Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kolege, jel stavljao neko od vas krace „koske“ (dogbones) ? Hteo bih da podignem KLE-a jos malo, navodno se dobija na repu 7-8cm ako se stave malo krace koske... Kad se vozim sam, ne smeta mi ali sa suvozacem i prtljagom, potonem skroz do zemlje:-)

Koma je radio istu stvar na stromu. Bice ti onda problem kratka copava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kolege, jel stavljao neko od vas krace „koske“ (dogbones) ? Hteo bih da podignem KLE-a jos malo, navodno se dobija na repu 7-8cm ako se stave malo krace koske... Kad se vozim sam, ne smeta mi ali sa suvozacem i prtljagom, potonem skroz do zemlje:-)

 

Turi gi na polozaj 5 pa vidi onda. Treba ti specijalan kljuc da ne bi ostetio sraf za stelovanje. Koliko imas kila,a koliko suvozac (ica)?

Meni stoji na polozaju 4 i zadovoljan sam.Nije pretvrd a opet ne leze puno sa suvozacicom (vise leze ona ;D). Ja imam 85 Kg a ona 55.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

 

 

Turi gi na polozaj 5 pa vidi onda. Treba ti specijalan kljuc da ne bi ostetio sraf za stelovanje. Koliko imas kila,a koliko suvozac (ica)?

Meni stoji na polozaju 4 i zadovoljan sam.Nije pretvrd a opet ne leze puno sa suvozacicom (vise leze ona ;D). Ja imam 85 Kg a ona 55.

 

Sreca pa imas vitku suvozacicu  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

 

 

Turi gi na polozaj 5 pa vidi onda. Treba ti specijalan kljuc da ne bi ostetio sraf za stelovanje. Koliko imas kila,a koliko suvozac (ica)?

Meni stoji na polozaju 4 i zadovoljan sam.Nije pretvrd a opet ne leze puno sa suvozacicom (vise leze ona ;D). Ja imam 85 Kg a ona 55.

 

Sreca pa imas vitku suvozacicu  ;D ;D

 

Imam vise komada, menjao sam jednu debelu za 3 mrsavije. Sacuvao sam zadnji amortizer ali sam zato puko na kacigama, svaka je dobila svoju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege, jel stavljao neko od vas krace „koske“ (dogbones) ? Hteo bih da podignem KLE-a jos malo, navodno se dobija na repu 7-8cm ako se stave malo krace koske... Kad se vozim sam, ne smeta mi ali sa suvozacem i prtljagom, potonem skroz do zemlje:-)

Koma je radio istu stvar na stromu. Bice ti onda problem kratka copava...

U pravu si, copava mora da se produzi za nekih 5 cm, a amortizer mi je vec na 5 zubu tako mu nema dalje.. Cinjenica je da mi je amortizer popustio , ali mislio sam da probam ovako jer kapiram da je novi amortizer dosta skup?

Nasao sam na hrvatskom forumu tipa koji je menjao koske i 'vako ide recepat:

 

 

„Skinuo sam dogbonse s mojeg motora i dao na ispitivanje cvrstoce materijala. Originalni dogbonsi imaju cvrstocu od cca 620 N/mm kvadratnom (tvrdoca od 185 brinela) sto se moze dobiti termickom obradom celika 1431 (oznaka je po HRN-u a koji je prepisan JUS) ili po DIN-u Ck35.

 

Kako pri ruci nisam imao doticni materijal napravio sam to od poboljsanog celika 4732 (42CrMo4). Postotak rastezljivosti tog materijala je nesto manji ali je cvrstoca cca 60% veca. Nakon obrade na CNC glodalici, zbog zastite od korozije, dati su na galvanizaciju (u ovom slucaju na cincanje)

 

U odnosu na original (nakon probe koji su bili napravljeni od celicnog lima) smanjio sam duzinu dogbonsa za 13 mm sto je podiglo motor za 30-35 mm ispod motora i cca 70 mm na repu motora. Takvim podizanjem se jos dodatno sabija opruga straznjeg amortizera tako da ga je potrebno otpustiti za 1 ili 2 zuba kako bi dobili prijasnju tvrdocu amortizera. Bilo je potrebno i produziti bocnu nogaru.“

 

Covek je sve lepo opisao.. Nego, jel zna neko ko bi mogao da mi napravi nove koske?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege, jel stavljao neko od vas krace „koske“ (dogbones) ? Hteo bih da podignem KLE-a jos malo, navodno se dobija na repu 7-8cm ako se stave malo krace koske... Kad se vozim sam, ne smeta mi ali sa suvozacem i prtljagom, potonem skroz do zemlje:-)

 

Turi gi na polozaj 5 pa vidi onda. Treba ti specijalan kljuc da ne bi ostetio sraf za stelovanje. Koliko imas kila,a koliko suvozac (ica)?

Meni stoji na polozaju 4 i zadovoljan sam.Nije pretvrd a opet ne leze puno sa suvozacicom (vise leze ona ;D). Ja imam 85 Kg a ona 55.

Ja oko 90, suvozacica 58, ali kad se putuje na duze negde ide i dosta stvari... Pazi, stigli smo do Spita bez ikakvih problema, jedino sto smo vizuelno jako blizu zemlje, a ne daj boze neka rupa ili deblo na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Pa nemas onda problema,blize ti je zemlja pa cete manje da tresnete.

Od debla ti nece pomoci ni da imas double-decker motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Meni amortizer stoji na 3 zubu i imam nameru da ga stavim na 5, posto polako uspevam da ubedim zence da sedne na motor. E sad, ja 115 a ona 65 bice frka jel? Znaci da od prtljaga nosimo samo papirne maramice i toalet papir, posto mu je max. opterecenje 180 kg ili da menjam motor.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Gde moze da se kupi kljuc za stelovanje amortizera, ili ako neko zna neka sibne link iz louis-ovog kataloga.

I jedna molba, da li moze neko da mi kaze sta je dobio od alata uz KLE, posto ja uz moj nisam dobio alat, pa da napravim garnituru. Ako neko ima dve, mozda hoce da proda jednu garnituru?

Pozzz, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Retko ko ima orginalnu garnituru alata, a teško da ima dve  :D

 

Napravi garnituru sam, pogledaj koji ključevi idu za skidanje točkova ( 22 i 24 ), treba ti još 10 i 12, dva inbusa, krstasti i običan šrafciger, kombinirke. Ovo je osnovno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

E sad da ja pitam nesto...

 

Jel menjao neko neki od 2 lanca u motoru? Rekose mi da ima 2 komada i kad sam pogledao na semi - tacno je, ima 2. Cuje mi se neko mlevenje ili krljanje iz motora ali samo kada oduzmem gas. Spoljni pogonski lanac nije jer je jos u dobrom stanju i nije se isteglio (preso oko 2000 Km) a menjao sam i lancanike.

Koji od ova 2 cesce crkava i zna li neko koliko kostaju?  Masina mora da se otvara i znam da tek onda moze da se vidi koji je crko, tako da necu da kupujem nista unapred ali cisto da znam. Cini mi se da ima i neki spaner na donjem lancu koji se kupuje posebno pa da li je moguce da crkne samo on?

Inace motor mi je presao 38000 Km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Retko ko ima orginalnu garnituru alata, a teško da ima dve  :D

 

Napravi garnituru sam, pogledaj koji ključevi idu za skidanje točkova ( 22 i 24 ), treba ti još 10 i 12, dva inbusa, krstasti i običan šrafciger, kombinirke. Ovo je osnovno.

 

Ne baš ovo, ali...

 

22 i 17 točkovi

12 i 14 zatezanje lanca

8 prednja i podbutna leva plastika

10 sic, ...

+ i -  šrafcigeri

18 ključ za svećice

2-3 pajsera za skidanje guma

imbusi

ovo je ono bukvalno naj osnovnije. Nadogradnja je na tebi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Retko ko ima orginalnu garnituru alata, a teško da ima dve  :D

 

Napravi garnituru sam, pogledaj koji ključevi idu za skidanje točkova ( 22 i 24 ), treba ti još 10 i 12, dva inbusa, krstasti i običan šrafciger, kombinirke. Ovo je osnovno.

 

Ne baš ovo, ali...

 

22 i 17 točkovi

12 i 14 zatezanje lanca

8 prednja i podbutna leva plastika

10 sic, ...

+ i -  šrafcigeri

18 ključ za svećice

2-3 pajsera za skidanje guma

imbusi

ovo je ono bukvalno naj osnovnije. Nadogradnja je na tebi  ;)

 

Hvala, takvu garnituru sam i mislio da napravim, jos kada bi stala na mesto predvidjeno za alat (nema sanse)..

 

Jel menjao neko neki od 2 lanca u motoru? Rekose mi da ima 2 komada i kad sam pogledao na semi - tacno je, ima 2. Cuje mi se neko mlevenje ili krljanje iz motora ali samo kada oduzmem gas. Spoljni pogonski lanac nije jer je jos u dobrom stanju i nije se isteglio (preso oko 2000 Km) a menjao sam i lancanike.

Koji od ova 2 cesce crkava i zna li neko koliko kostaju?  Masina mora da se otvara i znam da tek onda moze da se vidi koji je crko, tako da necu da kupujem nista unapred ali cisto da znam. Cini mi se da ima i neki spaner na donjem lancu koji se kupuje posebno pa da li je moguce da crkne samo on?

Inace motor mi je presao 38000 Km.

 

Nemoj da iskljucis lanac i lancanike, iz tvoje price najvise lici na to, meni su riknuli posle 1000km, zasto, da li sam pretegao lanac ili ga nisam podmazivao, fabricka greska, ko zna.

Ako nije to, 99% ti je spao lancanik za paljenje koji se nalazi ispod magneta, sada da li je spao (odsrafio) ili se izlomio ne mozes da znas dok ne vidis. Kada se odsrafi struze po bloku pa se zato cuje krckanje, struganje itd...

U najgoroj varijanti ti se odlepio magnet pa udara, otvori sto pre da proveris.

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

E sad da ja pitam nesto...

 

Jel menjao neko neki od 2 lanca u motoru? Rekose mi da ima 2 komada i kad sam pogledao na semi - tacno je, ima 2. Cuje mi se neko mlevenje ili krljanje iz motora ali samo kada oduzmem gas. Spoljni pogonski lanac nije jer je jos u dobrom stanju i nije se isteglio (preso oko 2000 Km) a menjao sam i lancanike.

Koji od ova 2 cesce crkava i zna li neko koliko kostaju?  Masina mora da se otvara i znam da tek onda moze da se vidi koji je crko, tako da necu da kupujem nista unapred ali cisto da znam. Cini mi se da ima i neki spaner na donjem lancu koji se kupuje posebno pa da li je moguce da crkne samo on?

Inace motor mi je presao 38000 Km.

Srki, ja koliko znam, imaš 3 u motoru + pogonski i to:

lanac bregaste (i španer koji se povremeno zateže) e on hoće da se čuje, ako se istegao toliko da španer ne može da zategne (našpanuje) - mora kod majstora

lanac menjač/motor (61/23) - teže crkava, a ako zeza, mora kod majstora

lanas fraj-laufa - levi dekli - ne diraj bez majstora  ;)

i na kraju pogonski (44/17 stari modeli), ne treba objašnjenje  ;)

Dobar majstor na uvce provali šta zaje.ava i ne kopa po motoru bez veze.

Uostalom, pogledaj manual, sve će ti biti jasnije.

Pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

@zogu

Motor mi ide normalno,vuce,pali,mirno radi na leru,u punoj turazi perfektno slaze. Da se otkinuo magnet ne bi isao tako.Nesto struze samo kada se rastereti, a to moze da bude samo neki lanac koji kada nije napet seta levo-desno ili gore dole zato sto je istegljen.Ovo se cuje samo kada pustim gas i obrtaji padnu ispod 3000, pri dodavanju gasa nema nicega,sve savrseno radi. Pogonski spoljni lanac redovno podmazujem i proveravam mu zategnutost i istegljenje i mislim da nije on u pitanju. A i taj zvuk koji se cuje dolazi iz glave ili bloka motora.

 

@coolair

Lanac menjac/motor je onaj troredni i rekose mi neki da je verovatno taj istegljen. Ali citao sam dosta po forumima da je kod KLE problematican samo lanac bregaste i da on najcesce odlazi i da mu je interval za zamenu izmedju 30 i 40k , u zavisnosti kako ga  i gde vozis. Kod cesceg off road-a brze odlazi i lanac.A ja naprotiv,vozim ga 99% po asfaltu,cak sam zbog toga stavio i gume za asfalt. Kod mene nema pouzdanog majstora da mu poverim ovo na dijagnozu, svi bi odmah da rasture i da zamene sve sa novim delovima i to ti da narucis delove i doneses im,a to nece bas moci kod mene.A i  drze ti motor po 3 meseca i na kraju ga odrade na brzinu kada postanes dosadan sa zvanjem. Moracu da zapalim negde u neki drugi grad u neki servis i da ga ostavim,ali obicno volim da budem tu kada se otvori da bih video licno kvar i platim stvarno ono sto treba, a ne da me zavlace da je crklo i ovo i ono i kvar od 100 evra izadje na 300.Imao sam losa iskustva sa autom, zato ovo i kazem.

 

Zbog svega ovoga me zanima da li je neko ovo menjao da bih saznao koji od ovih lanaca najcesce crkava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

mislite da su mu skinuli sa 50 konja na 27 konja? kako? motor je indentičan 500cc.

U saobraćajnoj piše 19.9 kw i kao što rekoh iz švice je uvežen.Nisam probao neki drugi kle, da bih video razliku u snazi...

 

pozdrav ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

mislite da su mu skinuli sa 50 konja na 27 konja? kako? motor je indentičan 500cc.

U saobraćajnoj piše 19.9 kw i kao što rekoh iz švice je uvežen.Nisam probao neki drugi kle, da bih video razliku u snazi...

 

pozdrav ???

Vidi ispod, koliko različitih modela ima. Inače, postoje razne vrste blokada, zavisno od države koji su uslovi (porezi, prirezi, carine, PDV, PMS  ;D itd), pa se zato redukuje snaga.

Poređano po datumima proizvodnje.

 

 

post-657-12879006877336_thumb.jpg

post-657-12879006877754_thumb.jpg

post-657-12879006878041_thumb.jpg

post-657-12879006878262_thumb.jpg

post-657-12879006878482_thumb.jpg

post-657-12879006878709_thumb.jpg

post-657-12879006878979_thumb.jpg

post-657-12879006879249_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

...

 

Zbog svega ovoga me zanima da li je neko ovo menjao da bih saznao koji od ovih lanaca najcesce crkava.

 

U specijalnom izdanju Motorevija - Vodic za kupnju rabljenih motocikala za KLE pise : " Na modelima proizvedenim do 1994. godine kvar na natezacu lanca razvoda motora nije nikakvo cudo " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

...

 

Zbog svega ovoga me zanima da li je neko ovo menjao da bih saznao koji od ovih lanaca najcesce crkava.

 

U specijalnom izdanju Motorevija - Vodic za kupnju rabljenih motocikala za KLE pise : " Na modelima proizvedenim do 1994. godine kvar na natezacu lanca razvoda motora nije nikakvo cudo " .

 

Moj KLE je '96. sto ne znaci da nece da se pokvari,samo mi nije jasno sta je razvod motora? Koji je to lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ланац који покреће брегасте осовине .

 

 

 

Hvala, bicu srecan u nesreci da je otisao samo on jer je oko 70 e, a ostali su preko 100 i vece rasturanje masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja