Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Drugari paKLEni,

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Drugari rajKLEni,  ;D,

ne znam koja je potrošnja normalna, pretpostavljam da zavisi od režima vožnje, svećica, filtera vazduha...

Ja u KLEa sipam bezolovni i nisam pokušavao sa olovnim...

Nisam ti mnogo pomogao, ali znam da ako je motor uvežen iz švajcarske ili sl., sigurno da nije predvidjen za olovni benzin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Drugari paKLEni,

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

 

Moj trosi oko 5, 8,2 je jako mnogo, a tip goriva tesko da moze da utice na potrosnju. Ne znam koje ti je godiste motor, ali tesko da je predvidjen za olovni, olovo u gorivu je sluzilo za podmazivanje starih tipova ventila, ali po toj logici ni jedan kec ne bi smeo da radi na plin, sipaj uvek bezolovni.

A tolika potrosnja ako motor lepo radi lici samo na neko curenje ili slavinu na rezervoaru, ako je slavina pazi, moze i da promesa ulje i benzin.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

uvezen je iz nemacke pre dve godine, za mene direkt. a godiste je 93. gledao sam mnogo puta bas to da ne curi negde i pre neki dan sam bio na servisu i Sale je sumnjao na creva, al nista. Rece on da jedino preostaje da izmenja , valjda menbrane na karburatorima koje su nesto uzasnop skupe, a kaze da nema potrebe za time jer dobro ide a da su membrane osetilo bi se u snazi i voznji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Samo bezolovni ! Moj trosi oko 5, ponekad i ispod 5 a max oko 6,5 sa ostrijom voznjom i suvozacem.Ne bi smeo nikako toliko da trosi, nesto tu nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

uvezen je iz nemacke pre dve godine, za mene direkt. a godiste je 93. gledao sam mnogo puta bas to da ne curi negde i pre neki dan sam bio na servisu i Sale je sumnjao na creva, al nista. Rece on da jedino preostaje da izmenja , valjda menbrane na karburatorima koje su nesto uzasnop skupe, a kaze da nema potrebe za time jer dobro ide a da su membrane osetilo bi se u snazi i voznji

Ja sam počeo da vozim ovo motorče u maju ove godine i bio sam iznenađen malom potrošnjom.

Da neko ne pomisli da ja to vozim sporo ili da ga štedim pa imam te rezutate ,naprotiv kada posle Suzukija sa 180ks sednem na malu nejaku Kawu imam utisak da bih mogao da ga raskomadam za dva dana ako bih to hteo.

Evo nekih rezultata potrošnje...

Put na Taru preko Debelog brda i offroad vožnja po Tari 11.37 litara za 277km.

Ili juče npr on road vožnja i malo offroad na Rajcu, 9.37 litara za 217km.

Punim rezervoar do lima i kada ponovo sipam do lima pogledam sat i to je to, ako je to ispravno??

Cajger slaže koji km ali to je minimalno jer svaki cajger laže.

Sipam olovni jer to njemu ne može da smeta(nema ECU ili lambda sonde ;D) a olovo će makar da mu malo pomogne pri eksploziji a i bolje je podmazivanje.

Jednom sam imao suvozača prema Kikindi i išli smo 130-140km/h i tada je trošio sigurno oko 5.5.

Da je malo bolja kočnica i bolje sedište ne bih imao ništa loše da kažem za ovaj jeftini motor, samo reči hvale.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Ланац који покреће брегасте осовине .

 

 

 

Hvala, bicu srecan u nesreci da je otisao samo on jer je oko 70 e, a ostali su preko 100 i vece rasturanje masine

 

Ako ne gresim, za zamenu lanca koji pokrece bregaste (tj. triplex lanca) mora da se rasturi ceo motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ланац који покреће брегасте осовине .

 

 

 

Hvala, bicu srecan u nesreci da je otisao samo on jer je oko 70 e, a ostali su preko 100 i vece rasturanje masine

 

Ako ne gresim, za zamenu lanca koji pokrece bregaste (tj. triplex lanca) mora da se rasturi ceo motor.

 

 

 

I ja milsim. Sem ako nema neku spojnicu, a kolko sam ja video nema.Znaci masina mora na pola da bi se skinuo lanac sa radilice.Jel neko skidao, ima li lanac spojnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ланац који покреће брегасте осовине .

 

 

 

Hvala, bicu srecan u nesreci da je otisao samo on jer je oko 70 e, a ostali su preko 100 i vece rasturanje masine

 

Ako ne gresim, za zamenu lanca koji pokrece bregaste (tj. triplex lanca) mora da se rasturi ceo motor.

 

 

 

Motor se rastura kad se menja primarni lanac, a ne lanac razvoda ventila.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Drugari paKLEni,

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

 

Definitivno, neki je problem sa tom potrosnjom. Nadam se da ces to resiti  :), i potom podeliti saznanje sa nama.

inace, da se nadovezem na kolege, potrosnja je zaista prihvatljiva: 0d 4.0l / 100km (put na vlasinu i nazad, ibarska magistrala,...) preko 4.5l (tara, off-road pomalo,...) pa do 5 i 5.5l / 100km u februaru, sa duzim zagrejavanjem i veoma kratkim voznjama, sa saputnicom, te vise off-road.

KLE500 mi je 2007g. (kupljen nov), redovno odrzavan, a sipam iskljucivo bezolovni. ne bih tako lako eksperimentisao sa super benzinom.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

 

Nesesekiraš  ;) moj troši oko 9l/100km, ali trpim tako do lošeg vremena, pa će onda na servis karburatora  >:(

Takođe nigde ništa ne curi, promenjena su crevca (vakuum i gorivo), slavinica je ispravna, motor vuče odlično.

I mene ubi potrošnja  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

 

Nesesekiraš  ;) moj troši oko 9l/100km, ali trpim tako do lošeg vremena, pa će onda na servis karburatora  >:(

Takođe nigde ništa ne curi, promenjena su crevca (vakuum i gorivo), slavinica je ispravna, motor vuče odlično.

I mene ubi potrošnja  >:(

 

 

 

Samo sto malo teze pali!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Drugari paKLEni,

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

 

 

Ja sam mog pre neki dan sjurio 140-150 do Pozarevca.

Trosio je jedva malo vise od kamiona sa poluprikolicom...  8)

 

Kad se vozi normalno trosi 5.

 

Ja isto sipam super.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Koliko , BRE ,trose vasi KLEovi?

Jeli normalno da trose 8.2l/100km?

ovaj moj me ubi. Vozio sam na servis kod Culeta i Sale mi neveruje da toliko tropsi sobzirom da je sve u odlicnom stanju.

Imate li kakvih saveta kako smanjiti potrosnju. Jel moyda gresim sto sipam super u njega?

 

Nesesekiraš  ;) moj troši oko 9l/100km, ali trpim tako do lošeg vremena, pa će onda na servis karburatora  >:(

Takođe nigde ništa ne curi, promenjena su crevca (vakuum i gorivo), slavinica je ispravna, motor vuče odlično.

I mene ubi potrošnja  >:(

 

 

 

Samo sto malo teze pali!  :P

 

Ovo je baš bilo nisko  :D

 

Širokom auditoriumu: prilikom završetka parade "Radost Evrope" na Kalemegdanu, presisao mi je motor. Nije hteo da upali, te smo pokušali da mršavka kresnemo na gurku (nema teorije), dok se isti nije smilovao posle 3 minuta i proradio normalno, na prekidač ;)

 

Šejtan, nisi jedini, koji gura bajk na BJB akcijama (ne stidim se da kažem da sam i ja došao u sličnu situaciju)  ;D , samo, fotografi su se razišli na vreme  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

jos i da admini obrisu par prethodnih postova, pa niko nece saznati, sta je bila radost evrope!  :) koje procitao - procitao je!  :D

P.S. u, brate coolair, oneraspolozi me za to da ne moze na gurku (ako ikad zatreba, ccc).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Kako podesavate visinu svetala?

Vozim KLE 2007, podesim visinu svetala prema svojoj tezini (92kg) i kad sedne suvozacica (55) oborena svetla se podignu mnogo tako da smetaju vozilima iz drugog smera.

Bilo bi dobro da mogu da se podesavaju kao u automobiliu sa nekim potenciometrom ili sl.

 

 

///////

moj KLE u proseku trosi oko 5 litara bezolovnog, kako sam razumeo noviji  KLE ima manju potrosnju na racun ispunjenja ekoloskih standarda i smanjene snage motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

P.S. u, brate coolair, oneraspolozi me za to da ne moze na gurku (ako ikad zatreba, ccc).

 

Moj pali :)

Potrebna je treca/cetvrta brzina, dvojca sa dobrom kondicijom guraju 300m i ja da im govorim "Hajde bre, devojcice! Samo sto nije upalio!"

I vec na 301m pali ko mina  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Hoce na gurku ali onaj koji gura ne sme da zna koliko ce trebati da gura, inace odustaje u startu. Pazi kad sam ga na velikoj nizbrdici jedva upalio, mislio sam da ce motor da se raspadne, ali je upalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kako podesavate visinu svetala?

Vozim KLE 2007, podesim visinu svetala prema svojoj tezini (92kg) i kad sedne suvozacica (55) oborena svetla se podignu mnogo tako da smetaju vozilima iz drugog smera.

Bilo bi dobro da mogu da se podesavaju kao u automobiliu sa nekim potenciometrom ili sl.

 

 

///////

moj KLE u proseku trosi oko 5 litara bezolovnog, kako sam razumeo noviji  KLE ima manju potrosnju na racun ispunjenja ekoloskih standarda i smanjene snage motora.

Ovo je dobro pitanje, kada sam kupio KLE model iz 2006 video sam da je far previsoko i da to nije samo kod mene slučaj već kod svih.

Stavio sam amortizer pozadi na trojku i podesio far i to sam dobro morao da ga spuštam.

Ako ti je far kao model iz 2006-te pored kilometar sata sa leve strane imaš prosečenu plastiku koja ide oko satova i tu gurneš malo duži a jači zvezdasti šrafciger prema jednom uvodniku na faru ispod koga se nalazi šraf za podešavanje.

Ili ako ti je lakše mala gedora ili ključ 10 pa odozdo.

Ako je motor sa drugim farom potraži sam, imaš ponekad i nacrtano na faru ako može da se vidi šta se sa kojim šrafom radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

P.S. u, brate coolair, oneraspolozi me za to da ne moze na gurku (ako ikad zatreba, ccc).

 

Ma može na gurku, ali...

Na Kališu nisam ubacio u II brzinu, pa su momci posle nekoliko"hiljada" metara odustali  ;D Evo sada im se zbog toga izvinjavam ;)

Moj KLE (ako nije presisao  ;D ) pali na gurku u II, na 5 m, ali stvarno. Naj bitnije je da secneš dupetom, kada puštaš kvačilo. Evo odgovora na post, u kome sam opisao paljenje motora na gurku  ;D ;D ;D :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10795.msg142924#msg142924

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Kako podesavate visinu svetala?

Vozim KLE 2007, podesim visinu svetala prema svojoj tezini (92kg) i kad sedne suvozacica (55) oborena svetla se podignu mnogo tako da smetaju vozilima iz drugog smera.

Bilo bi dobro da mogu da se podesavaju kao u automobiliu sa nekim potenciometrom ili sl.

 

 

///////

moj KLE u proseku trosi oko 5 litara bezolovnog, kako sam razumeo noviji  KLE ima manju potrosnju na racun ispunjenja ekoloskih standarda i smanjene snage motora.

Ovo je dobro pitanje, kada sam kupio KLE model iz 2006 video sam da je far previsoko i da to nije samo kod mene slučaj već kod svih.

Stavio sam amortizer pozadi na trojku i podesio far i to sam dobro morao da ga spuštam.

Ako ti je far kao model iz 2006-te pored kilometar sata sa leve strane imaš prosečenu plastiku koja ide oko satova i tu gurneš malo duži a jači zvezdasti šrafciger prema jednom uvodniku na faru ispod koga se nalazi šraf za podešavanje.

Ili ako ti je lakše mala gedora ili ključ 10 pa odozdo.

Ako je motor sa drugim farom potraži sam, imaš ponekad i nacrtano na faru ako može da se vidi šta se sa kojim šrafom radi.

 

 

 

Podesavao sam ja far sa donje strane. Problem je sto bih to morao da radim svaki put kad vozim nekog ili se vozim sam. Ovo sa srafcigerom kroz prorez bi moglo da bude dobro resenje. Pokusacu to. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

da se  i ja prijavim sa mojim kle 500.

uzeo sam ga krajem avgusta 2008,motor je 2007 kupljen kod petosevica,kad sam ga uzeo imao je pravih 7500km(predhodnog vlasnika sam pronasao na preporuku prijatelja).motor sam platio 3600eu i uz njega dobio 2 kacige,prenos ce da saceka do sledece registracije april 2009.

presao sam do sad 2000km(ukupno 9500) i zadovoljan sam.stara izreka kaze koliko para toliko muzike, ovde izgleda ima dosta muzika za te pare.

malo mi je smetala visina motora u pocetku (visok sam 176 i tezek 82kg)ali sam se navikao da se docekujemna vrhove prstiju.potrosnja je oko 5l gradske voznje.posto su pale temperature ipak je oktobar ,jakna je obavezna, a kupio sam i rukavice i potkapu.mada kad je uvece hladnije jednostavno vozim sporije.

vec za iducu godinu planiram da promenim gume i svidja mi se sara onih miselina koje su na forumu.

sa predjenih 2000km i nemam neka druga iskustva ali nadam se da ce ih biti,jel neko menjao auspuh na kle-u,zvuk mi je nakako slabasan,pa me zanimaju  vasa iskustva sa nekim drugim izduvom ali za normalne pare.

toliko od mene za sad .pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja