Jump to content

Moto Zajednica

Zasto su stare uljare "nepoderivi"agregati?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Kad god sam pitao za misljenje o Yamahi 900 Diversion ili Kawi zr7 od 750ccm ili  o nekom drugom motociklu koji ima ovakav tip agregata,mnogi su mi rekli kako ti motori imaju nepoderive agregate,kako su to stare "uljare" koje imaju uljno hladjenje,koji se ne kvare i veoma su dugovecne masine i prelaze mnogo km.Mene bas zanima odkut toliko reci hvale za ove uglavnom vremesne agregate,u cemu je kvaka?Ja licno bi uvek pogotovo motorima koji se voze po gradu uvek dao prednost vodenom hladjenju.Voleo bi da mi neko argumentovano kaze zasto su ovi agregati tako cenjeni?Nikako nemam stav da su losi,ali sam cuo da s obzirom da su ipak i vazdusno hladjeni imaju obicaj da "popiju" ulje,da vazda mogu da ispustaju cudne zvuke-da zvece pogotovu kad su hladni,s obzirom da su konstruisani davnih godina,ni performanse im nisu na nekom zavidnom nivou...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nema vodenog kruga i odma nema gomile kvarljivih delova.Zbog uljnog hlađenja pravljeni za visoke temperature i samim tim pravljeni od kvalitetnih materijala.Konstruisani u vreme kad je bilo normalno nešto predimenzionisati  i to se kroz eksploataciju poakzalo zahvalno.......

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Kad ti bude dosadno ti se provozaj do mene do mladenvca na kafu i da cujes kako radi motor iz 1981 sa 130000km i u koji se jos uvek nedoliva ulje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

uljara. .zavisi kako koja,ali se prave od mnogo boljih materijala,ulje se kroz hladnjak ulja dovoljno dobro hladi da nema pregrevanja a cak im i prija visoka temperatura. .

Na kraj krajeva de si cuo da je uljara pomesala vodu i ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

I danasnji motori se olako mogu napraviti da gaze stotine hiljada kilometara. Uzmi na primjer Yamahu FJR1300 ili Hondu ST1300 i slicne...probijaju sve barijere, samo trebas izabrati pravi agregat sto proizvodjac nudi kao svoju perjanicu kvaliteta i izdrzljivosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

I generalno su daleko rasterećeniji... 

Stare uljare su iz npr. 600cc isterivale 75-80ks, ovi novi sa posrednim hlađenjem guraju i preko 120ks..

 

Ko i u auto industriji, nekada su matore mečke pravljene sa 3000cc, dizel, 60ks. Isteravale par miliona kilometara.

Ovi novi 1.0 turbo benzinjare, 116ks, jedva čekam da vidim kolko će isterati, cenim da ako pređu 150.000-200.000km ponosni vlasnik treba da časti turu.

Kako je danas sve postalo "potrošačko" tako su i motori i automobili počeli da se proizvode za kratak radni vek. Ko kartonski tanjiri za torte.

http://www.solomon.rs/wp-content/uploads/2015/05/12-132-1-420x420.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Uljara 1100 je jedna od najkvalitetnijih uljara a nije bas ni slaba...143konja za motor iz 90-te god....i najbolje trpi ubacivanje turbina i ostalih budzenja....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Imaju manje snage zato sto su im veće tolerancije

 

Samo što se tiče uljare 1100, današnji motori te klase imaju oko 50% više snage što govori i zašto se ne koriste više u toj klasi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Imaju manje snage zato sto su im veće tolerancije

 

Samo što se tiče uljare 1100, današnji motori te klase imaju oko 50% više snage što govori i zašto se ne koriste više u toj klasi

 

Opet glupost.....uljara je njeno vreme bila najaci motor zajedno sa zzr 1100,al zzr jo obicno mekano djubre koji svaki zvekne na radilici...elem najveci nedostatak uljare je masivnos pa samim tim i tezina....zato su je izbacili iz super sport koncepcije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Друже, да променим још 202 нећу разумети ову забаву. Као ни ментални склоп лобања којима је ово занимљиво, да турирају мотор "на сајлу".

 

 

(А и то колико сам променио, стварно није релевантан податак)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da,jako je bitan podatak,jer malo iskustva i znanja imas.....evo jedan test pitanje za tebe da vidim koliko znas...

 

Zasto lik sa snimka turira motor na sajlu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da,jako je bitan podatak,jer malo iskustva i znanja imas.....evo jedan test pitanje za tebe da vidim koliko znas...

 

Zasto lik sa snimka turira motor na sajlu?

 

Nestalo mu drva za pusnicu a hoce da nadimi meso pre rostilja pa ga lepo naslaze na sajlu i udri?  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nepoderive su zato sto je tehnologija podmazivanja i hladjenja iz japanskih aviona iz drugog svetskog rata, ma koliko se SUZUKI trudio da pokaze kao svoje SACS resenje... Specificna snaga koja se izvlaci je veca od vazdusnog, ali manja od vodenog koji je preuzeo primat zbog toga. Znaci neka zlatna sredina, retki primerci pravih gvozdenih motora, cak i do 2005-2006 su se pravili, imam cast da imam tu zadnju seriju, verovatno ima jos nekih proizvodjaca i modela koji se i danas rade (DR650), voleo bih ako neko ima podatak da postavi...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Advanced_Cooling_System

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ovo sto prica "rboban" sam cuo pre par god od jednog naseg dugogodisnjeg moto sampiona,samo tada ga nisam uopste razumeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja