Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Јер стављао неко танк торбу на КЛЕа, размишљам се нешто да је купим, а нисам сигуран да може да се монтира...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Јер стављао неко танк торбу на КЛЕа, размишљам се нешто да је купим, а нисам сигуран да може да се монтира...

 

Imam SHAD veliku, magnetnu, kao i malu, GIWI. Obe mogu sa magnetima, a može za duži put i gurtne, koje dobijaš uz torbu. Važno je da torbu probaš na licu mesta (ako ti prodavac dozvoli), ili od nekoga, ko bi ti dao na probu (praznu ;) ), pa sam da odlučiš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Givi, модуларна(проширива по висини), магнети држе скроз ок, сигурносни каиш око кормана, испоручени и бочни каишеви(заиста нема потребе), узео сам у триону прошле године. Свакако је добро да пробаш уживо како стоји!

post-2256-1287903101626_thumb.jpg

post-2256-12879031017077_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

ljudi ja sam malo ponizak tacnije 1.70m kakve su sanse da se ja posadim na kle 500,i dali mu se visina steluje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Visina na KLE ne može da se podešava ali to ti i nije bitno jer sa 1.70 visine možeš bez problema da voziš taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Мислим да ћеш моћи, мад ћеш мало више користити прсте на ногама. Најбоље да не слушаш никога од нас него да пробаш и сам одлучиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Visina na KLE ne može da se podešava ali to ti i nije bitno jer sa 1.70 visine možeš bez problema da voziš taj motor.

 

Moze, promjenom tkz. dogbonesa. Kracim se povisuje a duzim snizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da, znam za to ali kad sam rekao da ne može mislio sam bez takvih zahvata koji su 80-100€ ili izrada u sopstvenoj režiji. Kad bi stavio duži dogbons onda bi trebalo spustiti nosače na prednoj viljušci i tad bi za niže vozače to bilo OK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Visina na KLE ne može da se podešava ali to ti i nije bitno jer sa 1.70 visine možeš bez problema da voziš taj motor.

 

Moze, promjenom tkz. dogbonesa. Kracim se povisuje a duzim snizuje.

Mislim da nemaš potrebe da radiš bilo kakve radikalne izmjene. Dovoljno ti je samo da ga spustiš na zadnjem amortizeru i bice sasvim dovoljno. Kad sam ja svoj kupio bio je spuštan na najniži zub, i bukvalno ga je mogao voziti ko god hoće, tako da i ti nećeš imati problema. S'tim da će izgledati malo "tetkasto" tako spuštan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Dovoljno ti je samo da ga spustiš na zadnjem amortizeru i bice sasvim dovoljno.

 

Motor se ne spušta na zadnjem amortizeru. Kad je na prvom " zubu " opruga je najmekša, a visina motora ostaje ista, tek kad sedneš na njega on se više spusti. Fabrički je podešen na drugi " zub " a to je za vozača od odprilike 75 kg. Mekano ogibljenje ima svoje loše osobine u krivinama i van asvaltnog puta. Oni kojima je motor visok nemaju problem sa visinom motora kad sednu već u momentu kad sedaju na motor on im je visok. Jedini način da se spusti je onaj koji je naveo Nikola_M.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Poz svima,ja sam u fazi zamene motora i kupovine bas KLE,no ovaj jeftiniji koji sam nasao ima ljubicasto roze ???boju,sacuvaj boze,pa sam resio ako ga uzmem da ga farbam u crno sivu kombinaciju poput ove 

http://jarle.eltelevest.no/Kawasaki/Images/2004/Off/DP/KLE500A04side.jpg

da li neko zna koliko bi kinte izaslo ta moja zamisao i da li je neko radio farbanje na KLE?

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Poz svima,ja sam u fazi zamene motora i kupovine bas KLE,no ovaj jeftiniji koji sam nasao ima ljubicasto roze ???boju,sacuvaj boze,pa sam resio ako ga uzmem da ga farbam u crno sivu kombinaciju poput ove 

http://jarle.eltelevest.no/Kawasaki/Images/2004/Off/DP/KLE500A04side.jpg

da li neko zna koliko bi kinte izaslo ta moja zamisao i da li je neko radio farbanje na KLE?

Poz

Pozovi 0642709396, Igor pa pitaj, nije skup a lepo radi. Znam jos jednog ekstra lakirera, ali je u Valjevu, ako ti nije daleko posalji pp free-u sa ovog foruma da ti da telefon. Free je radio kompletno farbanje vise kle-a (cak i kompletan agregat), pa moze da ti kaze cenu. Obojica su motoristi i znaju da motor mora da izgleda kao nov, nema mesta mrljanju kao sto rade na kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Zogu,car si ;Ddanas sam isao da gledam kle-a u Sapcu,dobro vuce,lepo ide,ruzno izgleda i uhvatio je dosta rdje!Ali kada ga sredim bice paKLEn!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pitanje za KLE-ovce???

Imam isti 93 godiste, Prešao 23000km, uvezen iz njemačke. E sad kad sam ga kupio malo je zvrckao lanac bregaste. Ispočetka mi to nije puno smetalo, međutim sad mi to smeta više i više. Zato sam neki dan odvrnuo onaj šarafić na španeru za zatezanje, i vidim da unutra ima šaraf koji se šarafcigerom može okretati. Naravno uzmem šarafciger i okrećem šaraf suprotno od kazaljke na satu, zategnem lanac, zavrnem onaj zaštitni šarafić, kresnem motor i on radi ko bombonica, nema nikakvog zveckanja. E sad nakon što sam posle toga zatezanja prešao nekih 200km opet mi se čuje lanac i to istim intezitetom čak i više možda.

Moje pitanje glasi:

Da li je se šarafić opet popustio i da li je na svim KLE-ovima isti zatezač španera???

Jer imam User manual od novijeg KLE-a (2000.g.) gdje prikazano da ima nekakav hepek koji neda španeru da se olabavi, tj. popusti.

 

8812

9889

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Yo/8HpEc_kle1.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/GY/5AyXH_kle2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Koliko ja vidim po slici ovo je spaner lanca sa automatskim zatezanjem. Ako je stigao do zadnjeg zuba vreme je za novi lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Koliko ja vidim po slici ovo je spaner lanca sa automatskim zatezanjem. Ako je stigao do zadnjeg zuba vreme je za novi lanac.

kako provjerit da li je stigao do zadnjeg zuba???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Taj zatezac je jedna nazubljena osovina u cauri. Feder gura osovinu prema lancu a zub onemogucava da se osovina vrati nazad. Izvadis zatezac iz motora i uzmes rukom i izvlacis osovinu iz caure. Ako izlazi bice vidljivo i na svaki zub ce se cuti 'cak'.

 

Malo je tesko objasniti preko teksta ali je jako prosto. Pre vracanja samo treba 'resetovati' zatezac, odnosno vratiti ga u cauru. Jedino ne znam to sa srafcicem, kod mene na XT zatezac izgleda bas isto kao i tvoj ali nema srafcic.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Mozda je ipak razlicito u odnosu na XT, jer ako mu je doslo vreme za zamenu zasto bi radio i tih 200km? Ne znam kako izgleda zatezanje, ali mozda ipak nije automatsko, nego sada kada si zategao isteglio se jos malo, dotegni srafcic, tako bi ja to uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

A u medjuvremenu - koji si srafcic ti dotezao, bas me zanima?

kada odvrnem onaj mali šarafic na sredini (10-ka ključ) onda unutra ima šaraf, teško je vidjet pošto curi malo ulje. E taj šaraf kada šarafcigerom okrećem suprotno od kazaljke na satu onda on gura španer. Ali nevidim ništa što bi spriječilo taj šaraf da se ponovno ne popusti, pošto je sve u ulju. Znači šaraf nemože izaći kroz rupu van.

 

Ako se odlučim na skidanje kompletnog tog zatezača, da li postoji dihtung između njega i dekla ili je to opet riješeno nekakvom gumicom? Tj. Postoji li mogućnost da pokidam dihtung?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Mozda je ipak razlicito u odnosu na XT, jer ako mu je doslo vreme za zamenu zasto bi radio i tih 200km? Ne znam kako izgleda zatezanje, ali mozda ipak nije automatsko, nego sada kada si zategao isteglio se jos malo, dotegni srafcic, tako bi ja to uradio.

Nije se mogao istegnuti samo se mogao popustiti šaraf koim sam ga dotegnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja