Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Sa zamenom filtera, u KLE i motore koji koriste taj agregat, sipa se 3.0 L ulja. Ovo napominjem jer sam primetio da se sipa i 3.4 pa čak 3.8 L u taj agregat, što zaista nema potrebe.

 

Da se citiram  ;), ovo što sam naveo je preuzeto iz servisnog uputstva i uvek sam toliko i sipao. Novo ulja je uvek bio skoro do vrha pozorčeta.

Dakle :

- 2.8 l bez zamene filtera

- 3.0 l sa zamenom filtera

- 3.4 l kad je motor potpuno suv ( nov ili rasklapan )

 

Sipanjem veće količine ulja ništa se ne dobija može samo da bude štete.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Da li neko od vas (nas :) ) vozi KLE-a koji je stalno parkiran na uglu Milesevske i Loznicke? Jako lepo ocuvan motor, stariji model, uvek ga gledam kada prodjem pored njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

PaKLEni može mala pomoć?

Serviser 'KILER' me je pitao da li alnaser na KLE iz '92g ima bendiks ili mora da otvara kvačilo da bi mi servisirao isti. Kaže da ima i neki drugi koji je dosta komplikovaniji za rad! Sad ne znam koji je moj alnaser!!

 

Takođe ako imate neku preporuku za majstora koji radi alnasere na KLEu..Ja sam i Zemuna  ali ako treba nije problem ni BGD!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Nema bendiks, ima centrifugalno kvacilo koje se koristi umesto bendiksa. Na alnaseru se nalazi zupcanik, pa preko lanca ide na to kvacilo koje je direktno spojeno na radilicu. Ne znam kako se skida anaser, nisam se time bavio, to ce valjda on znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Nije previse komplikovano, skine se dekl i moze da se skida motor, najvaznije da se lepo posle vrati dekl da ne curi ulje. To mozes i sam ako imas dvoriste. Kada se skida dekl probaj da nagnes motor na desnu stranu, nece ni kap ulja da iscuri. Ako nemas stender cigle super vrse posao, naravno stavi neke dascice ispod zadnje viljuske da ne izgrebes viljusku.

post-3774-12879046753774_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A sada vec smaram...naime, upravo se vratih iz Kilera i momak mi pogledao motor, nasmešio se i rekao da ako skoro nije servisiran alnaser možda bi trebalo ali reda radi..jer po zvuku paljenja po njemu nije anaser mada bi trebalo skinuti dekl i proveriti. Kaže da mi radi a da problem imam sa zagušivanjem, što može bito sito tanka, karburator prljav ili sl.

Vec par veceri navratim do Ušća ali kada ne poznajem nikoga nemogu ni prići tek tako i pitati za savet!

Hvala Arakisu, Guji i Zoguu na dosadašnjim savetima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Što se tice otvaranje dekla, deluje prosto ali bih volio iskusnijeg da pripazi šta radim..

Ne volim da oteram drugome da se zeza vec želim sam da bih naucio ali samo da neko baci 'oko', s'vremena na vreme. Zeza me to što sam u zgradi pa nemam garažu. Čuo sam da je i zatezanje španera na lancu (unutrašnjem) lako i da bih to trebao obavezno ali kada nikada nisam a nemam ni neke uslove...Alat, kineski i vec mi oblajznuli krstaši...jbg!

Ma bice bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd-milosevac
  • Motocikl: kle 500

Da li neko od vas (nas :) ) vozi KLE-a koji je stalno parkiran na uglu Milesevske i Loznicke? Jako lepo ocuvan motor, stariji model, uvek ga gledam kada prodjem pored njega.

  HVALA !HVALA !

  KLE BATO !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Sa zamenom filtera, u KLE i motore koji koriste taj agregat, sipa se 3.0 L ulja. Ovo napominjem jer sam primetio da se sipa i 3.4 pa čak 3.8 L u taj agregat, što zaista nema potrebe.

 

Da se citiram  ;), ovo što sam naveo je preuzeto iz servisnog uputstva i uvek sam toliko i sipao. Novo ulja je uvek bio skoro do vrha pozorčeta.

Dakle :

- 2.8 l bez zamene filtera

- 3.0 l sa zamenom filtera

- 3.4 l kad je motor potpuno suv ( nov ili rasklapan )

 

Sipanjem veće količine ulja ništa se ne dobija može samo da bude štete.

 

 

Zasto bi to bilo sipanje vise ulja ako sipam oko 3,4 l i nivo mi stoji ravno sa crticom koja pokazuje MAX ? To uopste nije vise sipano nego sto treba, a kolicina koju sam sipao od 3,3 - 3,4 l znaci samo da sam uspeo skoro svu kolicinu starog ulja da izbacim iz motora i zamenim ga novim, sto je po meni ustvari pravi cilj zamene ulja.

 

Ne znam sta kazu servisna uputstva, ali ovakva zamena ulja koju ja radim je cista moja praksa i sa kolicinom od 3 l meni je nivo na prozorcetu posle odradjivanja svega gore navedenog u mom predhodnom postu malo iznad minimuma.

 

To moze da znaci samo jedno, a to je da je moj nacin ispustanja starog ulja jako efikasan jer uspem da ispustim skoro 100%. Sve drugo govori da je dolivanjem samo oko 3 l novog ulja a nivo je dosao do maksimuma, ostala izvesna kolicina starog ulja u motoru. Cemu onda trud i novac, ili menjam kompletno ulje ili ne menjam uopste... Ovo mu onda dodje kao dolivanje novog ulja (doduse malo vece kolicine) u staro ulje.

 

Doduse, nije to nista lose po motor, ali je steta dati pare i ne odraditi posao do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Da i ja kazem par reci, naime, pre dva dana sam kod Brrke zamenio ulje i filter. Do sada sam to radio u servisu kod Culeta, medjutim posto sam zurio u Hrvatsku odradio sam to Mladenovcu. Sipano MOTUL 5100 15w50 tacno 3.2 lit i posle par kilometara voznje stanem, doliveno 0.2 lit i sada ja nivo malo iznad staklenceta. Ja sam se drzao onog sto pise 3.4 lit, i ne razmisljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Nisam baš razumeo šta znaci ' malo iznad staklenceta'? Na tom providnom krugu, da li je od plastike ili stakla, ne bitno, postoje 4 crtice, dve sa donje i dve sa gornje strane. Minimum i maksimum. Sve u okviru toga valja, sve van...ne valja i prosto ko suljpa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Što se tice otvaranje dekla, deluje prosto ali bih volio iskusnijeg da pripazi šta radim..

Ne volim da oteram drugome da se zeza vec želim sam da bih naucio ali samo da neko baci 'oko', s'vremena na vreme. Zeza me to što sam u zgradi pa nemam garažu. Čuo sam da je i zatezanje španera na lancu (unutrašnjem) lako i da bih to trebao obavezno ali kada nikada nisam a nemam ni neke uslove...Alat, kineski i vec mi oblajznuli krstaši...jbg!

Ma bice bolje...

Sto se tice dekla, slobodno smes sam, ni meni niko nije pomagao. ti srafovi su slabo zategnuti, odsrafi ih, cukni dekl par puta gumenim cekicem sa svih strana i skini ga, magnet ga drzi, pa moras jako da povuces. Ako ne pukne dihtung pri skidanju kada vracas zategni iz sve snage, ali tako da stavis nastavak za gedoru na neku drsku bez poluge (drska kao na srafcigeru), tako neces da pretegnes a dihtovace. Srafove zatezes dijagonalno po malo da se ne bi iskrivio dekl, neki redosled sam smisli. Ja bih ti vrlo rado pomogao, ali kada se vratim sa mora..., do tada slobodno probaj sam. Spaner nisam dirao, znam da strada na kle-u cesto, imas uputstvo u temi za en-500, potrazi malo, trebalo bi da je to tek jednostavno.

Karburatore mora da uradi neko sa vakum aparatom, mozda moze cak i weber u zemunu da ti ocisti, skines plastike (svaka po pet srafova ako se ne varam i vazno ima zabica na prednjem delu pa kad oslobodis gurnes plastiku ka prednjem tocku da bi je skinuo) pa rezervoar koji se drzi na tri srafa, to bi sve trebalo oni da urade, nije bas kao otvaranje haube, ali nije ni tesko. Ja bi to uradio pre skidanja dekla, ima da pali kao mina. Pitaj ako treba jos nesto sto mozda mogu da pomognem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Da li neko od vas (nas :) ) vozi KLE-a koji je stalno parkiran na uglu Milesevske i Loznicke? Jako lepo ocuvan motor, stariji model, uvek ga gledam kada prodjem pored njega.

  HVALA !HVALA !

  KLE BATO !!!

Ako imas veze sa obliznjim restoranom (posto je uvek bas pored njega motor), dolazim na kafu. Lepo motorce, cuvaj ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hvala Zogu...objasnio si mi tako da bi i dete moglo odraditi. Moram prvo da se raspitam gde mogu kupiti lanac bregaste ili španer ili oba dela ako su otišli jer ako otvorim motor a vidim da je za zamenu, dok pronađem delove ostace otvoren. Ili da se raspitam kod nekog ko radi KLE da li ima i te delove ako se ne bude moglo samo dotegnuti, da mi odmah i zameni!

Kiler u Tošinom Bunaru servisira  karburatore i vakumira ih (30e)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Meni nekoliko majstora rekose da kada se menja lanac, obavezno se menjaju i spaneri i da je kod KLE-a neki prosecan zivotni vek oko 30-40 k Km, mada je to individualna stvar. Evo kod mene nikad nije menjano a imam predjenih oko 40k i jos nije za zamenu. Verovatno zavisi od toga ko ga vozi, tj.  kako i gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd-milosevac
  • Motocikl: kle 500

Da li neko od vas (nas :) ) vozi KLE-a koji je stalno parkiran na uglu Milesevske i Loznicke? Jako lepo ocuvan motor, stariji model, uvek ga gledam kada prodjem pored njega.

  HVALA !HVALA !

  KLE BATO !!!

Ako imas veze sa obliznjim restoranom (posto je uvek bas pored njega motor), dolazim na kafu. Lepo motorce, cuvaj ga.

da ,tu radim ,samo izvoli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Nisam baš razumeo šta znaci ' malo iznad staklenceta'? Na tom providnom krugu, da li je od plastike ili stakla, ne bitno, postoje 4 crtice, dve sa donje i dve sa gornje strane. Minimum i maksimum. Sve u okviru toga valja, sve van...ne valja i prosto ko suljpa!

 

Znaci da je staklence sada puno a cim se motor nagne za centimetar nivo se spusta, i to znaci full extra! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ma jok ,bre !

 

To staklance ne sme da ima ulja, to je ostavljeno da vidis unutra da li ti rade klipovi, jer ako ima ulja onda se ne vidi nista i moras da ides kod majstora. Zato ono mora cesto i obavezno da se pere i spolja i iznutra. Japanci su cudna nacija, nisu ni znali sta su napravili, cak su zaboravili i sarke da stave da se to prozorce lakse otvara. Ziv se namucim kad ga perem da ga vratim na mesto. Sva sreca pa smo mi Srbi i to provalili ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja