Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

• Ministry Of Silly Walks, 1970 postova
  • Motocikl: XRV 750

Potrebna pomoć za nabavku dela za KLE:

Moj brat je od skoro u posedu jednog KLE-a i potreban mu je ublaživač udara koji se nalazi u zadnjem točku, između lančanika i zadnjeg točka. 

Deo koji je trenutno u točku nije za reparaciju, niti za nekakvo akcijašenje, jednostavno, raspada se i kruni, pa je potrebna zamena.

Biću zahvalan za informaciju o mogućnosti nabavke, ili ako neko ima na prodaju neka javi na pp, ili ovde.

Hvala unapred.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 304 postova
  • Motocikl: KLE 500

Немам Фејсбук. 

Takodje...

Tako da ako budu neke zanimljive informacije prenesite ovde...

Dogovorene, za sve one koji nemaju Facebook prenećemo dogovore za grupne vožnje  i druženja tako da nas bude što više.

Немам Фејсбук. 

Takodje...

Tako da ako budu neke zanimljive informacije prenesite ovde...

Dogovorene, za sve one koji nemaju Facebook prenećemo dogovore za grupne vožnje  i druženja tako da nas bude što više.

• U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: BMW f650 Funduro
Pozdrav ljudi.

Od skoro imam KLE-a 95 god. Prvi ozbiljan mitor i prezadovoljan sa njim. Vozikao sam se par dana sa njim i istekla registracija. Posto ga nisam servisirao i pregledao kako treba, ostavio sam voznju za prolece. To ne znaci da se necemo druziti, vec sam mu poskidao plastike i bacio oko sta bi sve trebalo da se radi na njemu.

Imam 1000 pitanja ali cekam malo vise slobodnog vremena i slobodne finasije pa da odmah krenem u akciju.

Za sada ima na par mesta malo vlazi ulje, nadam se da zsmenom bakarnih poloski mogu da resim taj problem.

Takodje trebam da sredjujem prednju viljusku, pokrpim plastike i prefarbam motor. Boju jos nisam definisao ali ima vremena.

Planiram i cresh bar, nosace bocnih kofera, centralni stenter...

Danas sam poceo da secem neko gvozdje za centralni zadnji nosac..

Bice tu svega i svacega.

Evo i par slicica za zadnjeg druzenja.

post-40323-0-55272000-1474316233.jpg

post-40323-0-99042500-1474316234.jpg

post-40323-0-27908900-1474316236.jpg

post-40323-0-52005800-1474316237.jpg

post-40323-0-19981700-1474316263.jpg

post-40323-0-46412600-1474316264.jpg

• Advanced Member, 1398 postova

Ja sam sa Nissin-om zadovoljan već godinama. Jednom sam se zeznuo i uzeo Lucas TRW i Ferodo, obe su škripale i kočile dosta lošije a po ceni su iste kao Nissin.

Ja sam sa Nissin-om zadovoljan već godinama. Jednom sam se zeznuo i uzeo Lucas TRW i Ferodo, obe su škripale i kočile dosta lošije a po ceni su iste kao Nissin.

Gde kupuješ pločice i koliko koštaju? 

• U prolazu, 35 postova
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Hvala na odgovoru. :) Što se cene tiče, zvao sam Motolend i msm da su 3400... 

Da li ste znali da se zadnja kočnica na KLE-u menjala tokom godina? Ni ja, sve dok mi pre par dana nije stigao komplet semeringa i gumenih delova poručen za '95-'96 godište. Mom oduševljenju nije bilo kraja kada sam video da nije ni nalik onom što meni treba... Da budem precizniji, problem predstavlja semering "prašinar". Na modelima do 2003. (uključujući i tu godinu), taj semering je vrlo specifičnog oblika. Dovoljno specifičnog da se prodaje samo kao originalni Kawasakijev rezervni deo, nema male privrede. Svi ostali delovi su isti. Pogađate, meni je od celog kompleta bio potreban samo taj prašinar...

LGF8VY0.jpg

FOXjxGu.jpg

Dakle, ako nekome treba kompletan set gumenih delova za zadnju kočionu čeljust neka se javi.

PS.

Prednja kočnica je ista na svim godištima.

• U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Drugari zasto mi vlazi na svecicama,vise na levoj nego na desnoj ? Spolja naravno. Odakle tu masnoca i ulje. Jes da je rupa golema :)

Ngk potrajala celih 5000km i crkla. Prosle jeseni kad sam menjao nije mi bilo toliko masno oko otvora...

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Nakon 5 godina i ~33000km došlo je vreme za rastanak. Ne od KLE-a, naravno, već od akvarijumskih slavina za podmazivač lanca, šta ste se uplašili :) Za svo ovo vreme promenio sam više tih akvarijumskih slavinica i nijedna nije dihtovala baš kako treba tako da je curenje ulja nakon gašenja motora bila redovna pojava.

OWOllgb.jpg

Danas sam montirao ovaj "prigušno nepovratni ventil". Nisam stigao da ga isprobam ali deluje obećavajuće. Podešavanje protoka je mnogo preciznije (nije baš da mi je ovo od presudnog značaja jer sam svakako uvek podešavao odokativno) i kada se jednom podesi moguće je osigurati od odvrtanja/zavrtanja. Sa 800 din koliko košta i nije baš najjeftinija stvar ali toliko sam verovatno za svo ovo vreme dao i na akvarijumske slavinice...

Ako nekoga zanima ili mu treba, evo linka prodavnice gde sam uzeo. Javiću utiske kada prođe neko vreme.

http://shop.indas.rs/?product=20113301

• Podržavam 2

• Svakom po zasluzi, 11167 postova
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nećeš se ni od ovog ventila "hleba najesti" :) Problem sa njim je što je napravljen za vazdušnu instalaciju tako da posle nekog vremena ulje pojede O ringove unutra i opet počinje da curi...

• Самарићанин, 794 postova
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ја бих ти предложио да кад и ако почне да пушта, да нађеш по нету ко прави О рингове отпорне на уље и лепо да их замениш. Сигуран сам да неће бити тешко, јер има прегршт произвођача, а и димензије су сигурно стандардне.  ;)

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja