Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ljudi, mozda imam potencijalni problem.

 

Nakon sto mi motor stoji par dana, bez paljena, pogotovo ako je prihladno kao sada (stoji u garazi), nema sanse da ga upalim, sem na gurku, do cega bi to moglo biti?

losh akumulator?

ili nesto drugo?

 

na primer, ako sam ga vozio danas, i sutra ujutro hocu da ga upalim, bez obzira na temperaturu on upali bez problema, ali cak i ako je toplije nakon par dana stajanja nece da upali, jedino gurka.

Pre kresanja, spusti slavinu goriva na PRI, par puta navij gas , pa onda kreši.

JBMLga ali meni to često upali, a ako nisam palio 7-8 dana bajk napolju na vetru, bez obzira što imam nov akumulator, prikačim rezervni od auta (34Ah) kablovima, pa onda verglam. Dešava se da malo duže vergla, ali upali sigurno, bez gurke. Probaj, pa javi ima li bolje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

ok, probacu!

 

p.s. realno mi je mnogo jednostavnije da ga gurnem posto sam na padini :D, nego da kacim akumulator od kola,

a posto se ne razumem mnogo u motore, da li paljenje na gurku nesto smeta motoru?

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav ljudi, imao bih jedno pitanje koje se odnosi na far-tačnije rad sijalica  KLEmentine 2007 godište. Naime kada se prebaci na dugo svetlo da li bi trebalo da gore obe sijalice? Unapred zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav ljudi, imao bih jedno pitanje koje se odnosi na far-tačnije rad sijalica  KLEmentine 2007 godište. Naime kada se prebaci na dugo svetlo da li bi trebalo da gore obe sijalice? Unapred zahvalan!

Koliko ja znam samo jedna treba da svetli, bar je tako bilo na mom, isto je bio 2007. I meni je bilo cudno jer su sijalice iste snage, ali verovatno si primetio da je visina drugacije podesena. Zanimljivo je da kada se amblenduje rade obe sijalice, pa sam ja cak otvarao prekidac da vidim da li je problem u njemu, ali nista nisam uspeo da nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

PaKLEni vozači, gde ste? Niste se valjda već uspavali? Kako pripremate svoje ljubimce za zimu? Podelite sa nama svoje rituale i iskustva!

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

PaKLEni vozači, gde ste? Niste se valjda već uspavali? Kako pripremate svoje ljubimce za zimu? Podelite sa nama svoje rituale i iskustva!

Unapred hvala!

Ovo bi i mene zanimalo, mada ja jos uvek vozim svaki dan bilo kise ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Da li moze neko da mi kaze na koliko bari tj. koliko se duvaju gume na KLE-u ?

 

Po manualu se preporucuje:

prednja 1,5 bar

zadnja 2,25 bar

 

Cini mi se da to odgovara vise za off road voznju ali za gradsku voznju meni je to premalo.

 

Za grad pumpam prednju na 2,3 a zadnju vise od 2,5 tako da odgovara i za voznju udvoje.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pitanje: dva creva mi vise tj drugi deo im ne ulazi,tj ne spaja se nisacim nego samo vise pa me zanima da li neko zna za sta ona mogu da sluze, koliko je opasno to sto nisu spojena i naravno gde ih vratiti tj spojiti nazad.

Slika nije bas najsrecnija posto sam iskoristio staru sliku, pa ako bude trebala bolje, preciznija slikacu sutra. Motor za sada radi, pali, ide.

wO1LA_slikau.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

izvini za off,samo da ispratim temu ,ponovo,posto je ne dobijam kao temu koju pratim,ovaj novi forum je zbunjujuci..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Evo i mene u spisku vlasnika KLEmpavog iz '92. Ujedno se i oprostih od kineskog klana i predjoh u visi nivo :)Takodje,prvi utisak: Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee , apsolutno fantasticno!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Ljudi, dajte neku informaciju za novu zadnju unutrasnju gumu za KLE 500. Gde da narucim, broj telefona, neki sajt, kakve god da imate informacije. Puklo ovo lepo vreme pa da ga iskoristim maximalno. Hvala, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja