Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kolege KLE ovci,

molim za savet...

 

Našao sam povoljno zadnju gumu, u pitanju je nova Michelin Pilot street. Pošto ja vozim 99% asvalt, ova guma mi odgovara sa ovom šarom i namenom za asfalt, ali je problem što je 130/70 a ne 130/80.

 

Da li je preporučljivo staviti ovu, za 1 cm po obimu manju gumu i šta ću izgubiti i dobiti na KLE-u ako je stavim? Da li mi preporučujete ovu gumu po kvalitetu i u ovoj dimenziji?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Јучер ми се у вожњи одвила сајла км/сата. Видећи да сат не ради, помислих: "ето ме у клубу сје*аног пужа". Међутим, на бензинској погледам под маску и сконтам да је ту проблем. Данас је намјештена.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Kolege KLE ovci,

molim za savet...

 

Našao sam povoljno zadnju gumu, u pitanju je nova Michelin Pilot street. Pošto ja vozim 99% asvalt, ova guma mi odgovara sa ovom šarom i namenom za asfalt, ali je problem što je 130/70 a ne 130/80.

 

Da li je preporučljivo staviti ovu, za 1 cm po obimu manju gumu i šta ću izgubiti i dobiti na KLE-u ako je stavim? Da li mi preporučujete ovu gumu po kvalitetu i u ovoj dimenziji?

 

Hvala

Slobodno, ne smeta ništa.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ranije sam već pisao o razlici u prednjoj viljušci kod KLE-ova različitih godišta. Nakon udesa sam kupio polovnu prednju vilu, nepoznatog godišta, i neprijatno se iznenadio kada sam shvatio da ne mogu da iskoristim svoje opruge. Pre par dana sam nešto opet skidao viljušku pa sam iskoristio priliku da "rasturim" štap i premerim neke stvari. Evo rezultata:

 

Za viljušku iz 2006. 

-Spoljašnji prečnik opruge je 34.5mm

-Prečnik žice opruge je 4.7mm

-Dužina opruge 52.5cm

-Prečnik distancera (cevi) 34.2mm (može da stane i u štapove od starijeg godišta)

-Dužina distancera 15cm.

 

Za stariju viljušku:

-Spoljašnji prečnik opruge je 33,9mm

-Prečnik žice opruge je 4.3mm (možda i ne deluje kao velika razlika ali se golim okom itekako primeti)

-Dužina opruge 50.3cm.

-Prečnik distancera (cevi) 34mm

-Dužina distancera 13cm.

 

Šublerom nisam mogao da "zađem" dovoljno duboko unutar štapa da bih izmerio unutrašnji prečnik ali je evidentno da štapovi iz 2006. imaju dosta tanji zid, samim tim je unutrašnji prečnik veći.

 

Ova razlika u dužini i debljini opruge verovatno objašnjava zašto meni ranije nikada nije smetalo ono veliko propadanje prednjeg kraja prilikom kočenja koje svi spominju, jednostavno ga nije ni bilo. Nakon zamene amortizera prednji kraj je osetno mekši i to propadanje je sada izraženo. Viljušku neretko sabijem do kraja što se ranije događalo samo u ekstremnim slučajevima.

 

Razlikuje se i donji deo štapova: ovi koje sam uzeo polovne nemaju semeringe prašinare ali zato imaju neki šrafić skroz pri dnu.

 

Par pitanja za vas sa starijim modelima:

Ima li neko da u skorije vreme planira rasturati prednji kraj pa da premeri oprugu? Ako bih sada hteo da kupujem progresivne opruge ne znam od kog godišta tražiti. Takođe, ako neko zna količinu ulja koje se sipa bio bih zahvalan (imam servisno upustvo za modele od 2004. pa na dalje i po njemu sam radio).

 

I jedno bonus pitanje:

Sa mojim originalnim vilama sam prešao oko 44000km stvarno raznih terena, bez otvaranja, bez zamene ulja, i ulje je i dan danas kao novo (10 godina). Kada sam zamenuo viljušku sipao sam novo ulje (recimo pre godinu ipo dana i 2000km) koje danas izgleda kao neko sluzavo blato. Od zamene viljuške motor je svega par puta bio van asfalta, lagano. Ima li neko ideju šta bi mogao biti uzrok tako brzog propadanja ulja (Fuchs ulje u fabrički preporučenoj gradaciji)? Meni jedino pada na pamet da viljušku nisam dobro očistio iznutra prilikom zamene, da je ostalo neke stare štroke...

 

2vl4Skb.jpg

 

CvKnMKz.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Svaka čast na entuzijazmu da popraviš svoj motor.

Čisto ekonomsko pitanje, jesi li mogao od para od osiguranja i malo doplate uzeti kakav "ispravan" KLE, ili ti se više isplati ovako grunfovati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Kolege KLE ovci,

molim za savet...

 

Našao sam povoljno zadnju gumu, u pitanju je nova Michelin Pilot street. Pošto ja vozim 99% asvalt, ova guma mi odgovara sa ovom šarom i namenom za asfalt, ali je problem što je 130/70 a ne 130/80.

 

Da li je preporučljivo staviti ovu, za 1 cm po obimu manju gumu i šta ću izgubiti i dobiti na KLE-u ako je stavim? Da li mi preporučujete ovu gumu po kvalitetu i u ovoj dimenziji?

 

Hvala

 

Bolje nemoj. Razočaraćeš se kad vidiš kako izgleda 130/70 na enduro motoru

Uzmi bilo koju enduro gumu za asfalt u dimenziji 130/80  bolje nego Michelin Pilot street 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Drugari,hitno mi treba slika magneta za KLE gde se vidi kako su postavljeni reperi!ima neko da mi posalje na viber na 064 21 43 091 ? Treba mi kako bi se utvrdio da li je jedan magnet stvarno od KLE-a ili nekog drugog modela kawasakija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On 15.4.2017. at 19:53, srle69 said:

Kolege KLE ovci,

molim za savet...

 

Našao sam povoljno zadnju gumu, u pitanju je nova Michelin Pilot street. Pošto ja vozim 99% asvalt, ova guma mi odgovara sa ovom šarom i namenom za asfalt, ali je problem što je 130/70 a ne 130/80.

 

Da li je preporučljivo staviti ovu, za 1 cm po obimu manju gumu i šta ću izgubiti i dobiti na KLE-u ako je stavim? Da li mi preporučujete ovu gumu po kvalitetu i u ovoj dimenziji?

 

Hvala

Ne znam da li ti je ovo još aktuelno, ali samo da ti skrenem pažnju (verovatno i znaš al eto :) ) da ovo nije 1 cm razlika nego 10% od 130 u profilu gume, tj. 1,3 cm po bočnom zidu kojih u prečniku ima dva, što daje ukupnu razliku od 2,6 cm u ukupnom spoljašnjem prečniku. Generalno, "niža" guma računaj na lošije performanse u naginjanju, tj. skretanju. E sad da li je to nešto što može da se oseti, to već ne znam, možda se javi neko da je probao istu širinu sa različitim profilima pa da podeli iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Guma uzeta i montirana. Čekao sam ovde nekoliko dana na savete ali niko ništa, posle forum nije radio i ja uzeh gumu.

@B@ne

Jeste, zadnji točak sada izgleda kao da je skinut sa nekog super-moto-a, ali meni nije izgled toliko bitan koliko funkcionalnost.

@kachavenda 

Da, znam da je ovo 10% manje od 130/80, ali u principu ja nisam mnogo visok pa mi to čak malo i odgovara da mi je motor niži.

E sad performanse i upravljivost...

Posle montaže vozio sam se samo par kilometara i to po gradu, nisam nešto još isprobavao na većim brzinama i u krivinama, ali za ovoliko koliko sam vozio ne primećujem nikakvu razliku u vožnji osim što mi je motor malo niži pozadi. Ne znam da li ću i kakvih problema imati u krivinama, u principu nisam vozač koji vozi do nekih granica obaranja, ali lakše mi je kad znam da imam dobre gume. Nešto od saveta na šta da pazim...

Obzirom da je moja dosadašnja guma bila stara, prastara (2oo3.), a ova skoro nova je uzeta za male pare, to mi je ipak bolje rešenje (guma je kraj 2015. čovek uzeo, probao 100-tinak Km i skinuo, nije mu se svidela, guma ima još bobice po gaznoj površini, cena  40 evra). Nisam mogao da kupim glanc novu jer treba da menjam i prednju koja je još starija (2oo1.), a godišnje možda pređem motorom oko 1000 km, pa mi svako veće ulaganje nema smisla. A da, o5. maja mi ističe i registracija.

Suma sumarum, obe gume i registracija - sve ukupno oko 200 evra. 

moj KLE 04-2017.jpg

zadnja guma.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Evo i moje makine.

98 godište, sve je na svom mjestu, već 20 dana je kod mene i imam samo  reči hvale.

Vozio sam ga u komadu nekih 280-290km, kad sam ga preuzeo, i mogu reći da meni sjedište i nije toliko neudobno, koliko ga kude neki članovi foruma.

Do sad sam vozio Hondu Silver Wing 650, 84god, (motor ne skuter) i dupe je znalo posle 50-60km da nervira koliko boli (a taj motor spada u udobnije putničke motore)

Vjerovatno je do dupeta :-) :-) :-) ,   oće enduro pa enduro.

Pročitao sam sve postove u temi od prve do poslednje strane, i sad mi žao što nisam pravio zabelješke, gde se što nalazi. Neko od članova je detaljno opisao (i slikama potkrepio) gde se kopčaju žice za upaljač, bilo da oćeš direkt ili preko kontakta, ali sad to ne mogu naći. Ako se seća gde je to....javljajte.

pg.jpg

pgg.jpg

rijeka.jpg

kokoti.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Стављене нове Мichelin Anakee III гуме. С обзиром да сам нов у овом свјету, чини ми се да између 70 и 100 км поприлично тресе волан, нарочито љева страна. Одвозао сам пробних 100 км и то је мој закључак. Види се да је предња гума на једном дјелу с обе стране више увучена у руб фелне. На истом мјесту на фелни с обе стране наљепљени су тегићи.  Мораћу "нахватати" неког искуснијег да проба макину, да не идем рекламирати а нисам сигуран.

Друга ствар која ми квари гушт је зврчање које долази из табле/маске. Морао сам скидати пластике да би завио сајлу км/сата. Након тога се појавило зврчање. Сваки савјет је добродошао. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Vezano za moju priču da volan trese nakon zamjene guma. Jučer bacim đir i obratim pažnju na sjenku prednjeg točka. Jasno se vidi da na jednom djelu guma "šeta", tj. da nije montirana kako treba ili je kriva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000
Vezano za moju priču da volan trese nakon zamjene guma. Jučer bacim đir i obratim pažnju na sjenku prednjeg točka. Jasno se vidi da na jednom djelu guma "šeta", tj. da nije montirana kako treba ili je kriva. 


Garant ti nije dobro montirana. Većina mojih drugara vozi anakee već godinama i niko nije imao problem sa gumom.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: U potrazi

Kupujem Kawasaki KLE 500 

Ako neko ima ili zna da neko prodaje dobar primerak slobodno  neka preporuci.

Godiste koje trazim je posle 1994.

Sto mladje to bolje :D 

Naravno da je motor korektan i nije neki lom.

Budzet oko 2200 evropskih :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 200
45 minutes ago, Simunsen said:

Kupujem Kawasaki KLE 500 

Ako neko ima ili zna da neko prodaje dobar primerak slobodno  neka preporuci.

Godiste koje trazim je posle 1994.

Sto mladje to bolje :D 

Naravno da je motor korektan i nije neki lom.

Budzet oko 2200 evropskih :D

 

Ја јурим исто, а скоро сам добио информацију о продаји у Бугарској, прегледај mobile.bg.

Ако неко има и искуства са куповином мотоцикала оданде, било би фино чути.

Иначе, цене на њиховој понуди за КЛЕ-а су скоро упола јефтиније него овде.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500
On 13.5.2017. at 6:36, Gale said:

 


Garant ti nije dobro montirana. Većina mojih drugara vozi anakee već godinama i niko nije imao problem sa gumom.

 

 

Био си у праву. Отишао код истог мајстора и он је намјестио. Сад је вожња права пјесма.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Upravo dolazim sa pokušaja registracije makine...i prilično sam ,,,

Na tehničkom mi kažu da u mojoj saobraćajnoj piše da mi KLE ima 2 osovine,,,,a po novom zakonu motocikli nemaju osovine?!?!?!  i da moram da menjam istu.

Tako da je registracija preko 13k din uz gubljenje celog prepodneva u redu za registraciju,,,,,da ne pričam da me to opet čeka za 10 dana kad budem išao  po novu..Kad je uvedeno to pravilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Čisto info za zainteresovane kolege, juče produžio registaciju, komplet sa Dunavovom polisom 9 700 din. Radi se o KLE 94 god. Pozz , duge i lepe kilometre vam želim!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Eh da nikako da shvatim zašto skraćuju za  po jedan dan kada produžujemo registaciju, recimo ako registacija ove godine traje do 23.05, produžetak je do sledeće godine 22.05. ??? Ima li ko neko objašnjenje?Hvala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja