kako se jos kaze single-trail, nikako kros.

Zbog povoljnijeg odrzavanja isao bih strogo na 2T masinu, a nadam se da bih jednog dana i sam mogao da obavim dobar deo servisiranja.

Voleo bih da motor ne bude stariji od 12 godina, mada je ponuda polovnih 2T motora jako slaba, i sve se uglavnom svodi na KTM EXC modele koji su papreno skupi (verovatno jer je japanska velika cetvorka poptuno napustila 2T pricu pre 12-15 godina).

 

Da li treba izbegavati Gas Gas (i mozda Sherco) motore slicnih godista (delovi, servis, ...) ?

 

Vidim da svi savetuju da ne uzimam nista preko 125 cm3, jer nemam nikakvo iskustvo sa motorima (iako sam nadomak 40-te), ali ponude sa jacom kubikazom su dosta cesce, pa se pitam da li je moguce jednostavno smanjiti snagu motoru od 250 cm3 ili 300 cm3, a da to ne utice lose na sam motor. Npr. da prepolovim snagu motora u startu, i da vremenom kako sticem iskustvo snagu povecavam. Nacuo sam da prejak motor usporava ucenje off-road trikova.

 

Otvoren sam i za druge predloge, budzet mi je rastegljiv do oko 2300 €.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A zasto bi i uzimao preko 125 kubika dvotaktno....2t 125 full cross ima i do 45 konja a motor tezak 80 kila....

 

Ja vozim kx 125 i to je poprilicno opaka spravica....ocas posla se i sa nje omlati... tako da ih nemoj porediti sa ostalim 125....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja