Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ланац који покреће брегасте осовине .

 

 

 

Hvala, bicu srecan u nesreci da je otisao samo on jer je oko 70 e, a ostali su preko 100 i vece rasturanje masine

 

Ako ne gresim, za zamenu lanca koji pokrece bregaste (tj. triplex lanca) mora da se rasturi ceo motor.

 

 

 

Motor se rastura kad se menja primarni lanac, a ne lanac razvoda ventila.

 

 

i šta bi na kraju , kako se menja lanac bregaste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Slicno je i kod mene, ja sam visok 177 i tezak 84 kg i jeste malo problem sa visinom ovog motora ali sam se navikao u normalnim voznjama putevima sa asfaltom. Nesto drugacije je kod off-road-a. Tu bas nisam siguran i vec mi se desilo da mi motor padne i da ne mogu da ga zadrzim posle kriticnog ugla naginjanja. Ali ja sam ga uzeo za putovanja a ne za "krsenje" po brdima i planinama tako da mi to ne predstavlja neki problem. Za ekstremnije terene treba uzeti neki "endurcic" ili cross od 125ccm pa se zezaj. Imao sam Gileru 125 enduro pa znam koliko je zgodnija za to.

 

Sto se tice aspuha, ne znam zasto ti je bitno da bude bucan. Ovo nije motor za takvu vrstu predstavljanja na ulicama.Ovo je motor za putovanja i uzivanje. Ako hoces da "grmis" onda uzmi neku trkalicu sa otvorenim izduvom pa se fancy-raj po gradu. KLE je zamisljen kao tihi saputnik ali sa dovoljno snage kada zatreba.

Posto sam vecinu vremena kada vozim motor van grada, uopste mi nije bitno da mi aspuh bude bucan, mada i da vozim samo po gradu (za to imam skuter) ne bi mi bilo bitno da se "derem". Ja sam, bar tako mislim, odavno prerastao takav vid "eksponiranja" i mnogo mi je bitnije da mi motor bude pouzdan i deluje lepo i uredno nego da se cuje.

 

A sto se tice skretanja paznje i delovanje na suprotni pol (mnogi imaju motor samo zbog toga), ja to postizem nekim drugim svojim kvalitetima. A i takve koje se pale na nekoga samo zbog motora, one definitivno ne zasluzuju moju paznju, a i KLE bas i nije neki motor za takve stvari i za one kojima je to prvenstveni cilj.

Izbor motora i modela obicno otkriva karakter i razlog posedovanja samog vlasnika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ланац који покреће брегасте осовине .

 

 

 

Hvala, bicu srecan u nesreci da je otisao samo on jer je oko 70 e, a ostali su preko 100 i vece rasturanje masine

 

Ako ne gresim, za zamenu lanca koji pokrece bregaste (tj. triplex lanca) mora da se rasturi ceo motor.

 

 

 

Motor se rastura kad se menja primarni lanac, a ne lanac razvoda ventila.

 

 

i šta bi na kraju , kako se menja lanac bregaste

 

Izgleda da se ne rastura masina, video sam na ebay-u da ima spojnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

moj je 2007-mo jer komplikovano sam da nastelujem zadnji amortizer ,vidim da spominjete od 1 do 5 ,posto nisam bas neki majstor moram da pitam,izvinjavam se ako nekom bude pitanje neumesno,ali ko pita ne skita.

malo mi je visok, (ja sam oko 177,82kg) ili da se ugojim.

jel neko menjao izduv imate li neka iskustva sa tim.

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

moj je 2007-mo jer komplikovano sam da nastelujem zadnji amortizer ,vidim da spominjete od 1 do 5 ,posto nisam bas neki majstor moram da pitam,izvinjavam se ako nekom bude pitanje neumesno,ali ko pita ne skita.

malo mi je visok, (ja sam oko 177,82kg) ili da se ugojim.

jel neko menjao izduv imate li neka iskustva sa tim.

pozdrav svima

Evo iz servisnog uputstva:

 

Spring Preload Adjustment

The spring preload adjuster on the rear shock absorber

has 5 positions so that the spring tension can be adjusted

for different road and loading conditions.

•Using the hook wrench [A], turn the adjuster to adjust the

spring tension.

Spacial Tool - Hook Wrench: 57001-1101

○The standard adjuster position for an average-build rider

of 68 kg (150 lb) with no passenger and no accessories

is 2nd step from the weakest position.

If the spring action feels too soft or too stiff, adjust it in

accordance with the following table.

Spring Preload Adjustment

 

              Spring

Position  Force  Setting  Load  Road  Speed

    1        Strong  Soft      Light  Good    Low

    2            ↑         ↑           ↑         ↑          ↑

    3            ¦        ¦            ¦         ¦         ¦

    4             ↓         ↓           ↓         ↓         ↓

    5        Weak    Hard    Heavy  Bad      High

 

Treba ti kljuc za stelovanje amortizera, i ja bih ga kupio, ali ne znam gde ima, vec sam pitao na forumu. Bez kljuca nemoj da pokusavas, ako uopste uspes da pomeris mozes da izgrebes ili iskrivis nesto.

 

I mene zanima kako da KLE zvuci kao yamaha XT, koji auspuh moze da se stavi?

 

Sto se tice aspuha, ne znam zasto ti je bitno da bude bucan. Ovo nije motor za takvu vrstu predstavljanja na ulicama.Ovo je motor za putovanja i uzivanje. Ako hoces da "grmis" onda uzmi neku trkalicu sa otvorenim izduvom pa se fancy-raj po gradu. KLE je zamisljen kao tihi saputnik ali sa dovoljno snage kada zatreba.

Posto sam vecinu vremena kada vozim motor van grada, uopste mi nije bitno da mi aspuh bude bucan, mada i da vozim samo po gradu (za to imam skuter) ne bi mi bilo bitno da se "derem". Ja sam, bar tako mislim, odavno prerastao takav vid "eksponiranja" i mnogo mi je bitnije da mi motor bude pouzdan i deluje lepo i uredno nego da se cuje.

 

A sto se tice skretanja paznje i delovanje na suprotni pol (mnogi imaju motor samo zbog toga), ja to postizem nekim drugim svojim kvalitetima. A i takve koje se pale na nekoga samo zbog motora, one definitivno ne zasluzuju moju paznju, a i KLE bas i nije neki motor za takve stvari i za one kojima je to prvenstveni cilj.

Izbor motora i modela obicno otkriva karakter i razlog posedovanja samog vlasnika.

Slazem se ja sa tobom, ali ja volim da se motor cuje, kada prodje neki harley ili buell uvek pomislim kakav zvuk, meni je i to uzivanje, a ne zanima me sta ce drugi da misle.

Da li pravi neko kod nas auspuhe, koji lice na original (zbog postavljanja bocnih kofera itd.), a cuju se kao cruiser. Perfomanse mi nisu bitne (cim je otvoreniji izduv ne mogu da budu gore).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Stelovanje zadnjeg amortizera je posao od 5 sekundi ako imas taj specijalni kljuc. Moj prijatelj ga ima (nemam pojma odakle mu) pa sam ja sam uzeo i nastelovao. E da, mora da se skine desni bocni poklopac, znaci sve ukupno 30 sekundi, ali bez kljuca je muka. Moze i vecim srafcigerom i cekicem ali se onda obavezno osteti mesingani prsten sa zarezima koji sluzi za stelovanje. Ja sam prvi put nastelovao tako dok nisam nasao kljuc, e sad je pesma.

Stoji mi u polozaju 4 (1 stepen = 34 kg) pa izracunaj sam u kom polozaju treba da ti stoji u zavisnosti koliko ces da ga opteretis (suvozac,oprema,kofer).

 

Sto se tice auspuha, vidjao sam neke KLE sa drugacijim aspuhom od fabrickog (malo manji i celi hromirani) ali nisam pitao vlasnika jer je uvek motor bio parkiran a vlasnik ko zna gde, a da ga cekam , e bas...

Znaci da to neko ili pravi ili ima da se kupi, ali lepo izgleda. Nisam cuo kako zvuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Da li pravi neko kod nas auspuhe, koji lice na original (zbog postavljanja bocnih kofera itd.), a cuju se kao cruiser. Perfomanse mi nisu bitne (cim je otvoreniji izduv ne mogu da budu gore).

 

Pogledaj ove iz Ade http://www.dragonada.com/index.srb.html cena je 100 - 120 €.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

 

I mene zanima kako da KLE zvuci kao yamaha XT, koji auspuh moze da se stavi?

 

Sto se tice aspuha, ne znam zasto ti je bitno da bude bucan. Ovo nije motor za takvu vrstu predstavljanja na ulicama.Ovo je motor za putovanja i uzivanje. Ako hoces da "grmis" onda uzmi neku trkalicu sa otvorenim izduvom pa se fancy-raj po gradu. KLE je zamisljen kao tihi saputnik ali sa dovoljno snage kada zatreba.

Posto sam vecinu vremena kada vozim motor van grada, uopste mi nije bitno da mi aspuh bude bucan, mada i da vozim samo po gradu (za to imam skuter) ne bi mi bilo bitno da se "derem". Ja sam, bar tako mislim, odavno prerastao takav vid "eksponiranja" i mnogo mi je bitnije da mi motor bude pouzdan i deluje lepo i uredno nego da se cuje.

 

A sto se tice skretanja paznje i delovanje na suprotni pol (mnogi imaju motor samo zbog toga), ja to postizem nekim drugim svojim kvalitetima. A i takve koje se pale na nekoga samo zbog motora, one definitivno ne zasluzuju moju paznju, a i KLE bas i nije neki motor za takve stvari i za one kojima je to prvenstveni cilj.

Izbor motora i modela obicno otkriva karakter i razlog posedovanja samog vlasnika.

Slazem se ja sa tobom, ali ja volim da se motor cuje, kada prodje neki harley ili buell uvek pomislim kakav zvuk, meni je i to uzivanje, a ne zanima me sta ce drugi da misle.

Da li pravi neko kod nas auspuhe, koji lice na original (zbog postavljanja bocnih kofera itd.), a cuju se kao cruiser. Perfomanse mi nisu bitne (cim je otvoreniji izduv ne mogu da budu gore).

 

Kao XT nemoze da zvuci nikad jer yamaha ima jedan cilindar, ali moze da zvuci mnogo bolje! ;D, Drugar Jovica ( Zogu zna ko je  ;)) ima prohromski izduv, zvuci zlo! Ne mozete da verujete dok ne cujete! Samo sto je buka strasna, ja sam se najezio kad je prvi put dosao sa njim, ali mana tog izduva je sto jako umara na otvorenom putu kada se postigne neka putna brzina... dosta smeta i ostalima u grupi pa sam morao da vozim stalno na zacelju kolone...doduse ne fali nista ni zacelju.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Spring Preload Adjustment

 

               Spring

Position   Force   Setting   Load   Road   Speed

     1        Strong   Soft      Light   Good     Low

     2             ↑         ↑           ↑         ↑          ↑

     3             ¦         ¦            ¦         ¦          ¦

     4             ↓         ↓           ↓         ↓          ↓

     5        Weak    Hard    Heavy   Bad      High

 

Treba ti kljuc za stelovanje amortizera, i ja bih ga kupio, ali ne znam gde ima, vec sam pitao na forumu. Bez kljuca nemoj da pokusavas, ako uopste uspes da pomeris mozes da izgrebes ili iskrivis nesto.

 

 

hvala na savetu, mislim da necu nista da diram, do sledeceg servisa.

a za izduv pustio sam poruku u adu pa ce javiti sta su odgovorili

pozdrav

 

 

post-4571-12879008303609_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Da li pravi neko kod nas auspuhe, koji lice na original (zbog postavljanja bocnih kofera itd.), a cuju se kao cruiser. Perfomanse mi nisu bitne (cim je otvoreniji izduv ne mogu da budu gore).

 

Pogledaj ove iz Ade http://www.dragonada.com/index.srb.html cena je 100 - 120 €.

 

hvala ,pustio sam im poruku,kad odgovore stavicu vest na forum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

 

I mene zanima kako da KLE zvuci kao yamaha XT, koji auspuh moze da se stavi?

Kao XT nemoze da zvuci nikad jer yamaha ima jedan cilindar, ali moze da zvuci mnogo bolje! ;D, Drugar Jovica ( Zogu zna ko je  ;)) ima prohromski izduv, zvuci zlo! Ne mozete da verujete dok ne cujete! Samo sto je buka strasna, ja sam se najezio kad je prvi put dosao sa njim, ali mana tog izduva je sto jako umara na otvorenom putu kada se postigne neka putna brzina... dosta smeta i ostalima u grupi pa sam morao da vozim stalno na zacelju kolone...doduse ne fali nista ni zacelju.. ;D

Jadan Jovica, mora da gasi motor, pa ga gura 500m do kuce, da ga zena ne bi cula kada se vraca kuci ;D Koji auspuh on ima, ti rece da je njegov motor i strasno brz, uz rudnik na ravnoj deonici 170 ako se dobro secam, da li je neki fabricki ili nesto pravljeno?

Za sledecu voznju ti lepo stavi na en-a dve prohromske cevi umesto lonca, kao sto konzul radi, pa ti vise uopste nece smetati buka njegovog kle-a ;)

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

 

I mene zanima kako da KLE zvuci kao yamaha XT, koji auspuh moze da se stavi?

Kao XT nemoze da zvuci nikad jer yamaha ima jedan cilindar, ali moze da zvuci mnogo bolje! ;D, Drugar Jovica ( Zogu zna ko je  ;)) ima prohromski izduv, zvuci zlo! Ne mozete da verujete dok ne cujete! Samo sto je buka strasna, ja sam se najezio kad je prvi put dosao sa njim, ali mana tog izduva je sto jako umara na otvorenom putu kada se postigne neka putna brzina... dosta smeta i ostalima u grupi pa sam morao da vozim stalno na zacelju kolone...doduse ne fali nista ni zacelju.. ;D

Jadan Jovica, mora da gasi motor, pa ga gura 500m do kuce, da ga zena ne bi cula kada se vraca kuci ;D Koji auspuh on ima, ti rece da je njegov motor i strasno brz, uz rudnik na ravnoj deonici 170 ako se dobro secam, da li je neki fabricki ili nesto pravljeno?

Za sledecu voznju ti lepo stavi na en-a dve prohromske cevi umesto lonca, kao sto konzul radi, pa ti vise uopste nece smetati buka njegovog kle-a ;)

Pozzz.

 

Mislim da je pravljen izduv, a za 170 uz Rudnik verovatno malo preteruje... al da ide ide, mislim da je u pitanju manji prednji lancanik pa zato poteze bolje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

kao sto sam obecao evo odgovora za izduv za kle 500

mail su mi poslali iz ade

--------------------------------------------------------------------------------------

nZdravo. Imam top za taj tip, 2 varianta, ovalni, i triovalni. Ovalni kosta

120 euro, triovalni kosta 130 euro+montaza. Takvi su kao sto si vidio na mom

sajtu, ne mogu ti poslati zato sto moramo na licu mestu kod mene montirati.

Pozdrav,

Istvan

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ako mudem imao vremena ici ci sredu i cetvrtak do ade ,

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Zamolio bih nekog od kolezi da premeri zaštitnu harmonika plastiku prednjih viljuški. Postoje nekoliko modela, pa mi treba prava informacija...

Znači, prečnik i dužina.

http://www.louis.de/_30ea97aa2ca2564febb068aa579fcdef0f/index.php?article_context=list&menu_rubrik=4&topic=wgr&grwgr=470

 

Pozdrav i unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ovo ti je pravi link, moras da brises broj sesije, inace na drugom kompu salje na prvu stranu:

http://www.louis.de/index.php?article_context=list&menu_rubrik=4&topic=wgr&grwgr=470

Ako me neko ne preduhitri, izmericu ja danas u toku dana.

Ima free jednu viska (ako je u zivotu), mozda on moze da da najtacnije informacije.

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

U zivotu je! ;D ;)

Duzina je oko 280mm, gornji unutrasnji precnik oko 41-42mm, doji oko 60mm. Ne radi se o plastici nego  o gumi, tako da sve sto je slicno tim merama verovatno odgovara.. To su mere skinutog dela, kad se stavi na viljusku istegne se, uglavnom trazi nesto otprilike tih dimenzija. Pozz. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Hvala na merama  ;D

To je ova manja, nema koja druga da bude, samo na louis-u nisu dali pune specifikacije.

Kacim pdf proizvodjaca, po meni to mora da je 09981.

Zovi Sekulu i narucuj.

Pozzz.

SOFFIETTI.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Ajmo KLE-ovci kome je potreban stender neka se javi dajem ga na poklon ,kle sam prodao proletos i promenio klasu a stender ostao .

Stender je domaca radinost sam sam ga pravio (niko mi nije pomogao ,hahahah) malo je masivniji ali nepostoji mogucnos da se motor obori ,nemam slike kako izgleda motor na njemu ali treba da ima sliku kako izgleda ako ne slika cu ga i pusti sliku .

 

kome treba neka se javi

 

pooozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

065/22-06-972

 

Ponedeljak ili utorak sam slobodan javi se pa dodji u Starcevu sam 8km od Pančeva

 

tvoj je

Ok, hvala, konacno necu morati da ga stavljam na cigle da podmazem lanac  ;D. Javljam se u ponedeljak pa se vidimo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ako vas dvojica ne odradite nista JA sam rezervna varijanta da ga pokupim. Dolecem kolima i "vicem" neku 'ranu u kafance, cisto da ne bude dzabe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Samo jedan mali komentar za podizače motora

To je veoma lako napraviti, sa obzirom da sam menjao motore i imao po dva motora napravio sam da bude podešljiv po širini a i po visini kao i da imam više vrsta adaptera zavisno od rolera ili kako neko zove bobine.

To jednom napraviš i miran si

Koliko znam ima toga i u Louis, Polo, Hein Gericke i kada je na popustu može da se nadje povoljno.

Trik je da bude univerzalan da ne mora da radi brusilica za svaki novi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja