Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Molio bih sve vozace kawe kle500, da se ubeleze na ovom mestu. ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto kawasaki ima toliko poverenja u model kle500, pa ga proizvodi vec 17 godina, onda se ni vlasnici istog modela nece stideti da to javno, ovde iskazu!!!  ;D

 

Evo, par slika ljubimca, od entuzijasta sirom sveta. Uzivajte!

 

 

post-2732-12878994931576_thumb.jpg

post-2732-12878994931742_thumb.jpg

post-2732-12878994931931_thumb.jpg

post-2732-12878994932163_thumb.jpg

post-2732-12878994932394_thumb.jpg

post-2732-12878994932578_thumb.jpg

post-2732-12878994932787_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nisam vozac ovog motora, ali samo da dam komentar, da je to po meni jedan od najboljih motora za jako malo para. Za nekih 4500e moze da se uzme nov takav model. Drugar mi  ima takav model 2007 god i kaze da je prezadovoljan. Jos je i kofer dobio sa njime. Sve pohvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Mali off, jes da nisam vlasnik jednog, al' slatko sam se navozao... Sad sam tu negde... blizu  ;D

Makina je stvarno best buy... REALNO  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Evo da se zapljunem!

Kupio sa kle-a pre 10ak dana.

Jurim ga vec vishe od godinu dana, i evo chekanje se isplatilo..uhvatio sam jedan lep primerak!  :o

 

Pozdrav svima, i vidimo se na drumu!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Dobro bi bilo da svaki vlasnik napiše svoja iskustva, dobre i loše strane motora po njemu, za ostale potencijalne kupce. A mogao bi i neki podforum da se otvori sa temama o pojedinim modelima tipa MZ svet , KLE500 isl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Hehe a kako bez mene? Motor je vrh, presao sam oko 5500 za 10 meseci od toga, 3 meseca bolovanja i skoro 4 meseca zime. Sta da Vam kazem kad god se ukaze prilika ja sedam na konja i galop! Pre desetak dana sam isao u onu cuvenu Djavolju Varos i tada mi se guza napatila. Znaci jedina mana po meni je preusko sediste koje moram sto pre da resim. Voznje do 300km dnevno su ok, ipak 660km je mnogo. Ma volim ga opako.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Bravo!

Moje iskustvo sa kle500 je da je to dobar allround bike. Obozavam (i najcesce radim) sledece:

+ lagano zagrevanje po gradu, opustencija, dobra preglednost,...  8)

+ izlazak na magistralu (ili neki drugi asfaltni put), putna brzina 100 - 120km/h, pa polako vrebam skretanje sa istog. po mogucnosti uvek neko novo, neistrazeno.

+ e sad, off-road, uzivancija i potraga za lepim vidicima (malo da napunim baterije)... pa povratak, opet van asfalta...

+ konacno pronalazenje asfaltiranog dela, mali speeding (ako je moguce).

Dodatno zadovoljstvo je i to sto posle kupovine novog kle500 ostaje jos toliko para, koliko bi sve skupa trebalo izdvojiti za gs650 dakar i sl.

Takodje umereno trosi (zavisi od voznje, pogledaj temu potrosnje u off topic), relativno je lagan, sto olaksava manevrisanje u off-road.

Nasao sam mu i par mana, sto se mene tice, bar.

Neudobno sediste za duze voznje (obratiti se GoranuTini za iskustvo !  ;D ), nema pokazivaca goriva u rezevoaru (cak ni za rezervu  >:() i premalo prostora za sitnice (sto se resava koferom, npr.)

 

Kawasaki KLE500 je sve u svemu - nista posebno!

Ko trazi najbolji enduro, kle to nije, bolji su CRF, KLR, DR, XT itd.

Udobni enduro-tourer za duge staze, takodje nije. Bolje varijante su Varadero, V-Strom sa agregatima od 1000ccm.

Tek u R segmentu KLE nema sta da trazi ...

Ali KLE500 ima svega od navedenog!  :)

A i pouzdan motor, uz vecu paznju dobar i za pocetnike.

Pa, ko nije iskljuciv, a usto preferira nov i ekonomican motor, KLE500 je verovatno najbolji izbor!

Meni, bar, jeste, a verujem i mnogim drugima.

Veliki pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Zdravo momci,

Evo prijavljujem se i ja klub ljubitelja kle 500, kupio sam ga od Gaye pre jedno tri nedelje i prezadovoljan sam. Ovo mi je prvi motor koji sam kupio i nemam mnogo primedbi. Lako je upravljiv, stabilan je a posebna draz kada ga vozim je fenomenalan zvuk (za ovu kubikazu). Govorili su mi da je ovo prejak motor za pocetnika ali mislim da sam ih razuverio. Svima koji zele da pocnu sa nekim iole jacim motorom preporucujem KLE500.

POZDRAV

 

 

post-2514-12878995204566_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja kupio u Avgustu 2007 i do marta 2008 brojcanik se obrnuo na 8.000 km  ;D

 

Dobar je, vec sam dosta pisao o njemu po forumu, ovih dana cu i ovdje malo opsirnije  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Evo i mene u klubu ponosnih vlasnika. Moj primerak je '96. godiste,uvoz iz Italije.Ja sam prezadovoljan.

Prvo reci hvale:

- lako upravljiv,za nase uslove puta odlican zbog udobnosti,preglednosti,ubrzanja,odrzavanja,potrosnja mu je oko 5-6l,delova ima po ne tako visokim cenama u odnosu na druge proizvodjace,pouzdan motor (agregat),dizajn mu je OK,ubedljivo najjeftinija registracija od svih ozbiljnijih enduro motora zato sto ima 498 cm i spada u grupu od 250-500 (oko 100 evra),ima stelovanje tvrdoce zadnjeg vesanja u 5 polozaja za svaciji ukus,prednje vesanje se takodje moze delimicno nastelovati pumpanjem prednjih amortizera,posto ima 500 kubika i 50ks to je po meni ubedljivo najbolji odnos od svih endura (kod novijih modela snaga je malo "ustrojena" na 43ks),vrlo je dobar za voznju u dvoje(pozeljno DVOJE a ne DVOJICA),ubedljivo najjeftiniji motocikl kada se kupuje nov (nesto preko 5000 evra kod nas sa svim dazbinama),ima odlicno svetlo za voznju nocu.

A naravno,kao i svaki ima i mana:

nije za vozace ispod 185cm visine jer je jedan od najvisljih modela,nema pokazivac temperature osim lampice za pregrejanost (kada je mozda vec kasno),nije za brzine preko 140Km/h (pa enduro je to)zbog vetra i nestabilnosti,narocito kada ima kofer(ja sam ga poterao do 170 i necu vise!),kocnice su lose,narocito zadnja,trazi modifikacije creva i drugaciji tip plocica od fabrickih,sediste jeste malo neudobno na duzim relacijama (zavisi koliko vam je dupe),relativno mali rezervoar (15l),nema pokazivac goriva,nema centralni stender(ima samo copavu),nije za neki veci off-road gde nema puta zbog svoje tezine (190 Kg),ako bilo kako padne,makar i u mestu,tesko da ce proci bez najmanjeg ostecenja (pa nije ovo cross za lomljavu po planini).

 

Sve u svemu,odlican motor,na skali od 1-5 moja ocena je 4,5 !

Kada bih ga prodao,kupio bih opet KLE ali noviji,eventualno TRANSALP,mada su "transovi" dosta na ceni (otprilike kao Golf II).

Topla preporuka svima koji vole enduro,sto nas vise ima - vise ima i delova i majstora!

 

 

post-1143-12878995431367_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Juce postah ponosni vlasnik leepog primerka (kraj '93 tamno zeleni), pa reko da se zapljunem! Prvi utisak: Juhu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Evo da dam i ja komentar kao PONOSNI vlasnik KLE-500, ja sam mog kupio potpuno nova u radnji 2006 i do sada sa njim prešao

13500 km i mogu slobodno sa ovim iskustvom da kažem da  ŠTO JE GOLF 2-ka MEĐU AUTIMA[img][img][/img][/img] TO JE ON MEĐU MOTORIMA , za manje para poouzdanije, dugotrajnije i jeftinije za održavanje za manje para nemožete nigdje naći.

Da se ne lažemo ima on i dosta mana ,ali nijedna mu se ne vidi sa obzirom na CENU, a i što je najvažnije sa tim motorom uz razumnu vožnju ste pouzdani na bilo kom putu i možete sa njim da vozite dugo dugo a da vas umor ne stigne. moj lični rekord u jednom danu je 920km i to po našim regionalnim i magistralnim putevima što nije isto kao po autoputu.

I još veoma bitno da ne zaboravim sa njim nećetze nikad da izgubite vrednost koliko god da ga imate samo da ga čuvate on je uvek na cijeni tako da i posle nekoliko godina skoro da ćete uzeti pare koje ste za njega dali.

I SAD JEDNA TUŽNA VIJEST OD OVE 2008god. SE NEĆE VIŠE PROIZVODITI I VEĆ GA NEMA NIGDJE NABAVITI PA ČAK NI ONIH OD PROŠLE

GODINE JER KAKO KAŽU U SLOVENIJI KOJI SU GLAVNI IMPOTER ZA SVE EX. YU DRŽAVE NIKAD NJEGA NIJE NI PREOSTAJALO ZA NAREDNU GODINU ŠTO BI UVEZLI TO BI I PRODALI.

Ja sam pokušao za dvojicu prijatelja da ga nabavim novog ali više nema šanse nigdje da se nađe ostaje nada za iduću godinu ,ali to više neće biti

500 već 650 i to po njima malo više HARD ENDURO da nebi pravio konkurenciju VERSYS-u  znači završi se jedna lepa legenda koja je trajala skoro 30 god. baš kao što je pre njega završio EN-500 naslednik čuvenog GPZ-500 klasa 500 izgleda svugdje ode u zaborav, a nama je taman bila OK i zbog registracije i poreza ali ne mari evropa za to oni gledaju svoje tržište.

Zato čuvajte što imate jer ih više neće biti u izobilju na ponudi !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Evo da ubacim i sliku KLE-500 u akciji ovdje na [/img]slici na 1400 metara NM

 

post-2854-12878995585924_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

e, druze, lep i detaljan post, samo me rastuzi to sa prekidom proizvodnje  :(

neka, bar ce 650ccm biti konkurencija mnogim nabedjenim enduro motociklima.

inace, slazem se sa tobom da dobro ocuvanim primercima  vrednost se mnogo vise cuva. jos kad postanu rariteti!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Vala se dosta i proizvodio i ostavio dubok trag u enduro grupi, jedva cekam da vidim tog naslednika i da ga pazarim. Nadam se da ce na njemu biti ispravljeno ono malo propusta koji nam smetaju na KLE-u, kao, usko sediste,jedan disk napred, centalni stender i...? Neznam vise koju bih mu manu nasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja