Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Hvala Zemunac.Ako bude nešto javi mi.Ovaj moj se skoro raspao.Zogu odakle su ti što prodaju žmigavce?

Ti su iz UK, ne znam koje mesto, ja sam narucivao tri puta od njih i sve je bilo OK. Ispadne cena manja nego da si u engleskoj jer je postarina (obicno oko 6eur) manja od poreza. Placa se kreditnom karticom. Iz evrope ni ne pokusavaj, nemci npr. traze oko 50 eur za postarinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ljudi treba mi pomoć.Da li ima šanse da se negde kupi desni žmigavac za klea ili moram da stavljam od nekog drugog motora?

 

Ima u Guevari i ne mora da kupuješ par. I meni je riknula guma (nosač) na desnom migavcu, pa treba da pazarim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Super Coolair.Reci mi samo gde je to i koliko košta?

Guevara na Novom Beogradu. Pogledaj po forumu, imas njihovu adresu i tel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Upravo dolazim iz 'Guevare'  i to, upravo sam u njoj bio u momentu kada je Ride zvao fonom, pa me je prodavac malo čudno pogledao, otkud da u istom momentu dva bakkera traže isti migavac! Kaže, 'ovaj je iz NS bar po pozivnim broju'...

Nisam ga kupio, cena je 1600din a vec imam sva 4 za 25e, samo da se prodavac vrati sa odmora!

Ride, kako hočeš...možeš kupiti ovaj u prodavnici a možeš i sačekati da ih ja kupim pa da ti pripomognem, s'tim da ti ne smem ništa garantovati jer ne zavisi od mene vec od prodavca.

I ovde mi kažu  da se razlikuju po godištu ali i prednji (koji su isti) sa zadnjim (koji su takođe isti). Međutim kada stanem pored motora stvarno ne vidim razliku.....pa sad...

Kupio sam i ručicu kvačila za 600din jer ispravljanje bi me isto toliko koštalo. Kaže prodavac da nije problem zameniti jer se drži na jednom šarafu, mada nikada nisaam menjao ali nadam se da cu to odraditi čim počne kiša koja se sprema pa nema vožnje!

Zaboravio da pitam kako se na mojoj AVG kacigi skida vizir jer ne vidim šrafove...zeznuo sam poliranjem pa ili da menjam kacigu ili da nadjem profi majstore koji poliraju plastične farove farove na kolima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

he he Zemunac,od mene se ne može pobeći.Nije mi velika frka za taj žmigavac.Jeste slomljen nosač ali sam nabudžio nekako.Ali mi je svakoako u planu.Hajde sačekaću da se taj tvoj prodavac vrati pa ćemo videti kakva je varijanta.Kada se otprilike on vraća?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99
  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ako ima neko ozbiljniji, od ovih koji su to obecavali pre tri meseca, da je preradio sediste kod Bobana molio bih da okaci slike da vidimo kako to izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Čini mi se da Boban ima još jednu 'mustru' za KLE siceve (ima izvezeno mašinom KLE) i po meni ono je lepše ali koje je svsishodnije ne znam jer nijedno nisam probao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ima i B varijanta za sediste,isto je radio boban iz zemuna

dodatak za sediste za duze puteve,koji je u obliku slova U i koji povecava udobnost sedista(samo za vozaca)

kolega sa foruma "beli" je to uradio na svom kleu i u junu je isao do hamburga i njegova iskustva su odlicna,cak ga vidjam da stalno vozi sa tim "dodatkom"

uslikacu sediste kad ga savatam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

I ovde mi kažu  da se razlikuju po godištu ali i prednji (koji su isti) sa zadnjim (koji su takođe isti). Međutim kada stanem pored motora stvarno ne vidim razliku.....pa sad...

 

Na prednjim migavcima je guma (nosač), a na zadnjim je plastika. Takođe, prednji gumeni nosači su duži za 12mm od zadnjih. Pričam za KLEmentine do 96 godišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hvala na pravom odgovoru za razliku među migavcima...mada, priznaćete, na oko teško primetljivo!

 

Što se sedišta tice, sinoć sam se ćuo sa Belim i dogovorili se da se vidimo sutra, u sredu popodne, negde na picu i da se upoznamo...što znaci da cu imati priliku da fotografišem sedište i dam podatke iz prve ruke! Što da ne, ko želi nek nam se pridruži, javicemo gde a to važi i za tebe Zlajo, jer se vi vec poznajete!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Odmah da ti kažem ali bez garancije je da su cene i sada iste...Bilo je od 30-50e (prerada tvog sica) a izgled da ne poveruješ koliko je dobar. Udobnost nisam probao ali svi hvale!!

 

Boban 060 132 39 38...nazovi pa pitaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kao da me malkice zeza jedan cilindar tj kabal za svečicu jer su one nove...Da li sam dobro čuo ili zzamenske mogu biti od Peglice...

Kolika im je cena i da li se mogu menjati u kučnoj radinosti.  Do sada sam mislio da sam operisan od mehanika ali i KLE je prost a i sve što sam do sada radio išlo mi je od ruke...doduše nisam otvarao makinu a rado bih pritegao lanac bregaste ako bi mi neko u par reći objasnio kako! KLE je iz '92g.

 

Da li mi neko može reci gde najbliže Zemunu ili u njemu mogu peskaritimakinu i plastificirati je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Staklence je pouzdano  ;) samo moraš da pridržavaš motor da stroji strogo vertikalno, samo ga pridržavaš da ne padne, i naravno na ravnoj podlozi. Ali mera od 3.0L sa novim filterom je 100% pouzdana.

 

Истина, ја сам такође сипао округло 3 литре, све преко би било претерано. Бар тако каже стакленце :)

 

Na desnom poklopcu motora pise 3,4 L i ja sam pri svakoj zameni ulja i filtera koju radim sam, priblizno toliko i sipao. Svaki treci put uzmem 4 litra ulja, mada mi od zamene do zamene (oko 6000 Km) ne potrosi ni 100 g pa mi ostaje visak oko 0,5 L taman za sledecu zamenu. Inace,neposredno pre ispustanja ulja dobro zagrejem motor (vozim ga oko pola sata) i dobro ga ocedim kada skinem sraf sa kartera.Neposredno pre skidanja ovog srafa treba odviti gornji poklopac gde se ulje sipa da bi ulje lakse izaslo iz motora. Obavezno ceo motor drzim i u levom i u desnom nagibu po nekoliko minuta i tada izadje jos dosta ulja iz njega. Sa ovom novom kolicinom ulja od 3,3 - 3,4 L taman nivo dosegne maximum na staklancetu, sto znaci da sam ga dobro ocedio i zamenio mu skoro sve do poslednje kapi.

 

Naravno da kod zamene i filtera, pre paljenja motora ulje dosegne maximum na staklencetu vec pri sipanju oko 3 L, ali onda upalite motor na pola minuta da novi prazan filter povuce ulje i ugasite ga i onda cete videti da treba doliti jos malo ulja. To je po meni taman negde tu izmedju 3,2 i 3,4 L i ne vidim razloga da bi to trebalo da bude razlicito kod drugih primeraka KLE-a.

 

Probajte ovaj nacin pa cete se uveriti da japanci ipak nisu ludi i toliko neprecizni da bi tek tako na dekliju napisali 3,4 L

 

KLE,BATO !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja