Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Zavari i malo pojačaj sa donje strane. Zaštiti i teraj dalje. Mislim da ti je to mnogo lakše nego naći drugu:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Verovatno je već bila načeta kad je tako otpala. Moguće da je već ispravljana pa se javila pukotina i od udarca jednostavno otpala. Nije to toliko krt materijal da bi se tako ponašao. Morala se iskriviti a ne pući. U svakom slučaju ćeš rešiti problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 7/22/2023 at 11:32 AM, Nikola1112 said:

Pao s motora i onaj deo što se gazi kad se koči otpade. Mada cu pokušati sutra da ga zavarim.

nemoj zavariti jako!!!

znaš zašto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500
Pre 5 sati, drdamjan je napisao:

nemoj zavariti jako!!!

znaš zašto...

Ne znam zašto?? 

Zavareno je ispalo je odlično. 

Vidim da je deo koji otpao supalj i mek,verovatno da nepruza otpor  pri padu i ne ošteti ostatak poluge.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

U zadnje vreme primetim da je počeo da mi varira broj obrtaja na leru. Ide dobro, normalna potrošnja. Al smeta. 

Krenem na jednu kratku vožnjicu i nešto teže upali. Al ide. Stanem u prodavnicu, da upalim, jedva nešto, trokira. Zavrnem malo gas, prokine. Ajd da probamo. Malo viši obrtaji i ide. 

Parkiram i reko sutra provera. 

Sutradan ga nisam palio već odmah uzmem da proverim španer lanca bregaste. U redu je, ima još prostora za zatezanje. 

Vratim, upalim :grr:

Propast. Trokira, dimi na auspuh. Kad u nesvest nisam pao. Dal je moguće da preskoči zub samo zbog popuštanja španera? 

Neverica. 

Gasi, skidaj rezervoar i svećice. Desna garava leva mokra. Tuga. Očisti, zameni mesta. Upalim, isto. Ponovo skinem svećice. Ista stvar. Auu. Očistim, vratim kao što je bilo. Nema druge nego da se skida poklopac glave. 

Ajd još jednom da upalim. Isto. 

Kad, pojavi se bara ispod motora. Gasi. Benzin. Eeeeee, sad da vidimo. Silikonsko crevo i provera nivoa goriva u karbu. Desni, dobar. Levi... ide u beskonačnost. E to je. Skidanje karbova i provera. Lončići čisti. 

IMG20230714185754.jpg

Sad će na kompresor. Skinuo plovak, iglicu i na kompresor. Izlete neka ljuspica. Dal je od nekog taloga ili šta li već, uglavnom je bila ispod iglice. Drugi čist. Spakujem, vratim, proverim nivo goriva, dobar. 

Upalim, prede:jee1:. Dobro je. Obiđem krug 10-ak km i skinem svećice

IMG20230723151625.jpg

Dobro je to. Sreći nema kraja. 

Još kad bi bilo vremena za neku vožnju. Posna godina, skroz. 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 7/25/2023 at 3:44 PM, Nikola1112 said:

Ne znam zašto?? 

Zavareno je ispalo je odlično. 

Vidim da je deo koji otpao supalj i mek,verovatno da nepruza otpor  pri padu i ne ošteti ostatak poluge.  

kad se motor prekrene, bolje da otpadne taj štrčak s gumom

nego da savije i/ili usuče polugu,

jednako tako bolje nego da poluga probije dekl koji je tu jako tanak, 

ako si mogao primijetiti mnogo je KLEova sa

utučenim ili čak probijenim deklom. 
Ajde sretno i da ne bude prekretanja, ugodnu vožnju

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Kle 500
On 29. 6. 2023. at 21:06, Grille je napisao:

Dobro vece,dobri ljudi. Voleo bih da prenesem svoja iskustva voznja motora po kisi i mraku. U nedelju ujutro smo krenuli za Slovacku,naravno u Madjarskoj nas uhvati kisa i umesto odmah da stanemo da obucemo kisna odela mi nastavili.. naravno kisa nije stala pa smo stali mi u neki restoran na kafu i da se presvucemo jer smo bili mokri. Obukli smo suvu odecu,kisno odelo i kada je stala kisa nastavili smo put. Bilo je jos malo kisice ali nista strasno. Guzica utrnula, osim te pauze za presvlacenje stajali smo samo da sipamo gorivo. Potrosnja je bila na auto putu 6,4 l 130km/h nekad i malo brze.. na starom putu od 5l 110km/h do 5,8l. Motor pre ulaska u Madjarsku je krenuo nesto da stuca,kao da je bez goriva. Bas sam mislio da nema dalje. Stali,ugasio,upalio,zavrno gas, sve radi... Hmmm, sta sad? Nista,idemo dalje,posle toga nikakvih problema. Sta bi moglo da bude,lose gorivo,nesto povukao? Uglavnom,stigli smo..

Posle 3 dana smo krenuli nazad, pogledali vremensku prognozu,u Madjarskoj kisa i to oblak koji ide tacno u nasem pravcu. Nismo uspeli na vreme da krenemo, negde oko 16h .. planirano pre 15h da budemo vec na putu. Kako smo usli u madjarsku,stali da natocimo gorivo i krene kisica. Obucemo kisna odela i gas.. kisa sve jaca i jaca. Nema odustajanja,ujutro moram na posao. Kisa poliva li poliva.. u jednom trenutku smo trebali da se iskljuvimo sa puta, drugar pali zmigavac,koci. Kocim ja, nekako zakacim belu liniju i krene zadnji tocak da proklizava. Popustim kocnicu i lagano kocenje,ali nema bas mesta jer sam presekao raskrsnicu dijagonalno. Nekako sam usporio i okrenuo motor i nastavili smo put. Brzina je bila oko 1ookm/h. Bas sam se presekao,desilo mi se to vec pre da nisam uspeo da zakocim po kisi.. kasno sam odlucio da hocu da skrenem i znao sam da treba da pazim i desilo se opet.

Nastavimo dalje,kisa pada,ali pada polako i mrak. Ulazimo u neko selo,vizir se magli,slaba vidljivost. Moram da dignem malo vizir,prolaze kola u susret,osvetljavaju kaplice na viziru kojebas sijaju,tako da ja ne vidim nista. Spustam brzinu,dizem skroz vizir. Kad ono drugar opet skrece,kasno je i on skontao skretanje tako da se jedva zaustavio,malo je i prosisao. Ja naravno zaposlen sa vizirom kasno odreagujem i umalo da ga pokupim,opet proklizavanje zadnjeg tocka i samo sam produzio pravo.
Dalji put je bio bez incidenata,ali sve gori i gori za voznju. Jako slaba vidljivost, brzinu sam smanjio na minimum i jedva cekao da dodjem kuci. Vozili smo po kisi nekih 4 sata,od toga dva sata po mraku.

Jako vazna stvar je drzati rastojanje,pogotovo na krivinama gde onaj ispred tebe koci. Jako je tesko proceniti pri losoj vidljivosti da osoba ispred usporava. Velika brzina,kasno kocenje. Recept za katastrofu.

Gume imam kontinental contitrailAttack stare 2 godine..
Osvetljenje na motoru je extra po suvom..
Ali moracu da stavim jos neka dodatna svetla,tako da moze neka reporuka.
Ne znam zasto nisam uzeo Mitas gume, te mi nisu klizale dok sam ih koristio.. eto prvi dalji put, skoro 44o km samo stajanje za sipanje goriva.. kawasaki kle je stvarno pouzdana masina. Naravno poneo sam za svaki slucaj alata. emoji846.png Nad se da nisam smorio,mozda neko nauci iz mojih gresaka nesto. Nije sala,pamet u glavu. Da li pomaze sprej za vizir za kaplice kise? Pinlock za magljene?


Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 

 

IMG-8be0e2cd1d07605ad1bcf89e09f87d69-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
IMG20230801170808.jpg
i ja ih nabacio pre neki dan
Kako si stavio te sipke na kojima ti stoje svetla? Ja ih kupio, ali nikako da ih montiram bas iz tog razloga... Odakle si uzeo struju i jesi stavljao relej neki? Ja imam u planu kada dam kontakt da onda relej pusti struju na prekidac i palim gasim svetla kada hocu. Kada ugasim motor da ne ostanu upaljena i svetla..


Послато са M2101K6I помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dođe i KLE ponekad na red za vožnju. Tek sada, kad sam malo više vozao druge motore, mi je jasno koliko KLE ima očajne kočnice. Još su kod mene novi diskovi, pločice, pancirno crevo napred, ulje redovno menjano... Bez preterivanja, ne mogu opušteno da ga vozim. Ranije nisam znao za bolje pa je to bilo skroz korektno :D Vidim na netu da Brembo čeljust sa BMW 650GS odgovara, šraf na šraf. Mislim da ću krenuti tim putem.

 

CiUTshu.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Dođe i KLE ponekad na red za vožnju. Tek sada, kad sam malo više vozao druge motore, mi je jasno koliko KLE ima očajne kočnice. Još su kod mene novi diskovi, pločice, pancirno crevo napred, ulje redovno menjano... Bez preterivanja, ne mogu opušteno da ga vozim. Ranije nisam znao za bolje pa je to bilo skroz korektno  Vidim na netu da Brembo čeljust sa BMW 650GS odgovara, šraf na šraf. Mislim da ću krenuti tim putem.
 
CiUTshu.jpg
Javi kako je proslo. Ja kada vozim kle sa jos nekim ko ima normalan motor, nije da mogu da ga pratim kako treba. Malo je stresno... Ne moze bas precizno da se koci, znaci samo praksa i sto vise voznje..

Послато са M2101K6I помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne verujem da ću bilo šta raditi u skorije vreme po pitanju kočnica. Uglavnom vozim Tuarega, a nije baš da imam višak vremena za majstorisanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 7/28/2023 at 4:11 PM, VLAD81 said:

U zadnje vreme primetim da je počeo da mi varira broj obrtaja na leru. Ide dobro, normalna potrošnja. Al smeta. 

Krenem na jednu kratku vožnjicu i nešto teže upali. Al ide. Stanem u prodavnicu, da upalim, jedva nešto, trokira. Zavrnem malo gas, prokine. Ajd da probamo. Malo viši obrtaji i ide. 

Parkiram i reko sutra provera. 

Sutradan ga nisam palio već odmah uzmem da proverim španer lanca bregaste. U redu je, ima još prostora za zatezanje. 

Vratim, upalim :grr:

Propast. Trokira, dimi na auspuh. Kad u nesvest nisam pao. Dal je moguće da preskoči zub samo zbog popuštanja španera? 

Neverica. 

Gasi, skidaj rezervoar i svećice. Desna garava leva mokra. Tuga. Očisti, zameni mesta. Upalim, isto. Ponovo skinem svećice. Ista stvar. Auu. Očistim, vratim kao što je bilo. Nema druge nego da se skida poklopac glave. 

Ajd još jednom da upalim. Isto. 

Kad, pojavi se bara ispod motora. Gasi. Benzin. Eeeeee, sad da vidimo. Silikonsko crevo i provera nivoa goriva u karbu. Desni, dobar. Levi... ide u beskonačnost. E to je. Skidanje karbova i provera. Lončići čisti. 

IMG20230714185754.jpg

Sad će na kompresor. Skinuo plovak, iglicu i na kompresor. Izlete neka ljuspica. Dal je od nekog taloga ili šta li već, uglavnom je bila ispod iglice. Drugi čist. Spakujem, vratim, proverim nivo goriva, dobar. 

Upalim, prede:jee1:. Dobro je. Obiđem krug 10-ak km i skinem svećice

IMG20230723151625.jpg

Dobro je to. Sreći nema kraja. 

Još kad bi bilo vremena za neku vožnju. Posna godina, skroz. 

Kad je sumnja na karburator, 
dobro je prvo na dnu istočiti lončiće, 2-3 puta,

jer plivajuće mrvice dođu u rupu dize,

u onu rupu odozdo što je postavljena kao hauba za sušenje kose,

i tu uživaju zaštićene.

Ovime je šansa izbjeći bespotreban posao... 
Osim što je u redu oprati karburator, provjeriti dize, 
hoće jaaako zezat gumeni prstenčići na ler vijcima ako su ispucali, 
pomaže MALKO staviti nove iglice, 
ali ako nisi ispolirao siceve iglica, badava. 
GLATKI SICEVI su glavni dobitak za ugodnu vožnju,

sigurno zatvaranje,  neprelijevanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 18 minuta, alexa500 je napisao:

Da li postoji mogućnost da na Kawasaki kle 500 stavim napred dva diska od gpz500 sa nekom malom prepravkom? 

Sa malom prepravkom ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 2 sati, alexa500 je napisao:

sta bi bilo potrebno od prepravki,verovatno osovina koja ima drzac za disk sa obe strane?

Druga glavčina ili ceo točak od drugog motora(ako odgovara) pa desni štap sa nosačem čeljusti, bilo bi posla i za strugara vrvt neke čaure, odstojnici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja