Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Potreban mi je prednji desni migavac...tacnije ona guma na nosacu migavca je pukla i sada kompletno visi..pa ako neko ima ili zna nekoga ko bi mogao imati,neka se javi...pozdrav KLE-ovci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Jel neko pokusavao (uspesno) da napravi centralni stender za KLE-a, onaj sto je pricvrscen za motor? Ako ima nacrte sa dimenzijama ili jos bolje neki fajl koji moze odmah da se pusti na secenje, bio bih mu  jako zahvalan? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Sve sto sam uspeo i ja da nadjem su slike gotovih centralnih stendera, Ali nista dalje od toga. Uspesnu potragu ti zelim i pratim ako vec uspes da nadjes..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Sve sto sam uspeo i ja da nadjem su slike gotovih centralnih stendera, Ali nista dalje od toga. Uspesnu potragu ti zelim i pratim ako vec uspes da nadjes..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Potreban mi je prednji desni migavac...tacnije ona guma na nosacu migavca je pukla i sada kompletno visi..pa ako neko ima ili zna nekoga ko bi mogao imati,neka se javi...pozdrav KLE-ovci

Док не нађеш можеш урадити следеће.

Укрућење.

Узмеш тело грлића неке пластичне флаше која има благо конусни облик(обично флаше од средстава за кујну,купатило),исечеш и ставиш унутар покидане гумене облоге.

А има и онај баја у Kaњиже

(063 636156 DEKIMOTO Glavna ulica 12,Kanjiža )   ако баш нећеш да буџиш,мада је он доста скуп

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17156054_1846301675637276_4653914400933502675_n.jpg?oh=dedd1ab369429b435e783c7d6bcf63e4&oe=596AD4EA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Jel neko pokusavao (uspesno) da napravi centralni stender za KLE-a, onaj sto je pricvrscen za motor? Ako ima nacrte sa dimenzijama ili jos bolje neki fajl koji moze odmah da se pusti na secenje, bio bih mu  jako zahvalan? :)

Боље иди код Себе,не исплати се да се мучиш са нечим што је већ измишљено.ево слика,видећу да ли имам негде нацрт и мере ако си баш решио Stand6.jpgStand3.jpgStand2.jpgStand1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nisam znao da ima da se kupi kod nas, onih 150 evra u Louisu je malo mnogo za moj ukus... Odlicno, ako ima - salji, hvala u napred! A zvacu i Sebu da proverim sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

 

Potreban mi je prednji desni migavac...tacnije ona guma na nosacu migavca je pukla i sada kompletno visi..pa ako neko ima ili zna nekoga ko bi mogao imati,neka se javi...pozdrav KLE-ovci

Док не нађеш можеш урадити следеће.

Укрућење.

Узмеш тело грлића неке пластичне флаше која има благо конусни облик(обично флаше од средстава за кујну,купатило),исечеш и ставиш унутар покидане гумене облоге.

А има и онај баја у Kaњиже

(063 636156 DEKIMOTO Glavna ulica 12,Kanjiža )   ако баш нећеш да буџиш,мада је он доста скуп

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17156054_1846301675637276_4653914400933502675_n.jpg?oh=dedd1ab369429b435e783c7d6bcf63e4&o

Zvao sam dekija u kanjizu,cena novog 2200 din..polovnih nema..hvala na info

Sto se tice centralnog stendera i ja sam zainteresovan za njega...pre nekog vremena zvao sam sebu ali mi covek rece da ne pravi za KLE jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kontaktirao Sebu, kaze ove godine nista od stendera. Preostaje nam samogradnja. Ako vec nema nacrta, mozda bi moglo da se prekopira sa necijeg motora ko vec ima ugradjen centralni stender, a voljan je da izgubi jedno popodne? Pa posle da ostane zabelezeno za sve ostale zainteresovane...

 

Sent from my Nokia 3310

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

 Ako може да послужи.

ВАЖНО код монтирања да се не забораве цилидрични одстојници-шајбне под носач задњих фузастера

post-14713-0-57720600-1489450467.jpg

post-14713-0-83557300-1489450483.jpg

Centerstand-Kawasaki-KLE-500-Instructions.pdf

post-14713-0-82905600-1489450877.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Ovo bi moglo da bude pocetak realizacije centralnog stendera.

Ovo sam nasao negde na netu, moze da koristi.

Bolje se vidi sta je deda Cele hteo da kaze.

post-40323-0-68670600-1489483410.jpg

post-40323-0-27354900-1489483415.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Miso, ovo je rad jednog momka sa hrvatskog KLE foruma, kontaktirao sam ga i rece da ce mi poslati neke nacrte i fotografije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Pokusavao sam ja da stampam onu semu u vise razlicitih velicina i da ocrtam na nekom lesonitu pa da tako dam coveku da mi isece po nacrtu. Nisam uspeo da pogodim meru, a i nisam imao vremena. Sada kada imam vremena, nemam tog sto je obecao da ce mi to uraditi.

Imace moj motor jos uvek stoji rasklopljen i ceka sredjivanje, ceka se samo puno volje i malo para ili obrnuto, vise ni sam ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Drugari, posto uz pomoc pretrage nisam uspeo da nadjem u ovoj temi, zanima me, da li neko ima manuel za KLEa '98.

Imam ja u papirnatom izdanju, bas za taj model, uzeo mi drugar u Nemackoj na njihvom ebay, treba da stigne pa cu da ga skeniram i okacim ovde kad sve bude gotovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Deda, hvala. Kad otvorim manuel vidim da je slika "novijeg" modela. Ne razumem se bas mnogo u KLE-a, pa ne znam da li je to isto

 

Gile, ajde vidi, pa moze da se napravi jedan pdf od tih skenova

Nikakve razlike nema,sve isto,samo slika novija,ja koristima ,moj je 93,jedina razlika je kod modela 90` sto je``donja`` viljuska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Poliranje klipova kočionih čeljusti. Jer kočnice vole pažnju :) Manji klip ima tih tačkica gde je rđa probila zaštitni hrom(?) i nisam hteo da šmirglam da bi se to sve odstranilo. Taje deo klipa je svakako van semeringa. Usput sam zamenio semeringe prašinare i još par tih sitnih gumenih delova. Sutra sastavljanje pa možda i neka vožnja u dogledno vreme.

 

2GvGjHv.jpg

 

DssJBAt.jpg

 

jtuKDSo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja