Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pitanje u vezi filtera vazduha cuo sam da moze da se pere?

Ali kasnije treba da se naulji, to Naulji mi nije jasno.

Cime da ga nauljim ? ? ?

 

Ja sam to radio tako sto dobro isperem u deterdzentu za pranje posudza, nakon sto se ocedi i osusi, motorno ulje (preostalo od zamena, nije staro u pitanj) u kesu i filter dobro izgnjecio i natopio, zatim ocedio koliko god je moguce pritiskanjem bez uvrtanja naravno, a sadrzaj kese vratio u kanticu.

 

Mislim da je mnogo bolja varijanta potopiti filter u ulje nego prskati sprejem, jer ce sigurnije da prodre svuda.

 

 

...samo se bojim da nisam malo previse nauljio sundjer je poprilicno upijo nadam se da nece da skodi jos jednom hvala i pozz

Ako i jesi malo vise nauljio, visak ce se ocediti u kuciste filtera.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ja sam to radio tako sto dobro isperem u deterdzentu za pranje posudza, nakon sto se ocedi i osusi, motorno ulje (preostalo od zamena, nije staro u pitanj) u kesu i filter dobro izgnjecio i natopio, zatim ocedio koliko god je moguce pritiskanjem bez uvrtanja naravno, a sadrzaj kese vratio u kanticu.

 

Mislim da je mnogo bolja varijanta potopiti filter u ulje nego prskati sprejem, jer ce sigurnije da prodre svuda.

 

Ako i jesi malo vise nauljio, visak ce se ocediti u kuciste filtera.

 

 

Naravno da može i ovako; fabrički kupljen filter nije "sprejisan" već pun ulja kao da je potopljen. Ova priča me podseća na onu: "da li je bolje lanac mazati sa sprejem (Motul, Ipon, bla bla bla...) ili SAE90"

Stvar je opredeljenja, a sve je bolje, od suvog filtera (lanca)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pre neki dan ja i moj drugar skinemo filter vazduha,isperemo benzinom pod pritiskom,izduvamo vazduhom,sušenje na suncu pola sata i naprskali nekim njegovim univerzalnim sprejem.Usput zamenimo i svećice,ma milina jedna ;)

A lep motorin u Maloga zmaja,sedište mi se svidja opasno,moram i ja investirati u isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Nego drugari KLE-ovci mogli bi da se organizujemo jedan dan pa da se nadjemo negde, razmenimo iskustva i provozamo??

Evo predlažem da to bude sledeća nedelja (12.09). Predlažite mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nego drugari KLE-ovci mogli bi da se organizujemo jedan dan pa da se nadjemo negde, razmenimo iskustva i provozamo??

Evo predlažem da to bude sledeća nedelja (12.09). Predlažite mesto

+1

Neka planina, brdo ili jezero po mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: HONDA Seven fifty

proletos sam uzeo kod bobe u pančevu 0641188357 - probaj

porucio, hvala! :)

 

Bas me interesuje kako izgleda to sediste mozes li sliku da nabavis. Hvala!!!

PS. KOliko kosta nov filter???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Nego drugari KLE-ovci mogli bi da se organizujemo jedan dan pa da se nadjemo negde, razmenimo iskustva i provozamo??

Evo predlažem da to bude sledeća nedelja (12.09). Predlažite mesto

I ja sam za :) ako bude lepo vreme naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 955 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

evo da i ja napokon prikacim moje čedo,nikako da ga valjano uslikam! 

Lep kle ;) Koje je god? jel na prodaju :D

godiste je 94-to,hvala na pohvalama,a nije na prodaju!!

Guliveru jeste sediste jest radjeno kod Bobana,i sad sam dosao iz Pule na njemu,znaci 450km i radi posao!! A i Kle!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislijo sam da ovo nikad necu reci Prodajem moj KLE  

 

Motor je u mnogo dobrom stanju

Pa reko fer bi bilo da ga prvo ovde ponudim.....

96 godiste registrovan do 27.04.2011 uvezen marta 2009 iz Francuske sa 39900 predjeni kilometara

sad je na satu 43300

na 40000 promjenjena mu je zadnja guma ulje filter ulja ulje u kocnicama

Pa su usledila ulaganja povisen vizir,mali karbonski migavci,karbonski otvoreni auspuh pa pjeskarenje i farbanje grane samo to me izaslo 140 eur

za 4000 km koliko sam presao sa masinom imao sam dva kvara auspuh koji je napukao zamjenjen prohromsim mnogo boljim od orginala sajla gasa koja je pukla zamjeljena u Boban sajle. Pre 1500 km stavljene su nove NKG svecice

od ulagana trebalo bi samo da se ofarba dekla sa desne strane

Motor sam uzeo za sebe,te sva ulaganja u njega su mi bila zadovoljstvo

 

Cena 2300 eur

 

Zdravko-Beograd

 

Tel 063-456-847

 

 

 

post-7134-12879094321404_thumb.jpg

post-7134-12879094322928_thumb.jpg

post-7134-12879094323827_thumb.jpg

post-7134-12879094325129_thumb.jpg

post-7134-12879094326306_thumb.jpg

post-7134-12879094327274_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Bas me interesuje kako izgleda to sediste mozes li sliku da nabavis. Hvala!!!

PS. KOliko kosta nov filter???

 

Nov filter ... hm, zaboravio sam :), mislim da je 1300din ili 1700 + postarina.... pazi kad sam zaboravio skroz ..

..  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Jedno pitanje u vezi slavine za gorivo. Levo je ON, desno REZERVA, šta je dole između ta dva položaja? Nije trik pitanje nego meni rekoše nekakav slobodan pad, samo ne razumem čega. Valjda bi dole trebalo biti zatvoreno.

 

Što se tiče filtera za vazduh, ja nisam imao vremena da ga čekam iz "Louis-a" te sam kupio "tanji" sunđer u Tošinom bunaru (Biker House) 1500 dindži.

Isekao, zalepio, natopio uljem i vozi. Sunđera mi je ostalo za još jednu zamenu, kad mu dođe vreme.

 

Red je i da ga predstavim...

 

w7iLT_img0530yj.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 955 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

kad ispustiš prljavo gorivo iz karburatora pa da ima slobodan pad da bi očistilo isti!! PRI jesl na to mislio!! bar tako čuo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Jedno pitanje u vezi slavine za gorivo. Levo je ON, desno REZERVA, šta je dole između ta dva položaja? Nije trik pitanje nego meni rekoše nekakav slobodan pad, samo ne razumem čega. Valjda bi dole trebalo biti zatvoreno.

 

 

KLE nema pumpu za gorivo, dakle gorivo dolazi do karburatora slobodnim padom. Sto opet znaci da su tamo mogli staviti obicnu slavinu sa preklopom za otvoreno i zatvoreno i tada bi ti svaki puta kada ugasis motor trebao rucno zatvarati dotok goriva. Da se to izbjegne u slavini postoji vakumska membrana koja se otvara podtlakom onoga casa kada upalis motor i zatvara se kada ga ugasis. Ako bi se iz bilo kojeg razloga dogodilo da se ta membrana ne otvara automatski prebacis na taj polozaj tj.  na PRI i ponovno imas slobodan pad.

Ako budes kada skidao rezervar ostavi slavinu na ON i gorivo ti nece izlaziti van iz rezervoara, cim ga prebacis na PRI moci ces ispustiti gorivo.

Postoji i situacija kada ti membrana oslabi i ne zatvara dovoljno protok goriva i u tom slucaju bi je trebao zamijeniti ( a to ces najlakse provjeriti kada skines rezervoar. Ako ti gorivo curi kroz slavinu i na polozaju ON treba je zamijeniti)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Zdravko,interesuju me dve stvari.Kako se ponaša KLE sa tim novim auspuhom,mislim kako mašina reaguje i kakva ti je to nova guma(proizvodjač i model)?Naravno,navedi i cene,ako nije problem :) Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Orginalni auspuh mi je Exsplodirao prosle zime ali i bio katastrofa sav zahrdjao

Mogao sam da ga sredim ali iskreno nije mi se svidjao ni izgled ni zvuk orginalnog

Te sam otisao do Roberta iz Ade on malo posavetovao i uz moje dizaniranje dosli smo do ovog izgleda

grana je takodje bila  zahrdjala te se morala pjeskariti i farbati naravno vatrostalnom bojom

to zadovoljstvo me kostalo 140 eur mada sad vidim da mi ponovo izbija hrdja na grani to jednostavno valja mora tako celik

koliko sam primetio i kod noviji modela to je cest slucaj

 

kad smo ga postavil novi auspuh bilo je vaaau zar moze Kle da ovako da zvuci odusevljenje

Zvuk mu mnogo bolji nego kod orginalnog barem meni,

a i cini mi se da bolje sagorjeva,mada vec sam zaboravio kako je to bilo sa orginalom

Ja sam prezadovoljan  napravljen je od prohroma plus karbonska obloga nema sanse da za hrdja

a to me na Kle najvise nervira mnogo hrdja

Mnogi kle-ovci zagledaju na moto skupovima prilaze pitaju i uglavnom su pozitivna misljenja za zvuk + dizajn

 

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.msg754863#msg754863

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=31010.msg760401#msg760401

 

Sto se tice gume prezadovoljan sam kako se ponasa model je Michelin SIRAC Kupljena u ryumotors u Zemunu

Lepo lezi na asvaltu kao i na makadamu namjenjena je za motore srednje kubikaze kao sto je Kle

ali najbitnije da je guma nova uostalom procitaj ovaj dole link Pozdrav

 

http://www.ryumotors.rs/images/michelin_ponuda.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja