Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Namontirao sam centralni štender na KLE .

 

Cena je prava sitnica, nemojte ni pitati .

 

A, izgleda ovako :

 

0E4488D0-6942-3540-8921-7306B1819805_thumb.jpg

 

0B76E8FE-0972-114C-8A14-088BAF180B9E_thumb.jpg

 

679F63D2-F681-7547-A4D0-4720935FB7B7_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Gledao sam u Louisu. To bi bio odprilike prvi ovaj sa slike. Deluje prilicno jadno. Mislio sam na nesto ovako

To je to KN za KLE ali ako se tvoj sunđer nije raspao nema razloga da menjaš samo opereš i nauljiš.

KN se radi od pamučnih vlakana i radi samo kada je nauljen.

Kupi se recharger set za pranje i nauljivanje i to je to.

Treba da pušta malo više vazduha, što traži malo više benzina i mali efekat na snagu motora gde je veliko pitanje da li to može i da se primeti na gasu bez drugih dodataka ili promena na motoru.

Ako ti je propao sunđer a hoćeš trajan filter mogu da ti dam telefon firme koja radi KN program pa da ti na tvoj plastični okvir filtera postavi praktično samo uložak i to ti je kao original, to rade obično trkači jer ovde niko nema lager za sve modele. Cena je nešto niže nego za original.

Markos radi BMC što je isto kao KN samo Made in Italia

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Što se tiče onih gumenih harmonika za viljuške, već sam postavljao pitanja na forumu.

Ni ja ih nisam još nabavio. Postoje dve vrste na Louis-u, pa ni nisam skroz siguran koja pasuje i da li uopšte neka pasuje.

Molio bih nekog, ako ima iskustva, da ih iznese, pa da pazarimo.

Te zaštite su veoma bitne, jer nema one gumice prašinjarke, pa sve ide direkt u ulje (dok se ne pretvori u blato)...

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10045810

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10045815

Ja sam kupio harmonike pre 2 meseca, ali jos nisam probao da li mogu da se montiraju, nisam ih ni otpakovao. Ako hoces mogu da ti pozajmim za probu, za probu mora da se skine viljuska, a to nisam imao vremena (ni mesto) da odradim.

Pozzz.

 

P.S. Kada saljes link iz louis-a brisi broj sesije, izmenio sam u tvom citatu, tako treba da izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Što se tiče onih gumenih harmonika za viljuške, već sam postavljao pitanja na forumu.

Ni ja ih nisam još nabavio. Postoje dve vrste na Louis-u, pa ni nisam skroz siguran koja pasuje i da li uopšte neka pasuje.

Molio bih nekog, ako ima iskustva, da ih iznese, pa da pazarimo.

Te zaštite su veoma bitne, jer nema one gumice prašinjarke, pa sve ide direkt u ulje (dok se ne pretvori u blato)...

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10045810

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10045815

Ja sam kupio harmonike pre 2 meseca, ali jos nisam probao da li mogu da se montiraju, nisam ih ni otpakovao. Ako hoces mogu da ti pozajmim za probu, za probu mora da se skine viljuska, a to nisam imao vremena (ni mesto) da odradim.

Pozzz.

 

P.S. Kada saljes link iz louis-a brisi broj sesije, izmenio sam u tvom citatu, tako treba da izgleda.

 

A koje harmonike si kupio od ova 2 modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

A koje harmonike si kupio od ova 2 modela?

Kupio sam manje, znas da sam pisao da bi one trebalo da odgovaraju, gledao sam pdf sa sajta proizvodjaca.

Neko je pitao i za harmonike u drugoj boji, moze da se naruci iz italije, zaboravio sam adrsu, ali ima u ranijim postovima u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Moramo pitati posto, odakle... itd?

 

Naručio da mi donesu iz Luisa. Cena je 140€ za KLE. Izrada je izuzetna, lepo, kvalitetno i u skladu sa tim je i cena  >:(

 

Centralni stender za KLE? Javljaj gde, posto, kako, baci neku sliku da vidimo, ja bih ga odmah narucio!!!

 

Slike sam postavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Ovaj cevasti deo ne bi trebalo da predstavlja problem da se odradi. Ne vidi se lepo čemu sluze one pločice levo na slici.

Trebalo bi presnimiti original. Juče sam pravio ovaj nosač. Nije neka lepota, ali radi.

post-5439-12879014695274_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ovaj cevasti deo ne bi trebalo da predstavlja problem da se odradi. Ne vidi se lepo čemu sluze one pločice levo na slici.

Trebalo bi presnimiti original. Juče sam pravio ovaj nosač. Nije neka lepota, ali radi.

 

 

Pogledaj na predhodnoj strani slike koje sam postavio, radi se o centralnom štednderu na motoru.

 

Ne isplati se praviti jer nije u pitanu samo savijanje i varenje cevi. Ima delova koji se moraju uraditi na strugu i na glodalici. Sve mora da bude precizno urađeno jer se na više mesta kači na motror. Materijal od kojeg bi se radilo isto mora da bude veoma čvrst. Dve opruge koje drže stedner veoma su tvrde ( jedva sam ih razvukao do mesta za kačenje ) . Jeste da je skupo ali ovaj do jednostavnomora da se kupi, ne isplati se praviti.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

armunike za viljuške...

Evo rašenja:

 

http://www.3t-racing.com/e_ariete.php

 

Imaju u crnoj, crvenoj i plavoj boji.

Proizvodjač - Ariete, isti kao na Louisu.

 

Jedino me čudi da ne isporučuje i limene šelne...

Kažu da kupim plastične šelne(one što se koriste za stezanje ratkapni itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Moje maleno iskustvo oko ovog zadnjeg podizača motora...

Uvek sam to koristio i svaki moj motor je imao tzv bobine uvrnute u viljušku, sada ima i KLE i naravno Suza

Taj podizač može da se napravi relativno lako i da izgleda pristojno ali ono što sam ja uradio jer sam uvideo da mi to treba ako imaš 2 motora ili menjaš motore to je da se podešava po širini i po visini.

Ako napraviš to podešavanje završio si priču koji god motor sutra da kupiš, imaš jedan univerzalan podizač i za komšijin motor ako treba, od Tomosa do Hayabuse

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Smederevo

Moje maleno iskustvo oko ovog zadnjeg podizača motora...

Uvek sam to koristio i svaki moj motor je imao tzv bobine uvrnute u viljušku, sada ima i KLE i naravno Suza

Taj podizač može da se napravi relativno lako i da izgleda pristojno ali ono što sam ja uradio jer sam uvideo da mi to treba ako imaš 2 motora ili menjaš motore to je da se podešava po širini i po visini.

 

Vrlo se brzo pravi, al ima i tu caka. Ja sam kopirao fabrički, bar je meni tako izgledao, ne isprobavši ga. Kad sam ga odradio, trebalo je maltene da skočim na njega da bih podigao KLE-a. Nije imalo šanse da ga podignem sam, što mi je bio uslov, a i treso se ko ždrebeće noge. Onda sam smanjio ugao i dodao poprečnu cev što sam mogao više ka sredini i sad mogu da ga podignem sam bez problema.

Lepa stvar je i centralni štedner i siguran sam da može da se odradi samo je bitno gde se kači. Ne mora da bude baš kopija originala, bitno je da ima istu funkciju. Kad bih mogao da vidim original bilo bi mi dosta lakše.

Bez ovih nosača ne možeš čestito ni ulje da zameniš, a  tek neki teži zahvat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@MilanSD

 

Da, tu je dosta važno da dobro podesiš ugao i dužinu kraka koji se diže prema viljušci.

Ja sam to kod mene podesio tako lepo da mi je hod par cm i jako mala sila treba da se motor podigne.

Ako napraviš dobar podizač neće biti ni opasnosti da se motor sruši, i možeš uvek sam da ga dižeš bez asistencije.

Centralni štender ti barem za garažu ne treba ako imaš ovo što si napravio, jedino ako ti je važno kada si negde u putu..

Ja sam nekada davno imao jedan fiksni i kako sam menjao motore i dešavalo se da imam po dva motora kako sam ga sekao i podešavao dosta sam ga oslabio pa sam zato napravio podešljiv kao što sam ranije napisao i sada sam miran dokle god bude motora u garaži  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Konacno sam postao ponosni vlasnik  KLE,2001god!!Imam problem nemogu nigde da nadjem bocni plastiku za njega!!!!Gde naca delove za KLE??????????????

 

Čestitam na kupovini. Koja je cena, km ...

 

Za bočnu plastiku obrati se članu foruma sa nadimkom Brrka ili pogledaj na njegovom sajtu www.var-plast.com , verovatno može da reši tvoj problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da može...biće malo mator ali stanje najviše zavisi od gazde i njegovog odnosa prema motoru i tehnici uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja