Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Koje godište i koja kočnica? Imam prašinar za zadnju kočnicu za godišta pre 2004 (uključujući i 2004.). Ja sam poručivao sa Wemoto sajta u Engleskoj. Oni prodaju zamenske delove, dakle ne original. Pošto sam u neznanju kupio deo za pogrešno godište (da, nisam imao pojma da su se ti delovi menjali tokom godina) kasnije sam pronašao još jedan sajt koji radi sa originalnim novim delovima:

 

https://www.motorcyclespareparts.eu/kawasaki-parts/off-road/kle500-2006.aspx

 

Cene su onako... Nisu strašne obzirom da su sve originalni delovi i da nigde nisam našao povoljnije. Dostava je 10€ tako da se isplati uzeti više tih sitnica. Ja sam jesenas odatle poručio dosta stvari (razne gumene žabice za plastike, originalne štrafove, prašinar za zadnju kočnicu, i još par nekih stvari) za 30-ak eura. Na taj iznos je imalo smisla dati 10 za dostavu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Obavezno stavi mast.

 

Gde, tj. na šta? Stigla je mast u kompletu sa semerinzima ali sve informacije koje sam našao kažu da se semerinzi samo podmažu kočionim uljem jer će svakako u njemu i boraviti. Mast bi navodno dugoročno mogla da pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Fbz7nFP.jpg

 

jY59XLo.jpg

 

hEiaUqd.jpg

 

 

I nije neka velika razlika između starih i novih delova, zar ne? Ne znam ni što sam požurio da to menjam  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki kle 500

Koje godište i koja kočnica? Imam prašinar za zadnju kočnicu za godišta pre 2004 (uključujući i 2004.). Ja sam poručivao sa Wemoto sajta u Engleskoj. Oni prodaju zamenske delove, dakle ne original. Pošto sam u neznanju kupio deo za pogrešno godište (da, nisam imao pojma da su se ti delovi menjali tokom godina) kasnije sam pronašao još jedan sajt koji radi sa originalnim novim delovima:

 

https://www.motorcyclespareparts.eu/kawasaki-parts/off-road/kle500-2006.aspx

 

Cene su onako... Nisu strašne obzirom da su sve originalni delovi i da nigde nisam našao povoljnije. Dostava je 10€ tako da se isplati uzeti više tih sitnica. Ja sam jesenas odatle poručio dosta stvari (razne gumene žabice za plastike, originalne štrafove, prašinar za zadnju kočnicu, i još par nekih stvari) za 30-ak eura. Na taj iznos je imalo smisla dati 10 za dostavu :)

prednja kocnica,92 godiste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

У петак пазарио у Мотоленду, данас монтирао. Чини ми се да сам погодио мјеру ( литражу); Капа 46 литара.  

post-33357-0-10711000-1490542174.jpg

post-33357-0-11256000-1490542196.jpg

post-33357-0-68015600-1490542214.jpg

post-33357-0-72195600-1490542231.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Danas popodne sam isterao motor, malo ga provozao po svojoj ulici, sutra ga vozim na tehnicki pregled... Nego svratih do jedne firme koja vrsi registraciju i ona devojka mi izracuna da ce sve ukupno sa novom tablicom i saobracajnom da me kosta 17000 dinara?!? Nisam mogao da verujem, dosao kuci i proverio na kalkulatoru, on kaze 13500. Nije mala razlika. Jel neko od vas registrovao skoro motor, da znam sta je realno u celoj prici i da se devojcica nije slucajno presabrala? :-) Videcu da eventualno sutra obidjem jos par tehnickih pregleda i vidim sta se desava kod njih. Inace, motor je 99` godiste ako vam to nesto znaci.

 

post-141-0-33361900-1490643622.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Na tu cenu koju si ti dobio na kalkulatoru dodaj cenu tehnickog i proviziju na uplatnice i doci ces skoro do 17000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas popodne sam isterao motor, malo ga provozao po svojoj ulici, sutra ga vozim na tehnicki pregled... Nego svratih do jedne firme koja vrsi registraciju i ona devojka mi izracuna da ce sve ukupno sa novom tablicom i saobracajnom da me kosta 17000 dinara?!? Nisam mogao da verujem, dosao kuci i proverio na kalkulatoru, on kaze 13500. Nije mala razlika. Jel neko od vas registrovao skoro motor, da znam sta je realno u celoj prici i da se devojcica nije slucajno presabrala? :-) Videcu da eventualno sutra obidjem jos par tehnickih pregleda i vidim sta se desava kod njih. Inace, motor je 99` godiste ako vam to nesto znaci.

 

attachicon.gifIMG-1490630485092-V.jpg

 

Ja sam prošle sedmice registrovao, nova saobraćajna, nove tablice (stare bile polomljene pa sada došlo na red za zamenu). Kompletna usluga, sa sve njihovim odlaskom do SUP-a po tablice i tehničkim pregledom je 15300 dinara. Motor je 2006. godište, Novi Sad je u pitanju. 17000 može jedino sa zelenim kartonom da košta, ili ako imaš neke penale na osiguranju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Vec sam sve zavrsio, 16500 ceh. Sta da se radi... Mozda je skuplji tehnicki pregled ovde kod mene, nemam drugo objasnjenje.

 

Sent from my Nokia 3310

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ako ne nadjes vidi sa Ivanom da li moze na osnovu drugog istog da ti napravi novi, ja planiram do njega da mi pravi vizir, pa kad skine ovaj moj mozda moze da ga "iskopira".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pozega,Srbija
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Ako ne nadjes vidi sa Ivanom da li moze na osnovu drugog istog da ti napravi novi, ja planiram do njega da mi pravi vizir, pa kad skine ovaj moj mozda moze da ga "iskopira".

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Došlo je vreme za novu obuću... Zanima me šta preporučujete: 
Michelin anakee 3 
Metzeler tourance ili taurance next
Dunlop trailsmart?
Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Metzeler tourance ili tourance next
Dunlop trailsmart

Conti trail attack 2

 

Bilo koju od ovih guma da uzmes neces pogresiti,ja licno koristim Conti trail attack 2 i prezadovoljan sam.Izbor je tvoj tj,prilagodi gumu terenu po kojem vozis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, jedno pitanje. Uzeo sam klea, i sad sam promenio ulje. Ne znam sta je bilo u motoru, ali sam ja sada sipao Bardahl XTC 60 10w40 ulje. Problem je sto mi sada lamele klizaju nenormalno.l, a dok nisam zamenio ulje, bilo je sve ok. Da li neko jos koristi bardahl u svojim Kletvama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Koristio sam ja jednom prilikom, verovatno baš taj XTC. Apsolutno nikakvih problema sa klizanjem lamela nije bilo. Meni je smetalo što je leti na velikim vrućinama, kada dugo vozim sporo (dakle van asfalta), menjač počinjao dosta teže da ulazi u brzine. U uslovima redovne, standardne vožnje sve je bilo ok. Posle toga sam prešao na ELF Moto 4Road ili kako se već sada zove, i skroz sam zadovoljan (da ne spominjem kako je duplo jeftinije od ostalih ulja).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ni ja nisam bio zadovoljan Bardahl-om,a mislim da je 10w40 retko za nase uslove i za nasa Klepetala.Zato obrni jos koji kilometar i menjaj ulje al da bude 15w50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Da neko ne prodaje originalni vizir za kawasaki kle 500 noviji model....od 2005god.?Hvala

 

Imam. Ponudi nešto na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Drugari, jedno pitanje. Uzeo sam klea, i sad sam promenio ulje. Ne znam sta je bilo u motoru, ali sam ja sada sipao Bardahl XTC 60 10w40 ulje. Problem je sto mi sada lamele klizaju nenormalno.l, a dok nisam zamenio ulje, bilo je sve ok. Da li neko jos koristi bardahl u svojim Kletvama?

 

Ja ga koristim u gpz-u, skoro ista masina. 15-50. Ne klize mi nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja