Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Hajde braćo KLE-ovci!!! ;D ;D ;D

Ovako hoću da mijenjam lanac bregaste, pošto mi se fino čuje i pomalo mi ide na živce. E sad me zanima dali je neophodno mijenjati klizače, odnosno one plastične dijelove koje zatežu lanac???

 

Drugo pitanje je gdje ih mogu nabaviti a da netraje mjesecima, ako ih treba mijenjati???

Lanac sam našao u kawasakijevom servisu ali nemaju tih klizača....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

kad smo vec kod plocica za kocnice koje preporucujete.

 

dva puta sam u mimoto menjao prednje plocice sa originalnim tokico i oba puta su se trosile na 5000 a  prilicno sam umeren u voznji. Vec nakon ugradnje u servisu  novozemanejne su izgledale su prilicno tanusne (po meni do pola istrosene). Inace su po efektu kocenja bile dobre.

 

Zbog velike cene 50evra i 30 za ugradnju  i istekle garancije resio sam da sam da sam promenim plocice. Kako tokico nisam nasao kod nas po preporuci sam  kupio u centru s SBS scandinavian brake system. ove kocnice imam vec 5000km. Ne koce lose ali dosta skripe na jacim kocenjima i manjim brzinama pred zaustavljanje.

 

koje plocice vi koristie i jeste li zadovoljni sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Problem može postojati i u sledećem. Primer dajem vezan za svoju Xantiju ali se može uporediti i sa motorima...

Lukasove...nikako da se istroše a diskove pokriviše jer su bili divljaci u org. pakovanju...pretvrd materijal  koji  je prvo veoma brzo trošio  diskove a loše kočilo jer kao da je proklizavao po disku. Nešto kao plastikaner pneumatik , jeftin a gle cuda dugotrajan a to što ne prijanja za asfalt ni po suvom a kamoli mokrom, što na maloj brzini imate 'aqvaplaning', što probi bubne opne a plešu k'o Mara oko šipke....

Pločice moraju da se troše i to brže nego diskovi...Bitan je zaustavni trag, ne smeju da 'pište' jer to znaći da imaju primese u materijalu koji pravi zazor na disku itd...

Ja sam vam ponudio link jer tip nije preprodavac, stojim iza toga, vec prodaje svoj višak koji je ostao prodajom Kawe...jeftin ali ne kvalitetan. Ostavio sam na vama da sami odlučite da li vaša glava vredi 1500din po setu ili više! Možda neko trenutno nije u mogučnosti za skuplje (čitaj, nema para) pa je bolje i takve no nikakve...

Za pneumatike i kočnice, žali Bože pameti  i iskustva da se ne popije falš a da ne treba žaliti novac govori vam izgubljen auto u deliću sekunde zbog jeftinih guma i seta kočnica...Srećom ostao sam živ,  pa vam mogu pametovati svojim primerom!

 

Ono što Okina interesuje, želeo bih i ja saznati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kada bi barem neko znao tehničko crtanje pa da po fotki i ostavljenom KLEu kod njega za par sati premeri i iscrta....Nije to svemirski brod...

 

Zlajo a da se mi nekako bacimo na kupovinu cevki i šrafova pa provozamo do nekog maestra od metala da nam to napravi i odmah naručimo 6 komada da izađe jeftinije a ostale prodamo i samo povratimo pare koje smo uložili. Takve barove bi svaki KLEovac poželeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

jel ima neko od kolega ovakav rool bar, a da je raspolozen da ga stavi na uvid na 1 dan ,radi pravljenja sablona

i pocetka proizvodnje istog.

 

ZZlajo, a sto ne pogledas ovo:

 

hvala, ali to su nosaci kofera , to je u planu u drugoj fazi....prvo da nadjem ovo

post-4571-12879048599962_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Od skoro sam vlasnik KLEke 500, 2007god, pa evo da se upišem  ;). Neobično, na nepunih 9000km već "kucka" lanac u mašini i ponekad tvrdo šaltuje I II i III brzinu. Zamijenjen Motul 5100, sipan castrol gps i opet isto. Ako bude što od ove proizvodnje kreš bara i bočnih nosača imate kupca  ;D. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Problem može postojati i u sledećem. Primer dajem vezan za svoju Xantiju ali se može uporediti i sa motorima...

Lukasove...nikako da se istroše a diskove pokriviše jer su bili divljaci u org. pakovanju...pretvrd materijal  koji  je prvo veoma brzo trošio  diskove a loše kočilo jer kao da je proklizavao po disku. Nešto kao plastikaner pneumatik , jeftin a gle cuda dugotrajan a to što ne prijanja za asfalt ni po suvom a kamoli mokrom, što na maloj brzini imate 'aqvaplaning', što probi bubne opne a plešu k'o Mara oko šipke....

Pločice moraju da se troše i to brže nego diskovi...Bitan je zaustavni trag, ne smeju da 'pište' jer to znaći da imaju primese u materijalu koji pravi zazor na disku itd...

Ja sam vam ponudio link jer tip nije preprodavac, stojim iza toga, vec prodaje svoj višak koji je ostao prodajom Kawe...jeftin ali ne kvalitetan. Ostavio sam na vama da sami odlučite da li vaša glava vredi 1500din po setu ili više! Možda neko trenutno nije u mogučnosti za skuplje (čitaj, nema para) pa je bolje i takve no nikakve...

Za pneumatike i kočnice, žali Bože pameti  i iskustva da se ne popije falš a da ne treba žaliti novac govori vam izgubljen auto u deliću sekunde zbog jeftinih guma i seta kočnica...Srećom ostao sam živ,  pa vam mogu pametovati svojim primerom!

 

Ono što Okina interesuje, želeo bih i ja saznati...

 

Plocice SBS sam kupio nakon citanje tema o kle i kocnicama i nakon sto se neko na ovom forumu pohvalio da su mu dobre za kle i jos nekoliko drugih je komentarisalo da su to dobre plocice (u centru S sam ih platio negde oko 3200din). E sad ja ne stedim na kocnicama i kupio bih originalne Tokico ali sam u Mimoto vec bio upozoren da su kocnice za prvu ugradnju tanke i da ne traju vise od 6000 (u mom slucaju 5000) i da ce tek naredne biti normalne debljine. Ali i naredni put su mi prodali iste tako tanke kao sto su bile za prvu ugradnju.

 

to sto SBS  kocnice skripe na mom motoru ne znaci i da su lose vec da ne odgovaraju za moj disk. Procitao sam sve postove na koje sam naisao vezano za kle i kocione plocice i nisam mogao da zakljucim koje su dobre a da se kod nas mogu nabaviti.

 

Pretpostavio sam da postoje i neki drugi proizvodjaci kocionih plocica koje bi mogle dobro da obavljaju posao pa sam prvenstveno pitao one koji voze ovaj motor, nemaju nameru da mi prodaju svoju robu i koji su bar jednom zamenili plocice pa mogu da vide neku razliku.

 

vise bi mi bilo od koristi da si mi napisao da li ti koristis te kako ih vec nazivas paknove koje reklamiras na svom kle, kako ti sluze i eventualno ako mozes da ih uporedis sa nekim drugim koje si eventualno ranije imao na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Na caletovom KLE-u imamo crash-bar koji je Aca-pn pravio po uzoru na SW-Motechove. Sem farbe ispali odlicno. E sad problem sa njima je sto nisu za vise vozace. Ja imam 186cm i kolenima stalno guram u crashbar... Cak i u pantalonama sa protektorima posle voznje od 250km kolena su mi bila skroz crvena, kao da me je neko tukao... Alternativa je da se noge rasire malo ali to nije to... Znaci ako bude pravljeno po ovom nacrtu a visoki ste bolje je da se malo izmeni dizajn, da se ona zadnja sipka malo pomeri prema napred ako je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

@Gligo...hvala na savetu, primljeno k'znanju mada za Zlaju to ne pretstavlja problem. Svejedno, mislim da sam na Adventur.hr video neke šablone pa ću ih potražiti!

 

 

@Nidzo...makina je samo 2 meseca kod mene, tako da ni ne znam koji su paknovi i kako se pokazuju na delu. Loše koci ali to i jeste boljka KLEa a drugi isti nisam probao da mogu uporediti...ako saznam iz druge ruke koji su dobri, javljam ti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Moje maleno iskustvo oko kočnice....

 

Kočnica je može se reći jedva pristojna za veoma umerenu vožnju a za sve ostalo je preslaba.

Nisam žalio novca iako sam sumnjao da ću dobiti išta ali sam ipak uradio i dobio skoro ništa.

Promenio sam crevo sa Spiegler teflon crevom, novo ulje, nov kočioni disk EBC u paketu sa pločicama EBC sinter.

I skoro ništa.

Ne gubite vreme, ne mogu da se stave ni druga kočiona klješta jer unutrašnji klipovi bez obzira na adapter zakačinju u žbice točka.

Jedino ako pomogne ako mogu da se postave klješta od npr Honde XX koja imaju tri klipa sa spoljne strane ali je tu problem šti su njima klješta u onom linku sa drugim klještima pa ne znam da li to može da se razdvoji i koristi na KLE npr.

Neko ko ima vremena može da se poigra

 

Jedino rešenje koje radi 100% a košta dobrano:

Zamena kompletne viljuške sa progresivnim oprugama, naravno sa drugim točkom i kočionim klještima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

REsio sam problem sa termodavacem, stavio sam od skode FABIE, jer i ona otvara na 100 stepeni. Sa malim prepravkama tj. reducirom!!! Umesto 65 evra izadje 800 din plus majstor i to je to!!!  Mozda nekom zatreba savet!!!

;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

jel ima neko od kolega ovakav rool bar, a da je raspolozen da ga stavi na uvid na 1 dan ,radi pravljenja sablona

i pocetka proizvodnje istog.

 

ZZlajo, a sto ne pogledas ovo:

 

hvala, ali to su nosaci kofera , to je u planu u drugoj fazi....prvo da nadjem ovo

 

Ma, prešao sam se, ali, evo pogledaj ovaj link

 

http://motocikli.com/forum/index.php?topic=400.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

 

Ne gubite vreme, ne mogu da se stave ni druga kočiona klješta jer unutrašnji klipovi bez obzira na adapter zakačinju u žbice točka.

Jedino ako pomogne ako mogu da se postave klješta od npr Honde XX koja imaju tri klipa sa spoljne strane ali je tu problem šti su njima klješta u onom linku sa drugim klještima pa ne znam da li to može da se razdvoji i koristi na KLE npr.

Neko ko ima vremena može da se poigra

 

Jedino rešenje koje radi 100% a košta dobrano:

Zamena kompletne viljuške sa progresivnim oprugama, naravno sa drugim točkom i kočionim klještima

 

Sve je kolega rekao, kocnicama nema pomoci. Progresivne opruge kostaju 100 evra u Luisu, pa ko voli nek izvoli ;D

Promenio sam tri  seta kocnica i manje-vise nema razlike... Cak i sa pancirnim crevima ne primecujem razliku. Ne znam, mozda je do mene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Nego kolege, imam jednu ideju, to jest nije moja nego videh na hrvatskom KLE forumu, bilo je price o tome... Da se naprave kao mali stitnici za kolena, koja su zimi, slozicete se izlozena ladnoci mnogo vise nego na motorima sa vecim oklopom kao sto je Afrika, Trandza... Ne mogu sad da nadjem sliku ali kao mala zakrivljena plastika koja sluzi da toplotu sa motora usmeri ka kolenima.. Probajte ujutru kad hladno da u toku voznje drzite tu ruku. Stiti i drasticno je toplije za kolena.

 

Moglo bi da se kaci na dva srafcica na oklop, leti skida, zimi stavlja. Ne mora da bude velikog obima, dovoljno je malo da se zakrivi da bi se topao vazduh zadrzavao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ne, nije to moj KLE...nemam stender...

Pokušaću u toku dana da prelistam njihov forum pa da vidim za te dodatke, za kolena...

 

Ako prosečan KLE vredi 2000e mislim da se isplati dodati još 100, sa rukama i 150e da bi mu se uklonila glavna i najozbiljnija mana. Kočnice i gume su nešto na šta se ne sme štedeti. Ovde u BGDu gde ponekad moraš da ga 'zakucaš u mestu' i pri manjoj brzini je prosto takva opruga neophodna a i manje košta nego u najmanju ruku iskrivljen točak i viljuška a gde što posle toga ide i pad u stranu...da zlo ne čuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Ne, nije to moj KLE...nemam stender...

Pokušaću u toku dana da prelistam njihov forum pa da vidim za te dodatke, za kolena...

 

Ako prosečan KLE vredi 2000e mislim da se isplati dodati još 100, sa rukama i 150e da bi mu se uklonila glavna i najozbiljnija mana. Kočnice i gume su nešto na šta se ne sme štedeti. Ovde u BGDu gde ponekad moraš da ga 'zakucaš u mestu' i pri manjoj brzini je prosto takva opruga neophodna a i manje košta nego u najmanju ruku iskrivljen točak i viljuška a gde što posle toga ide i pad u stranu...da zlo ne čuje!

 

Da, ali sa progresivnim oprugama bi dobio samo bolju stabilnost prednje viljuske, ne bi vise onako ronila. Kocnice su opet jos jedna investicija...

Jos jedan problem sa KLE-om, koji nazalost iskrsne tek kada krenete negde s njim, na duze i to dvoje + stvari je i zadnji amortizer.. Onda on pociinje da ljulja kao prednji... A to je TEK skupa investicija verujte, planirao sam da kupim neki jaci ;)

 

Jednostavno po meni je najbolje resenje ZNATI STA DA OCEKUJES od svog motora. Ne zaletati se, kao prvo. Prilagoditi voznju performansama motora.. Ne vidim nesto po crnoj hronici i novinama naslove tipa : Poginuo na KLE-u zbog losih kocnica. Uglavnom su zujke, koje koce perfektno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Nego kolege, imam jednu ideju, to jest nije moja nego videh na hrvatskom KLE forumu, bilo je price o tome... Da se naprave kao mali stitnici za kolena, koja su zimi, slozicete se izlozena ladnoci mnogo vise nego na motorima sa vecim oklopom kao sto je Afrika, Trandza... Ne mogu sad da nadjem sliku ali kao mala zakrivljena plastika koja sluzi da toplotu sa motora usmeri ka kolenima.. Probajte ujutru kad hladno da u toku voznje drzite tu ruku. Stiti i drasticno je toplije za kolena.

 

Moglo bi da se kaci na dva srafcica na oklop, leti skida, zimi stavlja. Ne mora da bude velikog obima, dovoljno je malo da se zakrivi da bi se topao vazduh zadrzavao...

 

http://forum.adventurer.hr/index.php?topic=1383.0

Nadjoh link, samo morate biti prijavljeni da bi videli slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ja kupio na buvljaku stitnike za kolena sa sundjerom i plastikom koje koriste vozaci rolera. Pokrivaju negde oko 20cm, taman celo koleno i jos malo preko.Stavljaju se tako sto ih navuces kao kad oblacis pantalone,kao nogavice od lastisa,a imaju i cicak trake da ih dodatno ucvrstis gore i dole. Extra su,mozes da skocis i padnes na kolena i nista ne osetis, a tek sto greju. Kada ih skinem bilo kako vreme i temperatura da je napolju, kolena mi uvek vruca. Platio sam 100 dinara par ;)

Mislim da je ovo bolja investicija,ako je uopste neka investicija. Plastike na motoru nikad ne mogu toliko da ti ugreju kolena,a i ovi stitnici te stite od povreda ako ne daj Boze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Ja kupio na buvljaku stitnike za kolena sa sundjerom i plastikom koje koriste vozaci rolera. Pokrivaju negde oko 20cm, taman celo koleno i jos malo preko.Stavljaju se tako sto ih navuces kao kad oblacis pantalone,kao nogavice od lastisa,a imaju i cicak trake da ih dodatno ucvrstis gore i dole. Extra su,mozes da skocis i padnes na kolena i nista ne osetis, a tek sto greju. Kada ih skinem bilo kako vreme i temperatura da je napolju, kolena mi uvek vruca. Platio sam 100 dinara par ;)

Mislim da je ovo bolja investicija,ako je uopste neka investicija. Plastike na motoru nikad ne mogu toliko da ti ugreju kolena,a i ovi stitnici te stite od povreda ako ne daj Boze...

 

Da, ali ih onda moras nositi sa sobom uvek, skidati patike/cizme da bi skinuo stitnike, ponekad i na sred ulice (na primer ako radis, pa ides na sastanak ili kod nekog klijenta). Sa strane bezbednosti, stitnici su neuporedivo bolji naravno. Ovo o cemu ja pricam je samo jos jedna sitnica koja moze zimu na motoru uciniti laksom, pogotovu neke kratke voznjice. Pa i grejaci rucki, koji greju „samo“ dlanove, pruzaju drasticno vece uzivanje zimi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja