Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
On 3/4/2021 at 11:07 AM, Marko1995 said:

Cao, jel ima neko mozda onaj poklopac zmigavca za KLE (narandzasti), negde je otpalo, pa ako ne moram da kupujem ceo zmigavac dobro bi doslo.

Imam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Eee reseno, na srecu nije taj materijal na koji sam mislio, tako da smo uspeli da zavarimo bas lepo... Juce padne u offroadu u desnu stranu bukvalno sa 5-10 kmh, neka rupa bila i nezgodno bas ta polugica pukne :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 8 sati, Marko1995 je napisao:

Eee reseno, na srecu nije taj materijal na koji sam mislio, tako da smo uspeli da zavarimo bas lepo... Juce padne u offroadu u desnu stranu bukvalno sa 5-10 kmh, neka rupa bila i nezgodno bas ta polugica pukne :D

Mislio si da je aluminijum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

@Plavšić ma onaj gus, kako se već zove, kao što su retrovizori, kvačilo, prednja kočnica itd...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Da se i ja upišem u one koji su imali problem sa bendixom. I prethodnih godina znao je pokatkad "preskočiti" pri paljenju. Također, prvo paljenje nije bilo glatko. Od proljetos, počeo je učestalo "preskakati". Majstor mi je rekao da je bendix prilično potrošen. Ako sam dobro zapamtio, bušio je rupe i stavio šire rolnice. Reče da sam miran naredne tri do četiri godine, a onda ide novi bendix. Magnet je "problematični", ali su svi magnetići na svom mjestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 2 sati, cika miloje je napisao:

Da se i ja upišem u one koji su imali problem sa bendixom. I prethodnih godina znao je pokatkad "preskočiti" pri paljenju. Također, prvo paljenje nije bilo glatko. Od proljetos, počeo je učestalo "preskakati". Majstor mi je rekao da je bendix prilično potrošen. Ako sam dobro zapamtio, bušio je rupe i stavio šire rolnice. Reče da sam miran naredne tri do četiri godine, a onda ide novi bendix. Magnet je "problematični", ali su svi magnetići na svom mjestu.

Misliš na frajlauf?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Hoće da preskače kad je aku lošiji i anlaser takođe. Meni je preskakao zbog anlasera, zamenio četkice i ležaj i vrti ko blesav od tad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Nešto od ta 2 ili oba. :)

Akumulator je dobar. Nekidan sam ga stavio na punjač radi provjere. Za par minuta je pokazao da je pun. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 54 minuta, cika miloje je napisao:

Nešto od ta 2 ili oba. :)

Akumulator je dobar. Nekidan sam ga stavio na punjač radi provjere. Za par minuta je pokazao da je pun. 

Sredi anlaser, to je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Мјесец дана мотор није "диран". Данас га покушао стартовати, није могао ни једном заверглати. Скинем акумулатор, прикачим Лидл-ов пуњач и након 25 минута упали ко "мина". Аку је дошао са мотором 2016. Сутра идем гледати нови.

Promenio član cika miloje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prvi put otkako vozim KLE-a motor se pregrejao (upalio lampicu). Dan nije bio preterano vruć, teren nije zahtevan (regularan makadam, uzbrdica, normalni obrtaji u drugoj i trećoj brzini). Nakon što sam ugasio mašinu ventilator je vrteo možda i 10min. Scena se ponovila i 10km kasnije.

 

Pošto motor ranije i u mnogo težim uslovima nije pokazivao nikakve naznake pregrevanja ubeđen sam da je u pitanju neki problem. Antifriz je svež, prošlogodišnji, hladnjak čist. Ima li neko ideju odakle krenuti sa traženjem uzročnika? Meni deluje kao da antifriz u tim momentima ne cirkuliše, prosto mi je neverovatno da ventilator mora raditi toliko dugo.

 

Ranije se ponekad dešavalo da nakon gašenja motora ventilator ostane upaljen po minut-dva, ali to samo kada je 35 stepeni, hladnjak zapušen blatom a vožnja spora i tehnička. To je bilo potpuno razumljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

U teoriji, ne, a u praksi ne znam koliko to mozes da utvrdis dodirom. Ako sumnjas da antifriz ne cirkulise... na netu sam video slike vodnih pumpi cije su perke maltene nestale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Šta sa poklopcem, tj šta proveriti? Bio je namešten i zavrnut kako treba, dihtunzi izgledaju kao novi. U poklopcu je i ventil za ekspanzionu posudu al' njega ne mogu proveriti bez namenske pumpe (ventil se otvara samo na određenim pritiscima). Kada razmislim, realna je opcija da antifriz uopšte ne cirkuliše u i iz ekspanzione posude. Boja antifriza u njoj je drugačija nego u ostatku sistema :neznam:

 

Termostat je na sobnoj temperaturi zatvoren, otvara se pre ključanja (nemam termometar koji bi mogao meriti tako visoke temperature). Ne znam da li treba da bude otvoreniji od ovoga na slici?

 

gBliIJT.jpg

 

pYeuhNl.jpg

 

I ovaj ventil radi kako treba: otvoren je na sobnoj temperaturi, zatvoren na nekih 70ak stepeni (osetno pre nego što se termostat otvori).

 

WkZAoks.jpg

 

Propeler vodene pumpe je pre 7-8 hiljada km bio kao nov. Sada radije ne bih skidao njegovu deklu jer nemam dihtunge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sistem dobro ozračen? Možda imaš neki vazdušni čep.... Probao bih test vožnju bez termostata sa dobro ozračenim sistemom iako deluje da otvara dobro na slici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

To je prelivna posuda i nije pod pritiskom tj otvoreni sistem i ne meša se sa ostalim antifrizom (ne u velikoj meri), samo kad se motor zagreje višak pusti u bocu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja