Jump to content

Moto Zajednica

Agregat koji se ugradjuje u Kawasaki zr7

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Da li neko od vas ko ima malo vise iskustva sa ovim agregatom od 750 ccm(znaci neko ko je vozio kawasaki zr 7) moze da mi izlozi svoje mislenje iz iskustva...prednosti,mane,odrzavanje...Cuo sam da se lanaci u motoru relativno brzo istegnu pa motor pocinje da zvecka vec sa 40000+ kilometara,pogotovo kada je hladan. Neki kazu da je to normalno mada to za mene ipak nije normalno.Takodje sam cuo da se gumice na ventilima brzo istrose,a neko mi rece da je vrlo moguce da se cak i magnet alternatora posle nekog vremena odlepi pa se samelje dok motor radi.Sve ove probleme sam ja imao sa agregatom iz gpz 500 s koji je bio 1991 godiste,al kontam da je ipak drugacije sa agregatom iz zr7,ipak se on proizvodio do 2005 godine.Cak iako su postojali ovakvi problemi sa ovim agregatom,valjda su ih vremenom otklonili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je odlicna masina sa dugim vekom u proizvodnji i veoma pouzdana. Kupuj.

Komentare i savete uzmi sa rezervorom jer sve sto dodje u srpske ruke se brzo razjebe pa nije merodavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

imao sam zr7.kupio ga sa 20.000 km i vozio ga desetak hiljada.sada je moj drugar vlasnik i motor ima preko 40.000.nikada nikakva majstorija osim ulja i filtera.motor radi savrseno i danas kao i kada sam ga ja kupio.nema zveckanja ni bilo kakve anomalije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Uze mi srbac rec iz usta..da,to je agregat koji je bio na Zefirima 750. Da lanac mora malo da se cuje kada je hladan..ja sam pre par hiljada stavio nov pa ti zato kazem..probleme sa ventilima nisam imao mada sam malo presao od kada je kod mene..oko 8000 km. A inace taj zvuk lanca je kod starijih Kavasakija normalna pojava..to sam cuo od vise ljudi,to ne znaci da je masina losa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kod tih agregata primarmarni lanac pravi problem. To je lanac od radilice do menjaca. Na leru zvecka ali to moze da ide tako 100godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

A pa ne moze bas 100 god i to ne zbog zveckanja..evo da ti opisem svoj problem. Kod mene se povremeno dogadjalo da motor vergla ali klipovi miruju..kao da si povadio svecice pa on totalno rasterecen. I ja sa konsultacijom sa prijateljom iz Valjeva koji ima moto servis dodjem do zakljucka. Naime,kao sto si vec rekao primarni lanac je veza radilice i tzv druge osovine. Na drugoj osovini se nalazi bendiks koji treba da "ukopca" kada anlaser pokrene tu osovinu a preko lanca da pokrene radilicu i naravno upali. Pregledamo mi valjcice bendiksa a oni kao novi..ama ni stotu se nisu pojeli i onda nam cudno. I nekako dodjemo do zakljucka..tj neko je na youtube izbacio klip gde snima donji deo motora sa skinutim karterom i shvatimo sta je. Kada zaverglam luft koji postoji u lancu pravi poskoke na toj drugoj osovini jer nije dovoljno cvrsta veza tako da valjcici bendiksa ne mogu da drze osovinu i prenesu taj momenat na radilicu. Kupio drugi lanac..180 eur u Engleskoj..330 eur je Kavasakijev..zamenim..i nema problema.

 

Cudno je to da je zvuk motora isti i dalje..luft na lancu je gotovo isti i dalje..blizu..ali tog problema vise nema. Ali sa prvim otvaranjem motora i provere toga lanca smo ga sklopili i problem je i dalje postojao. Tek kada sam stavio novi lanac problem je nestao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ajd kad smo već kod faznog lanca,ima li tu kakav zatezač,španer...,evo gledam na wemotu ne mogu ga pronaći...,inače imam zephyra 750..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Da li i drugi slicni agregati,npr. bandit 600,diversion 650 i 900,isto imaju prenos pomocu primarnog lanca ili je to nekako drugacije reseno?Vlasnici gore pomenutih mi se nisu zalili na takve probleme tako da je to kod njih ili drugacije reseno ili kvalitetnije.Dok sam imao Kawasaki gpz 500 s isto sam imao problem sa lancom primara,koji je doduse samo bio glasan i nista vise,ne znam na koliko km se on uopste menja,verovatno kad se bas mnogo olabavi,kad postane mnogo bucan...ne znam da li on uopste moze da pocne da preskace preko lancanika,nisam siguran ali mislim da ovaj lanac nema nikakav zatezac.Sve u svemu izgleda da su to definitivno kawine boljke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

@mali_zmaj: ne,tu ne postoji spaner. Kod lanca bregste postoji spaner,plasticni,a ovde samo postavljas lanac i to je to. Nemaj brige,ti lanci su dugovecni,bas traju. Kako nema na wemoto..pa ja sam kod njih i uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ma ima lanac,al nisam znao da li ima španer....,hvala u svakom slučaju!!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

U principu taj lanac primara je dugovečna stvar pogotovo u nekoj normalnoj eksploatacoji motora a nije ni previše skup pogotovo ako imamo u vidu da se on verovatno samo jednom menja,međutim sam proces njegove zamene je verovatno veliki posao tako da verovatno i ruke za majstora izađu dosta.Lanac razvoda ventila nije teško zameniti a i on je dosta jeftiniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: debeljaca
  • Motocikl: kawasaki zr7s

to je motor za sve phvale,,,1400km kroz rumuniju,,,ni jedan problem.penjao se na uzbrdice ko mazga na nizim obrtajima.

dvoje na motoru plus prtljag

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Ja vozim ZR7, prešao sam sa njim do sad skoro 10000km. Sad ima preko 62000km na satu. Kad je hladan čuje se lanac, kad se zagreje ništa. Pred servis, kad se ulje potroši, čuje se više, posle servisa, manje. Drugih problema nisam imao. Po mom mišljenju odlična mašina, puno momenta, kad god mu dodaš gas ona povuče. I za delove za mašinu, što nema za ZR7, 90% da paše sa Zephyr-a 750. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja