Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre 3 sati, Vlad@R je napisao:

 

Hvala Srle. Nije fabrban.:). Zagledao sam ja malo i tvoje motorče. Lep primerak. Ali uzeo sam nešto mlađe. 2006 godište. Tu smo relativno blizu, a ja s'proleća malo planiram da obilazim tvoje kraj. Možda se i vidimo . Možda i provozamo ako do tad ne ode tvoj mezimac.

Čitao sam ove pređašnje komentare o tvom i onom crnom motoru. Neverujem da je neko imao bilo kakvu lošu namer. Zato se ne nerviraj. Doći će i tvoj kupac i prodaćeš ti to. Pročitao sam ceo forum od početka i ispratio tvoje postove. Zato i kažem da je to fino i maženo motorče. Oko cene tu ne vredi pričati. To je isključivo u nadležnosti kupaca i prodavca. Za nekog je malo puna a za nekog obrnuto. Zato spusti vizir i po gasu a kupac će doći.

Hvala puno na pohvalama, to mi znači puno

A što se tiče vožnje tu smo na oko 60 km. Preporučujem svima ove godine obilazak Homolja, bilo sa mnom ili ne (bolje sa mnom, znam gde da vas vodim i šta da vam pokažem). Nisam siguran da li ću ponovo praviti karavan po Homolju, ali ako budem pravio (ne prodam motor) bićete već svi blagovremeno obavešteni ovde na forumu. Nemam bliže braće za vožnju od vas ovde iako imamo jak i veliki moto klub, ali taj naš klub je neka posebna priča za sebe.

 

Inače, jedan solidan deo puta po Homolju je urađen 2017. godine a drugi deo će se raditi ove godine, tako da preporučujem vožnje tek krajem leta, mada endurašima ne smetaju ni rupe ni neravnine, ali biće užitak mnogo veći ako se malo strpite. Moj "đir" koji ja obično organizujem je od 200 - 300 km + vožnja od vas do mene i obično je jedan ceo dan vikendom. Zbog ovakvih trenutaka mi je malo i žao da prodam motor, ali godina ima 365 dana, a ja se uglavnom vozim od svega toga možda najviše 10-15 dana.

 

Videćemo, tu smo, bilo bi mi drago da opet sretnem stare prijatelje koji su već dolazili, a neki novi su uvek dobrodošli... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
11 hours ago, srle69 said:

Hvala puno na pohvalama, to mi znači puno

A što se tiče vožnje tu smo na oko 60 km. Preporučujem svima ove godine obilazak Homolja, bilo sa mnom ili ne (bolje sa mnom, znam gde da vas vodim i šta da vam pokažem). Nisam siguran da li ću ponovo praviti karavan po Homolju, ali ako budem pravio (ne prodam motor) bićete već svi blagovremeno obavešteni ovde na forumu. Nemam bliže braće za vožnju od vas ovde iako imamo jak i veliki moto klub, ali taj naš klub je neka posebna priča za sebe.

 

Inače, jedan solidan deo puta po Homolju je urađen 2017. godine a drugi deo će se raditi ove godine, tako da preporučujem vožnje tek krajem leta, mada endurašima ne smetaju ni rupe ni neravnine, ali biće užitak mnogo veći ako se malo strpite. Moj "đir" koji ja obično organizujem je od 200 - 300 km + vožnja od vas do mene i obično je jedan ceo dan vikendom. Zbog ovakvih trenutaka mi je malo i žao da prodam motor, ali godina ima 365 dana, a ja se uglavnom vozim od svega toga možda najviše 10-15 dana.

 

Videćemo, tu smo, bilo bi mi drago da opet sretnem stare prijatelje koji su već dolazili, a neki novi su uvek dobrodošli... 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
On ‎14‎.‎03‎.‎2017‎. at 10:48 AM, Gile said:

Miso, ovo je rad jednog momka sa hrvatskog KLE foruma, kontaktirao sam ga i rece da ce mi poslati neke nacrte i fotografije...

Gile,

 

Vidim da si se prošle godine zanimao za izradu centralnog štendere. Jesi li nešto uspeo da uradiš? I mene  isto to zanima. Seba i dalje ne parvi centralni štender za KLE, tako da sam i ja polako krenuo u razredu štendera. Za sada sam uradi skice prema slikam i napravio model nosača na lepenci. Ne izgleda loše. Čekam malo toplije vreme da na motori proverim kako to stoji. Ako si nabavi neke merke zamolio bih te da ih postaviš ovde ili na PP, čisto da prekontrolišem ovo što radim. Ako uspem i to bude OK, postaviću sve ovde tako da kaončno rešimo probleme centralnog štendera na KLE-u.

I svi ostali. Svaki savet i sugestija su dobro došli.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
On 28/01/2018 at 7:47 PM, dangubas said:

Imal`      neki    kawasaki    za     1.400E   dobar             ??  :moto2:

 

Ima na NBG-u, ali ne za 1400 :jee:

 

Ako te zanima bar da pogledas, javi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Do dobrog motora ili auta ne treba nikada žaliti kilometre.

Ja da sam tako gledao da mi bude samo u komšiluku i "ispred nosa", ne bih nikada kupio svog sadašnjeg KLE-a (prešao za njega oko 300 km) i letos kupio solidan auto (prešao zbog njega 440 km).

Drugo je to ako se zjbš pa biješ put džabe (dešavalo mi se i to), ali to je već tvoja loša procena prevaranata, ili loša sreća koja te prati ako si ti nekada nekog "zakitio".

Zove me nedavno neki tip na oglas za auto i sve smo se lepo ispričali i skoro dogovorili da dođe, ali kada sam mu rekao gde da dođe, prvo je ćutao 20 sekundi razmišljajući koji je to deo BGD-a, a onda mi je rekao "čekaj, pa ti nisi iz grada"??? Očigledno je za neke jedini grad u Srbiji samo BGD, a automobile kupuju isključivo samo od nekoga iz grada. A šta ćemo mi iz "Bangladeša" koji možda imamo i bolje primerke od tih iz "grada"?

 

Naravno, ovo nije pravilo, da ne ispadne sad da su u "gradu" sve krševi. Moje mišljenje je da je ipak sve do prodavca-vlasnika kakav je. Ali zato u velikoj ponudi na jednom mestu na broj dobrih primeraka proporcijalno raste i broj loših primeraka, pa nisi nešto u velikoj prednosti pri kupovini.

Moje iskustvo mi kaže da sam upravo najbolje primerke motora (3 komada) i automobila (4 komada) upravo kupio baš van "grada". Sa 2 komada auta iz "grada" sam napravio opasan zajeb, srećom pa sam ih se brzo otarasio, ali sam i izgubio dosta para na njima (ceo jedan KLE od 1500e).

Ako očekuješ da ti neko "na vrata" dotera dobar motor ili da skočiš čas na 20min da vidiš neki dobar motor, teško...

Tako da mislim da grešiš, ovaj, šilno grešiš, šinko... 

 

Sreća, pa postoji i ovaj forum i manje više, dobri primerci se već znaju kod koga su. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Ne mogu ići u A, CH, D, I, td.. u Srbiji ima verovatno malo manje očuvanih primeraka, više ih ima koji nisu u oglasima i 4umima i sve je u ličnom odabiru traganja tako da - poštujem repliku :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
11 hours ago, dangubas said:

Svakako da me zanima danima što bliže a ne tamo Vlasotince, Niš itd..javi kad i gde, imaš br. u pp..:takoje:

 

Kao sto kolega Srle rece, ne treba zaliti par hiljada za gorivo da bi se pronaslo to sto se trazi. Mada sam ja skoro sve motore kupovao po preporuci od prijatelja ili prijatelja mojih prijatelja. 

 

Skroz neobavezno, dodji, vidi, bar da znas sta da ocekujes i da imas nesto za poredjenje ako budes gledao dalje, a i komsije smo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Preporuka je zakon ako je imaš, ali ponekad i mač sa dve oštrice.

Imao sam i takav slučaj sa jednim drugarom, pa je posle bilo "ti si mi rekao da je ovo dobar motor !" Sad je kao nešto ljut na mene, jer smatra da sam ga ja zeznuo da prelomi i kupi, a ispalo je da mora još da uloži u motor što nije planirao.

Zato to nikad više, mogu da garantujem samo za svoj motor. 

Ukusi su različiti, a i nečiji kriterijumi šta je dobro a šta nije, naročito kad daješ ne tako male pare...Svako bi hteo da za svoje teško stečene novce dobije sve u fulu i da ne pipa ništa.

Iskreno, kada sam ja kupovao svog KLE-a nije baš bio u sjajnom stanju "sedi i vozi". Srećom pa se sve da srediti ako je generalno motor OK, tj. ako nije imao neke teže havarije tipa udesa, težih padova ili ozbiljnijih kvarova na agregatu. Jedno po jedno i sredih ga, ali mi na kraju izađe kao da sam kupio neki skuplji model. Srećom, to sam davao malo po malo kako sam imao kintu i evo ga sad. I onda se nađe neki "filozof" da mi lupa neke smešne cene, kao zbog ovoga ili onoga to ne vredi.

Ha,ha, sinoć mi piše lik na mail : nudim ti odmah 1500e i TO U KEŠU !!! Stvarno??? A ja baš mislio da sklopimo ugovor i ga prodam na lizing ili na čekove :dil:, u krajnjem slučaju da mi daje po 2000din mesečno od bakine penzije pa da bude:Lalajko: ili će možda ovako...

baka.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Realno ti je i ponudio brate, da se ne lazemo... Zadnji modeli KLEa se prodaju za oko 2500e, a ti za tvoj drzis 2200e... Sto bi bilo legitimno, da po tvojim smarackim postovima u zadnjih 10 strana ove teme ne vidim kako se jedis sto se polako ali sigurno prodaju svi iz oglasa osim tvog, al tu frustraciju molim te leci na nekom drugom mestu...

Prestacu da posecujem ovu inace konstruktivnu temu, sve dok se ne vratis u za tebe surovu realnost i spustis cenu pa mozda  i prodas motor, ili jednostavno prestanes o toj SVOJOJ PROBLEMATICI da davis.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Realno ti je i ponudio brate, da se ne lazemo... Zadnji modeli KLEa se prodaju za oko 2500e, a ti za tvoj drzis 2200e... Sto bi bilo legitimno, da po tvojim smarackim postovima u zadnjih 10 strana ove teme ne vidim kako se jedis sto se polako ali sigurno prodaju svi iz oglasa osim tvog, al tu frustraciju molim te leci na nekom drugom mestu...
Prestacu da posecujem ovu inace konstruktivnu temu, sve dok se ne vratis u za tebe surovu realnost i spustis cenu pa mozda  i prodas motor, ili jednostavno prestanes o toj SVOJOJ PROBLEMATICI da davis.
Realno. Svako ima pravo da trazi koliko hoce da li ce da proda ili ne njegova stvar neke postove kad vidim i ne citam kad vidim ko pise. Iskreno moj sam platio 550€ ulozio u njega 700€ i sad je tip top sve novo 1992 god ide. Mozda nekom nije lep al ja ga ne bi dao ni za 3000€ sad. Realna cena je jedno a sta ljudi traze drugo. Tacka.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Kada kupujete auto ili motor, nemojte da vam je budžet sav novac koji imate. To je krajnje nerazumno i odmaže u celoj priči. Budite realni. Pored obaveznog prvog servisa posle kupovine, koji košta koliko mora, od ukupne cifre oduzmite i novac koji je potreban za odlazak i razgledanje mogućih primeraka koji mogu biti nešto dalje. Ili su možda i van granica države u kojoj živite. Primer. Dortmund i okolina, koja je poprilično gusto naseljena u Nemačkoj. Direktan let Beograd-Dortmund, smeštaj u nekom jeftinijem hotelu za dva noćenja, obilazak modela preko oglasa i vožnja odabranog vozila nazad do Srbije je ceh od, u najgorem slučaju, ali baš najgorem, 500€. E sad, carina i prenos, bla, bla, bla... otkud znam šta još uskače u priču preko ove cifre, je uvek tu. Svega ovoga po svojoj državi, u kojoj ste trenutno, naravno, nema. I kada čujem da je nekome "daleko" da ode 50km ili potroši 10€ na gorivo, naježim se, majke mi. Najbolje bi bilo da svi prodajemo ne polovna, već nova vozila i onda nema brige. Ja sam sadašnji auto tražio po oglasima, obilazio, čekao i na kraju posle čitavih 6 meseci kupio ono što sam ciljao. Koliko sam sve ukupno dao? Preko cene, ceh je bio sigurno još oko 20%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre sat vremena, VukMar je napisao:

Realno ti je i ponudio brate, da se ne lazemo... Zadnji modeli KLEa se prodaju za oko 2500e, a ti za tvoj drzis 2200e... Sto bi bilo legitimno, da po tvojim smarackim postovima u zadnjih 10 strana ove teme ne vidim kako se jedis sto se polako ali sigurno prodaju svi iz oglasa osim tvog, al tu frustraciju molim te leci na nekom drugom mestu...

Prestacu da posecujem ovu inace konstruktivnu temu, sve dok se ne vratis u za tebe surovu realnost i spustis cenu pa mozda  i prodas motor, ili jednostavno prestanes o toj SVOJOJ PROBLEMATICI da davis.

Obrenovac, a? Čuveno mesto po prodaji "mnogo dobrih" automobila i motora, tzv amfibija. Imao sam već iskustva, a i neki od mojih poznanika.

Lepo rekoše ljudi a ja im ne verovah, pogledaj prvo u oglasu odakle je prodavac, ako je Obrenovac slobodno ga preskoči. Ali to nije bio razlog da zovem te ljude i da ih vređam i ponižavam njihovu prodaju, samo preskočiš i to je to. Žao mi je samo što i neki pošteni prodavci iz tog područja sada teško prodaju svoja vozila zbog tih loših glasina, ali to je Srbija.

Imaš brate opciju "ignore" pa me slobodno stavi na spisak ako ti smetaju moji postovi. A to koliko ko traži za bilo šta svoje, bilo da je motor ili neka oprema je apsolutno njegovo pravo.

To da li ja imam problem ili nemam da prodam svoj motor i šta treba da uradim da bi ga pošto poto prodao je takođe moja lična stvar. Uostalom, iako ga ne prodam ne vidim nikakav svoj gubitak.

Ja ne pišem ove postove da bih nametao nekome da kupi baš moj KLE, nego pričam dobronamerno o svojim iskustvima oko prodaje i kupovine motora i šta sve ljudi rade i nude. Kao što neko ovde reče, kod nas je veoma sužen izbor stvarno očuvanih primeraka sa toliko godina, naročito KLE i ne treba se zaletati. Meni će drago biti da se opet negde okupimo, provezemo neki kilometar u grupi i razmenimo sva svoja iskustva kao i do sada. To je apsolutno nečija dobra volja ko hoće ovde da bude ili ne i ko hoće da čita ili piše. IGNORE, bato i uživaj, lakše i tebi i meni... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

"Obrenovac, a? Čuveno mesto po prodaji "mnogo dobrih" automobila i motora, tzv amfibija. Imao sam već iskustva, a i neki od mojih poznanika.

Lepo rekoše ljudi a ja im ne verovah, pogledaj prvo u oglasu odakle je prodavac, ako je Obrenovac slobodno ga preskoči."

Ovde si objsnio ko si i sta si, bez obzira na to odakle si. A tu nesrecu koja je nas zadesila... Daj boze da niko vise ne dozivi, pa ni neko kao ti. O tome, toliko.

A sad, da se vratimo tvom motoru, posto si tako pametan.Kazes ti u oglasu ovako:

"Ovo je novija verzija KLE V2 koja se radila od 1996. sa poboljšanim magnetima i sa grejanjem karburatora. Inače, ovo je najjača verzija ovog agregata od 50 KS (37kw). Noviji modeli od 2003. su malo "uštrojeni" i skinuti na 44 KS (33kw).
Od opreme je u fulu, kofer 35 litara, crash barovi, povišeni vizir, sedište od Bobana iz Zemuna.
Gume su obe Michelin, zadnja je nova, prešla oko 50 km, prednja je još dobra.
Agregat je u perfektnom stanju, redovno je servisiran, menjano ulje i filter (ELF 10w40), svećice, servisirani karburatori. Lanac u motoru perfektan - ne čuje se.
Pred sezonu komplet zamenjeno kočiono ulje u oba sistema i antifriz. Prošle godine zamenjen pogonski lanac i lančanici.
Instalacija i struja kompletno ispravna, sve radi besprekorno."

1. To sto ti je motor 96. uopste ne znaci da ti je magnet "novije generacije" na toj prelaznoj seriji narocito, raspitaj se... Ili znas,, al se pravis, al to sumnjam posto vidim da si postenjacina.

2."od opreme jecu full-u" pa daj nemoj da se zajebavamo, ovaj kofer za paklu cigaraci zvake, pa da bude guzva.... I ove rol barove sa romskim detaljima, odvoji od plastika, ne daj boze da ti padne sa cope slomice se ceo... A gde je centralni tender, to ne ide u full opremu?!! I slusaj me dobro, ako ti ikad vise neko ponudi KAWASAKI nalepnici, skupi molim te snage da odbijes posto si ga celog izlepio kao da si clan nekog cirkusa, a ne moto kluba.

3. Gume su tek tema za sebe. Prvo su rasparne, a drugo zadnja ti je neadekvatnog profila, deluje kao dobra al za prednju gumu nekog gradskog naked-a... Mogu da se kladim da si ih kupio na kupujem-prodajem u temi nove gume star dot

4. Registracija ti istice na samom pocetku sezone, tako da ko poludi da ti izbroji 2200e sa tih 100-tinak za registraciju taman je mogao da kupi 2006 godiste... Al nije lud, kad tvoj nije ustrojen i ima kawasaki nalepnice u full-u, moj Čedo.

Toliko... Srecna prodaja, al vozices ti to jos 10 godina najmanje i zelim ti da ga vozis u zdravlju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
pre 26 minuta, Alekre je napisao:

Nema potrebe za ovakvom "diskusijom". Tržište će samo regulisati cenu robe i usluge, tako je uvek.

Tako je, prijatelju. Neću ništa oko mog motora preko foruma jer ovo nije mesto za to.

Volim ovako vidovite ljude koji sve znaju čim vide neki oglas. Takvi i ne kupuju motore, njima ljudi najbolje primerke sami dovoze pred vrata.

 

Koga zanima, sve detaljne informacije oko motora može dobiti na telefon koji stoji na oglasu.

 

A sad, pošto vreme to dozvoljava, bilo bi lepo da se malo i provozamo ovih dana.

Pazite na rizlu, ima je baš dosta na putu, naročito u krivinama !!!

Srećna vožnja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 hours ago, Alekre said:

Nema potrebe za ovakvom "diskusijom". Tržište će samo regulisati cenu robe i usluge, tako je uvek.

Tako regulise onog gpz-a za 2000e sto stoji 3 godine u oglasima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
12 hours ago, Zille-nbg said:

 

Kao sto kolega Srle rece, ne treba zaliti par hiljada za gorivo da bi se pronaslo to sto se trazi. Mada sam ja skoro sve motore kupovao po preporuci od prijatelja ili prijatelja mojih prijatelja. 

 

Skroz neobavezno, dodji, vidi, bar da znas sta da ocekujes i da imas nesto za poredjenje ako budes gledao dalje, a i komsije smo :)

Dogovoreno, zovem te u subotu.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Imal`      neki    kawasaki    za     1.400E   dobar             ??  :moto2:
Pogledaj i nekog transalpa, ja sam jurio klea, ali su sve bili lesevi, onda sam seo na trandzu i video da je to to, mnogo je bolji enduro od kle a.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja