Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

jeli neko preradjivao sediste na kle , radi povecanja udobnosti na duzim putevima.

i kakvi su vam utisci posle prepravke

 

Е стварно, ако неко зна ко то ради нека јави, вероватно бих и ја у догледно време мењао седиште

 

Pretrazi forum bilo je vise puta.

Posto si iz BGD Zemun ti nije daleko. Clan foruma Boban Zemun radi sedista i radove mozes da pogledas u temi http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22015.0 , kontaktiraj ga i odgovori nam ovde sta ste se dogovorili.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

jeli neko preradjivao sediste na kle , radi povecanja udobnosti na duzim putevima.

i kakvi su vam utisci posle prepravke

 

Е стварно, ако неко зна ко то ради нека јави, вероватно бих и ја у догледно време мењао седиште

 

Pretrazi forum bilo je vise puta.

Posto si iz BGD Zemun ti nije daleko. Clan foruma Boban Zemun radi sedista i radove mozes da pogledas u temi http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22015.0 , kontaktiraj ga i odgovori nam ovde sta ste se dogovorili.

 

 

sve sam to uradio ,pretrazio forum, inace i ja sam iz zemuna ,cuo se i sa dekijem ali rekoh dal ima neko iskustvo da znam sta da trazim od dekija da mi napravi

prvi motiv sto preradjujem sediste je da popravim udobnost sedista...ostalo je sve u drugom planu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Zlajo,

 

pre mesec dana pitao sam Bobana za sedište od KLE-a kako bi se moglo uraditi, a da bude udobnije nego što jeste. Moje sedište je očuvano ali je neudobno tako da razlog za preradu nije pohabanost već neudobnost. Odgovorio mi je da je sedište od KLE-a specifično tj. usko i visoko tako da ne ostavlja mnogo prostora za preradu ali će mi se javiti ukoliko smisli neko rešenje. Do sad mi nije odgovrio ali mi to više i nije važno jer prodajem KLE.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Ја сам се чуо са Бобаном из Земуна преко пп, треба тек да му стигне материјал па ћемо онда да видимо шта може да се уради. Ако нешто будемо радили, јављам овде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

KLE je odlična mašina!Sam zvuk KLE-a me je privukao da malo obratim pažnju na ovaj model,a izgled ni malo ne zaostaje za zvukom,da ne govorim o načinu održavanja,potrošnji goriva,i drugim specifikacijama.

Pošto bih voleo da mi prva ozbiljna mašina bude KLE,malo sam krstario po NET-u i naišao na malo drugačije KLE-ove,tj. razlika je samo u potignutom prednjem blatobranu i ostalim manjim modifikacijama,što mi se naravno svidelo,pa pogledajte par slika:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@vld

Ovo sam motorče jednom video u pokretu u grupi motora u okolini GM onako iz profila mi je baš dobro izgledao a i kombinacija boja i nalepnica je odlična.

Zaista lep KLE iako se ja uvek više okrećem tehnici a manje lepoti

Svaka čast ako je sve ovo bila tvoja ideja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Stvarno izgleda COOL!

Još je lepši sa Supermoto blatobranom,nego sa enduro blatobranom,a i nalepnice su vrh!Svaka čast!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima!!Kupio sam KLE 2001god,ali imam problem ne mogu nigde da nanjem prednju plastiku gde ide far!!!Gde mogu da je nadjem??Pomocccccc!!!zoko.baca@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Moze li neko da izmjeri i javi koliki je precnik izduvne cijevi na kraju auspuha. Mislim na onu unutrasnju, stvarnu, izduvnu

cijev a ne na onu vanjsku - ukrasnu.

Treba da je navarim a nemam ni jedan KLE u krugu od 80 kilometara da bih to mogao izmjeriti. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Narucio sam nov u Engleskoj, direktno od dilera, ostalo im od 2008. godine, to je jos jedina zemlja gde moze da se kupi nov. Naravno stvarno nov sa knjizicom, internacionalnom garancijom na 2 godine itd. Kad ga dobijem saljem fotke.

Super, cestitam ti na motoru i jedva cekamo slike. Vec sam mislio da sam ja jedini koji narucuje nov motor iz UK. Koliko te izasao, video sam da ih ima za 3400 funti, pa kada se odbije OTR i VAT, to bude jos manje. Ja sam se ipak opredelio za apriliu pegaso, izasla me 3220 funti, nova 2009, ali zato carina i porez su 1450 (ako me ne ispale posto su mi trazili i 2200) i transport jos ne znam koliko ce biti. Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Juče sam menjao ulje u motoru  i  miriše mi ulje na benzin. Vidim da postoji problem i da hoće kle da pomeša ulje i benzin samo mi nije jasno kako. Ne znam dali se to dešava i kod mene. Tek sam počeo da ga vozim tako da ne znam ni dali se povećava količina ulja u katreru. Inače motor lepo pali, radi ide, slavina za gorivo drži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Provozaj se malo više pa pogledaj da li se povećava količina ulja u motoru. Verovatno ti se samo učinilo  ;)

 

Sa zamenom filtera, u KLE i motore koji koriste taj agregat, sipa se 3.0 L ulja. Ovo napominjem jer sam primetio da se sipa i 3.4 pa čak 3.8 L u taj agregat, što zaista nema potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Toliko sam i sipao. E sad ono staklence je dosta nezahvalno za proveru ulja. Da bih tačno znao dali se menja količina ulja morao bih da uvek postavim motor u tačno određeni položaj na istom mestu pa da gledam količinu ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Staklence je pouzdano  ;) samo moraš da pridržavaš motor da stroji strogo vertikalno, samo ga pridržavaš da ne padne, i naravno na ravnoj podlozi. Ali mera od 3.0L sa novim filterom je 100% pouzdana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Staklence je pouzdano  ;) samo moraš da pridržavaš motor da stroji strogo vertikalno, samo ga pridržavaš da ne padne, i naravno na ravnoj podlozi. Ali mera od 3.0L sa novim filterom je 100% pouzdana.

 

Истина, ја сам такође сипао округло 3 литре, све преко би било претерано. Бар тако каже стакленце :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Samo da se pridodam. Od juče ponosni vlasnik KLE-a  :) :) :). Slike priča i ostalo stiže za koji dan...kad siđem sa motora  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

armunike za viljuške...

Evo rašenja:

 

http://www.3t-racing.com/e_ariete.php

 

Imaju u crnoj, crvenoj i plavoj boji.

Proizvodjač - Ariete, isti kao na Louisu.

 

Jedino me čudi da ne isporučuje i limene šelne...

Kažu da kupim plastične šelne(one što se koriste za stezanje ratkapni itd).

Jesi li kupio harmonike? Ja sam juce montirao one iz louis-a i odgovaraju, ali viljuska deluje nekako tanano sa njima, nema veze, odradjuju posao. By the way imam dve narandzaste koje su farbane u crno, pa su sada sarene, ali nisu nigde ispucale. Mozda bi boja mogla da se skine nekim blagim peskarenjem ili nekom hemikalijom, ako nekome trebaju dajem ih na poklon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja