Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Juce sam ga prao kasno i bio je hladan, razmisljam mozda se zardzala voda negde pa je sad iscurela, provozao sam ga posle toga kratko i gledao oko glave nigde nije bilo vlazno mada nisam skidao rezervoar nego samo bocne plastike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Ako si polivao po agregatu možda je od toga, a te rupice i služe da izađe voda da se ne zadržava oko svećica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Dugo sam ga prao verovatno je zaslo do agregata, u svakom slucaju provericu sutra detaljno.

A ako se ispostavi da su popustile gumice jeli opasno voziti do majstora tako 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije. Ako se ne ugasi usput. Mada ne bi trebalo ako ne curi baš.

 

Puno puta sam pisao o ovome, imao sam dugo ER5:

 

Sva creva za benzin, vakuum i njihove šelne da se zamene novim. Imam i odličnu preporuku jer nije sve kvalitetno.

 

O ringovi novi na cevima kućištima termostata i nov filter rashladne tečnosti.

 

Karburatori sa novim iglicama, naštelovani i preventivno da se zameni slavina elektro ventilom ili novom. Ja nisam imao problema jer je nikada nisam ni dirao.

 

Ovo sve izađe maksimalno do 100 evra i taj motor može da se vozi koliko god i gde hoćete.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Ovo je bilo kratko dok sam otisao po kacigu i kada sam se vratio video sam da kaplje al je vec prestalo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Ovo je bilo kratko dok sam otisao po kacigu i kada sam se vratio video sam da kaplje al je vec prestalo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500
pre 40 minuta, Plavšić je napisao:

Ako si polivao po agregatu možda je od toga, a te rupice i služe da izađe voda da se ne zadržava oko svećica

Ovo je 90 %

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
27 minutes ago, marettoo said:

Ovo je bilo kratko dok sam otisao po kacigu i kada sam se vratio video sam da kaplje al je vec prestalo 

To što kaplje lizni. Ako je slatko, gumice su. Ako nije, onda je voda od pranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
Ovo je bilo kratko dok sam otisao po kacigu i kada sam se vratio video sam da kaplje al je vec prestalo 

Vidi u kojoj ti je boji antifriz, uzmi parce toalet bijelog papira i neka upije tecnost đe ti curi pa ces viđet. Ako je voda-bezbojan i vlazan papir ako je antifriz -zelen ili crven papir. Mada i pod prstom se moze osjetiti jer antifriz djeluje masan u odnosu na vodu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
13 hours ago, Alekre said:

Nije. Ako se ne ugasi usput. Mada ne bi trebalo ako ne curi baš.

 

Puno puta sam pisao o ovome, imao sam dugo ER5:

 

Sva creva za benzin, vakuum i njihove šelne da se zamene novim. Imam i odličnu preporuku jer nije sve kvalitetno.

 

O ringovi novi na cevima kućištima termostata i nov filter rashladne tečnosti.

 

Karburatori sa novim iglicama, naštelovani i preventivno da se zameni slavina elektro ventilom ili novom. Ja nisam imao problema jer je nikada nisam ni dirao.

 

Ovo sve izađe maksimalno do 100 evra i taj motor može da se vozi koliko god i gde hoćete.

 

 

Napisao si da imas odlicnu preporuku sa creva i ostalo, napisi gde si uzimao ili radio zamenu verovatno su menjati skorije preventive radi a i znaciti ce nekom sa foruma.

Jutros sam upalio motor i ostavio malo da odradi a za to vreme propratio oko glave i creva nigde nije popustalo a i nivo rashladne tecnosti je ostao isti tako da je veronatno od pranja i izvinjavam se na laznoj uzbuni :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Creva, namenska za benzin i vakuum, kao i "zebra" šelne u "Wurthu". To jedino vredi a relativno lako je dostupno. Odradiš sve sam, prosto je, menjaš jedno po jedno. Usput, dobra je varijanta i da se stave metalne brze spojke. Lakše je kad se radi nešto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
13 hours ago, stefanvujovic said:


Vidi u kojoj ti je boji antifriz, uzmi parce toalet bijelog papira i neka upije tecnost đe ti curi pa ces vidjet. Ako je voda-bezbojan i vlazan papir ako je antifriz -zelen ili crven papir. Mada i pod prstom se moze osjetiti jer antifriz djeluje masan u odnosu na vodu.

Plavi mi je antiftiz vidim da dosta vas sipa crveni ima li razlike ventilator zna cesto da se upali.

A sto se tice papira odlicna ideja da se proveri ali jutros nije curelo da bi proverio tako da je verovatno ostalo od pranja a bilo je kasno i motor je bio hladan pa verovatno nije isparilo, ja sam plasljiv po pitanju motora izgleda da mi se u zadnje vreme prividjaju zvukovi na motoru tako je valjda kad ti je prvi motor :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
2 minutes ago, Alekre said:

Creva, namenska za benzin i vakuum, kao i "zebra" šelne u "Wurthu". To jedino vredi a relativno lako je dostupno. Odradiš sve sam, prosto je, menjaš jedno po jedno. Usput, dobra je varijanta i da se stave metalne brze spojke. Lakše je kad se radi nešto.

 

 

Radio sam na jednoj Wurthovoj hali u indjiji da sam znao uzeo bih, hvala za preporuku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
Plavi mi je antiftiz vidim da dosta vas sipa crveni ima li razlike ventilator zna cesto da se upali.
A sto se tice papira odlicna ideja da se proveri ali jutros nije curelo da bi proverio tako da je verovatno ostalo od pranja a bilo je kasno i motor je bio hladan pa verovatno nije isparilo, ja sam plasljiv po pitanju motora izgleda da mi se u zadnje vreme prividjaju zvukovi na motoru tako je valjda kad ti je prvi motor :lud:

Nema veze koje je boje antifriz dok je za aluminijski blok.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 4/4/2020 at 3:55 PM, Nikola1112 said:

Sto se tice antifriza sve je ok sad. Sad sam zemenio i ulje u kocnicama. E al mi djavo neda mira uzeo da stegne sraf ispod pumpe za vodu i kod ogledalceta nesto mi se cinilo da vlazi ispod njega i krenem da ga stegnem vrrlo malo i puče ko časa, poceo sam da grizem ram od besa. 

Da li ima neko ovaj sraf ili ima resenje da se to zavrne.

IMG_20200404_150332_copy_1560x2080.jpg

IMG_20200404_150336_copy_1560x2080.jpg

taj vijak je od uljnog kanala, tu se spaja manometar i slično, brtvi gumica a ne sila, vijak se dotegne toliko da se ne otšarafi, ima u manualu koliko, netko je previše stegnuo i umorio materijal, znači brvljenje oblikom, takozvano samobrtvljenje, kad dodirne metal o metal, malo se dotegne. Ispod pumpe ako kisa, to se lizne da se zna jel pušta uljni ili vodeni semering. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Поздрав свима,

 

Да се пријавим и у овом делу форума са горе поменутом машином.

 

Возим га већ неку годину практично без икаквих проблема али сад је кренуо да губи расхладну течност негде код водене пумпе. При већем гасу почиње течност да се појављује изнад шрафа за испуштање расхладне течности, претпостављам да не дихтује добро на пумпи за воду.

 

Планирао сам да расклапам како би открио шта је тачно у питању али се раније нисам упуштао у овакве акције, има ли каквих искустава са овом проблематиком?

Curi antifriz 11042020.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 13 minuta, ZokiT je napisao:

Поздрав свима,

 

Да се пријавим и у овом делу форума са горе поменутом машином.

 

Возим га већ неку годину практично без икаквих проблема али сад је кренуо да губи расхладну течност негде код водене пумпе. При већем гасу почиње течност да се појављује изнад шрафа за испуштање расхладне течности, претпостављам да не дихтује добро на пумпи за воду.

 

Планирао сам да расклапам како би открио шта је тачно у питању али се раније нисам упуштао у овакве акције, има ли каквих искустава са овом проблематиком?

Curi antifriz 11042020.jpg

Na vodenom semeringu ti je propustio, odgovara i od nekih drugih motora, ja sam nedavno to zamenio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Хвала на брзом одговору, имаш ли да ми даш информацију од којим модела одговара па да тражим?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Нисам мислио на овај црни већи него баш овај за испуштање течности, види се како капље изнад. На малом гасу ништа, једва сам открио где цури.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Odgovara od suzukija 125 kubika nisam siguran sad koji al cu proveriti. To je set za remont pumpe košta oko 2000 hiljade i tu imaš semering taj koji je identičan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja