Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su stare uljare "nepoderivi"agregati?

Recommended Posts

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Fandjo oladi, nije ti to sveto pismo.

Uljare su izdrzljive, ali im je prošlo vreme.

500 kubika vodom hladenih može da pređe preko 100 000 km, tako da uzivaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

U čemu je fora sa "sacs"?Kad smo već kod Suzukija,gsf 600 bandit je čuvena Suzukijeva uljara,mnogi ga vole i dosta ljudi sa foruma ga vozi pa zbog toga ne mogu da verujem da niko nije ni reč napisao o njemu u rubrici "vozili smo" gde se izlazu lični utisci iz vožnje raznih motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Ostali japanski proizvodjaci su na vazdusno hladjene motore dodavali uljni hladnjak tako sto su negde na bloku busili magistralu i iz nje crevima preusmeravali ulje u hladnjak i tako ohladjeno nazad u istu magistralu i kroz cilindre gore u glavu.Dodavanje tih malih hladnjaka je imalo znacaja,ali Suzuki je sa sistemom SACS otisao korak dalje.Dosta veci hladnjak(zato kupujem 5l za zamenu :) ),drugacija pumpa i glava motora.Ulje prolazi kroz hladnjak i iz kartera jedan deo veceg pritiska kao kod ostalih motora uljnim kanalima ili magistralama podmazuje vitalne delove,a drugi deo direktno spoljnim crevima odlazi u glavu koja je drugacije dizajnirana i to ulje sluzi samo za hladjenje narocito oko svecica i komora sagorevanja.

Da uljare nisu dobre ne bi ih suzuki proizvodio 20-ak godina kroz razne modele,ali da su neunistive i nepoderive nikako se ne bih slozio!U Srbiji je gotovo nemoguce naci gsxr u dobrom stanju,narocito prve modele.Nema ih u oglasima,nema ih na putu...a gde su to ako su neunistivi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sa foruma KATRIDERS...

 

2005 750 just rolled over 99,999 (kilometers) this past weekend. Still going strong! No oil burning, still a sweet ride.

 

1998 750 with >72,000 miles. all over 15K by me(since 7/09)

 

91 1100 has 107,000 miles

 

Rolled past 80,000 miles on the way to work this morning, engine still going strong.

 

1995 GSX600F with almost 90,000km (56k miles). Bought it 3 months ago with 52k miles...

 

Copy/paste iz topica o predjenim km odnosno mi (x1.6 priblizno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

U čemu je fora sa "sacs"?Kad smo već kod Suzukija,gsf 600 bandit je čuvena Suzukijeva uljara,mnogi ga vole i dosta ljudi sa foruma ga vozi pa zbog toga ne mogu da verujem da niko nije ni reč napisao o njemu u rubrici "vozili smo" gde se izlazu lični utisci iz vožnje raznih motora...

Imas vala nekoliko tema o suzuki banditu.mozda ne bas u ''vozili smo'' ali imas sigurno i ja sam svojevremeno :) napravio temu ''suzuki bandit 600''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

Da uljare nisu dobre ne bi ih suzuki proizvodio 20-ak godina kroz razne modele,ali da su neunistive i nepoderive nikako se ne bih slozio!U Srbiji je gotovo nemoguce naci gsxr u dobrom stanju,narocito prve modele.Nema ih u oglasima,nema ih na putu...a gde su to ako su neunistivi?

uglavno su razbijene ili razvaljene po skupovima... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ljudi,ja stvarno mislim da treba da napravite temu o tom autu;-)....ovde diskutujemo o uljarama!

Ма не може о том ауту да стане у једну тему, потребно је у свим темама мало и о њему :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja