Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

• Duh Bez Sekire, 1002 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@baltrekk Cenim da će Gliga napisati svoja iskustva (jer ne znam nikoga ko je KLE-a izvozao po kojekakvim vukojebinama kao on), ali ako je suditi po prošlogodišnjoj Kotlini, gde sam vozio u grupi sa njim, KLE sasvim lepo može da odradi dual sport zadatke. Njega su tada malo izlimitirale gume na jednom komplikovanijem usponu, ali osim toga, prošao je normalno sve što smo prošli i mi sa nešto lakšim motorima (ja sam na toj vožnji terao Cagivu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 375 postova
  • Motocikl: Enduro

Kolegijum,

rec je o meni, mene je Baltrek naveo kao nekog koga zanima KLE500, 

mene zanima da sednem i probam ciklistiku, i jednostavno probam motor,( nije isto moje jako i tvoje jako, moje udobno i tvoje udobno, za moj pojam snaga kocenja i za tvoj) , da vidim dal me taj motor radi ili ne. 

Ako ima neko raspolozan da ustupi jedan krug bi bih mu jako zahvalan. 

Unapred hvala. 

• Svrati ponekad, 375 postova
  • Motocikl: Enduro

Zahvaljujem se kolegijumu, danas probao sta me zanima. Tako da vise nije potrebna pomoc oko ovoga. 

Svima koji su se javili zahvaljujem. 

• Zainteresovan, 709 postova
  • Motocikl: senza

Pa dobro, to je endurko, mora da bude mekan ... :)

A što se snage tiče, ipak je to mala zapremina, dva cilindra ... traži da se zavrti malo da bi išo ... znači za po put, nije za po putinje ... ;)

• U prolazu, 50 postova

Pozdrav ljudi. Ima li neko viška ručicu prednje kočnice ? U petak sam naglo zakočio jer je neka budala izletela iz sporedne ulice pa sam proklizao i bukvalno spustio motor na desnu stranu. Brzina max 4okm/h.. sekunda i eto. Tom prilikom se iskrivila ručica, me znam da li moze da se ispravi a da ne pukne?

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

• Svrati ponekad, 289 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi po pijacama, ja narucio rucicu za kvacilo od lika na buvljaku sto prodaje dijelove za Tomos po katalogu i stigla za par dana. Cijena 650 din339f458bfc41fdb13a26d1a146e9bcd4.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 30 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007

imao sam slicnu situaciju i uspeo sam da je ispravim na hladno, pomocu obicne cevi i sirove snage. nije pukla, al nije ni bila mnogo kriva... 

Meni je izgleda otisao pijon u tocku... Pre nekih 2 meseca mi je pukla sajla od brzinomera, pa sam zamenio i sad je izgleda otisao pijon, jer sajla je dobra, na ruku se vrti, ali kad je ubacim u tocak ne vrti se. Kome da se obratim za pijon? Jel mora ceo tocak da kupujem, ili moze samo pijon da se zameni? 

• Sviđa mi se 1

• čeka dobru titulu, 1170 postova
  • Motocikl: VERSYS 650, VF 750 SABRE

Obično nije problem u pinjonu nego u glavi točka, pojedu se ispupčenja između kojih naležu jezičci podloške koja se vrti oko osovine. 

I da, ako je to u pitanju, rešivo i bez kupovine drugog točka. 

;)

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
On 25.9.2019. at 15:50, donadog je napisao:

imao sam slicnu situaciju i uspeo sam da je ispravim na hladno, pomocu obicne cevi i sirove snage. nije pukla, al nije ni bila mnogo kriva... 

Meni je izgleda otisao pijon u tocku... Pre nekih 2 meseca mi je pukla sajla od brzinomera, pa sam zamenio i sad je izgleda otisao pijon, jer sajla je dobra, na ruku se vrti, ali kad je ubacim u tocak ne vrti se. Kome da se obratim za pijon? Jel mora ceo tocak da kupujem, ili moze samo pijon da se zameni? 

Isti slucaj i kod mene,pinjon mi zablokirao i pokidao usice na tocku.Tocak sa pinjonom polovan 10.000 dinara.Vozim ovako celu sezonu ali zeznuto sibao sam ga magistralom i nisam imao predstavu koliko brzo vozim tek kasnije mi drugar sto je bio na svom motoru kaze da smo vozili 160 km/h.Mnogo je bratac.

• U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: KLE 500
On 9/25/2019 at 3:50 PM, donadog said:

izgleda, ne izgleda, rastavi, očisti, pa pitaj ponovo. 

Na pužnom projenosu postoji elastična čivijica gore na vrhu gdje dolazi sajla 

koja se izbije tako da se zabuši sa suprotne strane,

to rastavljaš ako se BAŠ mora...... 

glavčinu riješiš TIG nadovarivanjem i dobar tokar, DOBAR ključ za žbice trebaš

i nacentriraš kotač natrag,

a može i popreko, kao na slici, ali se stave 2,5 do 3 najdeblje, 

i OSIGURA (dobrušavanjem sa boka) da su kontaktne točke sa ušima limića 

TOČNO dijametralno nasuprotne, 

120 stupnjeva, da naba ne goni vijčanik, ovaj veći, na jednom zubu, što znači ustranu

i što rezultira većem trošenjem na kliznoj površini blablabla... 

Pinjon, sa nj, zovu ovaj manji vijčanik, zovu ga i pužni vijak i svakako...

kle 500 prednja glavčina naba elastična čivija puž.jpg

• Sviđa mi se 2

• Svrati ponekad, 174 postova
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
On 9/25/2019 at 3:50 PM, donadog said:

Имао сам овај случај,купио нов точак.Јел и код тебе тако?

KLE tocak (6).jpg

• U prolazu, 30 postova
15 hours ago, Деда Целе said:

Имао сам овај случај,купио нов точак.Јел и код тебе тако?

Nisam jos skidao tocak, al hvala na slici, taman cu da uporedim. Koliko te kostao tocak? Bas nov novcijat? Kolega gore rece 10000din polovan, ali mi polovan tocak nije idealno resenje, moze i na njemu isti mehanizam da bude pri kraju... Al prvo "izgleda, ne izgleda, rastavi, očisti, pa pitaj ponovo. " covek je potpuno u pravu, previse filozofiram umesto da uprljam ruke :). A za 10000din mogu i da ugradim navigaciju i resim problem... Nije kao da mu do 100tke treba 3 sekunde, pa da uzivam dok gledam kako kazaljka prelece preko sata :D. Jedino ako ce na tehnickom da prave problem??? Nece valjda?

• U prolazu, 30 postova
On 9/30/2019 at 7:22 PM, Prkosavac said:

Isti slucaj i kod mene,pinjon mi zablokirao i pokidao usice na tocku.Tocak sa pinjonom polovan 10.000 dinara.Vozim ovako celu sezonu ali zeznuto sibao sam ga magistralom i nisam imao predstavu koliko brzo vozim tek kasnije mi drugar sto je bio na svom motoru kaze da smo vozili 160 km/h.Mnogo je bratac.

Meni je vise problem sto mi kilometraza ne radi i nemam predstavu koliko mi je goriva ostalo, dok brzinu znam dosta dobro po obrtajima, samo sto je problem sto cesto nisam siguran da li sam u 6oj brzini, ili mogu jos jednu gore. 

• Advanced Member, 1402 postova

Imao sam isti slučaj da su se polomile te ušice na glavčini točka. To je kolega Nimmin rešio uspešnom intervencijom. Međutim, te ušice nemaju razloga da puknu same od sebe, odnosno uglavnom počne da koči/blokira sam pinjon. Kako je i kod mene bilo tako i Nimminovo rešenje je stradalo nakon nekog vremena. Pinjon u nekom momentu blokira na delić sekunde i lomi sve pred sobom. Na kraju sam kupio drugi pinjon sa originalnom sajlom (sve sa KLR-a. Pinjon je identičan a sajla duža što je meni i odgovaralo jer sam podizao prednji kraj) i polovan točak. 

Dakle nije loša preventiva s'vremena na vreme proveriti pod rukom kako se vrti pinjon jer je on uzročnik problema, glavčina točka je posledica.

• U prolazu, 20 postova

samo JEDAN post sam pročitao da je čovjek vadio elastičnu čiviju i pinjon,

podmetao pod pinjon pločicu, jer se potrošili zupci...

ali sam pročitao zato "petsto pet i pola" posta o tome

da sastave kotač sa krilcima koja nisu sjela u utore. 

KLE je tu specifičn po tome, prevari čak i iskusne majstore, poglavito vulkanizere. 

Ona slika gore gdje je nalomilo glavčinu da se i pola ležaja vidi, 

ono ne ide bez ozbiljne sanacije, ražbičavanje obavezno:

a) navarivanje i tokarenje

b) ugradnja čeličnog umetka, na fini navoj+locktite, recimo

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja