Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sa wemoto.com

 

Trebalo bi da imaju za skoro sve modele zato što je jedina promenjiva sam prečnik emulatora. Ja sam nekom magijom poručio pogrešne, manje, pa je kod strugara rađen odgovarajući adapter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
On 10/18/2019 at 1:40 PM, donadog said:

Nije mi toliko vazna funckija brzinomera. Razmisljao sam da ispod vizira ubacim stari telefon, u nekom dobrom kucistu i napravim aplikaciju sa brzinomerom, navigacijom, alarmom na bazi motion senzora, trip kompjuter, prosecna potrosnja, svasata moze da se uradi, a moze koristiti i jos nekom ko ima stariji motor i zeli malo da ga modernizuje. Tako da ako ima jos nekih programera na forumu, mozemo razmeni par ideja oko takve aplikacije ili cak zajedno po malo raditi na tome kao neki side projekat u slobodno vreme. 

Brine me samo to sto se izlomilo da mi ne napravi neku vecu stetu na tocku ili da nije neki bitni deo na osovini. Ne mogu da procenim dal se nesto promenilo u voznji, posto imam problem sa prednjom gumom, ne mogu nikako da je izbalansiram kako treba, probao sam ponovo kod vulkanizera da izbalansiram gumu, al mislim da je sad jos i gore. Kaze mi vulkanizer da i ne moze da se izbalansira savrseno, jer je zicana felna i jos ima unutrasnju gumu... Mozda felna ne stima, jel ima neki majstor koji radi tockove i moze to da mi sredi? Poprilicno je neprijatno na vecim brzinama, a ako pustim ruke sa volana, krene volan da radi levo-desno...

Mozda si vec napravio neki prototip za gore pomenuto i voleo bih to da vidim, naime radim na nekom slicnom projektu iz hobija nisam programer.

U pitanju je arduino mikro kontroller dva oled ekrana i nesto senzora koji se mogu dodati po zelji, meni treba da pokazuje stepen menjaca u svakom trenutku i neutralnu-ubaci se u neutralnu, ja sam uzeo signal sa lapmice za neutralnu to je usluv da bi program startovao posle ide normalno na dole nize brzine na gore vise ne prvi nekakvu gresku da preskace iz 1 u 3 i ostalo, meri mi temperaturu motora, spoljnu temperaturu i vlaznost, napon akumulatora, vreme datum, merac obrtaja 10 lampica stepenasto se pale prema broju obrtaja i svetle zeleno a npr kada se predje 7k trepere crveno da treba da se promeni brzina u vecu i ima dva moda u prvom je limit 4k u drugom 7k obrtaja.

Moze se svasta po nesto napraviti, koga zanima mogu mu detaljnije opisati ili pak podeliti iskustva :na_glavi:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Jedno pitanje za one koji voze Kle500 u pitanju je 2006 god motor navodno presao 33000 i uvezen iz CH, kada sam ga sam ga testirao menjac mi se cudno ponasao kad ubacim u prvu suvise je mekan i nema ono trzanje kao sto zna da bude na Kle500 u jednom trenutku cak nije ni trznuo, dali je to neki problem do menjaca uopste ili je to normalno :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Mekan menjač i odsustvo trzanja/cimanja teško da mogu biti problem :D Meni se to trzanje dešavalo samo sa Bardahl uljem i kada je motor skroz hladan a napolju ispod 10 stepeni. Od kako sam prešao na druga ulja (već godinama Elf) to trzanje ne postoji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Koje sipas Elf ulje? Meni sa iPhone ili kako se već zove ,lupa. Ne znam da li će prestati ako sipam gušće malo?

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
12 minutes ago, Gliga said:

Mekan menjač i odsustvo trzanja/cimanja teško da mogu biti problem :D Meni se to trzanje dešavalo samo sa Bardahl uljem i kada je motor skroz hladan a napolju ispod 10 stepeni. Od kako sam prešao na druga ulja (već godinama Elf) to trzanje ne postoji.

Vlasnik mi je bas to naglasio kao prednost, da menjac ne trza i da je perfektan, motor na kome sam ja polagao Kle500 2004 23000km nov kupila auto skola bio je u fabrickom stanju, on je trzao kada se ubaci u prvu brzinu pa zbog toga pitam.

 

 

Ako ima nekoga iz Novog Sada da je slobodan danas sutra, mnogo bi mi znacilo ako bi pogledao taj motor i dao mi neki savet oko kupovine, ja licno nemam svog mehanicara ili poznajem nekog ko bi mogao da pogleda motor.

7a9afb45af7d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki KLE 500, 2005. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 33677 km, Novi Sad. Cena 2.750 € - Motori - Polovni Automobili

Ovaj motor je u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

A mozda je samo lanac opusten i kvacilo dotegnuto bas...i uz mali ler gas eto, nema trzaja i lagano upadne u prvu.

 

Sent from my moto e5 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
3 minutes ago, rboban said:

A mozda je samo lanac opusten i kvacilo dotegnuto bas...i uz mali ler gas eto, nema trzaja i lagano upadne u prvu.

 

Sent from my moto e5 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Pa kontam ako nije menjac onda je kvacilo ili ili istroseno ili pretegnuto

Inace motor je odlicno kretao bez gasa nije stucao, kao drugi jedan sto sam probao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
22 hours ago, marettoo said:

Mozda si vec napravio neki prototip za gore pomenuto i voleo bih to da vidim, naime radim na nekom slicnom projektu iz hobija nisam programer.

U pitanju je arduino mikro kontroller dva oled ekrana i nesto senzora koji se mogu dodati po zelji, meni treba da pokazuje stepen menjaca u svakom trenutku i neutralnu-ubaci se u neutralnu, ja sam uzeo signal sa lapmice za neutralnu to je usluv da bi program startovao posle ide normalno na dole nize brzine na gore vise ne prvi nekakvu gresku da preskace iz 1 u 3 i ostalo, meri mi temperaturu motora, spoljnu temperaturu i vlaznost, napon akumulatora, vreme datum, merac obrtaja 10 lampica stepenasto se pale prema broju obrtaja i svetle zeleno a npr kada se predje 7k trepere crveno da treba da se promeni brzina u vecu i ima dva moda u prvom je limit 4k u drugom 7k obrtaja.

Moze se svasta po nesto napraviti, koga zanima mogu mu detaljnije opisati ili pak podeliti iskustva :na_glavi:

Razmisljao sam o tako necemu i isto resenje za brzine (preko neutrala) sam smislio. Nisam jos nista uzeo da radim, sjebao sam stari telefon koji sam hteo da odvojim u tu namenu. Odlican je adruino jer ima gomilu senzora koji mogu da se nakace, nego meni je to previse hardvera, a nisam neki hardveras. Zanima me kako si obrtaje resio? Za njih postoji neki signal koji se dobija od motora? Jesi razmisljao kako bi mozda uradio merac goriva?

Skoro sad pade sa motora, nista strasno, ali volan vec drugi put po malo krivim. Dobro bi mi dosla preporuka nekog majstora koji to moze da ispravi. Definitivno mi je iskrivljen trougao (tj volan, onaj deo na koji idu rucice, ne znam tacan termin), a moguce da je malo iskrivljena i viljuska, mada ne znam to da ocenim, nisam imao direktan sudar, vec je motor padao na stranu dva puta pri maloj brzini. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Sto se tice odometra, nzm odakle dobija on signal nisam propratio ja sam iskoristio napon koji ide na skazaljku i to mi sluzu za racunanje obrtaja, lupam 0 rpm je 0v   10k rpm je 5v tu sam izmerio koji napon dobija pri kojim obrtajima i napravio neku skalu koju sam iskori kasnije za taj projekat.

A o potrosnji goriva sam razmisljao ali je tesko naci taj mali senzor koji meri protok tecnosti, imaju ali oni mere minimalno 0.5l u 1min sto je u ovom slucaju mnogo, mogu napraviti kompjuter koji bi racunao potroseno gorivo prema predjenim km i nacinu vaznje alji nebi bio toliko precizan, sto ne znaci da odustajem od toga:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
13 hours ago, donadog said:

Skoro sad pade sa motora, nista strasno, ali volan vec drugi put po malo krivim. Dobro bi mi dosla preporuka nekog majstora koji to moze da ispravi. Definitivno mi je iskrivljen trougao (tj volan, onaj deo na koji idu rucice, ne znam tacan termin), a moguce da je malo iskrivljena i viljuska, mada ne znam to da ocenim, nisam imao direktan sudar, vec je motor padao na stranu dva puta pri maloj brzini. 

Oprez! Oprez! 

Kad ćeš poravnavati governal, podloži pod mašinu da ti teleskopi ne izbiju vilicu, kad motor klizne nadole. 

Podložiš ispod, otpustiš vijke obujmica na trokutima, po jedan vijak natrag stegneš za mišji pimpek,

toliko da ne klimata, a da možeš trkati, cimati governal.

Prednji kotač si uglavio između zida i oluka, u tarabu, nekamo, zakreneš governal i kad procijeniš pravi kut,

gledaš jednim okom duž osi uležištenja,  stegneš, 2,5 i 2,3 kile gore/dole.

Ravninu vilica/cijevi možeš bez skidanjaprovjeriti da jedan teleskop malo stegneš, a drugi okrećeš u

blago razlabavljenom položaju, mjeriš okom ili kompatorom.  Dvije desete milimetra nećeš znati u vožnji,

ako nisi robot. Uglavnom kod pada se skrene u trokutima.

Ako je cijev iskrivljena, to se ravna, prizme, komparatori, hidraulika,

postoje čak posebni stolovi baš-baš za ravnanje nakon kaljenja i slično.

I čuvaj se, na nekim moto forumoma daju ban članovima koji motoristički termin governal

zamjenjuju automobilističkim, volan.

Postoji i novčana kazna za to. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
On 2/4/2020 at 10:05 AM, marettoo said:

Jedno pitanje za one koji voze Kle500 u pitanju je 2006 god motor navodno presao 33000 i uvezen iz CH, kada sam ga sam ga testirao menjac mi se cudno ponasao kad ubacim u prvu suvise je mekan i nema ono trzanje kao sto zna da bude na Kle500 u jednom trenutku cak nije ni trznuo, dali je to neki problem do menjaca uopste ili je to normalno :stabre:

I meni trza kad ga tek upalim i taj prvi put kad ubacim u prvu. Posle prva ide glatko, a druga standardo se cuje jak zvuk kad se ubacuje, sto mislim da je na svim kle. Jel i na tom sto si probao lupa kad se se ubaci u drugu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

U sve ide glatko skoro neosetno, samo me to za prvu sto ne trza zabrinulo...

Ostale sto sam probao trzali su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Prosle godine sam išao kod nekog majstora da mi proveri motor. Svi su bili zauzeti pa sam zvao sve redom i naleteo sam na jednog u Novom Sadu,mislim da je avijatičarsko naselje,ne mogu da se setim tačno adrese a nemam ni broj.
. Jel neko poznaje čoveka ?

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Pitanje za ljude koji su stavljali preradjena sedista. 

Originalno sediste ume da bude neudobno nakon duze voznje, mada mi to nije toliki problem. Svejedno bi probao preradjeno sediste, ali to je one-way trip, pa me brine da se ne pokajem. Mane kod originalnog sedista su vise za suvozaca, posto kliza i nema nikakav granicnik. Ono sto mi se dopada kod originalno je u offroad voznji, sto kad sedim mogu da se nabijem napred do rezervoara kao na krosu, a kad stojim kolena mi savrseno nalezu na vrh sedista kod rezervoara. Da li je neko primetio razliku kod preradjenog sedista kad stoji, da nema dobar oslonac za kolena? Koliko je sire sediste od originalnog? Znam da vrv postoje drugacija preradjena sedista, al po onome sto sam gledao, svi ih rade dosta slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

To i mene interesuje pošto treba da radim sedište. Koliko sam gledao ta prerađena sedišta mislim da su niža od orginalnih, samim tim kada se stanji (po visini) sedište dobije se širina i naravno odmah je udobnije. To se odnosi na prednji deo sedišta, za vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Sve sto zelite uz dogovor sa izradjivacem sedista mozete dobiti, sirina, visina, mekoca, namena.... Sve je stvar dogovora, bilo je tako bar u mom slucaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
21 minutes ago, SADAN said:

Juce malo budjenja iz zimskog sna

Vidoh te kod hale u ribnici, lep primerak....

 

 

Kupljen Kle konacno, motor je 2005g na satu sada ima nekih 35000km ja prezadovoljan:BJB-KLE:

 

Na slikama je prasnjav, sledi mu pranje i registracija pa se vidjamo na putu...

 

20200218_073036.jpg

20200218_073030.jpg

20200218_073024.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja