Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Da, definitivno je malo drukcije nego kod mene. Kod mene spoljasnji veliki sraf (recimo M13) nateze feder direktno. Ako budes skidao zatezac 90% ce ti trebati novi dihtung, bio on kartonski ili tecni (dihtmasa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pitanje za KLE-ovce???

Imam isti 93 godiste, Prešao 23000km, uvezen iz njemačke. E sad kad sam ga kupio malo je zvrckao lanac bregaste. Ispočetka mi to nije puno smetalo, međutim sad mi to smeta više i više. Zato sam neki dan odvrnuo onaj šarafić na španeru za zatezanje, i vidim da unutra ima šaraf koji se šarafcigerom može okretati. Naravno uzmem šarafciger i okrećem šaraf suprotno od kazaljke na satu, zategnem lanac, zavrnem onaj zaštitni šarafić, kresnem motor i on radi ko bombonica, nema nikakvog zveckanja. E sad nakon što sam posle toga zatezanja prešao nekih 200km opet mi se čuje lanac i to istim intezitetom čak i više možda.

Moje pitanje glasi:

Da li je se šarafić opet popustio i da li je na svim KLE-ovima isti zatezač španera???

Jer imam User manual od novijeg KLE-a (2000.g.) gdje prikazano da ima nekakav hepek koji neda španeru da se olabavi, tj. popusti.

 

8812

9889

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Sc/F793T_kle1.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Mt/AsLSa_kle2.jpg

 

Problem riješen na sledeći način:

Juče posle posla sam skinu zatezač lanca i imao sam šta da vidim. Prvo zatezač nije isti kao u service manual-u. E sad da nedužim pokušat ću objasnit šta je kod mene bio problem:

Kada sam skinuo zatezač nije bio skrozu krajnjem položaju, e sad kao što sam gore naveo: kada šaraf koji je unutra okrećem u smjeru kazaljke na satu zatezač popušta španer, međutim postoji opruga koja tera šaraf da se rotira suprotno od kazaljke na satu i tako zateže lanac. Stim da kod mene ta opruga nije bila dovoljno našpanovana tako da kada se ona opruži skroz zatezač i dalje nije maksimalno raširen. E upravo je to i razlog što se španer popustio nakon mog zatezanja. Problem sam riješio tako što sam rasklopio zatezač, našpanovao oprugu i sve ponovno sklopio.

Na ovoj slici možete vidjet zatezač u dijelovima:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/yG/rjZF5_dsc01547.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/OA/DC7TW_dsc01550n.jpg

Zatezač maksimalno opružen silom koja opruga stvara:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Xz/0dsjG_dsc01552l.jpg

Zatezač sabijen tj. olabavljen rotiranjem šarafcigera u smjeru kazaljke na satu:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/IX/W3ljw_dsc01554f.jpg

Na sledećoj slici je montiranje zatezača. Da bi mogao da zavrnem ova dva bočna vijka bilo je potrebno da šarafcigerom popuštam šaraf unutar zatezača kao bi se zatezač skraćivaoi tako držim jednom rukom šarafciger a drugom rukom zavrćem šarafe. Kada sam to namontirao još malo sam okrenuo šarafić za zatezanje suprotno od kazaljke na satu kako bi dodatno još malo dotegao lanac.

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/iA/JbZIH_dsc01557s.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/2d/M1GiY_dsc01558.jpg

 

Nadam se da sam uspio nešto objasnit  :-\ :-\ :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 949 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ljuda hvala za savjete po pitanju posadjivanja mene na kle 500

posto sam onizak,zahvala sa zakasnjenjem ali ipak hvala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Da nema neko možda crtež auspuha, da ga je rastavljao, ili bar da mi da ideju kako da ga napravim?

 

Ja sam radio kompletno novi auspuh, imao sam cak i skicu u ACadu ali izgleda da je negdje isparila. Ja sam kopirao original auspuh (90 posto) Napravio sam ga kompletno od inoxa. Kupio gotovu tubu, istokario prednji konus, nutarnje cijevi i pregrade su takodjer od inoxa. Ako se dobro sjecam ne mozez ga rastaviti, treba ga iseci...ali to ostavi za zimu. Ako zelis otvoreni auspuh bez problema ces naci skice na netu i izrada je puno jednostavnija. Bolja opcija je izrada iz aluminija. Mislim da se isto takodjer mogu naci gotove tube.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege, samo da kazem da sam preradio sediste i bukvalno dobio NOV motor! Radili smo kolega Losmi i ja kod tipa u Zemunu, na okretnici 88-ce (Boban, koji je inace i sam bajker), i odradio nam je vrhunski!! Suvozac je uzdignut u odnosu na moj deo sedista i vise ne kliza, duplo je vise sundera napred kod rezervoara (i na tome mi se mosnice zahvaljuju:-)..

U svakom slucaju, preporuka i za model i za majstora! Slike kacim veceras.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Kolege, samo da kazem da sam preradio sediste i bukvalno dobio NOV motor! Radili smo kolega Losmi i ja kod tipa u Zemunu, na okretnici 88-ce (Boban, koji je inace i sam bajker), i odradio nam je vrhunski!! Suvozac je uzdignut u odnosu na moj deo sedista i vise ne kliza, duplo je vise sundera napred kod rezervoara (i na tome mi se mosnice zahvaljuju:-)..

U svakom slucaju, preporuka i za model i za majstora! Slike kacim veceras.

 

 

 

A cifra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Cifra 4.000. Stavljanje novih sundjera i presvlacenje.. Veruj mi, vredi svaku paru, preporodio sam se! ALi i dalje nisam slikao sediste :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

KLE bato! Da, odlucili smo posto su kolege Afrikanci postali nepodnosljivi sa sirenjem sekte da se i mi malo unapredimo ;D ;D ;D

Nego.. Rusicu, sta ces ti ovde, oces da te vide ovi iz tvoje sekte pa da klecis na kuukuruzu na sledecem sastanku TA  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ajde zakarus aparat u ruke i slikaj tvoj i Milošev motor da se vidi uradak.

 

I širite sektu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Požega - Raška
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

I ja glasam za KLE, bre!

Kupio ga 2007 u avgustu. Bio star 14 meseci. Prešao ukupno 13500 km., od toga ja 8000. Ide ko mećava, prepreke nema. Pri 140-150km/h vetar hoće da me odnese, jer imam 197cm, pa mnogo štrčim iznad vetrobrana (ako to može tako da se nazove). Troši oko 4,5l/100km. U gradu više ali nisam ga testirao za grad. Ukoliko se optereti sa dve odrasle osobe, i još malo prtljaga, mora da se vozi na manjem stepenu prenosa jer mu ponestaje snage, posebno u preticanju. Mala kubikaža, jevtina registracija, sada mali porez. Upravljiv i za sve prilike.

U svakom slučaju obožavam ga, a ko i nebi kada je ovako lep?

post-6946-12879034899157_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

KLE bato! Da, odlucili smo posto su kolege Afrikanci postali nepodnosljivi sa sirenjem sekte da se i mi malo unapredimo ;D ;D ;D

Nego.. Rusicu, sta ces ti ovde, oces da te vide ovi iz tvoje sekte pa da klecis na kuukuruzu na sledecem sastanku TA  :D

 

moja sekta je otvorenog tipa... gentle souls... mi vas pustimo da skapirate sami i da se svojevoljno prikljuchite... nema potrebe za agresivnim marketingom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Slike kacim veceras.

 

Ne vozim dugo ovaj motor, ali mogu reci da posle svake malo duže vožnje dupe odpada...

Zato...Dajte REŠENJE!!!!!

Hajde slike....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo ja da ispomognem.. nije izbliza ali se vidi kako sada izgleda loshmijev motor:

 

klebato.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Postao sam vlasnik KLE-A od pre 2-3 nedelje i mogu samo da kazem da je istina da sto ga vise vozis vise ga i volis,kupljen je od B@NETA iz B.Palanke i zaista moram da ponovim da nemam reci u kakvom je stanju,doduse ZAKARUS i ja smo preradili sedista jer nam otpadose ja.. ali toplo preporucujem svima da se za KLE-A obrate Bobanu iz Zemuna koji je to uradio za nas,najvise su mu zahvalne zene jer kolega ZAKARUS i ja sa lepsim polovinama krecemo put Grcke 18.Jula.Na fotki kolege Rusica iz TA sekte se vidi preradjeno sediste koje je da podsetim kostalo 4000 dindzi.FOTKE? TO CE ZAKARUS.....KLE-BATO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Pozivam sve zainteresovane kolege da uzivo pogledaju i pipnu sediste sutra na Jagnjijadi. Ovim pokusavam da se opravdam, jer opet nisam slikao sediste ;D ;D ;D

I naravno... Vec dobro-poznati pozdrav: KLE Bato!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pozdravljam postovana sekto  ;D

Jedno pitanje za vas, da li su svi KLE 500, 37 kW (50 KS)? Nadjoh u oglasima i reko da pitam, jel postoje

neki jaci modeli? Slabiji modeli? I jel jedini problem kod njih usko sediste pa coveku odu muda  :o ?!

Jel moze da povuce mene zenu i 3 kofera 10-120km/h i koliko trosi?

Unapred hvala,

u potpisu

moguci pripadnik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja