Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 1/9/2021 at 7:39 PM, donadog said:

Gde mogu da nabavim zadnju unutrasnju gumu za KLE? Zna li neko oznaku/dimenziju?

4,00x17

ili 120 90 17

ili 130 90 17

traži da nećeš bytil, te se pekmeze po unutra, tobože ne puštaju,

nisu kao porozne i obavezno s ventilom na maticu, ne zaliveni ventil, nikako,

i da je ventil niklovan, ne goli mesing...

michelin radi bytil, katastrofa, ja bacio

20200512 kle 5800 zadnji kotač zračnica guma puder balansiranje trake bijelo brušenje diska savage zlatni lančanik  frankopana (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Јучер сам погледао на мом мотору; метални вентил са матицом. Чини ми се да сам пазарио Мишлен. Нисам примјетио било какав проблем у претходне четири године.

Promenio član cika miloje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ćao, od pre mesec dana je u našoj garaži jedan KLE 500 2004. godište, u bratovom vlasništvu
Juče smo menjali ulje, filtere, kočione pločice, kočiono ulje, pregledali antifriz i tako, ono da ga pripremimo sa sezonu...
Pri menjanju prednjih pločica sam video da malo viri gumica oko onog manjeg klipa/cilindra šta već. Pokušao da je vratim, ali ne vredi, mora da se izvadi i klip. Uglavnom ništa ne curi, klip ide lepo, ne blokira kočnica...E sad pitanje

Gde da kupim te gumice?
Da li imaju 2 gumice po jednom cilindru što bi značilo da je to što viri "prašinar" i nije tako strašno, a gumica zadužena za zadržavanje ulja je unutra (jer ne curi ništa)? 5ad639ffa2cd23b0211f1ff170a93e16.jpg2ec0131c2077ac92079a5d2ed3e68f9a.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KLE

Kada kolega pomenu kocnicu i KLE. Da li je neko menjao prednja kociona kljesta i stavljao sa nekog drugog morora sa dva klipa? Da li bolje koci i sa kog motora pase bez previse budzenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 12 sati, Marko1995 je napisao:

Ćao, od pre mesec dana je u našoj garaži jedan KLE 500 2004. godište, u bratovom vlasništvu emoji16.png
Juče smo menjali ulje, filtere, kočione pločice, kočiono ulje, pregledali antifriz i tako, ono da ga pripremimo sa sezonu...
Pri menjanju prednjih pločica sam video da malo viri gumica oko onog manjeg klipa/cilindra šta već. Pokušao da je vratim, ali ne vredi, mora da se izvadi i klip. Uglavnom ništa ne curi, klip ide lepo, ne blokira kočnica...E sad pitanje emoji16.png

Gde da kupim te gumice?
Da li imaju 2 gumice po jednom cilindru što bi značilo da je to što viri "prašinar" i nije tako strašno, a gumica zadužena za zadržavanje ulja je unutra (jer ne curi ništa)? 5ad639ffa2cd23b0211f1ff170a93e16.jpg2ec0131c2077ac92079a5d2ed3e68f9a.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Sigurnost Zrenjanin, firma koja pravi odlicno zamenske gumice , po bagatelnim cenama. Das im model klesta ili izmeris klipove, inace se ti podaci nalaze lako i na netu i oni ti naprave i posalju na kucnu adresu.

Radio licno, pozdrav

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Cao, jel ima neko mozda onaj poklopac zmigavca za KLE (narandzasti), negde je otpalo, pa ako ne moram da kupujem ceo zmigavac dobro bi doslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Cao, jel ima neko mozda onaj poklopac zmigavca za KLE (narandzasti), negde je otpalo, pa ako ne moram da kupujem ceo zmigavac dobro bi doslo.
Meni treba ona guma sto drzi zmigavac, pa moze taman da ga podelimo

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
8 hours ago, VELJA YZ 250 said:

Od juce sam postao ponosni vlasnik  KLE 500  1996 god

 

 

 

 

20210313_152942.jpg

20210313_152915.jpg

20210313_152936.jpg

Добро дошао у секту клепетала

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Pozdeav, kle 500,2007. Uzeo sam da nesto cackam, i htedoh da probam da nastelujem karbove, zakljucio sam da mi je smesa prebogata jer ispaljuje iz auspuha i povecana je potrosnja. Nasao na yt, da imaju dva srafa, kao dizne, i oni treba da budu odvrnuti za jedan pun krug i tri cetvrtine. Ali, jedan je zapekao i polomio sam ga... Nekako cu ga vec izvaditi/razbusiti, ali me zanima gde mogu da kupim drugi. Evo slike ce to dosta bolje objasniti

IMG_20210425_141008.jpg

IMG_20210425_141036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne diraj nista tako vozi. Na tim srafovima se podesava smesa koja je bitna za ler gas i startovanje. Jako mali uticaj ima za ostalo. Ako ne radi dobro u voznji onda nije do toga. Bušenjem ces samo pogorsati stvari.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

nasao sam neke setove za reparaciju, ima tog srafa, nego kod nas bezobrazno skupi, pa cu naruciti iz inostranstva, dok stigne, vozicu tako. Kapiram da treba vakume da nastelujem... Ali i dalje ne razumem zasto je smesa takva, da trosi vise i ispaljuje iz auspuha. Ne ispaljuje stalno, al recimo 20min 130-140hm/h na autoputu, i kad stanem, bas jake eksplozije i gasi se motoro. Msm ja sad nesto tu pametujem umesto da odvezem kod majstora, ali voleo bi da probam sam da to resim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

uslikao si čitav umjesto polomljen vijak smjese...

što me navodi na pomisao--->

kad stignu novi vijci možda ipak pozovi nekog tko zna da te pouči, i pripazi na sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
16 hours ago, drdamjan said:

uslikao si čitav umjesto polomljen vijak smjese...

što me navodi na pomisao--->

kad stignu novi vijci možda ipak pozovi nekog tko zna da te pouči, i pripazi na sve

Polomljen je i dalje u karburatoru. A citav sam uslikao jer mi takav treba. Ma radio sam sa caletom, on stvarno odlicno zna mehaniku, mada vise oko automobila nego motora, i upozorio me je da je vijak od mesinga i da je krut i moze da pukne, pa sam poprskao wd sprejem, ali i dalje nije hteo da se odvrne, pa je on uzeo da ga odvrne i on ga je i polomio XD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja