Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

imao sam slicnu situaciju i uspeo sam da je ispravim na hladno, pomocu obicne cevi i sirove snage. nije pukla, al nije ni bila mnogo kriva... 

Meni je izgleda otisao pijon u tocku... Pre nekih 2 meseca mi je pukla sajla od brzinomera, pa sam zamenio i sad je izgleda otisao pijon, jer sajla je dobra, na ruku se vrti, ali kad je ubacim u tocak ne vrti se. Kome da se obratim za pijon? Jel mora ceo tocak da kupujem, ili moze samo pijon da se zameni? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Obično nije problem u pinjonu nego u glavi točka, pojedu se ispupčenja između kojih naležu jezičci podloške koja se vrti oko osovine. 

 

I da, ako je to u pitanju, rešivo i bez kupovine drugog točka. 

;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
On 25.9.2019. at 15:50, donadog je napisao:

imao sam slicnu situaciju i uspeo sam da je ispravim na hladno, pomocu obicne cevi i sirove snage. nije pukla, al nije ni bila mnogo kriva... 

Meni je izgleda otisao pijon u tocku... Pre nekih 2 meseca mi je pukla sajla od brzinomera, pa sam zamenio i sad je izgleda otisao pijon, jer sajla je dobra, na ruku se vrti, ali kad je ubacim u tocak ne vrti se. Kome da se obratim za pijon? Jel mora ceo tocak da kupujem, ili moze samo pijon da se zameni? 

Isti slucaj i kod mene,pinjon mi zablokirao i pokidao usice na tocku.Tocak sa pinjonom polovan 10.000 dinara.Vozim ovako celu sezonu ali zeznuto sibao sam ga magistralom i nisam imao predstavu koliko brzo vozim tek kasnije mi drugar sto je bio na svom motoru kaze da smo vozili 160 km/h.Mnogo je bratac.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 9/25/2019 at 3:50 PM, donadog said:

imao sam slicnu situaciju i uspeo sam da je ispravim na hladno, pomocu obicne cevi i sirove snage. nije pukla, al nije ni bila mnogo kriva... 

Meni je izgleda otisao pijon u tocku... Pre nekih 2 meseca mi je pukla sajla od brzinomera, pa sam zamenio i sad je izgleda otisao pijon, jer sajla je dobra, na ruku se vrti, ali kad je ubacim u tocak ne vrti se. Kome da se obratim za pijon? Jel mora ceo tocak da kupujem, ili moze samo pijon da se zameni? 

izgleda, ne izgleda, rastavi, očisti, pa pitaj ponovo. 

Na pužnom projenosu postoji elastična čivijica gore na vrhu gdje dolazi sajla 

koja se izbije tako da se zabuši sa suprotne strane,

to rastavljaš ako se BAŠ mora...... 

glavčinu riješiš TIG nadovarivanjem i dobar tokar, DOBAR ključ za žbice trebaš

i nacentriraš kotač natrag,

a može i popreko, kao na slici, ali se stave 2,5 do 3 najdeblje, 

i OSIGURA (dobrušavanjem sa boka) da su kontaktne točke sa ušima limića 

TOČNO dijametralno nasuprotne, 

120 stupnjeva, da naba ne goni vijčanik, ovaj veći, na jednom zubu, što znači ustranu

i što rezultira većem trošenjem na kliznoj površini blablabla... 

Pinjon, sa nj, zovu ovaj manji vijčanik, zovu ga i pužni vijak i svakako...

 

kle 500 prednja glavčina naba elastična čivija puž.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
On 9/25/2019 at 3:50 PM, donadog said:

imao sam slicnu situaciju i uspeo sam da je ispravim na hladno, pomocu obicne cevi i sirove snage. nije pukla, al nije ni bila mnogo kriva... 

Meni je izgleda otisao pijon u tocku... Pre nekih 2 meseca mi je pukla sajla od brzinomera, pa sam zamenio i sad je izgleda otisao pijon, jer sajla je dobra, na ruku se vrti, ali kad je ubacim u tocak ne vrti se. Kome da se obratim za pijon? Jel mora ceo tocak da kupujem, ili moze samo pijon da se zameni? 

Имао сам овај случај,купио нов точак.Јел и код тебе тако?

 

KLE tocak (6).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
15 hours ago, Деда Целе said:

Имао сам овај случај,купио нов точак.Јел и код тебе тако?

 

 

Nisam jos skidao tocak, al hvala na slici, taman cu da uporedim. Koliko te kostao tocak? Bas nov novcijat? Kolega gore rece 10000din polovan, ali mi polovan tocak nije idealno resenje, moze i na njemu isti mehanizam da bude pri kraju... Al prvo "izgleda, ne izgleda, rastavi, očisti, pa pitaj ponovo. " covek je potpuno u pravu, previse filozofiram umesto da uprljam ruke :). A za 10000din mogu i da ugradim navigaciju i resim problem... Nije kao da mu do 100tke treba 3 sekunde, pa da uzivam dok gledam kako kazaljka prelece preko sata :D. Jedino ako ce na tehnickom da prave problem??? Nece valjda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
On 9/30/2019 at 7:22 PM, Prkosavac said:

Isti slucaj i kod mene,pinjon mi zablokirao i pokidao usice na tocku.Tocak sa pinjonom polovan 10.000 dinara.Vozim ovako celu sezonu ali zeznuto sibao sam ga magistralom i nisam imao predstavu koliko brzo vozim tek kasnije mi drugar sto je bio na svom motoru kaze da smo vozili 160 km/h.Mnogo je bratac.

 

Meni je vise problem sto mi kilometraza ne radi i nemam predstavu koliko mi je goriva ostalo, dok brzinu znam dosta dobro po obrtajima, samo sto je problem sto cesto nisam siguran da li sam u 6oj brzini, ili mogu jos jednu gore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Imao sam isti slučaj da su se polomile te ušice na glavčini točka. To je kolega Nimmin rešio uspešnom intervencijom. Međutim, te ušice nemaju razloga da puknu same od sebe, odnosno uglavnom počne da koči/blokira sam pinjon. Kako je i kod mene bilo tako i Nimminovo rešenje je stradalo nakon nekog vremena. Pinjon u nekom momentu blokira na delić sekunde i lomi sve pred sobom. Na kraju sam kupio drugi pinjon sa originalnom sajlom (sve sa KLR-a. Pinjon je identičan a sajla duža što je meni i odgovaralo jer sam podizao prednji kraj) i polovan točak. 

 

Dakle nije loša preventiva s'vremena na vreme proveriti pod rukom kako se vrti pinjon jer je on uzročnik problema, glavčina točka je posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

samo JEDAN post sam pročitao da je čovjek vadio elastičnu čiviju i pinjon,

podmetao pod pinjon pločicu, jer se potrošili zupci...

ali sam pročitao zato "petsto pet i pola" posta o tome

da sastave kotač sa krilcima koja nisu sjela u utore. 

KLE je tu specifičn po tome, prevari čak i iskusne majstore, poglavito vulkanizere. 

Ona slika gore gdje je nalomilo glavčinu da se i pola ležaja vidi, 

ono ne ide bez ozbiljne sanacije, ražbičavanje obavezno:

a) navarivanje i tokarenje

b) ugradnja čeličnog umetka, na fini navoj+locktite, recimo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Nema. Kupiš drugi migavac ili uzmeš unutrašnju gumu od bajsa i prelepis preko te ispucale i držače ti,a nije ni estetcki ružno. Tj ni ne primeti se. Ja sam uradio sebi tako.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P
pre 1 minut, Grille je napisao:

Nema. Kupiš drugi migavac ili uzmeš unutrašnju gumu od bajsa i prelepis preko te ispucale i držače ti,a nije ni estetcki ružno. Tj ni ne primeti se. Ja sam uradio sebi tako.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 

Hvala , preneću savet, pozz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Evo slika tocka. Unutra se neki prsten potpuno izdrobio, jedva izvadi sve delice iz puza. Povadio sam te delice, vratio tocak i vozim sad tako... 

IMG_20191005_140455.jpg

IMG_20191005_140459.jpg

IMG_20191005_140523.jpg

IMG_20191005_150342.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ovo, ma koliko loše izgleda ne znači da treba kupiti novi (polovni ali bez oštećenja) točak, ako je puž kompletan i ispravan može se, uz malo grunfovanja, povratiti funkcija brzinomera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
1 hour ago, Nimmin said:

Ovo, ma koliko loše izgleda ne znači da treba kupiti novi (polovni ali bez oštećenja) točak, ako je puž kompletan i ispravan može se, uz malo grunfovanja, povratiti funkcija brzinomera. 

Nije mi toliko vazna funckija brzinomera. Razmisljao sam da ispod vizira ubacim stari telefon, u nekom dobrom kucistu i napravim aplikaciju sa brzinomerom, navigacijom, alarmom na bazi motion senzora, trip kompjuter, prosecna potrosnja, svasata moze da se uradi, a moze koristiti i jos nekom ko ima stariji motor i zeli malo da ga modernizuje. Tako da ako ima jos nekih programera na forumu, mozemo razmeni par ideja oko takve aplikacije ili cak zajedno po malo raditi na tome kao neki side projekat u slobodno vreme. 

Brine me samo to sto se izlomilo da mi ne napravi neku vecu stetu na tocku ili da nije neki bitni deo na osovini. Ne mogu da procenim dal se nesto promenilo u voznji, posto imam problem sa prednjom gumom, ne mogu nikako da je izbalansiram kako treba, probao sam ponovo kod vulkanizera da izbalansiram gumu, al mislim da je sad jos i gore. Kaze mi vulkanizer da i ne moze da se izbalansira savrseno, jer je zicana felna i jos ima unutrasnju gumu... Mozda felna ne stima, jel ima neki majstor koji radi tockove i moze to da mi sredi? Poprilicno je neprijatno na vecim brzinama, a ako pustim ruke sa volana, krene volan da radi levo-desno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Meni se cini da vulkanizer nije u pravu. Proveri felnu i zice, a ako nije do njih lezaj guvernala. Mada i guma zna da radi isto to.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

ja sam isti problem imao sa prednjim točkom, kupio drugu felnu, kupio novu gumu, balansiro, kad je korman u ruci smanjilo se osećaj krive gume ali kad pustim ruke gotovo korman postaje "pijani korman" i na kraju šta bi problem, problem je bio u krivoj zadnjoj gumi ! Ja jesam nosio zadnju felnu na centriranje ali nisam zamenio gumu jer sam verovao vulkanizeru, kada sam zamenio zadnju gumu zbog istrošenosti ja više nisam imao problem sa kormanom a svo vreme sam mislio da mi problem pravi prednji točak !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 10/15/2019 at 8:19 PM, Grille said:

Nema. Kupiš drugi migavac ili uzmeš unutrašnju gumu od bajsa i prelepis preko te ispucale i držače ti,a nije ni estetcki ružno. Tj ni ne primeti se. Ja sam uradio sebi tako.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 

skupi su original, ali baš nedavno na aliju potražite, netko je napravio zamjenske, izgled kao pravi, ali baš-baš... cijena nije 350 kuna komad nego, napamet ću recimo 200 kuna/30 eura par, prodaju se u paru... model noviji kle, takvi su bili najskuplji

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ima kompletnih žmigavaca na Aliexpress, cena je oko 10€ par. Jedino što konektor na kablovima nije kao fabrički tako da bi se to moralo prepravljati. I naravno pitanje je kvaliteta izrade al' u to ne vredi zalaziti.

 

Za stari model KLE:

https://www.aliexpress.com/item/33026986190.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7d7f598dFAs50H&algo_pvid=34e6879f-4406-46c5-9ba7-63945f03a782&algo_expid=34e6879f-4406-46c5-9ba7-63945f03a782-2&btsid=5bdc2604-1362-454a-9948-8491e297f53c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

 

 

Za novi model:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 10/18/2019 at 1:40 PM, donadog said:

Nije mi toliko vazna funckija brzinomera. Razmisljao sam da ispod vizira ubacim stari telefon, u nekom dobrom kucistu i napravim aplikaciju sa brzinomerom, navigacijom, alarmom na bazi motion senzora, trip kompjuter, prosecna potrosnja, svasata moze da se uradi, a moze koristiti i jos nekom ko ima stariji motor i zeli malo da ga modernizuje. Tako da ako ima jos nekih programera na forumu, mozemo razmeni par ideja oko takve aplikacije ili cak zajedno po malo raditi na tome kao neki side projekat u slobodno vreme. 

Brine me samo to sto se izlomilo da mi ne napravi neku vecu stetu na tocku ili da nije neki bitni deo na osovini. Ne mogu da procenim dal se nesto promenilo u voznji, posto imam problem sa prednjom gumom, ne mogu nikako da je izbalansiram kako treba, probao sam ponovo kod vulkanizera da izbalansiram gumu, al mislim da je sad jos i gore. Kaze mi vulkanizer da i ne moze da se izbalansira savrseno, jer je zicana felna i jos ima unutrasnju gumu... Mozda felna ne stima, jel ima neki majstor koji radi tockove i moze to da mi sredi? Poprilicno je neprijatno na vecim brzinama, a ako pustim ruke sa volana, krene volan da radi levo-desno...

kotač se prvo sam blansira, tek onda sa gumom zajedno, to se MOŽE, promijeni tog šmokljana od majstora... podigni motor i vrti kotače pa provjeri koliko felšaju, ali! i grbava felga se MOŽE izbalansirati! 

Da ne zabacuje, neka majstor ne brine o malo grbavoj felgi. Promijeni majstora kome smetaju žbice i zračnica. 

Popravi pinjon i glavčinu i vozi se ko čovjek, zaboravi bicikl/digital kineske/telefon-apolo mjerače koji zaborave, prisjećaju se, potroše struju, imaju amneziju, resetiraju se u proizvoljnom trenutku, troše struju, isprazne akumulator i traže IT dežurnog stručnjaka. Original je jednostavan sat, ne zaboravlja, uvijek radi i kad guraš KLEa ugašenog. Analogni. Zakon. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
On 10/15/2019 at 8:01 PM, The_juga said:

Mom kolegi potreban gumeni držač za migavac od KLE-a, ima li ko na prodaju ili preporuku gde kupiti?

Сезона при крају,реци колеЗи да се мане крпежа има сада времена да сачека 20-30 дана да му стидне нов у пару за мале паре

https://www.aliexpress.com/item/33026986190.html?algo_pvid=4e2e50a3-c643-4082-9ae2-662f1fd411fc&algo_expid=4e2e50a3-c643-4082-9ae2-662f1fd411fc-0&btsid=f5c5c8bf-03a5-41cf-8ec4-254b2b72d272&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_52

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Meni stigli iz Singapura za 6 dana. Nisam verovao kad mi je postar doneo paket.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja