Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su stare uljare "nepoderivi"agregati?

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma i kinez je dobar kad se odrzava kako treba. . .

neki motori su meksi u radu,neki tvrdji.

ja uljaru vise volim od vodenjare,4cilindra vise od 2,a 6 i 8 obozavam,stvar ukusa,stvar kvaliteta i potrosackog drustva je vec nesto drugo,emisije gasova itd,uljara je ipak drugacija od vodenjare a ne kaska mnogo za njima,

uostalom ko je jos video da uljara pomesa vodu i ulje ko vodenjara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Golf2 sam pomenuo u kontekstu uporedbe kvaliteta i jednostavnosti, mada ni ovo nije naodmet znati.Lično sam više za jednostavnija rešenja, ako se u praksi dokažu dobrim.Normalno je da tehnologija napreduje, i svaka čast inovatorima za to, ali mislim da se dosta često događa da to nije baš u korist potrošača.Preterane konjske snage su za neke sportske staze i stručnjake u toj oblasti, dok neki 100 konja maksimalno zadovojavaju sve kriterijume što se tiče civilnog saobraćaja.Dobiješ više za manje para moto, mi deluje uvek nekako nametnuto. U suštini, kako vidim na forumu, dosta njih deli stav, da su stari majstori majstori kovali gvožđe drugačije.U to vreme se stvarno gledalo na kvalitet.Mislim da nije niko pogrešio sa kupovinom uljare, i da smo elabolirali suštinu pitanja.Majstori kao Bokilic, su kompeteniji sigurno po ovom pitanju, jer im je mehanika život, i znaju gde i kolio se haba i troši motor.Ako oni kažu da je neki tip uljare dobar, onda je to tako.Ja im verujem.Mogli bi naređati i ostale dobre modele, da ostanemo pri temi....

Golf 2 nije neki kvalitet.... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Golf2 sam pomenuo u kontekstu uporedbe kvaliteta i jednostavnosti, mada ni ovo nije naodmet znati.Lično sam više za jednostavnija rešenja, ako se u praksi dokažu dobrim.Normalno je da tehnologija napreduje, i svaka čast inovatorima za to, ali mislim da se dosta često događa da to nije baš u korist potrošača.Preterane konjske snage su za neke sportske staze i stručnjake u toj oblasti, dok neki 100 konja maksimalno zadovojavaju sve kriterijume što se tiče civilnog saobraćaja.Dobiješ više za manje para moto, mi deluje uvek nekako nametnuto. U suštini, kako vidim na forumu, dosta njih deli stav, da su stari majstori majstori kovali gvožđe drugačije.U to vreme se stvarno gledalo na kvalitet.Mislim da nije niko pogrešio sa kupovinom uljare, i da smo elabolirali suštinu pitanja.Majstori kao Bokilic, su kompeteniji sigurno po ovom pitanju, jer im je mehanika život, i znaju gde i kolio se haba i troši motor.Ako oni kažu da je neki tip uljare dobar, onda je to tako.Ja im verujem.Mogli bi naređati i ostale dobre modele, da ostanemo pri temi....

Golf 2 nije neki kvalitet.... 

 

Dobro je sto ovaj forum nije bosanski  :jee: ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Lezaj tocka jednom mesecno, kvake dva puta godisnje, karike sveke druge godine, glavu motora svake trece.... hehehehehhe  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Lezaj tocka jednom mesecno, kvake dva puta godisnje, karike sveke druge godine, glavu motora svake trece.... hehehehehhe :lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

To je zato sto sve platis po 200 dinara i opet vozis dve godine :-), ima za njega lezaj tocka i od 45 evra...
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Golf se kupi jednom, al se voli zauvek.

 

Bivsi vlasnik golfa 2 Gt. Ehhh kada ga se setim.. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo da dodam kad ste vec krenuli o golfovima u skladu sa temom :) sinoc sam se u podgorici vozio taxijem golf 5 presao 970 000km dizel TSI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nisam znao da sadasnji automobili mogu toliko da zgaze, to je bas cifra da uzmes i uramis taj auto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Sve je to do odrzavanja a ne do Golfa, sipati kvalitetno ulje, raditi redovne servise i to je to. Isto i sa motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

i taj taxista mi tako rece. odrzavaju ga redovno,servise rade sve kako je propisano i samo teraj. a kupljen je iz inostranstva sa oko 300 000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sve sto se redovno odrzava potrajace,

i naravno ako se neaka i ako razno razni kovaci neprckaju tamo gde im nije mesto,sto za nase podneblje nije nemoguce,

i trajace,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo da dodam kad ste vec krenuli o golfovima u skladu sa temom :) sinoc sam se u podgorici vozio taxijem golf 5 presao 970 000km dizel TSI.

I onda se prodaju sa 90 000 :)   (sarkastični komentar nikome posebno upućen)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Evo da dodam kad ste vec krenuli o golfovima u skladu sa temom :) sinoc sam se u podgorici vozio taxijem golf 5 presao 970 000km dizel TSI.

dizel tsi ne postoji!!!!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

e ne znam mu oznaku stvarno ali znam da nije TDI.u svakom slucaju dizel bez turbine pa kako god se zvao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Evo da dodam kad ste vec krenuli o golfovima u skladu sa temom :) sinoc sam se u podgorici vozio taxijem golf 5 presao 970 000km dizel TSI.

 

Pa eto i mene je taxista vozio u punticu 1.2 sa preko 400.000, u marei sa preko 800.000(a to se kod nas smatra za automobile 3 klase ispod cuvene dvice :lol3: )... nije golf al eto koliko je zgazio... sto kaze bokilic potrajace svaki ako se dobro odrzava.

Jedino sto je kod nas golf svetinja pa to vise deluje psiholoski... ja ga bas zato i necu, necu nesto o cemu pola srbije sanja a druga polovina vozi(bez uvrede vlasnicima golfova, hocu samo da kazem da je po mom misljenju precenjen)  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I tako od "uljare" na dva točka, stigosmo do vodenjaka na četiri točka?

Pa kad je već takva situacija meni je poznato da se dizel lokomotive (serija 661- "Kenedi"), koje su stigle kod nas 1963 god. još uvek koriste (a većina već pregazila 8-10.000.000km).

(Mislim, kada je tema već otišla u off .....)!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Kao što se mnogi lože na golfa2dizela,tako se i ja ložim na yamahu xj 900 diversion što je na neki način upravo taj golf među motociklima-agregat koji se uopšte ne kvari a prelazi neverovatne kilometraže i sve to u kombinacijom sa veoma robusnom i kvalitetetnom izradom motocikla i naravno da ne zaboravimo kardan...znači sve je napravljeno da traje,da se nekvari i sve to uz minimum održavanja...a naravno sve to prati komfor,udobnost,automobilski kokpit....e zato je ova uljara za mene super a naravno sve je stvar ukusa.Posedovao sam diverziju pre par godina,kada sam je kupovao na satu je bilo negde oko 40000 km i s obzirom na sveukupno dobro stanje motora,kako estetsko tako i stanje agregata i njegov savrsen miran rad i zvuk pomislio sam da je to možda i prava kilometraža,međutim posle od mog majstora koji mi je održavao motor saznam da je njegov prijatelj uvezao taj motor iz Nemačke i da mu je vraćena kilometraža,a da je realna negde od blizu 300000 km!!!Kaže mi majstor da to za takav motor nije ništa i da ako se održava kako treba može da pređe bar još toliko.Pokvarila se samo skala na istrument tabli koja pokazuje nivo goriva u rezervoaru.Eto.To je pravi motor-uljara i posle izlaganja vašeg mišljenja o uljarama još više ću da ih volim.Kad dođe vreme za kupovinu motocikla verovatno će to opet da bude uljara,verovatno opet diverzija 900 a možda i fj 1200 koji je isto strava motor ali dosta redak na ovim našim prostorima.Takođe mi se sviđa i kawasaki zr 7 mada ipak mislim da je xj 900 diversion neuporedivo bolja sprava...eto nekako sam pokušao da vratim temu na pravi kolosek....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

E neka si vala povratio temu zivot Golfa 2 ne mogu ocima da vidim :)

Tek ne mozes da vidis ako je ispred tebe pa doda gas i krene u neko preticanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

E neka si vala povratio temu zivot Golfa 2 ne mogu ocima da vidim :)

Treba nabaciti Golf 2 agregat na motor i da vidis tek neunistive masinerije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja