Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

POZDRAV  ;D PLANIRAM KUPITI KLE500 PA ME ZANIMA DA LI SE MOŽE KUPITI ZA 2000 EVRIĆA DA BUDE U DOBROM STANJU

 

Ja sam za slicne pare uzeo KLE500, 91(ali je masina 2000) i sem servisa i nekih sitnica, nista nisam ulozio a navozao sam se ove godina. Samo strpljivo i nacices sigurno neki dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

POZDRAV  ;D PLANIRAM KUPITI KLE500 PA ME ZANIMA DA LI SE MOŽE KUPITI ZA 2000 EVRIĆA DA BUDE U DOBROM STANJU

Kuratista je prodavao svog kle-a, pogledaj u ranijim postovima ima i slika, ako se nije predomislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

POZDRAV  ;D PLANIRAM KUPITI KLE500 PA ME ZANIMA DA LI SE MOŽE KUPITI ZA 2000 EVRIĆA DA BUDE U DOBROM STANJU

Kuratista je prodavao svog kle-a, pogledaj u ranijim postovima ima i slika, ako se nije predomislio.

 

Ma jok Joco, on je samo pricao da ce prodavati al kad nadje Afriku a mislim i da ga ne bi dao bas za 2000e, motor je u extra stanju i sigurno vredi vise od 2000, vec za 2200-2300 milsim da bi razmislio! ;D

Ajd cekamo njega da cujemo sta kaze po ovom pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pitanje :

 

šta bi dobio ili izgubio kada bi umesto prenosa 17/46 stavio 16/44 ?

 

 

 

Sumnjam da bi dobio ikakvu razliku.

Za bilo kakav tuning potrebno je smanjiti ili povecati JEDAN od lancanika ili JEDAN smanjiti a DRUGI povecati. Znaci ili 17/44 ili 16/46. U prvom slucaju bi dobio malo na krajnjoj brzini, malo na smanjenju broja obrtaja na istim putnim brzinama, malo manja potrosnja ali malo losija ubrzanja. U drugom slucaju sve obrnuto, znaci, veca potrosnja, veci broj obrtaja, manja krajnja brzina ali bolja ubrzanja.

Sad, ne znam tacno koja kombinacija je fabricki set up al ja sam vise za produzavanje stepena prenosa, za solidna ubrzanja vec ima dovoljno snage tako da bi mi glavno bilo da  smanjim obrtaje na brzinama preko 110-130kmh a samim tim i potrosnju.

To mislim za stari model, ipak je malo jaci, na novom nisam siguran da ima tu rezervu snage da bi se produzavali prenosni odnosi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

@Free

 

I 17/46 i 16/44 su fabrički odnosi lančanika ali prvi je od 1996 godine, a drugi je do 1996.

 

Mene je interesovalo da li je neko umesto standardnog 17/46 za motor koji je 2003 godište stavio 16/44. To je kraći prenos jer je za prvi odnos 1: 2.70 , a za drugi je 1:2.75. Intersuje me konkretno iskustvo jer i sam znam šta se dobija dužim, a šta kraćim prenosom.

 

Isto tako je poznato da u 6-tom stepenu KLE jedva dogura do 8500 o/min. Ako bi se stavio duži prenos on sigurno nebi ostvario veću brzinu jer ne bi mogao da dogura do 8500 o/min ( možda kad bi zalegao ali to nema smisla ).

 

Čitao sam da kad se stavi 16/46, a to je odnos 1:2.875 KLE ima jako dobar start i mnogo više snage i obrtaji idu preko 9000 o/min u 6-tom stepenu, a krajnja brzina ostaje ista. Naravno da se povećava i potrošnja, koliko to mi nije poznato.

 

U Luisu DID set, lanac i lančanici, 16/44 je na rasprodaji i cena je 90€, a 17/46 je 135€. Iz tog razloga me interesuje , ubrzanje, krajnja brzina i potrošnja za model od 1996 godine sa lančanicima 16/44. 

 

Koga interesuje šta bi dobio menjanjem odnosa lančanika neka poseti  :

 

www.gearingcommander.com

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ok, razumeli smo se onda, mislio sam teoretski za krajnju brzinu, al zavisi za sta ti koristi motor najvise, ako ti trebaju ta bolja ubrzanja onda je 16/46 ok, al ja sam vozio kle sa manjim prednjim i smorio sam se od visokih obrtaja u normalnoj voznji na normalnim brzinama, kad vozim dalje volim da rasteretim masinu da radi na sto manjim obrtajma ali na pristojnoj brzini, zato kazem da je bitno da se odlucis sta ti je primarna stvar jer lancanik se ne skida svaki cas, verovatno je fabricki set up neki kompromis... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Da li je neko prbao da na kle-a stavi tockove od recimo gpz-a ili ER-5, pa da se napravi supermoto, slicno aprilijinom pegazu. Mislim da bi lepo izgledao, narocito noviji modeli sa farom od z1000, pa da se felne oboje u boju rama (kod mene bronza). Da li neko ima iskustva, da li bi pasovalo bez budzenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Bez budzenja ne bi pasovalo ali ne treba tu mnogo da se radi. Trebalo bi napraviti distancere i medjuplocu na kocionim klestima. Sve to za majstora koji hoce da se zeza sa tim i nije neki posao. Samo ne znam da li bi felne od GPZ500 bile uske za SM.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

 

Mislim da su svi procitali tvoj clanak, sve pohvale.

Ja cu mozda isto na pegaso, razmisljam izmedju pegasa trail i xte (citao sam i taj tekst, doduse pegaso nije trrail), ako mi prodje kombinacija da uvezem novu iz engleske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Pojedene su ripne na osovini pa lančanik klapara. Izgleda da osiguranje lančanika nije najbolje rešeno, pa koliko vidim u servisnom uputstvu kasnije je to otklonjeno, stavljena je matica koja priteže lančanik na novijim modelima. Čisto me zanima koliko traju novi lančanici i lanac, jer su i ovi moji zreli za zamenu a i nov lančanik na oštećenu osovinu nije neko rešenje.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege, jel neko mozda menjao oprugu zadnjeg amortizera, ili amortizer? Evo o cemu se radi: Kada sam ful natovaren, sa suvozacicom, mnogo potonem do zemlje, tako da sam (uz pomoc par forumasa) zakljucio da mi nesto od toga ne valja...

Dakle, gde nabaviti jacu oprugu/amortizer?

I da li opste postoji u User Manualu specifikacija o kom amortizeru/oprugi se radi? Ja nesto nisam nasao.... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Fabricki zadnji amortizer je na drugom podeoku, zubu. To je za vozaca od 60-70 kg. Ja imam 85 i stoji mi na trecem. Ja sam ga zategao sa drugog na treci podeok. To se radi kljucem za tu namenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja