Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Koristio sam ja jednom prilikom, verovatno baš taj XTC. Apsolutno nikakvih problema sa klizanjem lamela nije bilo. Meni je smetalo što je leti na velikim vrućinama, kada dugo vozim sporo (dakle van asfalta), menjač počinjao dosta teže da ulazi u brzine. U uslovima redovne, standardne vožnje sve je bilo ok. Posle toga sam prešao na ELF Moto 4Road ili kako se već sada zove, i skroz sam zadovoljan (da ne spominjem kako je duplo jeftinije od ostalih ulja).

Isto mi se desava. Mada moje je zrelo za zamenu, vremenski, ne po kilometrazi. 

Moze li link za taj ELF? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Citao sam malo po nekim ino forumima, kao ako se menja vrsta ulja postoji mogucnost da u prvih par dana dodje do proklizavanja lamela. Videcu za par dana, cu defitivno preci na drugo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Citao sam malo po nekim ino forumima, kao ako se menja vrsta ulja postoji mogucnost da u prvih par dana dodje do proklizavanja lamela. Videcu za par dana, cu defitivno preci na drugo ulje.

Raspitaj se kod kolege koja je cena ulja koje on prodaje,evo ti link od njegove stranice

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/109099-đunta-prodaja-ulja-maziva-itd/?p=1945527

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Zahvaljujem za link. 

Kod mene blizu sam nasao Ipone 15-50 850din litar pa cu videti. 

@Zile. Ne verujem da je do toga, ali sacekaj pa vidi. Ja sam dolivao ulja drugih proizvodjaca kad zafali pa nikad nisam imao problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Silkolene Pro 4 Plus 10W-50,Koristim ga iz sezone u sezonu.jeste možda i najskuplje ali menjač je kao puter,Sa MOTUL-om je bilo katastrofa,potpuno drugi motor.

Što kaže Giga,kako se ugreje sporom vožnjom, menjač postaje neverovatno težak,toliko da sam mislio da nešto nije ispravno,Silkolene Pro 4 je bilo otkrovljenje za mene. Nisam probao druge 10W-50.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam koristio Silkolene comp 15-50, odlicno ulje. Ipone jos nisam probao.

Sto se ovog elfa tice sad sam pogledao, jeste jeftino ali je API SG i JASO MA dok su ova skuplja API SL i JASO MA2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Silkolene Pro 4 Plus 10W-50,Koristim ga iz sezone u sezonu.jeste možda i najskuplje ali menjač je kao puter,Sa MOTUL-om je bilo katastrofa,potpuno drugi motor.

Što kaže Giga,kako se ugreje sporom vožnjom, menjač postaje neverovatno težak,toliko da sam mislio da nešto nije ispravno,Silkolene Pro 4 je bilo otkrovljenje za mene. Nisam probao druge 10W-50.......

Koja je cena za Silkolene Pro 4 Plus 10W-50???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

 

Silkolene Pro 4 Plus 10W-50,Koristim ga iz sezone u sezonu.jeste možda i najskuplje ali menjač je kao puter,Sa MOTUL-om je bilo katastrofa,potpuno drugi motor.

Što kaže Giga,kako se ugreje sporom vožnjom, menjač postaje neverovatno težak,toliko da sam mislio da nešto nije ispravno,Silkolene Pro 4 je bilo otkrovljenje za mene. Nisam probao druge 10W-50.......

Koja je cena za Silkolene Pro 4 Plus 10W-50???

 

Prošle sezone oko 1250 din,,po litru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam koristio Silkolene comp 15-50, odlicno ulje. Ipone jos nisam probao.

 

Sto se ovog elfa tice sad sam pogledao, jeste jeftino ali je API SG i JASO MA dok su ova skuplja API SL i JASO MA2

 

Boldovano je upravo ono što fabrika preporučuje za KLE-a. Bar tako meni stoji u uputstvu za model iz 2006. (API SE, SF, SG, SH, SJ ili SL, sa JASO MA). Ja i dalje koristim 10-40 bez obzira na doba godine.

 

Kada sam u Albaniji ostao bez šrafa za ispuštanje ulja, a samim tim i bez svog ulja, oko 1000km sam vozio sa nekim kamionskim uljima (recimo 15-50 da je bila gradacija, za dizel motore, tri različite flaše, različiti proizvođači... To sam uspeo naći :) ) i apsolutno nikakvu promenu ili razliku nisam primetio. Nije da preporučujem to, ali svakako je bolja opcija od sedenja pored puta danima dok se ne pojavi neko sa moto uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Juce i danas sam presao tu po kraju 30-ak km, kad je ulje hladno proklizavanje je nenormalo, kad se malo zagreje bude bolje, ali nema sanse preko 4-5000 obrtaja.

 

Imam osecaj da cu spaliti lamele. Izgleda da cu morati da menjam ulje, mada ovo sipam u prethodna 3 motora, tako da nisam pametan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Ja sam koristio Silkolene comp 15-50, odlicno ulje. Ipone jos nisam probao.

 

Sto se ovog elfa tice sad sam pogledao, jeste jeftino ali je API SG i JASO MA dok su ova skuplja API SL i JASO MA2

 

Boldovano je upravo ono što fabrika preporučuje za KLE-a. Bar tako meni stoji u uputstvu za model iz 2006. (API SE, SF, SG, SH, SJ ili SL, sa JASO MA). Ja i dalje koristim 10-40 bez obzira na doba godine.

 

Kada sam u Albaniji ostao bez šrafa za ispuštanje ulja, a samim tim i bez svog ulja, oko 1000km sam vozio sa nekim kamionskim uljima (recimo 15-50 da je bila gradacija, za dizel motore, tri različite flaše, različiti proizvođači... To sam uspeo naći :) ) i apsolutno nikakvu promenu ili razliku nisam primetio. Nije da preporučujem to, ali svakako je bolja opcija od sedenja pored puta danima dok se ne pojavi neko sa moto uljem.

 

Fabrika preporucuje da, zato sto je taj manual tada stampan. Nista mu nece faliti ni gorim uljima samo sam hteo pokazati da je zbog toga razlika u ceni izmedju tih ulja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Juce i danas sam presao tu po kraju 30-ak km, kad je ulje hladno proklizavanje je nenormalo, kad se malo zagreje bude bolje, ali nema sanse preko 4-5000 obrtaja.

 

Imam osecaj da cu spaliti lamele. Izgleda da cu morati da menjam ulje, mada ovo sipam u prethodna 3 motora, tako da nisam pametan...

Jesi siguran da je do ulja a ne mozda do lamele?  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dok nisam zamenio ulje, sve je radilo najnormalnije, motor je odlicno potezao, na auto putu peglao 150-160 bez muke. Prilicno sam siguran da nije do lamela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Na standu Kompp-a na sajmu. Bardahl sam do sada kupovao kod njih, a i oni su kao neki distributeri za Bardahl program.

 

Ma, kupicu drugo ulje, pa ako se ispostavi da je do ulja onda cu porazgovarati sa momcima iz Kompp-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Pozdrav,

Da li neko ima ideju gde da nadjem da kupim onu malu bravicu (mislim da je zamisljena za kacenje kacige) sto stoji nazad levo ispod kofera?

Novo, polovno, svejedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

DekiMoto

063 636 156

 

Samo da znas da su kod njega cene jace nego inace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

DekiMoto

063 636 156

 

Samo da znas da su kod njega cene jace nego inace.

Hvala!

Nasao sam kod njega. Iskreno i cena je sasvim OK obzirom na to koliko je nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

 

DekiMoto

063 636 156

 

Samo da znas da su kod njega cene jace nego inace.

Hvala!

Nasao sam kod njega. Iskreno i cena je sasvim OK obzirom na to koliko je nova.

 

Super!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja