Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Sjedište je rađeno kod Dekija u Zemunu. Malo je udobnije a i ljepše od originalnog (originalno je bilo roze boje ::) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

Sjedište je rađeno kod Dekija u Zemunu. Malo je udobnije a i ljepše od originalnog (originalno je bilo roze boje ::) ).

 

Moze li broj telefona od Dekija???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Ivanu Viziri Poreban Kle Novije generacije 2006,2007,2008 samo da izmjeri  rupe za vizir salje nekim Hrvatima i HITNO mu je

 

Covek napravio vizir a nema Kle da bi oznacijo gde treba da budu rupe za srafove

 

Pa ako je neko voljan da pomogne to je 5 min

 

Ivan je na Dusanovca  064-284-7847

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=47469.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za prokija a i za ostale koje interesuje tapaciranje sjedišta:

Boban 060 132 3 938

Deki    064 180 4 621

Rade zajedno u istoj radionici na novosadskom autoputu, na potezu od  kvantaške pijace ka Altini.

Ja sam sav posao završio sa Dekijem. Ljubazan tip.

Ima u garaži obimna tema u vezi toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Posto ove zime vreovatno pazarim veci motor zanima me dali je moguce da se nadje kle 90-92 za 1200e u normalnom stanju da nije ono crkne posle 100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Treba mi pomoc! Motor sam kupio pre mesec dana i vec presao 2500 km. Agregat odlicno radi, medjutim pre neki dan ja krenem za jug Srbije i jedno 10 km od Leskovca stanemo devojka i ja da napravimo malu pauzu pored nekog drveta i onda resimo da krenemo i motor nikako da upali. Znaci ne vergla, samo se cuje zujanje pritiskom na starter. Zujanje dopire odprilike iznad zadnjeg tocka sa desne strane. Kasnije kada sam rasturio masku  i video sam da je to nesto nalik malom elektromotoru sa osiguracem. Iz tog elektromotora jedan kabl ide do + kleme a drugi do anlasera.

 

Nista poguramo motor, on upali na 50 cm i tako u toku voznje probam da upalim svetla on pocne da stuca, puca na auspuhu, vratim, agregat odlicno radi. Probam da pritisnem sirenu motor hoce da se ugasi, odnosno gasi se ali posto idem nekom brzinom ne staje ali obrtaljka odmah pada. Ista stvar je i sa starterom, kada radi u mestu malo pipnem starter i odmah se gasi masina.

 

Motor sam posle prvih simptoma provezao jos nekih 400 km ali naravno bez ikakvih pipkanja po tipkama na guvernali. Pali na gurku i radi kao zmaj. Danas sam se vratio sa puta pa reko da vas pitam, mozda je ovo karakteristicno za stare vlasnike KLE- a koji su mozda imali slican problem. Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Moze da bude akumulator, pa alnaser ne okrene dovoljno brzo da frajlauf uhvati, mozda regler, a najgora varijanta magnet + frajlauf (obicno crkne sve u kompletu), cuvena boljka KLE-a. Ako je rikno magnet mora da se cuje kako lupa iz dekla, ako nista ne lupa verovatno je samo regler ili akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Ne lupa nista iz dekla, mora da je regler ili eventualno akumulator mada je akumulator kupljen nov pre mesec dana bas kada sam pazario i motocikl i to sa nekim gelom u svom sastavu. Ispitacu ovaj problem onoliko koliko mi znanje dopusta pa cu ako nista je ne uspem da kontaktiram nekog majstora i to odradim ljudski. Hvala za odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Znaci ne vergla, samo se cuje zujanje pritiskom na starter. Zujanje dopire odprilike iznad zadnjeg tocka sa desne strane. Kasnije kada sam rasturio masku  i video sam da je to nesto nalik malom elektromotoru sa osiguracem. Iz tog elektromotora jedan kabl ide do + kleme a drugi do anlasera.

 

Pali na gurku i radi kao zmaj. Danas sam se vratio sa puta pa reko da vas pitam, mozda je ovo karakteristicno za stare vlasnike KLE- a koji su mozda imali slican problem. Pozdrav...

Ne lupa nista iz dekla, mora da je regler ili eventualno akumulator mada je akumulator kupljen nov pre mesec dana bas kada sam pazario i motocikl i to sa nekim gelom u svom sastavu.

 

Kablovima poveži akumulator od auta sa akumulatorom bajka. Ako upali i sve radi normalno (svetla, sirena itd...), vraćaj "novi" akumulator i uzimaj drugi (nadam se da račun i garanciju nisi bacio ili zaturio). Ti tzv gel akumulatori riknu od jednom, bez najave. To se meni desilo pre mesec dana.

 

Kidanje magneta i svega što je u deklu za paljenje, imao sam pre 2 godine, i koštalo me je 650 € (ima u starim postovima ceo opis) mačinu nema teorije da upališ na gurku nikako, pa se ne sekiraj ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.msg275470#msg275470

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Pre nego što skineš akumulator OBAVEZNO proveri koliko ti puni regler jer često neispravan akumulator povlači i regler, a možda je regler crkao pa ispratnio akumulator. KAda upališ na (kablove ili gurku) izmeri napon na klemama.Trba da bude oko 14v na 4000 obrtaja sa upaljenim svetlima.Meni se desilo nešto slično pa sam napravio indikator punjenja i sada stalno znam šta se dešava.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Drugari, upravo se vracam iz garaze i ono sto mi se desavalo sa motorom je uzrok jedne takve gluposti da me je i sramota sto sam ovo okarakterisao kao problem. Jednostavno nisam video da je zicica spala sa svoje buksne a ide od minus kleme ka snopovima zica tu negde ispod rezervoara. Vratim je i motor pali i sve radi normalno. Da je bilo srece pa da sam mogao to da vidim dok sam bio na drumu ali nema veze sad. Izbegao bih neizvesnost i nerviranje. Zahvaljujem vam se na spremnosti da pomognete...

post-10137-12879097543587_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

Pre nego što skineš akumulator OBAVEZNO proveri koliko ti puni regler jer često neispravan akumulator povlači i regler, a možda je regler crkao pa ispratnio akumulator. KAda upališ na (kablove ili gurku) izmeri napon na klemama.Trba da bude oko 14v na 4000 obrtaja sa upaljenim svetlima.Meni se desilo nešto slično pa sam napravio indikator punjenja i sada stalno znam šta se dešava.  ;)

 

Moze li neka instrukcija kako si napravio i kako izgkeda INDIKATOR??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Sve o indikatoru imaš u temi:  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=49876.0

 

Joska je sve lepo smislio i okačio na net. Moj sam opravio pre par meseci i radi ko satić. Ako se malo doznaješ u elektroniku lako ćeš ga napraviti. Jedino što je malo komlikovanije je to što ti treba eprom programator da bi programirao PIC. Slikaću večeras moj, samo malo da odmorim - baš sam stigao sa ture do 190km od kojih poslednjih 130 u cugu pa mi malo utrnula bulja  (ipak je to kle)  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ljudovi, imadoh prvu "nezgodu" :) nista strasno na svu srecu.

Vozio se malo offroad po kishi se okliznem i spustim motor, kad ono vidim pukla papucica/pedala/nozica kako god da je zovete od zadnje kocnice, zavario sam ja to privremeno, ali posto je jos i pre pucala jednom red je da se uzme nova.

 

Jel neko uzimao? zna li gde mogu da se kupe originalni ili neko ima da ih pravi kao originalne?

A kad smo vec kod toga, gde da uzmem one metalne cross footpegove za KLEa, jer kad je mokro klizu mi se cizme na onim gumenim footpegovima.

 

Zahvalan! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Bandolero, cini mi se da smo uzeli ove nase masine iz iste garaze. Okolina Smedereva?

Vratili se i mi sa dvonedeljnog odmora. KLE nas odlicno sluzi i jesmo kupili od istog coveka - Kolari (Smederevo). Vise o putovanju po Srbiji kad se slegnu utisci.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Motor ti je kao lutka. Kad sam usao u garazu kod coveka odmah sam prisao tvom motoru, bio mi je lepsi na prvu. Medjutim prodavac mi kaze da je prodat i ja pazarim drugi. Nisam se pokajao, blizu 3000 km sam napravio ne silazim sa njega bukvalno. Ako imas neku sliku sa putovanja, okaci da vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ljudi, mozda imam potencijalni problem.

 

Nakon sto mi motor stoji par dana, bez paljena, pogotovo ako je prihladno kao sada (stoji u garazi), nema sanse da ga upalim, sem na gurku, do cega bi to moglo biti?

losh akumulator?

ili nesto drugo?

 

na primer, ako sam ga vozio danas, i sutra ujutro hocu da ga upalim, bez obzira na temperaturu on upali bez problema, ali cak i ako je toplije nakon par dana stajanja nece da upali, jedino gurka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

i ja sam imao isti problem ali nikad nije doslo do guranja,samo ga malo duze verglam,i na kraju upali!! necu da lupam gluposti ali ako gorivo dugo stoji,narodski rečeno malko oslabi,pa dok ne navuce novo gorivo...,a mogce je da ti i akomulator slab....,ali ima ovdje forumaša koji kle-ove znaju u dušu javit će se neko,pošto i mene zanima šta je!!!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja