Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4393 postova
2 minutes ago, p0peye said:

Шта спада у репарациони сет? На motorcyclespareparts.eu видим да има 4 гумице које вероватно треба заменити. Шта каже искуство - треба ли стандардно још нешто мењати (не рачунајући на фактор изненађења...)?

Imas na Wemoto odmah set sve sto ti treba. Ja sam porucivao odatle, stiglo za 10 tak dana.

 

Menjao sam na gpzu disk, klipove, gumice, kocioni cilindar na polugi, pancirna creva...I nisam bio zadovoljan sve dok nisam propisno ozracio sistem. I onda je drzalo malo pa ponovo mekana.

 

Generalno ne ocekuj previse ali redovno odrzavaj i podmazi klizace.

 

Takodje proveri da li je disk kriv jer hoce da se desi kod fiksnih diskova.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Otok Krk
  • Motocikl: Orion RX250

Ja sam na mom gpz-u imao problema sa prednjom kočnicom sa dva diska . Kako je motor star 30 godina u čeljustima je bila hrpa smeća. Detaljno sam to očistio i stavio nove gumice. Nakon toga je kočnica proradila s tim da je tresla kod kočenja preko 100kmh. Vidjelo se na diskovima da malo šaraju pa sam primjenio metodu koju sam koristio na biciklima. Kotač u zrak, polako okretati i drvenim čekićem ravnati lupkanjem. Ja sam postigao da su diskovi ravni i više ne tresu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Malo se čačkalo po mašini. 

Preventivno zamenjene iglice

IMG20240325132742.jpg

Usput provera stanja i štelovanje nivoa goriva

 

IMG20240325143713.jpg

Stavio i nove svećice, sredio filter vazduha, podmazane sve sajle,zamenjeno ulje i filter. 

Sad čekamo priliku za vožnju. 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500

Zdravo.

Da se prijavim: danas sam seo na jednog crvenog, 98 godište, i odvezao ga... Od Bulevara do Leštana sam "jezdio" u špicu i opipavao ga, a i on mene. Mislim da će biti to lepo druženje...

U narednim danima iščitavaću stručno štivo i 'vatati beleške, vozikati se malo da vidim gde smo pa se javljam se drugim utiskom (i vrv gomilom pitanja). 

Motociklu je rađeno sedište (loše, il ne može bolje?!), kočnice rade al ne znam kako jer ih "nisam probao", upalio je na dodir (a bio hladan!), prednje vile "pasu li pasu" (mekano!!),... Ja, uprkos svemu, srećaaaaan!!!!! 😍😍😍

Bolje vas našao, vidimo se tu i tamo!

 

 

IMG_20240402_235802.jpg

IMG_20240402_235736.jpg

IMG_20240402_235713.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500
On 3. 3. 2024. at 12:34, Nimmin je napisao:

Hm, ne znam koliko je teško naći felnu koja već nije oštećena na isti način, ali, da samo kažem, problem rešiv: to sam uradio na svom KLE-u, kao i nekolicini kolega sa foruma.

:zdravo:

Nisam majstor al voleo bi da gledam dok traje taj proces. Imaš PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500
On 11. 2. 2024. at 12:51, Motorcyclist je napisao:

Kad uplivaju novi i kinezi i kada se poveca ponuda eto i cena dole. Ali ne nadam se nesto preterano a ni skoro...

To je bila priča i kad je izašla nova Africa. Pojeftiniće stare (jesu li? Neznatno) a nove će posle 4-5god biti 3-4k eur.... (Ni blizu!!) Najebali smo opasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500
19 hours ago, mirorab said:

Nisam majstor al voleo bi da gledam dok traje taj proces. Imaš PM

Стицајем околности, још нисам отишао код Мирка. Надам се да ће се "стећи услови" за викенд или следеће недеље. Ако се Мирко слаже - ја немам ништа против...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4393 postova
1 hour ago, mirorab said:

To je bila priča i kad je izašla nova Africa. Pojeftiniće stare (jesu li? Neznatno) a nove će posle 4-5god biti 3-4k eur.... (Ni blizu!!) Najebali smo opasno!

Ta prica nema puno veze, nova Africa skupa u pm nit se prodaje ovde nesto preterano.

 

Ali ovo moze biti za Kineze da ne bude nista od pada cena na nasem trzistu vec stagnacija ili cak i blagi rast pracen inflacijom.

Promenio član Motorcyclist
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Juče pala vožnja do Divčibara. U povratku mi se dva puta gasio, opet problem sa čepom. Otvorim rezervoar, upalim i nema problema do nekog malo oštrijeg davanja gasa, onda napravi vakum i počne da gubi snagu. Ako stignem koliko sutra ponovno rasturanje i čišćenje mehanizma čepa. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 15 minuta, VLAD81 je napisao:

Juče pala vožnja do Divčibara. U povratku mi se dva puta gasio, opet problem sa čepom. Otvorim rezervoar, upalim i nema problema do nekog malo oštrijeg davanja gasa, onda napravi vakum i počne da gubi snagu. Ako stignem koliko sutra ponovno rasturanje i čišćenje mehanizma čepa. 

Šta ti je sa prelivnom cevi što ide kroz rezervoar jel ona ispravna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Jeste. I prošle godine sam imao sličnu situaciju. Rasklopio i očistio čep i sve bilo super. Ovo je bila prva malo duža vožnja posle pauze, pa se desilo. Vidim da po čepu sa unutrašnje strane ima kao skrama od kamenca tako da pretpostavljam da je i unutra. Verovatno je oksidirao od stajanja. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500

IMG_20240407_153646.thumb.jpg.9513fc8b4e53a4872142714a1b3773c6.jpgGenocidna Honda i humani KLE na malom điru oko BGD.... (Vidi sliku, išli smo jedan za drugim, ja prvi. On je pobio SVE krilate mrave i mušice danas  😮😮)

Pošto mi ne radi cajger google kaže 90km motorom. Otkud on zna da sam vozio motor a ne auto??? 

IMG_20240407_211106.thumb.jpg.71cb76822faff05f22df0b60f8923be1.jpg

 

Zaključci sa današnje vožnje:

* Vizir mi je nizak - tuče me turbulencija u vr' kacige

* Sedište je "duboko" i meko, žuljaju me oo i ne mogu da nađem položaj u kojem je priboru udobno. Srećom sam reproduktivni proces završio tako da....

* Potrošio 5.5l / 90km, al pošto nemam pojma kojom brzinom sam se kretao, i dobar deo je bio a.put meni je to ok

* Zablenuo sam se nešto kod Bigza i zamalo se zalepio u auto ispred. Zab'o kočnicu i čak čuo "škriiiip" gume po asfaltu. Popustio stisak. Zaustavio se. Kočnice RADE!! 💪💪💪

Podsetio se da nema mesta bleji tokom vožnje ni na tren!!

* Izletišta kod Obrenovca ("Zabran") i prekoputa ("Nautičko selo") sasvim korektna. Hvala M. na putokazu kuda se vozati.

Eto tolko od mene za sada.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Proveri da ti sedište ne pritiska crevo oduška. Ume da se desi kada se crevo ne vrati kako treba.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 4/7/2024 at 4:34 PM, VLAD81 said:

Juče pala vožnja do Divčibara. U povratku mi se dva puta gasio, opet problem sa čepom. Otvorim rezervoar, upalim i nema problema do nekog malo oštrijeg davanja gasa, onda napravi vakum i počne da gubi snagu. Ako stignem koliko sutra ponovno rasturanje i čišćenje mehanizma čepa. 

nema veze drenažna cijev što ode prema amortizeru dolje
kad otvoriš čep, imaš karton zaljepljen preko labirinta,
tu izradi i zalijepi novi komad klingera,
na labirint preko ventilića udiše,
na veliku gumu kihne pretlak van

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500
On 3/3/2024 at 11:58 AM, p0peye said:

Здраво људи,

 

један штап виљушке је почео да слини, па ме занима искуство - шта све треба мењати при ремонту: уљане семеринге, семеринге за прашину...? Има ли још нешто од делова што треба на време набавити (увек може да се деси "нешто ненадано" - али шта је оно стандардно што се мења).

Има ли неко савет везано за штапове? Хвала унапред

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Semeringe i ulje menjas,  prasinare ako su osteceni. Bitno je da nadjes nekog da ti to odradi pedantno inace ce brzo opet da proslinave. Ja sam nekada na KLEu menjao i  opruge, stavljali neke progresivne iz Louisa, lepse je peglao neravnine i manje potanjao sa njima. Ali to je vec nadogradnja...

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Obavezno menjaj i klizače, čaure, teflonske prstenove. To nikad niko ne menja a oni su suštinski najbitniji. Po jedan na vrhu svake čizme i po jedan na kraju svakog štapa. 

 

Screenshot_20240413_163221.thumb.jpg.839fd83f6392c71e9b5d0b150db32b5b.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ето - претпостевио сам да има још нешто али нисам знао шта...

Велико хвала момци.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pre nego što rasturiš sve i zameniš, pokušaj da očistiš semering nekom tankom plastikom (ja koristim komad starog filma, pretpostavljam da bi mogla poslužiti čaša jogurta). Dva puta mi se dešavalo da semering počne da curi, i da ga ovim čišćenjem sredim. Zavuče se neko zrno štroke i ne dihtuje lepo.

 

 

 

Ako to ne pomogne onda sledi zamena semeringa. Imaj u vidu da se prednja viljuška menjala 2005. godine, skoro svi delovi su različiti. Čisto da znaš zbog poručivanja.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja