Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Pozdravljam postovana sekto  ;D

Jedno pitanje za vas, da li su svi KLE 500, 37 kW (50 KS)? Nadjoh u oglasima i reko da pitam, jel postoje

neki jaci modeli? Slabiji modeli? I jel jedini problem kod njih usko sediste pa coveku odu muda  :o ?!

Jel moze da povuce mene zenu i 3 kofera 10-120km/h i koliko trosi?

Unapred hvala,

u potpisu

moguci pripadnik...

 

Ima gi razni, a naj snažniji ima 50 konjova ;)

Nije jedini problem sedište. Kao što rekoše losmi i zakarus, problem sica rešava se u Zemunu za 4000 dindži. Veći problem su kočnice (prednja konkretno), a delimično rešenje je zamena kočionih creva i pronalaženje adekvatnih pločica.

Potrošnja varira od 4,7 (meni SF >:( ) do (mojih) 7,5 LITARA na stotku  >:(

Naravno da može da povuče 3 kofera i 2 osobe (recimo mene i NeskeBG  ;D ), ali se onda potrošnja povećava na dooobrih 9,5-10L  ;D

Šalu na stranu, za te pare, ovo je odlično magare. Nećeš se pokajati, ako nađeš dobar primerak (a u zadnjih 3 meseca, bilo je u ponudi odličnih KLEmentina) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdravljam postovana sekto  ;D

Jedno pitanje za vas, da li su svi KLE 500, 37 kW (50 KS)? Nadjoh u oglasima i reko da pitam, jel postoje

neki jaci modeli? Slabiji modeli? I jel jedini problem kod njih usko sediste pa coveku odu muda  :o ?!

Jel moze da povuce mene zenu i 3 kofera 10-120km/h i koliko trosi?

Unapred hvala,

u potpisu

moguci pripadnik...

ALi KLE nije kinez, ili si ti to reshio da kupis motor, samo izbacice te iz sekte mangulica :) :) :)

Potrosnja ne sme da predje 6.5, koliko god da ga natovaris i kako god da ga vozis.

Sto se tice snage do 1996 je imao 50 ks, ovaj zadnji od 2005 ima 45ks. Izmedju 1996-2005 su neke medjuvarijante. Ima i onaj sa smanjenom snagom na 27ks, nezavisno od godista. Potrudi se da vidis u originalnoj dokumentaciji kada budes kupovao koja je verzija u pitanju.

Sto se tice spoljnog izgleda, osim raznih varijanti boja od 2005 godine izmenjeni su instrumenti i stavljen je far od z1000, drugih izmena nije bilo. Cuo sam da prve verzije nisu imale ni sundjere protiv vibracija na plastikama, ispod sedista i rezervoara, ali to i nije bitno. Takodje primetio sam da je na starijim verzijama bolje odradjena zastita od rdje na ramu, tada je bio i skuplji pa su se vise trudili.

Kocnice svi pljuju, ali kao i na svakom enduru potreban je malo jaci stisak rucice, na to ces se navici kao i svi ostali kleovci.

U svakom slucaju vrhunski motor, jeftino odrzavanje, mala potrosnja, elastican agregat koji ne trazi cesto menjanje brzina, odlicna mogucnost nadogradnje za put.

Ako si propustio procitaj i wulfyijev text:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=366&Itemid=38

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

:D :D :D :D

Motor je motor iako je kinez......svejedno svi su kosooki.....

Nesto ceprkam i trazim adekvatan motor, koji ce ispuniti sve uslove,

a ima jos kandidata, samo da znate, pratim vam temu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Evo i ja da napisem par redova za KLE-SEKTU,bicu totalno iskren i nadam se da ce ti to mnogo pomoci za odabir motora,ne vozim ga dugo ali sasvim dovoljno da bih primetio sta je dobro a sta lose,tebe nervira stavka koliko trosi,primer,od Backe palanke do BG-a prosecna voznja 100km/h jer je ceo put auto-put,trosio je 4,1l sto je sjajno,juce sam se vracao sa jagnjijade i vozio sam ga malo agrsivnije koliko je to moguce po avalskom putu ,prosek 90 sa cestim menjanjem brzina-potrosnja 4,4l. Sto se tice sedista kao sto sam napisao,resava se kod Boleta u Zemunu i resen ti je problem,ZAKARUS I JA smo se preporodili,nije bas kao na BMW-u ali je za te pare sjajno,sto se tice tovarenja,ovog leta idem na more sa njim,tj. zena,ja i 126l u koferima,ja potpisujem da sa putnom brzinom od 100-120km/h nece trositi vise od 5-5,5l sto je za svaku pohavlu jer je ipak to agregat od 500ccm ali mala azdaja,samo da ne zaboravim da kazem slogan nas sa KLE-om,to je KLE BATO!!!!!

P.S. SJAJAN MOTOR ZA TAJ NOVAC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

:D :D :D :D

Motor je motor iako je kinez......svejedno svi su kosooki.....

Nesto ceprkam i trazim adekvatan motor, koji ce ispuniti sve uslove,

a ima jos kandidata, samo da znate, pratim vam temu  ;)

 

Naravno, kao sto si primetio i ja pratim kineski podforum ;) , a i temu o kle-u iako sam ga prodao sto znaci da mi je prirarastao k srcu.

 

potpisujem da sa putnom brzinom od 100-120km/h nece trositi vise od 5-5,5l sto je za svaku pohavlu jer je ipak to agregat od 500ccm ali mala azdaja

 

Ja sam namerno podigao potrosnju jos 1l, reko mozda ja vozim previse penzionerski.

 

Gledaj naravno i druge teme, ima puno dobrih motora, ali ipak mislim da je za takav tip motora kod KLE-a najbolji odnos cena kvalitet, za pristojne novce ima jako lepo da se izvozas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ne bih da off-ujem ipak je ovo tema o KLE ali treutno razmisljam o

1.KLE 500

2.TA 600-650

3. Tenere 660

 

Mada po pitanju pristupacnosti, odrzavanja, kvarova (ako ih i ima kod ova tri modela) , registracije....

Mislim da KLE vodi mada sva tri trenutno proucavam...

 

 

 

P.S. Mangulice ostaju na ljedjima i u srcu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Nema sta da se dvoumis (troumis!)

Juce je, jos jednom, doduse po kisi, do divcibara and reverse, KLE opravdao moje poverenje.

Jedini defekti koje sam imao u prethodne dve godine (kupljen nov 2007) su probusena zadnja guma (1400din, unutrasnja) i pukla sajla brzinomera (240din).

Pored udobnijeg sedista moga bih da preporucim i poviseni touring vizir, ali to je vec stvar licnog ukusa...

KLE BATO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I ja imam samo reci hvale za vas motocikl. Na nedavnoj voznji do Kladova, Dule Gixer je na svom KLE trosio 3.8 litara na 100 km!! Mislim da je to sjajno! Da dodam da je u kategoriji do 500 ccm za registraciju, sto znaci manje troskove u odnosu na moj motor. Svideo mi se i podatak da ima fabricki ugradjen perivi filter za vazduh, sto se kod vecine doplacuje. I na kraju, made ne manje vazno je ponasanje na terenu i tezina. Puno je laksi od Afrike i kad sam ga podigao na copak zbog podmazivanja lanca, nisam mogao da verujem kako sam to lako uradio.

 

Ovo su jako bitne osobine, a sediste, vizir i prednja kocnica mogu da se srede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Pa da se javim i ja, vozim KLE-a vec dve godine i veoma sam zadovoljan. Naravno da je sediste usko i mislim da je to i najveci problem za duza putovanja. Kocnica je takva kakva je, slaba je u odnosu na tezinu motora ali se vremenom naviknete. Potrosnja varira, ja spadam u one koji redovno odrzavaju motor ali ga ne stedim sto se tice brzine. Moja voznja auto putem je, sa zadnjim koferom preko 160 kmh, sa sva tri kofera 130 kmh, uostalom zna Srle69 kako vozimo autoputem. Na takvim brzinama motor trosi nesto oko 7,2 a na laganim voznjicama ne preko 5. Mnogo muzike za malo para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

I ja od pre 5 dana postadoh KLEovac,menjao sam TDMa sa drugarom za KLEa  92 god i on nesto doplati.Za sada mi se svidja ali sam resio da ga dizem na 60 ks[imam sve sto mi je potrebno za tu operaciju].Ako je neko probao neka mi  napise na PP kako se ponasa[da li ima vise snage na nizim obrtajima],i kakva je potrosnja u odnosu na 50 ks.Pozdrav svima!!!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Srbac zaboravio si pozdrav,KLE BATO!!!!!!!

 

Jbga, valjda i ja pripadam ovdi jerbo Versys sekta nije u izgledu, a pošto ima oznaku KLE 650 - verovatno mogu. Losmi, pa ne može tebi da nazdravi sa KLE kad imas Beverly u nadimku  :D . Ajd menjaj u Losmi KLE ili slično, što da ti rečem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

I ja od pre 5 dana postadoh KLEovac,menjao sam TDMa sa drugarom za KLEa  92 god i on nesto doplati.Za sada mi se svidja ali sam resio da ga dizem na 60 ks[imam sve sto mi je potrebno za tu operaciju].Ako je neko probao neka mi  napise na PP kako se ponasa[da li ima vise snage na nizim obrtajima],i kakva je potrosnja u odnosu na 50 ks.Pozdrav svima!!!!!  ;D

P hajde piši malo...šta je sve potrebno da se snaga podigne na 60 KS... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Zameniti dizne za gorivo 112 stara nova 130-135{dizna koja ide tacno ispod igle sibera],moze od raznih modela ,Rx,Gpz500s,...ali i moze da se stare probuse sa burgijom 1.3,[takodje poklopci karburatora da se zamene,ako je model od 27 ks i da se zapuse rupe na siberimai ,da se prezubi lanac za jedan zub]za Model 50ks samo dizne.to je to.Bregaste imaju iste uglove otvaranja kao 500s tako da tu nema diranja.Za neki dan to radim i javicu kako je ispalo.KLE BATO i SEKO  8)

A ja mislio da je neko vec probao pa da mi kaze kakav je efekat.Cinjenica je da 500s ima 1000 obrtaja vise pa pretpostavljam da tih 60ks nece uticaci za neku upotrebljivu voznju po gradu i terenu nego samo za jurcanje mada kle i nije bas za to.Ali eto kad sa TDM sednes na KLea ipak je malo mrtav pa valjda zato mi se nesto to dira mada Cola bi rekao 'ja tu nebi nista dirao' sto bi isto i vecina vas.ali posto sam majmunisao celi zivot do sada sto nebi i dalje!!!!1Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Zameniti dizne za gorivo 112 stara nova 130-135{dizna koja ide tacno ispod igle sibera],moze od raznih modela ,Rx,Gpz500s,...ali i moze da se stare probuse sa burgijom 1.3,[takodje poklopci karburatora da se zamene,ako je model od 27 ks i da se zapuse rupe na siberimai ,da se prezubi lanac za jedan zub]za Model 50ks samo dizne.to je to.Bregaste imaju iste uglove otvaranja kao 500s tako da tu nema diranja.Za neki dan to radim i javicu kako je ispalo.KLE BATO i SEKO  8)

A ja mislio da je neko vec probao pa da mi kaze kakav je efekat.Cinjenica je da 500s ima 1000 obrtaja vise pa pretpostavljam da tih 60ks nece uticaci za neku upotrebljivu voznju po gradu i terenu nego samo za jurcanje mada kle i nije bas za to.Ali eto kad sa TDM sednes na KLea ipak je malo mrtav pa valjda zato mi se nesto to dira mada Cola bi rekao 'ja tu nebi nista dirao' sto bi isto i vecina vas.ali posto sam majmunisao celi zivot do sada sto nebi i dalje!!!!1Pozzz

Moras da zamenis i cdi, a kada zamenis cdi onda ti treba i novi magnet ili da navaris na postojeci ona ispupcenja prema nekom magnetu sa gpz-a. Na cdi nije isti raspored kontakta, prema semi ako se dobro secam 2 zice treba da zamene mesta. U svakom slucaju CDI ima blokadu broja obrtaja. Za zupcenje nisam znao, skidali su moji prijatelji sa en500 blokadu, ali mislim da se zavrsilo sa zapusavanjem rupa na siberima i zamenom dizne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Neznam za CDI ,moj Kle vrti na 11000 bez problema,i zavrce paljenje na 37 stepeni na 5000obrtaja isto kao GPZ.EN je jos slabiji pa zato je valjda i to trebalo.Dizne stimuju od Tomosa BT ili T 15,samo sto su one 82 pa ih mogu razbusiti pa ako nevalja vraticu stare112 da ih nebi zeznuo.Eto uskoro cu raditi i javiti sta je ispalo.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Neznam za CDI ,moj Kle vrti na 11000 bez problema,i zavrce paljenje na 37 stepeni na 5000obrtaja isto kao GPZ.EN je jos slabiji pa zato je valjda i to trebalo.Dizne stimuju od Tomosa BT ili T 15,samo sto su one 82 pa ih mogu razbusiti pa ako nevalja vraticu stare112 da ih nebi zeznuo.Eto uskoro cu raditi i javiti sta je ispalo.  ;)

E sad mene zanima, kad se zamijeni dizna sa vecim promjerom rupe. Zar se neće poremeti smješa, tj. odnos vazduha i goriva??? I hoce li to narušiti mirnoću rada motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Naravno da ce se poremetiti smesa u korist goriva a to je ono sto daje snagu jer snaga ulazi na usta.Zato svi motocikli uglavnom  imaju toliko karburatora koliko i cilindera.Evo za sat vremena odlazim da zavrsim posao pa cu vec popodne da javim sta sam postigao.Inace ova operacija nije nikakvo odlazenje od fabrike jer Gpz 500s postoji pre KLEa.Javljam se uskoro sa rezultatima!!!!Pozdrav  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Posle menjanja dizni obavezno vakumiraj karburatore...bas me interesuje sta ce da bude...na en-u je bilo dovoljno sto sam zapusio sibere al nije bilo dobro dok nisu nastelovani vakumi, inace modeli 90-95 su isto kao i kle tih godina imali 50ks, znaci snaga je ista samo je prenos drugaciji. Na nekim stranim forumima sam citao da GPZ ima 60ks zbog dugacijih bregova na bregastoj al moguce da nije tacna informacija, nikad nisam proverio...Sad, videcemo kako ce biti posle tvog "eksperimenta" ;)

Ovo sto Zogu kaze za CDI je takodje tacno, al valjda samo za novi model koji je ustrojen u odnosu na stari za skoro 10ks..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

  Zavrsio sam danas,ali nasam bas odusevljen.Ima malo vise snage na niskim obrtajima i kasnije posle 7-9 000 dobro puni.Tek kada sam skinuo filter za vazduh  osetio da ima vise snage i vrti do 11000 i ima zvuk kao da sam na trkama svi su se okretali kada sam prozujao,ali to nije resenje,verovatno GPZ ima vecu kutiju i protok vazduha.Znam da su neki ranije busili  kutiju filtera za vazduh ali kako stoje stvari ja cu najverovatnije vratiti stare dizne 112 i eto to je to.Inace dizne imaju navoj M 5 tako da nestimaju od Tomosa,jer on ima navoj M6.Doduse na mom KLEu je poprilicno istegljen lanac u agregatu pa verovatno i tu gubi malo.Eto mog eksperimenta,Pozdrav svima i samo polako pa gas!!!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nisam to dirao,ja to ima veze samo sa ler gasom,cim se malo da gas taj segment karburatora skoro da i nema funkciju!!!Uskoro menjam lanac!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Sigurno nema veze samo sa ler gasom, mora da se presteluje smesa, sada dobije vise benzina, treba otvoriti i vazduh. Nadji nekoga da presteluje i dobices mnogo bolje rezultate. Free je to radio vise puta i zna sta prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Hvala u svakom slucaju cu i to uraditi.Filter mi jako bio nauljen,kupio sam KLEa pre 20 dana i tek sada ga polako dovodim u red.Nasao sam u nekom manuelu kako se kontrolise istegnutost lanca pa ce mi to pomoci,ali tek od utorka mogu dalje cackati,pozdrav!!!KLE bato  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja