Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Iako sam se već javljao u ovoj themi, ovoga puta kao da imam novi motor. Naime, majstor mi je na veliko zadovoljstvo popravio ljubimca :) :) :)

 

Ako ti nije tesko, napisi koju rec o popravci, sta kako i koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@coolair

super vesti!

 

 

I ja sam imao mali peh! prosli vikend sam vozio od mladenovca prema lazarevcu (preko kosmaja) i u ducinama probusim zadnju gumu! noc, nigde nikog, a nisam ni zeleo da se stavljam na teret, pa onako pocetnicki provozah 48km! znam, znam, svi su mi posle rekli da je to bilo suludo...

sledecih dana, uz lalajkovu pomoc, skidanje zadnjeg tocka nije bilo problem. naravno, nova unutrasnja je narucena iz sente posto u lazarevcu nemaju nista! ko ima bilo kakve nedoumice u vezi podesavanja zadnjeg tocka ili mu treba unutrasnja, neka se javi na pp, da ne bi bilo reklame hm, hm.

P.S.

posle ovog iskustva, nabavljen je sprej i jos jedna rezervna unutrasnja guma!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

To je josh jedan od razloga zasto cu preci sledece godine na Versys ili neshto slichno.Ebesh unutrashnju.Skidanje spoljashnje....vulkanizer.Uzas.Ovako ponesem vijasto shilo i par "pertli" i zachepim potpuno sam gumu bez ikakvog skidanja.Posle toga vozish koliko hocesh.Mozda moze na Kle da se napasuje i neka felna ali ko da se zeza sa tim.

Sad imam 5000 km.Do sledece godine nece imati vise od 6000 km.Pa cu objaviti ovdeMoram da dodajem pare ali Vstrom,Transalp ili Verys.Nesto cu morati da pazarim novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Stvarno je zez sa tim unutrasnjim  :(

ali, neces valjda zbog toga zameniti KLE za navedene?  ;D

V-Strom, TransAlp & co su vise orijentisani za asfalt i sl, ali ne mogu proci tamo gde KLE moze  :)

 

P.S. ipak nisam probusio gumu "zbog toga gde sve KLE moze proci" vec na asfaltu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ne samo zbog toga.Zbog ne postojanja pokazivacha nivoa goriva ,uskog i neprijatnog sedista,nema pokazivac temperature motora.Odlichan je motor ako mi naleti neko snizenje Versys mogu kupiti za ispod 6000 eu.Ipak je to savremeniji,jachi motor.Isto je skoro visok kao i KLE.

E sad,ako finansijski ne izguram onda ostajem na KLE jer mi je jako drag motor.Zadovoljan sam za onaj novac koji sam dao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
link=topic=16509.msg274988#msg274988 date=1214681871]

koja je razlika izmedju kle i klr

 

Neke od razlika:

KLR ima jedan cilindar, KLE dva

KLR ima 650 ccm, KLE 500

KLR ces tesko naci (uglavnom se pravi za USA), KLE ces lako naci

KLR je vise orjentisan na kategoriju soft-enduro, KLE na putni-enduro

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

A cena tih guma? I ako moze fotka sa sarom bio bih ti zahvalan.

 

Obe su me izasle oko 142 eura.

 

anakee.gif

 

A na ovoj temi vec imas kratku pricu o Anakee:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13964.40

 

E bas su vrh, sara moderna i volim saru sa velikim poljima za oko 2000km cu morati da menjam TrailMax i sigurno stavljam Michelin. Puno ti hvala na informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Iako sam se već javljao u ovoj themi, ovoga puta kao da imam novi motor. Naime, majstor mi je na veliko zadovoljstvo popravio ljubimca :) :) :)

 

Ako ti nije tesko, napisi koju rec o popravci, sta kako i koliko.

Naravno. Mislio sam da ne smaram, ali evo:

Drugog maja, "kresnuo" sam motor normalno, da bi se posle desetak sekundi ugasio i kraj. Nisam mogao da ga upalim ni na gurku. Jedan od mojih drugara, "veliki poznavalac motora", je na kablove toliko pokušavao, da mi je spalio anlaser >:(. Mislio sam da je "zakucao" (lanac bregaste da se pokidao). Gomila "majstora" nije želela ni da pogleda šta je u pitanju (Rade □ me je od..bao kao smrdljiv sir, Stankara kaže da dovezem, pa kad bude.....), da bih na preporuku Velikog Galeta oterao (uz telefonski dogovor) kod Štronsera (Deki, ako čitaš, VELIKO HVALA). Da ne dužim, deo magneta se otkinuo i polomio namotaj, bendiks (frajlauf), lančanik bendiksa i zaglavio radilicu u delu za paljenje. Posle okrenutih 1234567890 telefona, nalazim samo deo delova, po vrlo nepovoljnim cenama, ali, zahvaljujući gorepomenutom majstoru (od sada mogu da kažem i prijatelju), sve je došlo na svoje mesto i veliko zadovoljstvo moje "malenkosti". Deki je po nabavci delova, sklopio motor za jedan dan. Pored toga mi je oprao motor, kao da je došao iz salona, a usput mi naštelovao i karburatore.

Evo cena onoga što sam platio:

Anlaser (sa putem do šabca) - 100€

Magnet - 130€

Namotaj - 70€

Bendiks - 60€

Lančanik bendiksa - 30€

Ulje - 40€

Filter - 15€

Ruke - 55

Suma sumaru 500€

Nije moja greška, već fabrička, ali, o magnetu na KLE je već po forumu bilo reči, pa da ne davim oko toga. Pozdrav svima, i prijatna i sigurna vožnja svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

link=topic=16509.msg274988#msg274988 date=1214681871]

koja je razlika izmedju kle i klr

 

Neke od razlika:

KLR ima jedan cilindar, KLE dva

KLR ima 650 ccm, KLE 500

KLR ces tesko naci (uglavnom se pravi za USA), KLE ces lako naci

KLR je vise orjentisan na kategoriju soft-enduro, KLE na putni-enduro

...

 

KLE 500 spada u grupu ispod 500ccm (porez, registracija, osiguranje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

V-Strom, TransAlp & co su vise orijentisani za asfalt i sl, ali ne mogu proci tamo gde KLE moze  :)

 

Sve što na terenu može KLE, može i Transalp, jednako lako/teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

mimo toga sto vozim KLE  :) , mislim da bolji za:

1. "provlacenje", jer je uzi,

2. serijski dolazi sa gumama koje su vise od opet, serijskih transalpovih, orijentisane ka off-road-u,

3. malo je laksi od transalpa a menjac ima 6 stepeni (transalp ima 5), pa mu je prva brzina mnogo upotrebljivija za tezi teren.

 

ovo sam naveo sto po mom misljenju, to po mom iskustvu. naravno, transalp je i dalje veoma dobra masina, u nekim drugim aspektima bolja od KLE-a, ali u off-road-u blago zaostaje. toliko od mene, nisam imao nameru da uvredim bilo kog vozaca transalpa.

Pozzz!!!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

mimo toga sto vozim KLE  :) , mislim da bolji za:

1. "provlacenje", jer je uzi,

2. serijski dolazi sa gumama koje su vise od opet, serijskih transalpovih, orijentisane ka off-road-u,

3. malo je laksi od transalpa a menjac ima 6 stepeni (transalp ima 5), pa mu je prva brzina mnogo upotrebljivija za tezi teren.

 

ovo sam naveo sto po mom misljenju, to po mom iskustvu. naravno, transalp je i dalje veoma dobra masina, u nekim drugim aspektima bolja od KLE-a, ali u off-road-u blago zaostaje. toliko od mene, nisam imao nameru da uvredim bilo kog vozaca transalpa.

Pozzz!!!  :)

 

To su sve više teoretske stavke - vozač čini tu prevagu, a Transalp ima dvije bitno bolje pretpostavke

za vožnju - tri klase bolje kočnice ( govorim o novijem transalpu ), bolje izbalansiran ovjes i puno

fluidniji i elastičniji motor. Što se tiče guma - i Trailmax i trailwing koji na tim motorima dolaze kao prva

ugradnja su gume sa dna voznih svojstava, tako da... Uostalom, niti jedan nisu pogodni za neki offroad,

iako su upotrebljivi. Kao i mnogi drugi kvazienduro motori  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

mimo toga sto vozim KLE  :) , mislim da bolji za:

1. "provlacenje", jer je uzi,

2. serijski dolazi sa gumama koje su vise od opet, serijskih transalpovih, orijentisane ka off-road-u,

3. malo je laksi od transalpa a menjac ima 6 stepeni (transalp ima 5), pa mu je prva brzina mnogo upotrebljivija za tezi teren.

 

ovo sam naveo sto po mom misljenju, to po mom iskustvu. naravno, transalp je i dalje veoma dobra masina, u nekim drugim aspektima bolja od KLE-a, ali u off-road-u blago zaostaje. toliko od mene, nisam imao nameru da uvredim bilo kog vozaca transalpa.

Pozzz!!!  :)

 

 

To su sve više teoretske stavke - vozač čini tu prevagu, a Transalp ima dvije bitno bolje pretpostavke

za vožnju - tri klase bolje kočnice ( govorim o novijem transalpu ), bolje izbalansiran ovjes i puno

fluidniji i elastičniji motor. Što se tiče guma - i Trailmax i trailwing koji na tim motorima dolaze kao prva

ugradnja su gume sa dna voznih svojstava, tako da... Uostalom, niti jedan nisu pogodni za neki offroad,

iako su upotrebljivi. Kao i mnogi drugi kvazienduro motori  ;)

Ja bih ovako odokativno rekao da bi Transalp model od 2000 god trebao da bude u nekim aspektima bolji od KLE i verujem da jeste ali kada cujes za koliko je to para bolji lako odustanes.

Ja sam hteo Transalp i samo Transalp nov ili polovan model od 2000god ali taj iz 2000god kosta koliko KLE iz 2006 ili 2007 a nov mislim da kosta oko 8500 (nisam siguran za cenu) dok nov KLE je do juce bio 4828eur.

Transalp i dalje ostaje verovatno u nekim segmentima bolji ali KLE sa svojom cenom preuzima potencijalne kupce Transalpa kao sto je moj slucaj iako mi nije bilo vazno da li motor kosta 9 ili 5 hiljada eura jer ja motor kupim i vozim godinama.

Ne sumnjam da  Transalp ima eleasticniji motor i bolje kocnice ali konkretno ja imam KLE samo za blagi offroad i nista drugo a tu je KLE verovatno u maloj prednosti jer je Transalp dosta siri i veci motor a i cini mi se ranjiviji ako padne. Zato je udobniji za touring ali ja za touring ne bih vozio ni KLE niti Transalp, to samo predesetak konja.

 

Ovo je moje licno misljenje i nisam vezan ni za jedan brand vozio bih sve jer tek kada probas sve znas sta tebi najvise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

E ljudi evo ovako....Sve vishe razmisljam o Versys.Video sam jedan pre neki dan U Igalu i jako mi se svideo.Pitam vas za misljenje:

Koliko vredi ovaj moj KLE? Kupio sam ga prosle godine novog kod Petosevica.Presao oko 6000 km.Samo sam ga ja razradjivao i vozio strogo po uputstvu(cista istina a mislim da je jako bitna).Registrovan je sada u junu mesecu.Ima kofer.Upravo sam sipao novo ulje 15w 50 i zamenio filter.

Sto se tiche rada,motor ja kao nov.

Versys me vise privlachi zbog kocnica,boljeg sedista,snage i izgleda.

Moj motor je bio oko 4880 eu.Sa registracijom mi je izasao 5050Eu.Zapravo toliko oni kostaju svakoga kada se svede sve na crtu.

Koliko trzisno on vredi?Razmisljam da malko sputim cenu pa da dodam malo vise para i kupim nov Versys.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

E ljudi evo ovako....Sve vishe razmisljam o Verys.Video sam jedan pre neki dan U Igalu i jako mi se svideo.Pitam vas za misljenje:

Koliko vredi ovaj moj KLE? Kupio sam ga prosle godine novog kod Petosevica.Presao oko 6000 km.Samo sam ga ja razradjivao i vozio strogo po uputstvu(cista istina a mislim da je jako bitna).Registrovan je sada u junu mesecu.Ima kofer.Upravo sam sipao novo ulje 15w 50 i zamenio filter.

Sto se tiche rada,motor ja kao nov.

Verys me vise privlachi zbog kocnica,boljeg sedista,snage i izgleda.

Moj motor je bio oko 4880 eu.Sa registracijom mi je izasao 5050Eu.Zapravo toliko oni kostaju svakoga kada se svede sve na crtu.

Koliko trzisno on vredi?Razmisljam da malko sputim cenu pa da dodam malo vise para i kupim nov Versys.

Kupio sam dva komada u zadnjih mesec dana jedan za mene a drugi za brata oba 2006 u top stanju, juče registrovani bez ulaganja, neogrebani.

Jedan plaćen 3900 a drugi 4000 eur.

Možda kupimo i treći....

Koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ne bih ga dao sa ovom kilometrazom ispod 4400eu.To je oko 650 eu minusa za 1 godinu.U stvari 750eu.Dao sam za kofer 100eu.Razmisljam se jos.....Neznam ni sam.Jer je motor besprekoran.Eh da.Kupio sam i nove prednje disk plocice,jer mu fabricke nisu za k....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

    Evo da se upisem i ja. Vlasnik sam KLE 500 od prije dva mjeseca. To je moj  prvi  'veliki' motor. Znajuci sta hocu od motora (i sa njim) KLE mi je bio izbor. Prvi utisci mi govore da nisam pogriješio. Dobio sam ga sa nekim REMUS auspuhom koji sam vać skinuo i vratio fabrički. I taj fabricki je nesto radjen sto mi se ne svidja ali osim promuklijeg zvuka ostalo je OK. Razmisljam o drugom 'ne diranom' fabrickom auspuhu. Motor je '97 god. i veoma je rijedak u sjeveroistocnoj Bosni (brdovitoj). Preporucio bih ga svakom ko ulaziu svijet velikih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

Evo da se zapljunem i ja;

Pogledati http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18325.0 da bi videli kako sam napravio ovo luce.

KLE je predivan motor. ima naravno zamerki ali malih a kako nemam iskustva sa voznjom drugih motora nemam prava da diskutujem.

Jedino mi je zapela nozica par puta u krivini pod nagibom i moja i suvozaceva.

 

Pozdrav.

 

post-1605-12879001125395_thumb.jpg

post-1605-12879001125955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Dejan.P

 

Mogu ti reći da mi se jako svidja kombinacija boja.

Možda i ja jednog dana ako mi bude dosadno napravim ovako nešto.

Super je motorče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

V-Strom, TransAlp & co su vise orijentisani za asfalt i sl, ali ne mogu proci tamo gde KLE moze  :)

 

Sve što na terenu može KLE, može i Transalp, jednako lako/teško.

 

Hehehe...

Polozaj na KLE je kao stvoren za offroad pogotovo za stojeci stav.

mimo toga sto vozim KLE  :) , mislim da bolji za:

 

2. serijski dolazi sa gumama koje su vise od opet, serijskih transalpovih, orijentisane ka off-road-u,

3. malo je laksi od transalpa a menjac ima 6 stepeni (transalp ima 5), pa mu je prva brzina mnogo upotrebljivija za tezi teren.

 

 

Kad imas obrtni moment ne treba ti prva kratka i 6 brzina  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ cope

u pracu si sto se tice obrtnog momenta... ali ako on dolazi sa 650-700-750 ili vise ccm (skuplja registracija) i 1-2-3 K evra gore... ??? hm, onda biram KLE. Kao i mnoge kolege  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ Dejan P.

Svaka cast za rad i izgled KLE-a!

Nego, da li su slike sa off-road-a poreklom sa Beljanice?

Konkretno, mislim na put Strmosten - Zbeg?

Ako jesu (moguce je, posto Zajecar gravitira na tu stranu), javi se, pa da organizujemo off-road.

Licno mislim da je to jedan od najlepsih netaknutih delova Srbije, u kome se KLE500 odlicno snalazi i jos bolje uklapa!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@ cope

u pracu si sto se tice obrtnog momenta... ali ako on dolazi sa 650-700-750 ili vise ccm (skuplja registracija) i 1-2-3 K evra gore... ??? hm, onda biram KLE. Kao i mnoge kolege  8)

Svako ima neku svoju filozofiju i svoju neku perspektivu gledanja.

To ti je kao kada ti jedan model obuće više odgovara neko drugi a pri tome ne znači da onaj drugi ne valja jer on upravo onom drugom odgovara samo zato što on ima drugačije stopalo od tebe. Tako i oko motora, neko je visok 2m, drugi ima kraće noge, treći neće da plati motor više od 1000eur itd itd.

Svako ima neki svoj razlog zašto je kupio baš taj motor a na kraju krajeva ako si ti zadovoljan ono što tada postaje važno je koliko se ti voziš i gde si sve bio i šta video sa tim motorom. Šta piše na cajgeru koliko km godišnje i gde...

Sa druge strane ipak mislim da je KLE (bez obzira što sam vlasnik) odličan deal cena kvalitet.

Za 8000eur koliko košta Transalp možeš da kupiš mnogo motora (modela) a za 4828eur koliko je bio KLE500 ne možeš skoro ništa.

Ne može ni Kymco skuter 500ccm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja