Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Drugog maja sam ga vozio normalno (išao do Avale). Trećeg ujutru, kada sam hteo da ga kresnem, radio je nekako čudno oko 10 sekundi i ugasio se. Više nije mogao da kresne. Na gurku (u bilo kojoj brzini) nije hteo da obrne točak. Kada sam skinuo svećice, počeo je da vrti( vidi se da nije zakovao), ali nije ni sa novim svećicama (na kojima baca struju) da startuje. Po dolasku par "poznavalaca" i verglanja do iznemoglosti sa njihove strane, spalili su mi anaser. Onda sam oterao bajk kod Pece na Dedinju. On skine čep od ulja na kratko, vrati ga nazad, uzme magnetić, probrčka po ulju i izvadi neke komadiće metala, posle čega je bio komentar da teram kod majstora (a on kao nije za to), koji hoće da otvori mašinu i vidi šta je. Pošto nisam imao prevoz ranije, tek pre par dana oterao sam ga kod Štronsera u Dobanovce, koji je na preporuku Igora (XT) i Veliko0g Galeta primio motor. Sada jurim anaser, a onda ćemo videti šta dalje >:(. Pre kvara, zamenjene svećice, ulje i filter za vazduh. Ulje je bilo na sredini max/min. Imam osećaj da je pukao lanac bregaste (možda), pa ne znam kakva je šteta nastala unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Drugog maja sam ga vozio normalno (išao do Avale). Trećeg ujutru, kada sam hteo da ga kresnem, radio je nekako čudno oko 10 sekundi i ugasio se. Više nije mogao da kresne. Na gurku (u bilo kojoj brzini) nije hteo da obrne točak. Kada sam skinuo svećice, počeo je da vrti( vidi se da nije zakovao), ali nije ni sa novim svećicama (na kojima baca struju) da startuje. Po dolasku par "poznavalaca" i verglanja do iznemoglosti sa njihove strane, spalili su mi anaser. Onda sam oterao bajk kod Pece na Dedinju. On skine čep od ulja na kratko, vrati ga nazad, uzme magnetić, probrčka po ulju i izvadi neke komadiće metala, posle čega je bio komentar da teram kod majstora (a on kao nije za to), koji hoće da otvori mašinu i vidi šta je. Pošto nisam imao prevoz ranije, tek pre par dana oterao sam ga kod Štronsera u Dobanovce, koji je na preporuku Igora (XT) i Veliko0g Galeta primio motor. Sada jurim anaser, a onda ćemo videti šta dalje >:(. Pre kvara, zamenjene svećice, ulje i filter za vazduh. Ulje je bilo na sredini max/min. Imam osećaj da je pukao lanac bregaste (možda), pa ne znam kakva je šteta nastala unutra.

 

Auuu,brate,izgleda bas ozbiljno :-\  Ako sumnjas na lanac bregaste,on je trebalo da se cuje da zvecka i lupka pre kvara.Jako retko se desava da on pukne,ali ako pukne onda napravi kalabaluk po masini. Njegov vek je od 30-40 hiljada Km u zavisnosti kako se vozi. Koliko hiljada Km ti je presao motor?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

E taj lanac bregaste (i onaj od kontratega) bas mogu da naprave... da ne kazem sta. Ja sam imao srece da sprecim katastrofu sa bregastom  :P

Od te boljke izgleda pate sve te Kawe...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

E taj lanac bregaste (i onaj od kontratega) bas mogu da naprave... da ne kazem sta. Ja sam imao srece da sprecim katastrofu sa bregastom  :P

Od te boljke izgleda pate sve te Kawe...  :-\

 

Kada sam trazio da kupim motor svideo mi se jedan Tengai.Onda sam malo procesljao po netu da vidim komentare vlasnika i na puno mesta sam nasao da se zale na isti problem.U pitanju je bas taj kontrateg.Svi su se slozili u jednom da je to fabricka greska i da je on jako slab i lomi se.Jedan baja je bas to slikovito prikazao kako se menja i kako izgleda kada pukne.On je svoj zamenio drugim "pojacanim" delovima koje je napravio sam na strugu i kaze da vise nije imao problema,a originalni mu se 3 puta lomio.To je kod modela,cini mi se do 1995. godine,a posle je fabrika ispravila svoju gresku i uradila drugaciji deo.Mada nisam siguran da li je to kod Tengai-ja jer ne znam dokle se on proizvodio,ali pominju da je taj agregat ugradjivan i u neke druge modele(mislim da je KLR) i da je to ispravljeno i kao , priznali su da je to bila greska koja se potvrdila tek u eksploataciji.

Posto kod nas nisam mogao da nadjem mladji Tengai od 91. godista, odustao sam od kupovine i posle sam kupio KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Kada sam trazio da kupim motor svideo mi se jedan Tengai.Onda sam malo procesljao po netu da vidim komentare vlasnika i na puno mesta sam nasao da se zale na isti problem.U pitanju je bas taj kontrateg.Svi su se slozili u jednom da je to fabricka greska i da je on jako slab i lomi se.Jedan baja je bas to slikovito prikazao kako se menja i kako izgleda kada pukne.On je svoj zamenio drugim "pojacanim" delovima koje je napravio sam na strugu i kaze da vise nije imao problema,a originalni mu se 3 puta lomio.To je kod modela,cini mi se do 1995. godine,a posle je fabrika ispravila svoju gresku i uradila drugaciji deo.Mada nisam siguran da li je to kod Tengai-ja jer ne znam dokle se on proizvodio,ali pominju da je taj agregat ugradjivan i u neke druge modele(mislim da je KLR) i da je to ispravljeno i kao , priznali su da je to bila greska koja se potvrdila tek u eksploataciji.

 

Jest , isti agregat je na Tengaiu i KLRu 650 - ta greška sa španerom lanca kontrautega nikada nije ozbiljno ispravljena od strane

proizvođača, i od nje boluju i zadnji KLRovi prodani. Nedavno je puknuo lanac na KLRu iz 2003 godine, ista priča. Stvar jednostavno

treba kontrolirati i namještati svakih 5000 km, ostalo je lutrija, može da ide dugo a može i jako kratko. Bash ima komšija jedan Tengai

iz 1991 godine - odlično očuvan, no spremam se da mu to promjenim već dugo, nikako da uhvatim vremena  ;D Ako ga budem skoro

otvorio, bacim fotku da vam pokažem gdje je caka. Inače se sve do u detalje može pronaći na KLR forumima i sajtovima, najmanji

problem. Inače je KLR 650 solidan motor, samo treba biti JAAAAKO oprezan kod kupovine polovnog, 90% njih na tržištu uopće

nije servisirano kako treba, tj. nije taj famozni lanac naštiman kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kazem ponovo,ono sto sam procitao na netu od tog vlasnika Tengai-ja je resenje napraviti (ko moze) novi "deblji" deo.On je tako trajno resio problem.Inace,zameniti ga sa originalnim novim nije nikakvo resenje.Koliko sam ja zapamtio,to je jedan deo kao polumesec sa ovalnom rupom u sredini koji radi levo-desno kako se lanac napinje i ublazava naprezanje lanca,znaci klasican spaner ali je od jako tankog materijala i zato se lomi.

Ne mogu sad da nadjem link,da vidite kako je covek napravio modifikaciju.

Ali ovde je tema o KLE-u pa se izvinjavam za mali OFF !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

>:( >:(>:(  "Mršavko" načisto crk`o :'(.

Trenutno je kod majstor- Dekija u Dobanovcima (Štronser), pa ako mu on ne pomogne, biće delova na prodaju :'( :'( :'(

Sta bi sa KLE-om? Ima li mu spasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Odneo sam kod Štronsera anlaser, jer ne može da zavergla bez njega, pa da vidi šta je, međutim, ne javlja mi se na telefon uopšte . Čak i kada sam odneo anlaser, nikoga nije bilo kod kuće.>:(. Popi...ću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja sam kupio novi KLe 500 prosle godine.Zadovoljan sam.Motor ima jeftinu registraciju,malu potrosnju,udoban je(osim malo uzeg sedista u prednjem delu) i pouzdan.POtrebno je da ima 2 diska na prednjem tochku.Teze se zaustavlja jer ima 181kg(neko je ovde pogresno pomenuo 190kg).

Tachno je da nema pokazivach temperature motora i kolichine goriva.Ali za 4800eu je odlichan motor.Predvidjen je za velika rastojanja bez briga.

Ishao sam na jednodnevne ture sa njim i jednostavno motor je udoban i zahvalan.Lichno mislim da je pravo blago ima ti ga.U prodaji ga vishe nema.Chak i polovnjaci u novijoj varijanti uglovnom nisu na berzi.Niko to nece da prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo danas sam registrovao kle 500 pa da obavestim "kolege" o ceni.

Ukupno za kle500 2007 god izaslo je 8700 din +tehnicki pregled(600 din).

Za ninju 2007 oko 13 000 din.U pitanju su i lokalne komunalne takse koje variraju od mesta do mesta ali sam ovo iskucao da bi ljudi imali predstavu o ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ Dark

 

hvala na informacijama, ja upravo trebam da ga registrujem, po drugi put.

e da, i ako neko pita: nije na prodaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

KLE-ovci , ima li ko da proda rezervoar ? 2005 godiste je motor, crni po mogucnosti !

 

065/4740-550

 

Rezervoar sam resio, nego ima li neko nalepnice koje idu na rezervoar ? de mogu da se naprave, posto mi za komplet  "originalnih" traze 250 eura !!!???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

KLE-ovci , ima li ko da proda rezervoar ? 2005 godiste je motor, crni po mogucnosti !

 

065/4740-550

 

Rezervoar sam resio, nego ima li neko nalepnice koje idu na rezervoar ? de mogu da se naprave, posto mi za komplet  "originalnih" traze 250 eura !!!???

 

 

 

Evo Vlade mail za nalepnice boksi@sbb.co.yu

bilo koje, po narudzbini, mozes i sam da dizajniras i dobijes unikat KLE-

Pozdrav, Marko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ guda

e, pa, dobro dosao!

imas li KLE odskoro ili si sa njime puno presao?

 

@ rasha

zavisi za koju namenu ti trebaju, ako je za asfalt dobar odnos kvalitet-cena imas Mitas ili Michelin Anlakee..? (ili tako nesto)

za makadam jeftinija varijanta Dunlop TrailMax ili skuplja Metzeler. To su preporuke. Ako ti tebaju brojevi telefona/adrese, videcu i to pa cu ti napisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@Nikolic

Motor je '95 god. Prešao 38000, kod mene je 3 meseca i prešao sam 2000 km.

 

Pitanje za sve višegodišnje vlasnike - na šta treba obratiti pažnju kod održavanja, mogu li nekako sam proveriti stanje lanca bregaste i španera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Moram da kupim nove gume za moj KLE.

Šta preporučujete?

Gde?

Iskreno nisam neki veliki strucnjak, ali pre mesec i kusur sam kupio Michelin Anakee i u dve senukde naucio da vozim. Gume se extra !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Varadero 1000

Sviđa mi se Anakee, i cena mi se sviđa.

Dajte neke adrese ili telefone gde se može nabaviti.

Imate li nekog majstora koji montira gume da preporučite?

Može i na pp.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Iako sam se već javljao u ovoj themi, ovoga puta kao da imam novi motor. Naime, majstor mi je na veliko zadovoljstvo popravio ljubimca :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja