Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Visok sam 187. I nisam ga dodatno podizao, tako da je manje vise standardan. Komsija moj koji ima manje od 170 ga je zajahao mogao je da stoji na njemu, ne naravno ovako.

Inace skoro sva oprema je sa foruma od kolega, ali za toplije uslove. Preko dana na 10c' je bilo dobro ali nocu na 3c' sam se smrzo ko p.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Imam jedno pitanje vezano za lanac i zupcanike. Pocelo je da mi se cuje zveckanje, kao da je u menjacu. Pa sam mu skidao lanac i zupcanik, i onda dok radi nista se ne cuje i kad menjam brzine. Kad sam sve vracao na mesto, primetio sam da mi je onaj osigurac sto ide na prednji zupcanik dosta podran. Kad sam sve to vratio na mesto i vozio par dana bilo je sve ok, bez ikakvih zvukova. Danas je opet pocelo da se cuje, samo dok se vozi, tj. dok se okrece lanac. Dok je u mestu i radi u leru nista se ne cuje.

Ako je neko imao slicnih problema tj. simptoma neka me posavetuje sta da mu radim, lanac i zupcanici su mu solidni nisu upropasteni.

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Da nisi dotezao lanac u skorije vreme? I ja sam imao slican problem jesenas, i na kraju sam ustanovio da sam pretegao lanac, pa je udarao o zadnju viljusku s vremena na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 12/26/2017 at 21:56, Miisa BG je napisao:

Imam jedno pitanje vezano za lanac i zupcanike. Pocelo je da mi se cuje zveckanje, kao da je u menjacu. Pa sam mu skidao lanac i zupcanik, i onda dok radi nista se ne cuje i kad menjam brzine. Kad sam sve vracao na mesto, primetio sam da mi je onaj osigurac sto ide na prednji zupcanik dosta podran. Kad sam sve to vratio na mesto i vozio par dana bilo je sve ok, bez ikakvih zvukova. Danas je opet pocelo da se cuje, samo dok se vozi, tj. dok se okrece lanac. Dok je u mestu i radi u leru nista se ne cuje.

Ako je neko imao slicnih problema tj. simptoma neka me posavetuje sta da mu radim, lanac i zupcanici su mu solidni nisu upropasteni.

Hvala na odgovoru.

Drive Chain Wear (20-link length) 317.5 ∼ 318.2 mm 

ovo gore:

staviš motor podbrijeg da visi, u prvu brzinu, poguraš motor malo naprijed da dobiješ DONJU stranu lanca čim više napetu. 

Od kartonske kutije izrežeš traku ljepenke10 cm široku i prisloniš na lanac da dobiješ otisak, najbolje se na otisku vide srednji zakovani svornjaci. 

Mjeriš mjeru na otisku, tako se najmanje zaprljaš. 

Ako je više 318,5, ničemu se nemoj čuditi. 

 

Ako je lanac pokretljiv u svim karikama, stavi u šestu, digni motor, upali i vidi lupa li lanac u ritmu duljine lanca, onda je nejednaka "istegnutost." 

Ako samo naskakuje na mali lančanik, tko što, lanac, u nekom duljem - sporijem ritmu tada će dok podmažeš

ULJEM i TEK DOK SE MALO PROVOZAŠ prestati naskakivanje. 

Nakon prašine lanac prestane naskakivati čak i 50 km nakon uljenja, jer treba vrijeme da ulje ispere prašinu koja koči.

Jednako, na prašnjavim cestama potrebno je vrijeme da bi počelo naskakivanje. 

Nekakav učinak odgode, da tako nazovem. 

Takvo naskakivanje osjetiš pod nogama kao lupkanje i ne mora upućivati na istegnut lanac.  

 

Chain Slack: 35 ∼ 45 mm 

ako si solo vozač većinom, možeš na manju mjeru labavost lanca. 

Premali hod lanca dovodi do velikih sila u nabi - glavini kotača,

trpi taj ležaj i ležaj vratila i ležaji vilice jer vilica poput ekcentra sve upreša. 

Gruba greška!!! 

 

Stariji KLEovi imaju limeni osigurač, lančanik je mekši od vratila, što je dobro jer se promjenom lančanog prijenosa

dobije mali lančanik sa nepotrošenim ripnama - žlijebovima i odmah ti se smanji luft radijalni, aksijalni, i u smjeru vrtnje. 

Vrijedi okrenuti osigurač, ali samo malo vrijedi.  

Zveckanje na ripnama ide u paru sa potrošenošću, zato mjeriti, to je najsigurniji podatak. 

Onima koji preskaču uljenje, koji peru peračem po lancu ili žive uz more, nasoljene planinske ceste hoće korodirati

pojedine karike i prije istrošenosti lanca. 

Na masnom lančaniku nećeš očima vidjeti da je lanac produljen. 

 

Skraćeno: mjeri produljenje i gibljivost karika. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
13 minutes ago, Pavle3 said:

Gde bih mogao da nađem dihtung desne dekle? Na kp nisam našao

To se lako napravi od klingerita, naravno ako ne možeš naći original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
pre 29 minuta, Pavle3 je napisao:

Gde bih mogao da nađem dihtung desne dekle? Na kp nisam našao

Sent from my E6653 using Tapatalk
 

12e,kava 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Pozdrav svima. Jel ima neko iz novog sada ko vozi KLEa? Zelja mi je da ga pazarim pa bi voleo neko da me uputi malo. Oko pola godine citam i pratim o motoru. Mozda i da odemo da pogledamo koji.. ono sto me najvise zanima je cena odrzavanja motora na godisnjem nivou i cena nabavke opreme,jakna,pantalone.. nesto jeftinije.. bar za pocetak i jel vi nosite svu opremu ako vozite 2o-3okm? Nasao sam dva koja mi se svidjaju ...

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Pozdrav svima. Jel ima neko iz novog sada ko vozi KLEa? Zelja mi je da ga pazarim pa bi voleo neko da me uputi malo. Oko pola godine citam i pratim o motoru. Mozda i da odemo da pogledamo koji.. ono sto me najvise zanima je cena odrzavanja motora na godisnjem nivou i cena nabavke opreme,jakna,pantalone.. nesto jeftinije.. bar za pocetak i jel vi nosite svu opremu ako vozite 2o-3okm? Nasao sam dva koja mi se svidjaju ...

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока


Crni je mladji ako se ne varam 4 god '98. I jeftiji za 15oe ali plavi mi lepse izgleda i kosta 22oo e ne znam da li je puno?71705f1e015dc841c4b8468c49e91e1a.jpgb40e5e428da10901982f4b2d25b69c75.jpgcee37b897e7f6bc64cdca1c91dfa7fd1.jpgc625ecef15088c7de3f11b04e40417bf.jpg50932d871bdfde7247fa5636620ef8db.jpgde1356d4fa79961219a9dc7d80553f42.jpg

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Crni je mladji ako se ne varam 4 god '98. I jeftiji za 15oe ali plavi mi lepse izgleda i kosta 22oo e ne znam da li je puno?71705f1e015dc841c4b8468c49e91e1a.jpgb40e5e428da10901982f4b2d25b69c75.jpgcee37b897e7f6bc64cdca1c91dfa7fd1.jpgc625ecef15088c7de3f11b04e40417bf.jpg50932d871bdfde7247fa5636620ef8db.jpgde1356d4fa79961219a9dc7d80553f42.jpg

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Crni je farban to nije original boja on ima shuntave kombinacije boja. Pa proverite zasto je farban. Ja sam moj ofarbao u crno cim sam ga kupio samo zato sto volim crno a neko to radi iz raznih razloga. proverite da li je padano da li je bilo velikih lomova. I jedan dobronameran savet. Nemoj da stedis na opremi za sebe jer to je jedino sto te cuva od drugih vozaca. O posledicama necu da pricam. Ja nosim opremu gde god da podjem. Neko ce reci p..a si bas me briga al kad padnem svi ce reci e jbg nije imao kacigu ni opremu mogao je bolje da prodje. Na motoru najbitnije stvari. Gume. Vezivno svojstvo motora sa putem. Pazari nove prodaj stare prepolovi trosak i kad se naviknes na njega to je to. Vidi moze da ti se desi da ti uopste ne lezi motor vec neki drugi al to je tvoja stvar. Drugo. Lanac i lancanici. Trece. Magnet(boljka) na starijem modelu novi model ima zaliveni i to su resili. Frailauf potrosni materijal ali mora da pali ne da lupa i preskace. Vile. Dihtunzi curenje stapova. Lamele. Mora da poteze lepo i da vuce. Ulje samo kvalitet koliko je to moguce u zemlji srbiji. Filteri diskovi kocnice felne sve zice na istima. Proverite. Ja sam moj od kolege kupio za male pare rasturio ga sam, ulozio u njega, stavio sve novo i evo treca sezona vozim bez ikakvih problema. Brm i gas gde god pomislim. Cuj motor presao 30000 pa ja za tro sezone presao 40000 a on 1992 pa pogledaj.Al ja moj ne prodajem. Srecno ti bilo na kupovini. Sve najbolje u novoj godini i puno bezbednih kiometara.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Giga ti je lepo objasnio, samo da dodam da je i plavi farban. Za 24 godine mora da ima koja ogrebotina, što i nema neke veze.

Po meni je mnooogo 2200e za '94. godište, ali treba pogledati ako nije daleko.

U komšiluku sam, pa možda mogu pomoći. Vozio sam ranije KLE-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Giga ti je lepo objasnio, samo da dodam da je i plavi farban. Za 24 godine mora da ima koja ogrebotina, što i nema neke veze.
Po meni je mnooogo 2200e za '94. godište, ali treba pogledati ako nije daleko.
U komšiluku sam, pa možda mogu pomoći. Vozio sam ranije KLE-a.
Ja sam moj platio 550€ 1992 i bilo je sve na zamenu. Kupio ga za rodjendan u septembru pred zimu rasturio ga svog ulozio u njega oko 700 € i kao puska. I kazem ti povedi racuna ti mozes da das i 2000€ eura a da bude puno stvari na zamenu. 94 isto nema grejanje karburatora racva na crevu od vodene pumpe. To je pocelo 96 i novi magnet.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Ja sam moj platio 550€ 1992 i bilo je sve na zamenu. Kupio ga za rodjendan u septembru pred zimu rasturio ga svog ulozio u njega oko 700 € i kao puska. I kazem ti povedi racuna ti mozes da das i 2000€ eura a da bude puno stvari na zamenu. 94 isto nema grejanje karburatora racva na crevu od vodene pumpe. To je pocelo 96 i novi magnet.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Eve ga4ff48694e0f10b9be182a88c3a6df67e.jpg

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Eve ga4ff48694e0f10b9be182a88c3a6df67e.jpg

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Ovde sam na moto skupu jakna kaciga rukavice i maskirne pantalone sa protektorima. Kaciga cros nova u gevari 130€. Jakna kod lakija hein gericke nova enduro 130€. Rukavice 30€ maskirne pantalone handmade. Imam i pantalone pro al ih nema na slici bile 60€ nove cizme 100€ pa saberi.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000
Ovde sam na moto skupu jakna kaciga rukavice i maskirne pantalone sa protektorima. Kaciga cros nova u gevari 130€. Jakna kod lakija hein gericke nova enduro 130€. Rukavice 30€ maskirne pantalone handmade. Imam i pantalone pro al ih nema na slici bile 60€ nove cizme 100€ pa saberi.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Koji je model ovih belih čizama? ;-)


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Crni je farban to nije original boja on ima shuntave kombinacije boja. Pa proverite zasto je farban. Ja sam moj ofarbao u crno cim sam ga kupio samo zato sto volim crno a neko to radi iz raznih razloga. proverite da li je padano da li je bilo velikih lomova. I jedan dobronameran savet. Nemoj da stedis na opremi za sebe jer to je jedino sto te cuva od drugih vozaca. O posledicama necu da pricam. Ja nosim opremu gde god da podjem. Neko ce reci p..a si bas me briga al kad padnem svi ce reci e jbg nije imao kacigu ni opremu mogao je bolje da prodje. Na motoru najbitnije stvari. Gume. Vezivno svojstvo motora sa putem. Pazari nove prodaj stare prepolovi trosak i kad se naviknes na njega to je to. Vidi moze da ti se desi da ti uopste ne lezi motor vec neki drugi al to je tvoja stvar. Drugo. Lanac i lancanici. Trece. Magnet(boljka) na starijem modelu novi model ima zaliveni i to su resili. Frailauf potrosni materijal ali mora da pali ne da lupa i preskace. Vile. Dihtunzi curenje stapova. Lamele. Mora da poteze lepo i da vuce. Ulje samo kvalitet koliko je to moguce u zemlji srbiji. Filteri diskovi kocnice felne sve zice na istima. Proverite. Ja sam moj od kolege kupio za male pare rasturio ga sam, ulozio u njega, stavio sve novo i evo treca sezona vozim bez ikakvih problema. Brm i gas gde god pomislim. Cuj motor presao 30000 pa ja za tro sezone presao 40000 a on 1992 pa pogledaj.Al ja moj ne prodajem. Srecno ti bilo na kupovini. Sve najbolje u novoj godini i puno bezbednih kiometara.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Hvalaa. E ovako crni je 98 god a plavi 96 znaci sa tim novijim magnetom. Ima klea i za 1ooo e ali ko zna sta je to.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000
Hvalaa. E ovako crni je 98 god a plavi 96 znaci sa tim novijim magnetom. Ima klea i za 1ooo e ali ko zna sta je to.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Stari magnet može da se nađe i na komadima koji su 1997 a novi može i na 1996. Tako da je ovaj 96 pod znakom pitanja, a opet je neko možda i menjao. Ne možeš da znaš dok ne skineš deklu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Stari magnet može da se nađe i na komadima koji su 1997 a novi može i na 1996. Tako da je ovaj 96 pod znakom pitanja, a opet je neko možda i menjao. Ne možeš da znaš dok ne skineš deklu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Tako je ali sad si pripremljen pa pitaj.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Tako je ali sad si pripremljen pa pitaj.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Hvala.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Giga ti je lepo objasnio, samo da dodam da je i plavi farban. Za 24 godine mora da ima koja ogrebotina, što i nema neke veze.
Po meni je mnooogo 2200e za '94. godište, ali treba pogledati ako nije daleko.
U komšiluku sam, pa možda mogu pomoći. Vozio sam ranije KLE-a.
Mozes da ostavis neki br pa da se cujemo i pogledamo onaj crni. On je izmedju sr.kamenice i ledinaca.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Sta li fali mom motoru, pa niko ne zove i ne pita za njega. Istorija motora na forumu unazad 10 godina. Cena vise nego povoljna za stanje motora i opet nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja