Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Fabricki zadnji amortizer je na drugom podeoku, zubu. To je za vozaca od 60-70 kg. Ja imam 85 i stoji mi na trecem. Ja sam ga zategao sa drugog na treci podeok. To se radi kljucem za tu namenu.

 

Ma ok, to znam i vec mi je podesen na poslednjem amortizeru.. Ovde je u pitanju dotrajalost neceg od ova dva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ako je tako proveri u kakvom je stanju amortizer, proverava se na isti način kao na kolima. Ne verujem da je opruga oslabila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ MilanSD

hm, ne cini mi se nikako!  :)

Komandna tabla KLE500 je neverovatno skucena i ogranicena sa zaobljenim povrsinama...

isti problem sam i ja imao kad sam planirao ugradnju analognog sata i termometra, ali na upravljac, sa originalnim, duplim drzacem (ima sve to u louis-u), ali mesta nigde.

jedino da se sa distancerom podigne upravljac, za oko 4-5mm, pa da se namontira u srednjem delu kormana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Znam, teško je da se doda bilo šta na instrument tablu a da to deluje lepo. Slucajno sam naleteo na ovaj termometar pa sam ga uzeo cisto radi probe. Kad se pogleda sa strane motor uopšte se ne primećuje da štrči. Onaj što ide umesto čepa za ulje mi se cini dosta nepraktičnim, treba se dosta saviti, okrenuti da bi se video u toku vožnje. Ovo je jeftino rešenje, lepo radi i ne treba mu napajanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

http://www.louis.de/_2073037502d793b4727c772eef6af5a688/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=430&wgr=507&origin=bikedb&MARKEN_ID=7&CCM=0&typ_id=LE500&list_total=1&anzeige=0&artnr_gr=10045856

 

Sta mislite o ovome? Koliko sam razumeo, ovo su progresivne opruge za prednje viljuske.. Da li bi se smanjilo „potapanje“ prednjeg kraja sa ovim?

Isplati li se?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Sigurno bi se smanjilo propadanje prednjeg dela prilikom kočenja,a da li se isplati ne znam jer je cena u Luisu skoro 100€.

Ja nemem progresivne opruge i zato prednje amortizere duvam na 1 bar i znatno je manje propadanje i veća je stabilnot u krivinama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa svi kažu da je to prava stvar da bi povećao udobnost. Mislim da ovi tvoji Zemunci, Boban i Deki to rade vrhunski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

E ovako...

Probao sam da upalim kleku pre dvadesetak dana, na mrazu(bio je prekriven snegom) i nisam uspeo.Bilo je eksplozija u auspuhu i samo je verglao...

Danas sam probao da ga upalim ponovo, vezao ga za veći akumulator, skinuo kablove sa svećica, naprskao WD-40 i opet ništa...

Samo što danas nije bilo eksplozija. Stavio sam na kablove  drugu svećicu i baca varnicu.

Svećice su nove, stavljene jesenas i prešle su 500km. Video sam da na njima nema one metalne kapice koja se navija na vrh svećice, već se vide navoji.

Mislim da je povukao vlagu, a posle presisao, pa neće da upali.

Da bih izbacio gorivo iz karburatora, moram da skinem svećice...

Tu nastaje problem-nemam alat za skidanje svećica.

Mislim da je nasadni ključ 18.

Gde da nabavim ključ, koji mi savetujete( pretposatavljam da treba da ima onu gumu koja drži svećicu)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ne moras da skidas svecice da bi ispustio gorivo iz karburatora.

Ispusta se na ovaj sraf :

D0F11596-F8E6-5F4F-80F9-8F13227DBA0D_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Tu nastaje problem-nemam alat za skidanje svećica.

Mislim da je nasadni ključ 18.

Gde da nabavim ključ, koji mi savetujete( pretposatavljam da treba da ima onu gumu koja drži svećicu)?

 

Ima u Louisu, a ima i na NBGD buvljaku, novih i polovnih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Ne moras da skidas svecice da bi ispustio gorivo iz karburatora.

Ispusta se na ovaj sraf :

D0F11596-F8E6-5F4F-80F9-8F13227DBA0D_thumb.jpg

 

 

 

 

Braća Japanci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Ne moras da skidas svecice da bi ispustio gorivo iz karburatora.

Ispusta se na ovaj sraf :

D0F11596-F8E6-5F4F-80F9-8F13227DBA0D_thumb.jpg

 

 

 

 

Mislim da sam se pogrešno izrazio...

Gorivo se sliva u cilindre, pa se moraju skidati svećice...

U svakom slučaju, hvala za informaciju za onaj šraf.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Takodje, proveri da li ti radi slavina goriva na rezervoaru (membrana) jer ako ne radi, rizikujes zesci kvar!

Ako se gorivo sliva u cilindre bez kontrole, onda ce procureti pored karika, a onda u lezajeve itd. Gotov si ako ga vozis tako.

Kako da proveris situaciju? Pogledaj nivo ulja. Ako je previsok velike su sanse da je benzin zajedno sa uljem.

Takodje, skini crevo sa slavine i pogledaj da li "drzi" kada je zatvorena slavina.

U svakom slucaju, treba da znas stanje oko toga, bilo da je ispravno ili neispravno, neznanje te moze kostati, na srecu, ne zivota ali dobrog kvara!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Takodje, proveri da li ti radi slavina goriva na rezervoaru (membrana) jer ako ne radi, rizikujes zesci kvar!

Ako se gorivo sliva u cilindre bez kontrole, onda ce procureti pored karika, a onda u lezajeve itd. Gotov si ako ga vozis tako.

Kako da proveris situaciju? Pogledaj nivo ulja. Ako je previsok velike su sanse da je benzin zajedno sa uljem.

Takodje, skini crevo sa slavine i pogledaj da li "drzi" kada je zatvorena slavina.

U svakom slucaju, treba da znas stanje oko toga, bilo da je ispravno ili neispravno, neznanje te moze kostati, na srecu, ne zivota ali dobrog kvara!

Samo izvuci crevo za iberlauf i ne moze da dodje do kvara. Imao sam isti problem, motor mi nije paljen godinu dana i krenuo je da preliva, na srecu crevo sam izvukao pre toga jer sam se plasio da bas od stajanja ne dodje do tog problema. Posle malo voznje procistio se sam, ostavljao sam trag goriva, ali je proterao. Simptomi koje si naveo mi lice bas na to, tako da ako moze da upali (a upalice kada izvadis crevo za iberlauf i malo se prosusi) teraj ga 2 sata po kraju. Moj motor je nov, presao je 1500 km kada se to desilo i od tada mi nije pravio problem, ali ga palim jednom nedeljno na 15 min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Cekaj malo, jel to ono crevo sto ide na slavinu,mislim na ono tanje koje vakumom otvara membranu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Imaju 3 creva:

debelo za gorivo,

tanko na slavini

deblje sa druge strane rezervoara.

 

Koje je iberlauf?

 

I još jedno pitanje u vezi paljenja, posle promene svećica i produvavanja cilindara:

Da li prvo pustiti prvo slavinu na slobudan pad da malo povuče, pa posle prebaciti na ON ili REZ, ili ga u startu držati na ON?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Tu nastaje problem-nemam alat za skidanje svećica.

Mislim da je nasadni ključ 18.

Gde da nabavim ključ, koji mi savetujete( pretposatavljam da treba da ima onu gumu koja drži svećicu)?

 

Ima u Louisu, a ima i na NBGD buvljaku, novih i polovnih ;)

 

Ja kupio ključ u Merkuru, duboka gedora 18, ali sa dvanaest zareza na ključu da bude lakši pristup svećici. Bila cena oko 300- 400 kinti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Evo ovako...

Upalio sam makinu, posle dva dana zezanja, ali vredelo je.

Svećice koje sam skinuo, a koje su prešle samo 500km izgledaju kao da su stare 20 godina.

Da bi ih skinuo, morao sam da doradjujem alat-da kratim i brusim 18 ključ.

Ne znam da li je to slučaj i kod drugih motora, ali vlaga i sneg je veliki neprijatelj kleke ;D

Osim toga i drenaža na karburatoru se zapušila, pa sam svašta morao da izvadim i očistim.

Koristio sam i sprej - čistač karburatora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Imaju 3 creva:

debelo za gorivo,

tanko na slavini

deblje sa druge strane rezervoara.

 

Koje je iberlauf?

 

I još jedno pitanje u vezi paljenja, posle promene svećica i produvavanja cilindara:

Da li prvo pustiti prvo slavinu na slobudan pad da malo povuče, pa posle prebaciti na ON ili REZ, ili ga u startu držati na ON?

Drzi na on ili rez, nikako mu ne pustaj gorivo, samo ce da ga ugusi jos vise. Iberlauf, tako sam ga ja prozvao, zato sto na zastavama se iberlauf otkaci cim se kupi novi auto da ne bi prljao karburator, ali kako se to crevo zove nemam pojma. Evo nekih slika, pa po secanju sam obelezio, kratko crevo srednje debljine, pristupacno je bez skidanja plastika, sa leve strane motora. U svakom slucaju to crevo kada se otkaci NE MOZE da pomesa benzin i ulje. Vazi za GPZ500, EN500 itd. To mi je pokazao FREE, pa ako cita ovo mozda moze detaljnije da objasni.

post-3774-12879022870125_thumb.jpg

post-3774-12879022870544_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Kad smo vec kod plastika, mene interesuju nalepnice za '97 godiste. Originalne, kopije istih ili neka treca rjesenja.

Da li neko zna hoce li biti neko ko se time bavi sad na  sajmu u BGD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

jeli neko preradjivao sediste na kle , radi povecanja udobnosti na duzim putevima.

i kakvi su vam utisci posle prepravke

 

Е стварно, ако неко зна ко то ради нека јави, вероватно бих и ја у догледно време мењао седиште

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja